Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2008., 16:28   #41
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
još jedno krivo(a uvriježeno) mišljenje o bodybuilderima.

profesionalni bodybuilderi u pravilu nisu toliko snažni kao npr powerlifteri(uz iznimke),ali su i dalje ekstremno snažni ljudi ukoliko ih uspoređuješ sa ostalim sportašima a pogotovo sa prosječnim ljudima
Ne budi tako doslovan. Opet.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 17:27   #42
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
svejedno izgleda nelijepo i napuhano jer se previse roka steroidima.
ovo nisi smio rec
Mondo Gecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 17:39   #43
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
još jedno krivo(a uvriježeno) mišljenje o bodybuilderima.

profesionalni bodybuilderi u pravilu nisu toliko snažni kao npr powerlifteri(uz iznimke),ali su i dalje ekstremno snažni ljudi ukoliko ih uspoređuješ sa ostalim sportašima a pogotovo sa prosječnim ljudima


Misice imaju i powerlifteri i bodybuilderi i svi ostali sportasi. Samo sto je razlika u vrsti misicnih vlakana koja su dominantna (koja su hipertrofirala),o adaptaciji CNS-a,o adaptiranosti na odredjeni pokret (powerlifteri - bench,cucanj,deadlift),nacinu treniranja i sl.
Powerlifteri su pretezito jako visokog body fat-a, sto takodjer ima puno utjecaja na snagu.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 18:41   #44
postoje bijela i crvena mišićna vlakna,jedna su anaerobna brza a druga aerobna i spora.Kažu da je omjer jednih i drugih genetski uvjetovan iako postoje slučajevi da su neki ljudi tokom života(npr.invalidi)promijenili taj omjer
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 19:24   #45
Jeste,to je genetski uvjetovano,ali konstantnim upraznjavanjem odredjene vrste treninga vrsta misicnih vlakana se moze promjeniti u korist onih koji se konstantno treniraju.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 19:37   #46
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
Jeste,to je genetski uvjetovano,ali konstantnim upraznjavanjem odredjene vrste treninga vrsta misicnih vlakana se moze promjeniti u korist onih koji se konstantno treniraju.
Tako je.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 19:54   #47
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
Jeste,to je genetski uvjetovano,ali konstantnim upraznjavanjem odredjene vrste treninga vrsta misicnih vlakana se moze promjeniti u korist onih koji se konstantno treniraju.
misliš da npr.bijela postanu crvena? Koliko znam aerobna mogu vrlo malo hipertrofirati,zbog toga niko ne dobija na masi mišića aerobnim treningom.Postoji također određena hiperplazija ali ništa značajno
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 20:24   #48
Tako je,da bijela postanu crvena i obratno. Nije ovdje pitanje hipertrofije,nego cisto mijenjanje strukture misica koji se pokusava adaptirati na nacin treniranja.
To se moze dokazati misicnom biopsijom npr. maratonca i bodybuildera. Maratonac ce imati izrazito visoki postotak sporih (slow-twitch) vlakana dok ce bodybuilder imati veci postotak brzih.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 20:29   #49
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
Tako je,da bijela postanu crvena i obratno. Nije ovdje pitanje hipertrofije,nego cisto mijenjanje strukture misica koji se pokusava adaptirati na nacin treniranja.
To se moze dokazati misicnom biopsijom npr. maratonca i bodybuildera. Maratonac ce imati izrazito visoki postotak sporih (slow-twitch) vlakana dok ce bodybuilder imati veci postotak brzih.
Taj je dokaz prilicno upitan jer ako su vlakna iskljucivo stvar genetike, onda je razumljivo da ce bilder imati vise brzih, a maratonac sporih, jer su njihova vlakna odredila njihove talente, odnosno, maratonac je postao uspjesan maratonac jer je imao izrazito mnogo sporih, a bilder je postoa bilder upravo zato jer je imao vise brzih.

Citao sam i ja da se vlakna konvertiraju, no je li to uistinu tako je l' to dokazano crno na bijelo?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 21:03   #50
Slazem se sa tvojim postom i trenutno ne mogu naci nista osim ovoga

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6...ubmed_RVDocSum
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 01:13   #51
a kako se našopat kalijem da ti mozak bude jaci?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 01:14   #52
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Taj je dokaz prilicno upitan jer ako su vlakna iskljucivo stvar genetike, onda je razumljivo da ce bilder imati vise brzih, a maratonac sporih, jer su njihova vlakna odredila njihove talente, odnosno, maratonac je postao uspjesan maratonac jer je imao izrazito mnogo sporih, a bilder je postoa bilder upravo zato jer je imao vise brzih.

Citao sam i ja da se vlakna konvertiraju, no je li to uistinu tako je l' to dokazano crno na bijelo?
ja imam pre brza. mislim da ne postoji osoba koja bi me prestigla na 15m uzbrdo. moze i po stepenicama
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 16:29   #53
suplementi

evo pitao sam pitanje na podforumu proteini al to ne spada pod to pa otvaram temu za to. pogledo sam 5 stranica nisam naso temu prikladnu a dalje mi se nije galo gledat.

nego ovdje postavljajte pitanja vezana za glutamin, creatin, bcaa....i razno razne suplemente.

ja sam konkretno bio pitao koje je bolje uzet posto neam para za oboje, znaci bcaa ili glutamin.

nekako vise naginjem na glutamin, jer onda ako ga uzimam organizam ga neće uzimat iz mišića što bi potaklo brži rast. valjda, bar sam ja tak to shvatio
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 23:08   #54
omegu 3
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 12:35   #55
od toga što si naveo... glutamin :-)
cocoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 13:51   #56
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post
evo pitao sam pitanje na podforumu proteini al to ne spada pod to pa otvaram temu za to. pogledo sam 5 stranica nisam naso temu prikladnu a dalje mi se nije galo gledat.

nego ovdje postavljajte pitanja vezana za glutamin, creatin, bcaa....i razno razne suplemente.

ja sam konkretno bio pitao koje je bolje uzet posto neam para za oboje, znaci bcaa ili glutamin.

nekako vise naginjem na glutamin, jer onda ako ga uzimam organizam ga neće uzimat iz mišića što bi potaklo brži rast. valjda, bar sam ja tak to shvatio
Kad već nemaš para, a uzimaš Glutamin imaš na http://croatia.calivita.com/site.php?action=product (upišeš glutamin u search)
glutamin od california fitnessa za 140 kn, 400 g, mislim da je to najjeftinije šta možeš nać kod nas.
Kontakt za narudžbu : http://croatia.calivita.com/site.php?action=Contactus

I ja uzima glutamin kod njih jer sam član i još neke stvarčice
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 14:55   #57
ma nevolim narucivat prek pošte ništa.

uzet ću ovaj, isto je jeftin 300gr-175kn,a i MVP kao marka nije loša, uzet cu i njihov whey pa da u kompletu uzimam glutamine
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 15:29   #58
Ja nisam primjetio nikakvu razliku kad sam pio glutamin i kada nisam. Ne samo glutamin, probao sam većinu suplemenata i osobno mislim da su svi ti suplementi bacanje para.

Ako bi išta uzimao onda su to multivitamini, omega 3 i eventualno whey. Razmislio bi i o kreatinu ako bi baš imao viška para.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:26   #59
nebih znao
ljudi kazu po drugim forumima da je glutamin zakon a i cuo sam ovak od frendova da je to dobro.

inače za creatin sam čuo da su šanse nekih 20-30% da ti ne djeluje, tak sam čuo, ja sam ga pio, i to sve uredno kako piše, znači fazu punjenja 4x dnevno i održavanje 2x dnevno, dero sam min 3l vode i nisam imo bog zna kakvo poboljšanje.
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:40   #60
pro nutrition GLUTAMIN 500 g,
220 kn,stara vlaška
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.