Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2015., 21:34   #21
dizem temu, i mene zanima ovaj tecaj, nekako mi online sve to malo mutno...

mene zanima posao van hrvatske, da li je netko slucajno ovo odradio i mozda nasao posao?
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 10:15   #22
Zanima me tecaj u Splitu,koliko se placa,koliko traje i može li se odmah naci posao
imam vec zavrsenu zdravstvenu školu za laboranta ,a oduvijek sam se htjela baviti pomaganjem nemocnima
htjela bi to završiti i raditi da skupim novce za daljnje školovanje
__________________
šuuuušuuu
relativna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 19:07   #23
Quote:
vrageczg kaže: Pogledaj post
jel netko zna ili je koristio tečaj za njegovatelje od

specialskillsacademy.com ?

vidim njihovih oglasa po stranicama grupne kupovine
3-mjesecni online tecaj koji kosta inace 500 eura kod nas je 80 eura +ispit 40 eura

certifikat je EU..
e sad jel netko imao iskustva sa njima i koliko je ta jcertifiikat uopce priznat?
ove stranice za grupnu kupoviinu pricaju da je.. e sad.. svak cigan svog konja hvali ako treba zaraditi od njega.. kaj ne? :-)
Čao, ljudi!

Gledam ovaj post za

njegovatelja i pitam se isto tj.

dal je to provereno, da ne pljunem lovu bez veze.

Drugo kaj se pitam je dal bi se uspel s tom diplomom

zaposlit u jednoj južnoameričkoj državi ko

njegovatelj

(službeni jezik osrednje razumem, a slabo pričam

dok za engleski imam C2 certifikat). Fala na

mogućem savetu, pogotovo ako dođe pre neg kaj u PUO Zg za isi tečaj

na hrvatskom platim 4 x više.
Filip Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 13:34   #24
Većina medicinskih radnika se vraća iz Njemačke u Hrvatsku; u Hrvatskoj iz ekonomskih (finacijskih) razloga:

Razočaranje u inozemstvu: U Njemačkoj mu snizili status i dali 600 eura manju plaću

– Ne cvjetaju ruže u inozemstvu, i to mogu reći iz prve ruke – ispričala je članica podružnice Hrvatske komore medicinskih sestara

dok prema podacima Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara i tehničara velik broj tog osoblja odlazi raditi u inozemstvo, mnogi se, čini se, ipak na kraju vrate u Hrvatsku.

Članica podružnice Hrvatske komore medicinskih sestara, koja je željela ostati anonimna, rekla je za Glas Slavonije da je točno da velik broj medicinskih sestara odlazi u inozemstvo, no da se rijetko tko tamo zadržava. Rekla je da se radi o mladim ljudima koji nisu u radnom odnosu, a u inozemstvo odu nakon što dobiju licenciju.

– Problem nastaje u tome što zemlje Europske unije ne poznaju srednju i višu sestru, već je medicinska sestra ondje s trogodišnjim studijem i prvostupnica je sestrinstva, dok srednje sestre sukladno obrazovanju dobivaju licenciju ili odobrenje za samostalan rad, no u inozemstvu ne može dobiti status kao prvostupnica sestrinstva. Činjenica je da srednja sestra može dobiti odobrenje za rad, ali primjerice ne može je dobiti za rad u elitnoj klinici. Zato EU omogućuje doškolovanje – ispričala je članica županijskog HKMS-a.

Dodala je da je medicinskim sestrama rad omogućen u staračkim domovima, a one to uglavnom izbjegavaju i žele ući u bolnički sustav. Problem je, primjerice, što u europskim zemljama transfuziju pacijentu uključuje liječnik, a ne medicinska sestra, što kod nas nije slučaj. Prema tome, venoznu terapiju medicinske sestre u inozemstvu mogu dati u domovima za starije, dok im to u bolnicama nije dozvoljeno.

– Ne cvjetaju ruže u inozemstvu, i to mogu reći iz prve ruke. Imam kolegu na odjelu koji je završio Medicinsku školu u Osijeku. Molila sam ga da ne da otkaz i naposljetku je otišao u Njemačku, no ostao je tamo samo nekoliko dana. Kako dobro govori njemački jezik, odmah je zamijetio da mu je poslodavac u ugovoru uz medicinski brat dodao riječ ''pomoćni'', a plaća nije prvotno rečenih 2000, već 1400 eura. Kad je uzeo u obzir koliko ga stoji smještaj i kredit za automobil, vratio se u Osijek. Rekao je kako ne bi imao novca ni da si kupi poštenu zimsku jaknu – ispričala je ova članica HKMS-a.


http://www.vecernji.hr/hrvatska/razo...B+page+statusi
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 17:19   #25
Zanima me kako mogu legalno zaposliti u kući njegovatelja? Za bolesnu stariju osobu mi treba. I gdje da ga uopće nadjem? Ima puni oglasa na bija.net ali dosta traži honorarni posao a meni to nije dovoljno, tj.je SAD al kroz godinu dana neće biti
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 22:08   #26
pozdrav, jel vam poznat neki tip njegovatelja tj osobnog asistenta koji ne "mijenja pelene" štićenicima, npr. samo briga i pomaganje za starije osobe koje žive kod svoje kuće?
zelmerlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:29   #27
Zna li netko kolike su plaće njegovatelja u državnim domovima?
lutkina-kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 17:55   #28
Jel ima tko aktivan..imam neka pitanja vezana uz ovu temu od nekoga tko je prosao kurs za njegovatelja?
Saurro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2018., 22:16   #29
i mene to zanima. što je uopće priznato vani od tih pustih tečajeva koji se nude?
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2020., 11:17   #30
Ja Sam radila Vani u 24satnoj njezi. Postoji na ugovor I bez. Mozete si naci sto vam pase. Radi se u turnusima od 4 tj pa na dalje. Place su od 1200 eura pa na dalje. U domovima je to vise,oko 2000 eura ako mislite tamo zivjeti. Ugl.za domove trebate certifikat,za kucnu njegu ne. Morate znati jezik,pa barem minimalno A2. Govorim za Njemacku. Znam da na istu foru traze I za Englesku Ali place su daleko vece. Odustala Sam zbog komplic8ranog puta. Ugl.gdje god idete morate znati jezik. Ostalo je steca sta dobijete.
TenaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 10:27   #31
KBC Split trenutno trazi 50 njegovatelja, a i broj otvorenih oglasa u ovoj bransi prednjaci opcenito osim toga. Dal je netko razmišljao o prekvalifikaciji za ovo i postoju li muski njegovatelji u praksi uopce?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 14:45   #32
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
KBC Split trenutno trazi 50 njegovatelja, a i broj otvorenih oglasa u ovoj bransi prednjaci opcenito osim toga. Dal je netko razmišljao o prekvalifikaciji za ovo i postoju li muski njegovatelji u praksi uopce?
Naravno da postoje mentalny, ko šta ima muških medicinskih tehničara, još je to što je muško veliki plus u poslu zbog fizikale koja je prisutna.
Dobro se bolnica sitila. Vani je normalno da neke poslove u bolnici rade njegovatelji
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 19:47   #33
a vidi dobiju i dobru placu za to
zato oni koji to rade u hr, odrade mozda godinu pa odu van, znam da je dosta u uk njegovatelja/njica koje su dosle iz juzne i istocne europe
placa je valjda solidna, vidim da i oni koji su medicinski tehnicari/sestre to rade dok cekaju papire
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2020., 17:30   #34
Pa koliko se placa krece u nas za to zanimanje,ne vjerujem bas da je neka? Kako izgleda radni dan njegovatelja? I ono najvaznije, zasto ljudi imaju prijezir toliko orema tome da se toliko ljudi trazi?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2020., 16:11   #35
Pozzz
Placa kod nas krece se od 4200-5000 za njegovatelje. Privatni domovi su morali podici placu, jer nema ko radit, msm da je i placa u drzavnim domovima isto tako.
Med.sestre su u manjku i vecinu personala cine njegovatelji.
Ko voli taj posao, radi ga s empatijom, jer posao nije lak, fizicki je zahtjevan, a zna se sta spada u opis posla i ponekad treba dobar zeludac za to i cvrsti zivci za rad s dementnim osobama.
Da, KBC Split trazi njegovatelje, jer je dosla voda do grla.
U nekim nasim bolnicama, njegovatelji vec rade
__________________
....život je crtež bez gumice za brisanje..
Veda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2020., 20:17   #36
Je li netko radio preko firme "Hausengel" iz Osijeka kakva su iskustva. Navodno salju ljude i u Njemacku?
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2021., 18:36   #37
Je li netko radio/radi kao kućni njegovatelj u Njemačkoj/Austriji 24h na dan pa da napiše detaljnije kako je to i što podrazumijeva posao, dakle jesi li njegovatelj ili i kućni pomoćnik, da li pripremaš npr. hranu. Ako je 24h pretpostavljam da to znaci da živiš cijelo vrijeme u kući osobe koju njeguješ i da se ne odvajaš od nje?
Persona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2021., 18:07   #38
Traži se njegovatelj za Zg

Oglas je iz usluge:

Traži se njegovatelj kao savjesna, motivirana i pouzdana osoba sa min 2g iskustva (20-50g) za osobu sa invaliditetom na području Jaruna. Neto plaća je 2000kn+troskovi prijevoza. Radno vrijeme je 4h/dnevno, bez vikenda. Radno vrijeme je fleksibilno.
Prednost imaju osobe koje žive na području Jaruna, te koje aktivno voze.
Info u PM.
ananan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.