Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2010., 19:32   #81
Da se isplati u odnosu na šta? Bus, avion, vlak? Vrijeme? Koliko je to prijatelja, 2, 4 ili 9? Nije isto koliko osoba ide rentati nešto, valjda je to jasno.
Daj si malo pogledaj kako si neodređeno i polovično pitanje postavila.

Da si stvarno proguglala mogla si usproediti cijene u npr. Hr i Belgiji ili bilo gdje na istoj stranici.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 19:59   #82
očito se na postavljeno pitanje može odgovoriti pošto je sjajna07 uspjela u toj nemogućoj misiji...ako ti ne možeš, ne moraš...
u pitanju sam napisala koliko znam, ne znam koliko ih namjerava ići, jedino još mogu dodati da namjeravaju biti 2 tjedna...
da me netko pita da li se u zagrebu isplati uzeti taxi rekla bi mu ne, bez detalja o broju putnika, prtljazi i drugog jer iz iskustva znam da je jednostavno skupo, računala sam da tako netko zna dati savjet za rent-a-car..
nemam više namjeru ispunjavati tvoje slobodno vrijeme, ako te tema tako bode u oči traži da je izbrišu..
lorrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:56   #83
P - Ima nas petero i idemo iz Zg u Ri i natrag isti dan. Da li se isplati rentanje auta u odnosu na drugi prijevoz?
O - Da, zato jer je jeftinije nego kupovanje 5 povratnih karata.

P - Putujem sam iz Zg do St. Da li se isplati rentanje auta na tu dionicu?
O - Ne, jer te trošak dođe skuplji nego bus, vlak moćda i avion.

P - U dvoje smo, putovali bi 15 dana od točka A preko B i C do D. U B i C bi ostali po 3 dana. Da li nam se isplati doputovati avionom/vlakom i rentati auto na svih 15 dana? Ili je bolje doći u Hr svojim autom?
O - bla bla bla...



Da li ti je sad zvonce zazvonilo?


Uspoređivati isplativost taksija i rent a cara je
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 11:09   #84
Rent a car u Hrvatskoj

S kojim kompanijama imate iskustva?
Bitno mi je da su auta kvalitetna, usluga dobra, te da se auto moze iznajmiti u Zagrebu, a vratiti u Splitu ili Makarskoj.
Ne trazim da bas budu najjeftiniji, najvaznije je da su sigurni i da su auta u dobrom stanju.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 11:58   #85
90% auta u hr rent a car-ima je novo. većina ih mijenja svake sezone budući da uzimaju auta na leasing i onda ih se rješavaju. rijetko kad vidim auto starije od 2 god.
mislim da možeš uzet auto u ZAG i ostavi tga u ST jer većina rent a car-ova im aposlovnice po cijeloj Hrv.
__________________
You know you love me xoxo
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 12:35   #86
Quote:
mala angie kaže: Pogledaj post
90% auta u hr rent a car-ima je novo. većina ih mijenja svake sezone budući da uzimaju auta na leasing i onda ih se rješavaju. rijetko kad vidim auto starije od 2 god.
mislim da možeš uzet auto u ZAG i ostavi tga u ST jer većina rent a car-ova im aposlovnice po cijeloj Hrv.
Hvala.
Ali gdje???
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 19:53   #87
ja ti znam samo za Dubrovnik. U nas na aerodromu imaš poslovnice 20-tak rentacara. vjerujem da je ista stvar i u zgb-u. nazovi zag aerodrom, neka ti daju br od nekog rentacara i rezerviraj auto.
__________________
You know you love me xoxo
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 21:14   #88
Sorry Ines, nemoj se ljutit...al nemogu da ovo neprokometiram....

jbt kao da trazis rentacar u Burkini Faso,pokrainama Sudana ili u Obali Slonovace....

gotovo sve rentacar firme u hr su brendirane od strane multinacionalnih kompanija..kao sto su hertz,budget,dollar...ovaj onaj...+jos nesto sitnih fushera(s obzirom da se radi o tebi..mislim da ih nebi bila sposobna naci nit uz pomoc agenata FSBa-a takve te vjerovatno nit nezanimaju-a mozes ih nac u oglasnik.hr)...
I kao takve locirane su u svim mjestima za kojima ima potrebe za rentacarom...znaci aerodromi,hoteli,turistcka veca mjesta...(KAO I BILO GDJE U "NORMALNOM" SVIJETU-sustav funkconira)...jer ipak HR JE TURISTICKA zemlja(navodno)...u sklopu balkana...
sto zanci da ces dobit ovdje iskustva(ak je to bitno uopce za rentacar..) vrlo tesko...jer ovjde svatko MORA imat svoj auto...to je ekzaktna stvar.

Puno vise iskustava i info ces dobit na stranim forumima(tipa LP)...od ljudi koji su putovali po hr na takav nacin(a znam dosta stranaca koji su tako putovali po hr)...nego od ljudi koji zive u hr i vecinom imaju svoj Das Auto.

Rezezervacije radis on line(kao i bilo gdje drugdje...i samim time ce bit jeftinije)...
Jedino sto je u hr rentacar....dostaaa SKUP...al to tebi nije bitno..jer za kebab placas 10 ojro....nije beg cicija,nek se vidi raskos.......hehehehe
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 11:03   #89
Mene zanima da li je moguče iznajmiti auto u hrvatskoj i vratiti u , ne znam, veneciji ( drugoj zemlji )? i ako je moguče, koje kompanije pružaju takve usluge ?
mislin se da bi takva usluga zapravo bila isplativa čisto zbog low coast kompanija koje voze iz sjeverne italije, a rentacar na taj način bi bio isplativiji nego parking na aerodromu ili gradu, pa po samoj logici zapravo pretpostavljam da netko i nudi takvu uslugu
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related

Zadnje uređivanje Veliki vladar : 29.07.2011. at 11:10.
Veliki vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 16:43   #90
CG:
evo ti kompasova stranica gdje to mozes napraviti..inace cijena zavisi od vrste auta a sva auta su pouzdana i ispravna

veliki vladar: nisam bas siguran u to sto ti pokusavas reci.. ti ces letjeti jeftino za italiju (recimo 39 eura) i onda iznajmiti auto koje bi ostavio (recimo u ZG).. naravno da se to auto treba vratiti tj. odvesti u italiju.. znaci trebas platiti vozaca koji ce to napraviti, benzin, vjerojatno i hotel gdje ce prespavati, kartu nazad i dnevnicu..meni se cini da ce ispasti "skuplja pita nego tepsija"
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 18:41   #91
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
znaci trebas platiti vozaca koji ce to napraviti, benzin, vjerojatno i hotel gdje ce prespavati, kartu nazad i dnevnicu..meni se cini da ce ispasti "skuplja pita nego tepsija"
tu uslugu nude skoro sve agencije, ali je skupo ko vrag. skupo je već razduživanje auta na drugom terminalu od polazišnoj i unutar iste zemlje, a kamoli u drugoj zemlji.
za lcc letove se može eventualno organizirati enkakvi lcc autobus po diskontnim cijenama. rentacar do Venecije
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 15:24   #92
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
CG:
evo ti kompasova stranica gdje to mozes napraviti..inace cijena zavisi od vrste auta a sva auta su pouzdana i ispravna

veliki vladar: nisam bas siguran u to sto ti pokusavas reci.. ti ces letjeti jeftino za italiju (recimo 39 eura) i onda iznajmiti auto koje bi ostavio (recimo u ZG).. naravno da se to auto treba vratiti tj. odvesti u italiju.. znaci trebas platiti vozaca koji ce to napraviti, benzin, vjerojatno i hotel gdje ce prespavati, kartu nazad i dnevnicu..meni se cini da ce ispasti "skuplja pita nego tepsija"

Ne, ne ...
Čovjek je pitao ono što je vani normalna praksa.

Budući da se u 95% slučajeva radi o globalnim agencijama, u Europi najnormalnije uzmeš auto u Parizu a ostaviš u Bruxellesu ili Španjolskoj.
AUto se ne mora nužno na taj način vraćati u matičnu destinaciju već se iznajmi drugom rentašu i on "odveze" auto natrag i to za svoje pare (benzin)

Isto tako i u HR ustvari se vrte agencije koje se vrte i vani, druga je stvar kako se pojedino tržiše ucjenjuje nerealnim uvjetima pod izlikom - nesigurnosti.

Pa ćeš tako recimo u Francuskoj dobiti uvjet kilometraže (prošlo ljeto počelo masovno ukidanje ovog pravila), dok u Irskoj se možeš voziti čitavu noć oko istog spomenika i nećeš za km-ažu platiti - ništa.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 10:52   #93
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
rentacar do Venecije


logika bi bila da su 2 tjedna parkinga u veneciji vjerovatno skuplja opcija nego rentacar...do venecije iz šibenika i nazad je vrlo teško proći ispod cca 100e uz tlaku, za 5-10 ljudi bi idealno i najbrže bilo rentati ili konbi ili auto....ima tu još nekih momenata, ali nečemo o tome
tako da si ti zapravo smiješan, vrlo

@UglyKidJoe, pa jel nude koje "hrvatske" agencije takve usluge ili ne ? vrlo san zainteresiran
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related
Veliki vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 11:25   #94
Razocaralo me je sto sam otkrila da su cijene razlicite za ljude koji su stanovnici Hrvatske i koji su stanovnici neke druge zemlje. To mi je uzasna diskriminacija.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 12:26   #95
Quote:
Veliki vladar kaže: Pogledaj post

logika bi bila da su 2 tjedna parkinga u veneciji vjerovatno skuplja opcija nego rentacar...do venecije iz šibenika i nazad je vrlo teško proći ispod cca 100e uz tlaku, za 5-10 ljudi bi idealno i najbrže bilo rentati ili konbi ili auto....ima tu još nekih momenata, ali nečemo o tome
tako da si ti zapravo smiješan, vrlo
gle, klasa monovolumena (i to kompaktnih) te za 2 dana s različitim mjestom zaduživanja i razduživanja UNUTAR Hrvatske dođe nešto preko 200€. gorivo od Šibenika do Venecije te dođe oko 60€, cestarine ugrubo oko 50. recimo da možeš u JEDNOM smjeru proći s 300€. pa podijeli na 5 osoba, pa dodaj povrat, pa dodaj još taksu za razduživanju u stranoj zemlji (koja će cijenu vjerojatno gotovo udvostručiti).
u kombi stane 8 ljudi, s tim da prtljaga teško od svih 8 bude stala. možda ako nema previše. recimo da stane. opet će te doći preko 100€ po čovjeku.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 13:56   #96
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Razocaralo me je sto sam otkrila da su cijene razlicite za ljude koji su stanovnici Hrvatske i koji su stanovnici neke druge zemlje. To mi je uzasna diskriminacija.
Jbg,

sobe 20 eura
rooms 30 eura
zimmer 35 eura
camare 50 Eura



Daj primjer po pitanju rentacara. Mislim da se varas.
Gunner1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 15:32   #97
Avis
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 16:01   #98
Quote:
Veliki vladar kaže: Pogledaj post


logika bi bila da su 2 tjedna parkinga u veneciji vjerovatno skuplja opcija nego rentacar...do venecije iz šibenika i nazad je vrlo teško proći ispod cca 100e uz tlaku, za 5-10 ljudi bi idealno i najbrže bilo rentati ili konbi ili auto....ima tu još nekih momenata, ali nečemo o tome
tako da si ti zapravo smiješan, vrlo

@UglyKidJoe, pa jel nude koje "hrvatske" agencije takve usluge ili ne ? vrlo san zainteresiran
Na jeftinij parking u Veneciji 30 eura tjedan dana

http://www.marcopolo2002.com/index_uk.htm
__________________
Dan proveden i na lošem krstarenju je bolji nego dan proveden na poslu
mbeginner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 16:56   #99
Quote:
Gunner1980 kaže: Pogledaj post
Jbg,

Daj primjer po pitanju rentacara. Mislim da se varas.
Npr. jedno isto auto kosta 400 i jos nesto ako upises da si iz Hrvatske, a ako upises da si iz druge zemlje, onda pise 700 i jos nesto.
To je tolika razlika, da je to bezobrazno!
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 17:07   #100
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Npr. jedno isto auto kosta 400 i jos nesto ako upises da si iz Hrvatske, a ako upises da si iz druge zemlje, onda pise 700 i jos nesto.
To je tolika razlika, da je to bezobrazno!
Možda veći rizik za osiguravatelja, kao što ni cijene obaveznog osiguranja nisu iste po županijama a svi Hrvati
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.