Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2011., 11:48   #241
Quote:
inna777 kaže: Pogledaj post
Hejj pozz svima...nznm jel bila tema, nova saam ovdje a zanima me par informacija vezano uz DIPLOMSKI sveučilišni studij u Osijekku...
dakle, završavam ove god 3.god na veleučilištu menadžement i htjela bi na 4.god na diplomski u osijek..pa me zanima jel zna ko kakav je postupak priznavanja kolegija (ispita) i kolko bi trebala predmeta razlike polagat, ALI DA SAM REDOVNI student...
p.s. prosjek ocjena mi je za sad 4.5 cca
HVALA puno! <3
ak već nisi, to svakak pitaj u referadi, oni ti to najbolje bi trebali znati objasnit...al s obzirom da si sa drugog stručnog studija, mislim da ti neka malo žešća razlikovna ne gine
Hicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 22:59   #242
a to sam i mislila da je nekih cca 5predmeta razlike...budem pitala u referadi..hvala
inna777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 16:11   #243
Quote:
inna777 kaže: Pogledaj post
a to sam i mislila da je nekih cca 5predmeta razlike...budem pitala u referadi..hvala
i? kak si to rješila na kraju?
prošle akademske godine su neki studenti ( koji su dolazili sa drugih fakulteta ) dobivali čak i do 18 ispita razlike, pa su tek nakon toga mogli upisat diplomski ( to je bila kao neka razlikovna godina ).

ove godine je trebala biti neka druga shema, di se smanjuje broj razlikovnih ispita i oni se prebacuju na diplomski
Hicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 23:49   #244
Quote:
Hicky kaže: Pogledaj post
i? kak si to rješila na kraju?
prošle akademske godine su neki studenti ( koji su dolazili sa drugih fakulteta ) dobivali čak i do 18 ispita razlike, pa su tek nakon toga mogli upisat diplomski ( to je bila kao neka razlikovna godina ).

ove godine je trebala biti neka druga shema, di se smanjuje broj razlikovnih ispita i oni se prebacuju na diplomski
Ma da? kaj stvarno?! 18predmetaa, nemoj me tako tješit
zvala sam u referadu al mi se prvo niko nije javljao a poslije mi rekli da kaao moraju vidjet koje kolegije sam imala pa da se zna cca kolko predmeta razlike trebam poližit:S

A ti studenti koji su se prebacivali i imali 18predmeta raz na kojem faxu su bili prije?
inna777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 18:37   #245
Quote:
inna777 kaže: Pogledaj post
Ma da? kaj stvarno?! 18predmetaa, nemoj me tako tješit
zvala sam u referadu al mi se prvo niko nije javljao a poslije mi rekli da kaao moraju vidjet koje kolegije sam imala pa da se zna cca kolko predmeta razlike trebam poližit:S

A ti studenti koji su se prebacivali i imali 18predmeta raz na kojem faxu su bili prije?
u referadi ti je momentalno kaos radi upisa, dobit dolje nekog telefonom je znanstvena fantastika
al probaj zato tajništvo nazvat ili doći osobno ( ak si u mogućnosti ).

šarene ekipe je bilo s menom na razlikovnoj, s efzg-a, kojekakvih sličnih stručnih studija ( tima management i sl ), s foi-a itd. Svi oni koji su dolazili s drugih fakulteta su morali zasebno si regulirat količinu razlikovnih predmeta, najmanji broj je bio 13, najveći 18 ili 19 predmeta.

al lako moguće da je ove godine neka druga shema, bar se tak šuška...

samo, upisi su pri kraju, rang liste su složene...jel opće moguće da sad više upisuješ godinu?
Hicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 20:31   #246
Quote:
Hicky kaže: Pogledaj post
u referadi ti je momentalno kaos radi upisa, dobit dolje nekog telefonom je znanstvena fantastika
al probaj zato tajništvo nazvat ili doći osobno ( ak si u mogućnosti ).

šarene ekipe je bilo s menom na razlikovnoj, s efzg-a, kojekakvih sličnih stručnih studija ( tima management i sl ), s foi-a itd. Svi oni koji su dolazili s drugih fakulteta su morali zasebno si regulirat količinu razlikovnih predmeta, najmanji broj je bio 13, najveći 18 ili 19 predmeta.

al lako moguće da je ove godine neka druga shema, bar se tak šuška...

samo, upisi su pri kraju, rang liste su složene...jel opće moguće da sad više upisuješ godinu?
dogodine planiram upisati, al sam se počela doosta rano informirat :P, možda i prerano pošto se kod ekonomskih faxeva zakoni i odluke mijenjaju prečesto
a nije mi baš blizu iz krapine samo ovako na informacije, al morat ću sigurno dogodine se intenzivnije preispitat
Aj javi ako saznaš šta od kolega dali su uspjeli izgurat i riješit predmette razlike, hvalla
inna777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 15:13   #247
Quote:
inna777 kaže: Pogledaj post
dogodine planiram upisati, al sam se počela doosta rano informirat :P, možda i prerano pošto se kod ekonomskih faxeva zakoni i odluke mijenjaju prečesto
a nije mi baš blizu iz krapine samo ovako na informacije, al morat ću sigurno dogodine se intenzivnije preispitat
Aj javi ako saznaš šta od kolega dali su uspjeli izgurat i riješit predmette razlike, hvalla
ja sam jedan od tih koji jesu

samo, ja završih stručni studij trgovine prije ( isto na efosu ), pa razlikovna ( 13 ispita koje uspjevam dati u roku ) i sad sam na diplomskom studiju.

meni se isto ne isplati tenutno putovat u osijek, pa to rješavam na dislociranom studiju u varaždinu...

ak imaš kakvo konkretno pitanje - pitaj ( možda bolje na pm da ne privatiziramo topic )...
Hicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 21:56   #248
Arrow Imagine Cup Launch Days EFOS

22.11.2011. na Ekonomskom fakultetu u Osijeku s početkom u 12h u dvorani 3 biti će predstavljen Microsoft Imagine Cup. Dođite, naučite nešto novo i počnite projekt već danas. Osim predstavljanja Imagine Cupa na ovom događanju moći ćete poslušati još neke zanimljive teme.

Agenda :
  • 12:00 – 12:45 - Imagine Cup 2012 – Marko Sever, Microsoft Hrvatska
  • 12:50 – 13:20 - Imagine Cup Inside Track - Danijel Blagajac, MSP Social Media Team
  • 13:25 – 14:00 - Microsoft Dynamics NAV 2009 – Tomislav Ćurić, Microsoft Student Partner
  • 14:05 – 14:30 - DreamSpark i ISIC Hrvatska – Tomislav Stanković, EFOS

Imagine Cup Launch Days EFOS
Start is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 01:24   #249
Zna li itko kolika je cijena izvanrednog studiranja i koji se predmeti polažu na prijemnom ispitu? Hvala.
__________________
If you look like your passport picture, you probably need the trip.
Candie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:20   #250
Quote:
dulcecandy kaže: Pogledaj post
Zna li itko kolika je cijena izvanrednog studiranja i koji se predmeti polažu na prijemnom ispitu? Hvala.
ja sam platio ove godine u varaždinu 8000 i nesto sitno, valjda je ista cijena u osijeku
__________________
I see no changes. Wake up in the morning and I ask myself: Is life worth living ? Should I blast myself ?
92marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:10   #251
Arrow

Quote:
dulcecandy kaže: Pogledaj post
Zna li itko kolika je cijena izvanrednog studiranja i koji se predmeti polažu na prijemnom ispitu? Hvala.
"Izvanredni studenti plaćaju troškove studiranja u iznosu od 5.500,00 kuna" -Obavijest o upisima
u prvu godinu studija
-
-------------------------------------------------------------------------------------------------

III.3.2.3. Kriteriji i pravo upisa u I. godinu preddiplomskih, integriranih
te stručnih studija


Članak 29.

(1) Kriteriji na temelju kojih se odabiru kandidati za upis u I. godinu preddiplomskih,
integriranih te stručnih studija jesu:
• vrednovanje uspjeha srednjoškolskog obrazovanja,
• položeni ispiti na državnoj maturi
• drugi kriteriji, koji mogu biti:
- posebna postignuća pristupnika tijekom srednjoškolskog obrazovanja
- dodatne provjere znanja, sposobnosti ili vještina koje utvrdi nositelj studija.
...

-Pravilnik o studijima i studiranju na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku-
Start is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 21:39   #252
ima netko nekakve skripte iz organizacije poduzeća (osnove organizacije) ?
nisam mogo doci na predavanja a drugi tjedan imamo kolokvij
naso sam na nekom forumu nesto, ali nije bas dobro
imam praktikum al ima puuno mjesta za biljeske tako da bi se trebo ucit iz neceg drugog
__________________
I see no changes. Wake up in the morning and I ask myself: Is life worth living ? Should I blast myself ?
92marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 22:35   #253
Arrow

Quote:
92marko kaže: Pogledaj post
ima netko nekakve skripte iz organizacije poduzeća (osnove organizacije) ?
nisam mogo doci na predavanja a drugi tjedan imamo kolokvij
naso sam na nekom forumu nesto, ali nije bas dobro
imam praktikum al ima puuno mjesta za biljeske tako da bi se trebo ucit iz neceg drugog
Praktikum ti je dovoljan. Ako baš želiš dodatne materijale probaj ga nadopuniti s ovim.

Obrati više pozornosti kod učenja na automatizaciju, standardizaciju, specifikaciju proizvoda, tipizaciju, sliku čimbenika koji djeluju na organizaciju, elementi org. strukture, masovni način proizvodnje, diskontinuirana i kontinuirana,...

Ona shema u krugu sa strelicama negdje na 20. str. je dosta bitna.
Također i ona organizacijska struktura na stranici iza. Tu fale dijelovi.
Za sustave rukovođenja obično fale naslovi, a kod štabno-linijskog moraš
reći što su oni trokutići (štabni organi). Kod onih raznih funkcija i transportnih sustava samo naslovi.
Pomoćne sustave neki su imali za prepoznati, a neki popis pa koji je točan.

Imati ćeš pitanja u vezi informacija, greške u organizaciji tj. kad dolazi do njih, kad dolazi do organizacijski promjena, vanjske čimbenike i unutarnje oblikovanja organizacije, organizacijske teorije, metode i sl.
Start is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:47   #254
hvala care!

inace, sad se ucim ekonomiku poduzeca i moram reci da je to nesto najdosadnije sto sam u zivotu citao
__________________
I see no changes. Wake up in the morning and I ask myself: Is life worth living ? Should I blast myself ?

Zadnje uređivanje Lady_D : 19.12.2011. at 23:09.
92marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 20:10   #255
Arrow

Quote:
92marko kaže: Pogledaj post
hvala care!


Quote:
92marko kaže: Pogledaj post
inace, sad se ucim ekonomiku poduzeca i moram reci da je to nesto najdosadnije sto sam u zivotu citao
Zato to pokušaj kolokvirati jer ako si ostaviš za ispit onda će ti biti još 'veselije' kada budeš morao sve odjednom naučiti. Bolje čitati sada nego u 2. mjesecu.
Start is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 01:53   #256
Quote:
Start kaže: Pogledaj post
"Izvanredni studenti plaćaju troškove studiranja u iznosu od 5.500,00 kuna" -Obavijest o upisima
u prvu godinu studija
-
-------------------------------------------------------------------------------------------------

III.3.2.3. Kriteriji i pravo upisa u I. godinu preddiplomskih, integriranih
te stručnih studija


Članak 29.

(1) Kriteriji na temelju kojih se odabiru kandidati za upis u I. godinu preddiplomskih,
integriranih te stručnih studija jesu:
• vrednovanje uspjeha srednjoškolskog obrazovanja,
• položeni ispiti na državnoj maturi
• drugi kriteriji, koji mogu biti:
- posebna postignuća pristupnika tijekom srednjoškolskog obrazovanja
- dodatne provjere znanja, sposobnosti ili vještina koje utvrdi nositelj studija.
...

-Pravilnik o studijima i studiranju na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku-

5 500,00 kuna izvanredni studij? Mislila sam da je malo jeftiniji, oko 3000,00 - 4000,00 kuna, ali ipak hvala ti.

Sljedeće godine trebam upisati neki studij...ekonomija me najviše zainteresirala, pa se raspitujem...

Kakva je razlika između preddiplomskih, integriranih i stručnih studija i ima li ih još? (ima li još kakvih razina studiranja osim ovih navedenih?)

I što se tiče kriterija za upis - položeni uspjeh na maturi - ja sam maturirala prije 2 godine (2 godine već pauziram prije studiranja) i zanima me jel se taj moj položeni uspjeh vrednuje na upisu iako je bio prije 2 godine?

I što se tiče prijemnog - on se polaže bez obzira na maturu?
I u kojem mjesecu se obično piše prijemni za upis na studij? Kako znati što treba naučiti i može li se na fakultetu ili negdje drugdje nabaviti materijal za učenje za prijemni.?

Molim te, zbilja oprosti zbog tolikih pitanja, ali nemam se kome obratiti što se tiče tih pitanja, na stranisi EFOS-a nigdje neke konkretne informacije, pa mi najviše obećavaju informacije koje dobijem iz prve ruke, tj od ljudi koji su već studirali ili studiraju...

Sve me to pomalo plaši, ti ispiti, prijemni, to sve.. molim te, pomozi. Hvala ti unaprijed.
__________________
If you look like your passport picture, you probably need the trip.
Candie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 03:45   #257
Arrow

Quote:
dulcecandy kaže: Pogledaj post
5 500,00 kuna izvanredni studij? Mislila sam da je malo jeftiniji, oko 3000,00 - 4000,00 kuna, ali ipak hvala ti.
Bilo je 3.300,00kn, ali po novome je 5.500,00kn. Plaćanje odjednom. Moguće je napisati zamolbu za plaćanje na dvije rate, ali to malo kome bude odobreno.

Quote:
Kakva je razlika između preddiplomskih, integriranih i stručnih studija i ima li ih još? (ima li još kakvih razina studiranja osim ovih navedenih?)
Razlika između stručnog i preddiplomskog studija

Quote:
I što se tiče kriterija za upis - položeni uspjeh na maturi - ja sam maturirala prije 2 godine (2 godine već pauziram prije studiranja) i zanima me jel se taj moj položeni uspjeh vrednuje na upisu iako je bio prije 2 godine?
Vrednuje se, ali mislim (moje osobno mišljenje) da bez DM nemaš baš neke mogućnosti za upis na EFOS, ako ih uopće i imaš.

Quote:
I što se tiče prijemnog - on se polaže bez obzira na maturu?
I u kojem mjesecu se obično piše prijemni za upis na studij? Kako znati što treba naučiti i može li se na fakultetu ili negdje drugdje nabaviti materijal za učenje za prijemni.?
Za prijemni ti ne mogu puno reći jer ja sam upisao fakultet prije DM, ali informacije o tome pokušaj pronaći na portalu DM i vjerujem da će nešto o tome pisati na web stranici EFOS-a kada za to dođe vrijeme. Ako na EFOS-ovim web stranicama postoje konkretne informacije o prijemnom ja ih nisam vidio.

Materijale, ako bude prijemnog, bi trebalo biti moguće nabaviti na EFOS-u. Ipak, najbolje je koristiti materijale iz srednje škole.

Quote:
Molim te, zbilja oprosti zbog tolikih pitanja, ali nemam se kome obratiti što se tiče tih pitanja, na stranisi EFOS-a nigdje neke konkretne informacije, pa mi najviše obećavaju informacije koje dobijem iz prve ruke, tj od ljudi koji su već studirali ili studiraju...
Nemaš se zašto ispričavati, normalno je da postavljaš pitanja. Krećeš u novu životnu avanturu i prirodno je da o tome želiš znati više i želiš biti spremna.

Informiraj se ovdje: https://www.postani-student.hr/ , http://public.mzos.hr/ , http://drzavnamatura.skole.hr/ , http://drzavna-matura.com/ ,...

Quote:
Sve me to pomalo plaši, ti ispiti, prijemni, to sve.. molim te, pomozi. Hvala ti unaprijed.
Nema te što plašiti. Kada kreneš s procesom vidjet ćeš kako je sve to u biti vrlo jednostavno i da ćeš se snaći. Sada ti je jedini 'problem' taj što imaš previše vremena da razmišljaš o svemu i analiziraš svaki detalj - a kasnije ćeš vidjeti da ti je pola tih informacija nepotrebno, zastarjelo i sl.

Samo opušteno. Biti će sve u redu.

Možeš mi se javiti na PM, e-mail ili gdje ti je već lakše, ako te još nešto bude zanimalo i/ili ako ne želiš sve pisati ovdje.
Start is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 20:20   #258
l

pozdrav,ako mi moze netko odgovorit:

zanima me koliko je tesko upasti na 1. god diplomskog bez prosjeka 3.5 ,jel to govore da nas uplase ili? kako se najlakse dobiva preporuka profesora za prolaz?

koji su najtrazeniji a koji najmanje trazeniji smjerovi u 2 godini prediplomskog inače
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 18:26   #259
Quote:
Omega_vu kaže: Pogledaj post
pozdrav,ako mi moze netko odgovorit:

zanima me koliko je tesko upasti na 1. god diplomskog bez prosjeka 3.5 ,jel to govore da nas uplase ili? kako se najlakse dobiva preporuka profesora za prolaz?

koji su najtrazeniji a koji najmanje trazeniji smjerovi u 2 godini prediplomskog inače
kolko sam ja informiran prednost imaju oni sa prosjekom 3.5 i vise, a ako ostane mjesta onda se upisuju ovi kaj nisu imali prosjek
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 20:28   #260
Arrow

Microsoft Hrvatska, u sklopu natjecanja Windows Phone 7 App Challenge, organizira dvodnevne događaje „WP7 hackathon“, kroz koje će studenti naučiti programirati aplikacije za Windows Phone 7 platformu.
  • 1. dan - Predavanje - Domagoj Pavlešić (MVP)
  • 2. dan - Radionica - programiranje svoje WP7 aplikacije

Windows Phone 7 Hackathon Osijek

Predavanja i radionice će biti kroz dva dana. 16.1. u učionici K1-15 od 10h do 17h ,a 17.1. u učionici K1-16 od 13h do 20h na Zavodu za računalno i programsko inženjerstvo, Kampus.

Ukoliko nemate mogućnost dolaska na Hackathon, a želite pratiti predavanja i radionice za Vas smo organizirali Live meeting kako biste iz udobnosti Vašeg doma pratili događaj. Direktan link nalazi se ovdje: http://bit.ly/zBdHd1

Osigurano:

1. Besplatna objava aplikacije na Marketplace
2. Windows Phone 7 uređaj za testiranje aplikacija
3. Pizze i sokovi

Ponesite sa sobom laptop, raspoloženje i entuzijazam i Hackathon može početi!

Više informacija na: http://stcefos.com/windows-phone-7-hackathon-osijek/
Start is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.