Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2010., 23:31   #41
Alison i Prilika hvala!

znači morala bi negdje odraditi tri mjeseca na određeno i onda bi se mogla prijaviti na biro!
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 07:13   #42
@prilika: mozda ti je bivsa savjetnica otisla u mirovinu, porodiljni, isteko joj ugovor, prebacena na drugo radno mjesto... preboli!
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 15:30   #43
Pravo na Burzu

Bok,

Radim u firmi od 02.10.2008 godine, te su mi predložili da odaberem kako želim da se rastanem s njima, te bi mi rad završio 15.09.2010 godine. Na koji način je najbolje raskinuti ugovor o radu, a da dobijem Naknadu sa Burze?
dino_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 16:07   #44
I ja sam nedavno imala sličan problem.
Daklem, treba ti Odluka o poslovno uvjetovanom otkazu ugovora o radu, a u obrazloženju bi trebalo pisati: zbog smanjenja obima posla.
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 16:08   #45
otkaz nakon povratka s porodiljnog

možete li mi reći koliko se mjeseci ubraja u prosjek za naknadu s Burze?
S porodiljnog sam se vratila 1.6. i otkazni rok odrađujem do 1.9.
RAdi se o otkazu kao tehnološkom višku.
Hvala
alexorange is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 16:11   #46
Evo ovdje ti sve piše:

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4075
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 17:07   #47
Quote:
poison ivy 058 kaže: Pogledaj post
HVALA PUNO
alexorange is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 20:07   #48
Quote:
poison ivy 058 kaže: Pogledaj post
I ja sam nedavno imala sličan problem.
Daklem, treba ti Odluka o poslovno uvjetovanom otkazu ugovora o radu, a u obrazloženju bi trebalo pisati: zbog smanjenja obima posla.
Hvala ti....
dino_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 12:04   #49
Naknada za nezaposlene najnovijom odlukom Vlade je skoro prepolovljena, te će njezin maksimalni iznos umjesto 3624,60 kune ubuduće iznositi 2183,52 kune, objavio je Novi list.

Naknada, koja se do sada vezivala uz prosječnu plaću novom odlukom Vlade vezuje se za minimalac, te toliko iznosi u najboljem slučaju. Navedeni iznos nezaposlena osoba može primati 90 dana, nakon čega se smanjuje na 80 posto minimalne plaće odnosno 1746,80 kuna, dok nakon godinu dana ne može iznositi više od 60 posto minimalca odnosno 1310,11 kuna.

Promjene su ovo samo sedam mjeseci nakon donošenja zakona o posredovanju pri zapošljavanju koji je naknade nezaposlenima vezivao uz prosječnu plaću. Više o tome u kojem roku treba podnijeti prijavu za naknadu za nezaposlene, te koliko dugo nezaposleni mogu primati naknadu - što ovisi o duljini njihovog staža - možete pročitati na stranicama HZZ-a, uz napomenu kako u trenutku objave članka na ovoj stranici još nisu unesene izmjene najavljene u članku.

Naknadu za nezaposlene trenutno koriste 63.743 osobe.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 14:59   #50
ček malo....ja sam sad dobival 6 mjeseci tu naknadu....dal ću dobiti za 7. mjesec i dalje?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 17:31   #51
Ako si već dobio rješenje i primaš naknadu, onda ideš i dalje po starom. Ovo novo vrijedi za one koji prijavu naprave nakon stupanja ove promjene.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 18:50   #52
Ja sam dobil riješenje prije 6 mjeseci, ali moje pitanje jest da li se naknada dobiva samo 6 mjeseci ili ide dalje?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 19:09   #53
Prema rješenju kojega si dobio.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 15:45   #54
Ovo je prošlogodišnja vijest. Objavljeno: 26.07.2009.
Mabrouka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 15:57   #55
kaj je prošlogodišnja vijest?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 16:09   #56
Ovo.
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Naknada za nezaposlene najnovijom odlukom Vlade je skoro prepolovljena, te će njezin maksimalni iznos umjesto 3624,60 kune ubuduće iznositi 2183,52 kune, objavio je Novi list.

Naknada, koja se do sada vezivala uz prosječnu plaću novom odlukom Vlade vezuje se za minimalac, te toliko iznosi u najboljem slučaju. Navedeni iznos nezaposlena osoba može primati 90 dana, nakon čega se smanjuje na 80 posto minimalne plaće odnosno 1746,80 kuna, dok nakon godinu dana ne može iznositi više od 60 posto minimalca odnosno 1310,11 kuna.

Promjene su ovo samo sedam mjeseci nakon donošenja zakona o posredovanju pri zapošljavanju koji je naknade nezaposlenima vezivao uz prosječnu plaću. Više o tome u kojem roku treba podnijeti prijavu za naknadu za nezaposlene, te koliko dugo nezaposleni mogu primati naknadu - što ovisi o duljini njihovog staža - možete pročitati na stranicama HZZ-a, uz napomenu kako u trenutku objave članka na ovoj stranici još nisu unesene izmjene najavljene u članku.

Naknadu za nezaposlene trenutno koriste 63.743 osobe.
Mabrouka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:10   #57
Quote:
Mabrouka kaže: Pogledaj post
Ovo je prošlogodišnja vijest. Objavljeno: 26.07.2009.
Prošlogodišnja, uvjeti i dalje vrijede.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 17:55   #58
Evo interesira me nešta možda ima netko sa sličnom situacijom pa da mi malo pojasni.

Zatvorila sam obrt i sad se ponovno vraćam na burzu pa me interesira pravo na tu naknadu sa burze dali bi ja imala pravo ili ne???

Čitam malo ovaj pravilnik na HZZ ali nema konkretno za bivše vlasnike obrta kako se s njima postupa.

Hvala svima!!!!
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 11:15   #59
Quote:
music3 kaže: Pogledaj post
Evo interesira me nešta možda ima netko sa sličnom situacijom pa da mi malo pojasni.

Zatvorila sam obrt i sad se ponovno vraćam na burzu pa me interesira pravo na tu naknadu sa burze dali bi ja imala pravo ili ne???

Čitam malo ovaj pravilnik na HZZ ali nema konkretno za bivše vlasnike obrta kako se s njima postupa.

Hvala svima!!!!
Nakon obrta nemaš pravo na naknadu. Da bi mogla ostvariti naknadu, trebala bi nakon obrta imati novih 9 mjeseci staža(u 2 godine), a taj staž od obrta se neće zbrajati u staž koji se računa za naknadu.
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:42   #60
može li mi neko pomoći oko ovog pitanja:

radila sam 7 godina u firmi i zaposlena sam za stalno.zbog teških uvjeta rada i mog lošeg zdravstvenog stanja prisiljena sam dati otkaz.radim još 20 dana. poslodavca sam molila da mi oni daju otkaz kao tehnološki višak, ali oni to ne žele. koliko bi mi ugovora trebalo na određeno, da se posle toga prijavim na biro i dobivam naknadu?
imam poznatog koji bi me prijavio na određeno, samo ne znam koliko, da li je dosta 2 ugovora po mjesec dana ili kako?

znam kad se MM lani prijavljivao na biro da su mu tražili dva zadnja ugovora na određeno?!?

hvala svima unaprijed!
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.