Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2010., 15:58   #61
Quote:
my_cloud kaže: Pogledaj post
Šijem od osnovne, ali ne vezano za vezilje, pletilje i ine beskorisne aktivnosti. Bilo je tu svega od hlaća na gumu do sakoa koji su čak i bili nosivi. Još uvijek mi je šivaća raspakirana jer mal-mal nekom treba nešto skratiti. Ljetos sašila tri košulje. Jedino nikad ne znamodabrati materijal, ili se gužva, ili se ispere boja, ili ispadne pretanak

Heklam sve samo da je što manje. Specijalizirala sam se za heklana uskršnja jaja i novogodišnje kuglice

Štrikanje mi je dosadno i nikad nisam ništa završila što se moralo raditi duže od 5 dana

Od vezenja samo križići. Razlog je isti - nemam strpljenja za dugotrajne poslove
Zar nije heklanje i vezenje isto? Kao i štrikanje i pletenje?
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 16:04   #62
ne. vezenje ukjučuje iglu, konac i materijal po kojem činiš cvijeće, piliće, ptice i slično.
heklanje uključuje konac i heklaću iglu, malo kraću od igle za pletenje, od čega stvaraš stolnjake, tabletiće, heklane rukavice i slično.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 16:49   #63
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
[img]http://...nas dvije bi mogle otvorit' obrt. a?
Daaaaaaaaaa!

Ošemo šašit ovaku jaketu sad za proljeće, kao ova Viki Weiš a? Ima i tutorijal.

žalfija is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.02.2010., 17:27   #64
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
Zar nije heklanje i vezenje isto? Kao i štrikanje i pletenje?
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ne. vezenje ukjučuje iglu, konac i materijal po kojem činiš cvijeće, piliće, ptice i slično.
heklanje uključuje konac i heklaću iglu, malo kraću od igle za pletenje, od čega stvaraš stolnjake, tabletiće, heklane rukavice i slično.
Aha, heklanje=kukičanje!
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 18:05   #65
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Sve nabrojane radnje su odlične za prestanak pušenja ili opsesivnog prežderavanja uz televizor
vidiš, vidiš... ovo je dobra ideja... nikad mi nije ni palo na pamet

inače, moja mama je prije heklala. i htjela sam da me nauči... i tako sam gledala kako ona to radi, objašnjavala mi je... al u tom periodu je i sama prestala s tim, tako da ja ipak nisam naučila... a htjela bi...

možda jednog dana...
__________________
~ Ne traži razloge za tugu, već sitnice za sreću! ~
The_Mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 18:29   #66
Ne. Ne da mi se, ne zanima me, ne vidim smisao.
Htjela bi naučit prišit dugme i zakrpat kad mi se nešto raspara
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 19:23   #67
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
e vidiš to imam namjeru već godinama, ali nikako da stignem,uvijek me blagdani preduhitre
morat ću tebi na instrukcije
Taman ćeš imati dovoljno kuglica ako sad kreneš.
__________________
_________________________________________________žene se dijele na udovice i na one koje rade na tome
my_cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 19:36   #68
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Ja se neki dan namjestila pred tv i napokon odlučila promijeniti gumbe na jednoj crnoj košulji...fora je u tome da ih ima jako puno, bili su obični s rupicama, ali sam našla neke super pufaste, kožne fol..

Gledam film, šijem, ide, jedanaest, dvanaest, uuuf, još dva na rukave, gooooooooootovo.

Sašila naopako. S unutarnje strane šulje.


Htjela bih naučiti šivati, to bih baš htjela. I ponoviti gradivo iz štrikanja, pa da si napravim svoju kapu, šal itd.. točno onakav kakav hoću.
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 19:50   #69
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Znam to sve.
Odlična stvar za opuštanje.
Aha!

A i ima znanstvenih radova na slicnu temu...


http://docs.google.com/viewer?a=v&q=..._9-ILkI8lxN9_A
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 22:34   #70
Ne, ne i ne. Niti išta slično. Niti ikad budem. Pače, ježim se takvijeh aktivnosti.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 22:45   #71
Taman sam htjela pitati šta je heklanje a šta štrikanje, kad gore vidim odgovor.

Učila me susjeda kukičati (koja glupa riječ) i nisam bila baš nadarena.

Plesti ne znam, vezenje mi isto nije išlo, za šivanje tu je mama i muškarac
Giada is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 02:17   #72
Ja bih htjela naučiti plesti, imam i osobu koja me može naučiti ali nemam vremena. Mislim da bi to bilo vrlo korisna sposobnost - mogla bih si isplesti haljinu, a za Božić bi svi dobivali orginal kape, rukavice, šalove i slično.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 00:51   #73
Ja bi baš voljela. Baš je to super....
__________________

Ona je drukčija, s njom nema šmekanja i mnogo bolje nosi moj stil...
DreamStickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 11:25   #74
Štrikati. Cijeli život sam imala volju... ali sam antitalent. Naštrikala sam šal jednom davno. Pun rupa od preskočenih očica, s jedne strane uzak s druge abnormalno širok. Onda sam skužila da to ipak nije za mene...
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:43   #75
Quote:
lily83 kaže: Pogledaj post
Hey, curke, zanima me dal bi ste htjele naučiti heklati, štrikati, vesti, šivati?
Šijem od srednje (nisam nalazila hlača za krakate noge), pletem i heklam. Volim kreativni rad i jako volim napraviti si nešto čega nema drugdje u vidokrugu
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 21:59   #76
mene je pokojna tetka naučila heklati i nije tako lako kao što se možda na prvu čini.. ali je super i opušta me.. kad smo več kod toga, nisam dugo heklala, mogla bi opet početi

vesti me učila baka i to mi nikako nije išlo, neznam kako i zašto, ali eto.. a i nije mi baš bilo zanimljivo pa ono..

heklanje ruls
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:06   #77
do prije nekoliko godina sam razmisljala da su to aktivnosti za "seljake", ili u najbolju ruku za depresivne domacice. a onda smo zivjeli u svicarskoj i tamo mi se upalila lampica po pitanju vezenja i heklanja.

a lampica se upalila ovako; prijateljica moje svekrve dala mi je nesto nezamislivo ruzno, ali stopostotno handmade, zeleno sa smedjim. za vola ubit! zavrsilo je kao krpa za bebu, na kojoj je moja kcer vukla tu navedenu bebu i jos kojesta po podu. a onda je to jednom prilikom napravila pred jednom goscom, koja se raspametila i pljunula 250 eura na licu mjesta za prljavu krpu, kojoj je jedina normalna sudbina trebala biti kanta za smece.

i tako je ta lampica meni rekla da se poznanstva s bogatim zapadnjacima i vezenje i kukicanje daju veoma unosno spojiti.

danas vise ne zivimo u svicarskoj, ali je moj suprug, osim posla u novoj drzavi zadrzao i onaj iz svicarske. mora se pojaviti svaka tri, cetiri mjeseca po par dana. a opisana zena ima veze s tim poslom. pa on svaki puta njoj nosi tri do pet mojih uradaka. osim sto je sad cijena 500 eura, jer s ovima nitko nije glancao pod.

sivati i dalje ne znam, kao ni plesti, a za goblene se, skruseno priznajem i dalje drzim onog prvotnog muisljenja. do neke nove lampice
kim possible is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:17   #78
Samo heklanje me zanima. To je odlična aktivnost za smiriti žifčeke...Kape, šalovi ..i deke..moja baka je heklala super deke..one, kao američke (ne quiltovi) nego one što se rade od kvadrata..ne znam kak se to zove, mislim patchwork ili kačkanje.tak nekak




E to ću jednog dana naučit, tako mi boga!
vixen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 13:08   #79
plesti sam naučila sama još sa 5-6 godina gledajući baku. i pošto mi baka nije htjela pokazati kako se zapravo prave očice (započinje) i ide ono krivo pravo, sama sam izmislila svoj način. čak kad pletem mogu da idem u oba smjera, znači normalno kad se plete ide se s desna na lijevo, desnom rukom se skidaju očice a lijevom rukom vodiš vunu (prava strana), pa se okrene i onda ide opet s desna na liljevo(kriva strana). ja mogu i da idem s lijeve na desno znači bez da okrećem pletivo, stalno prava strana. (cure koje pletu me sigurno kuže). kasnije sam naučila kako se zapravo plete prava/kriva i to.
vezenje sam isto naučila u osnovnoj školi, ali to mrzim i goblene radit me ubija, nikad mi oni bodovi ne budu lijepi već se svi ukose. kukičat sam naučila u srednjoj, i iskukičala sam nekoliko tabletića, barbiki haljinu i jedno ljeto sam majcu sebi napravila. sad mi je to dosadilo pa ne radim. jedino šijem, i to kad treba nešto porubit, kratit, pokrpat. a čak sam i sašila nekoliko stvarčica. jedne hlače, nekoliko sukanja, par jaknica i na kraju sam si kaput sašila
jedino ne znam krojit pa ako želim nešto sašit onda rasparam nešto i to koristim kao model.

baka mi je bila šnajderica pa sam naučila sve gledajući nju. uvijek bi mi davala krpice od kojih bi ja šila svojim lutkama. mama mi zna plesti i šiti, a tetka kukičati i krojiti nisu htjele sve naučiti.

uglavnom mi idu sve te aktivnosti s rukama i sve uglavnom naučim gledajući ili smislim neki svoj način
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed

Zadnje uređivanje hellie : 25.02.2010. at 13:17.
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 17:41   #80
znam plesti i šivati,

U osnovnoj sam bila u "Malim pletiljama" naštrikala stvarno puno vestica i šalova i svega.
Šivam puno toga kad treba nešto porubit, kratit, pokrpat na mašini brzo gotovo,
sašila nekoliko hlača,suknja par haljina za ljeto i jedan crni kaput
strunfica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.