Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 21:11   #1021
Quote:
dmitar_zvonimir kaže: Pogledaj post
A koja je situacija sa porodiljnim, ako osoba otvori obrt i dobije poticaj za samozapošljavanje pa ostane trudna u prvoj godini?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
Kad sam ja pitala prije dvije godine, receno mi je da se status zamrzava i nastavlja teci nakon porodiljnog. Znaci svejedno treba odraditi godinu dana.

Sent from my Lenovo TAB 2 A10-70F using Tapatalk
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 13:24   #1022
Volonter/volonterka

Od kada se zavod za zapošljavanje bavi volonterskim radovima?

Ma treba poticati volonterski rad ali HZZ nije institucija koja to treba raditi.

Što je sljedeće? Slanje poruka da moraš prihvatit jedan od ponuđenih volonterskih radova inače te brišu iz evidencije?
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 07:38   #1023
Quote:
metalurg kaže: Pogledaj post
Da li je potreban jamac za ta sredstva?
Ne. Potpisuješ mjenicu.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 17:05   #1024
Uvjet onog poticaja što dodjeljuje Zagreb je da moraš godinu dana ostati freelancer, ne smiješ se zaposliti negdje. Je li tako i sa ovim što HZZ daje? Ako dobijem poticaj i onda nađem posao za 2 mjeseca hoću morat vratit novce?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 18:40   #1025
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Uvjet onog poticaja što dodjeljuje Zagreb je da moraš godinu dana ostati freelancer, ne smiješ se zaposliti negdje. Je li tako i sa ovim što HZZ daje? Ako dobijem poticaj i onda nađem posao za 2 mjeseca hoću morat vratit novce?
Da, morati ćeš vratiti novce.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 19:07   #1026
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Uvjet onog poticaja što dodjeljuje Zagreb je da moraš godinu dana ostati freelancer, ne smiješ se zaposliti negdje. Je li tako i sa ovim što HZZ daje? Ako dobijem poticaj i onda nađem posao za 2 mjeseca hoću morat vratit novce?
Objasniš poslodavcu situaciju i on ti novce isplaćuje na račun tvrtke dok je ne mogneš zatvoriti nakon godinu dana. Ne zaposli te i ne porpisujete ugovor o radu, nego tvoj tvrtka njemu izdaje račun koji on plaća....
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 09:59   #1027
Pozdrav svima

Imam nekoliko pitanja pa bi molio za pomoc ukoliko netko zna odgovore.

Moja situacija je sljedeca. Zaposlen sam 10 godina u jednoj firmi (ugovor na neodredjeno) i kako stvari stoje uskoro bi trebao dobiti otkaz kao tehnoloski visak. Pored toga od 1.1.2016 imam otvoren pausalni obrt. Da u ovom slucaju nemam obrt mogao bi se javiti na HZZ-u za primanje mjesecne naknade ili dogovoriti jednokratnu naknadu u svrhu otvaranja obrta ili firme.

E sad, mene zanima ukoliko ugasim pausalni obrt ili ga prebacim na nekog drugog iz obitelji da li se mogu javiti na HZZ u svrhu primanja naknade. Koliko vidim spominje se da moram imati valjan razlog za zatvaranje obrta ukoliko zelim naknadu od HZZ. Sad je pitanje da li se to isto odnosi na pausalni obrt?

Takodjer me zanima da li je moguce kasnije dobiti poticaj za samozaposljavanje ukoliko sam nekada u povijesti imao pausalni obrt?

Sutra cu ovo isto pitati u HZZ a do tada bi volio cuti ako netko nesto zna.

Hvala
100le is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 22:11   #1028
Quote:
100le kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Imam nekoliko pitanja pa bi molio za pomoc ukoliko netko zna odgovore.

Moja situacija je sljedeca. Zaposlen sam 10 godina u jednoj firmi (ugovor na neodredjeno) i kako stvari stoje uskoro bi trebao dobiti otkaz kao tehnoloski visak. Pored toga od 1.1.2016 imam otvoren pausalni obrt. Da u ovom slucaju nemam obrt mogao bi se javiti na HZZ-u za primanje mjesecne naknade ili dogovoriti jednokratnu naknadu u svrhu otvaranja obrta ili firme.

E sad, mene zanima ukoliko ugasim pausalni obrt ili ga prebacim na nekog drugog iz obitelji da li se mogu javiti na HZZ u svrhu primanja naknade. Koliko vidim spominje se da moram imati valjan razlog za zatvaranje obrta ukoliko zelim naknadu od HZZ. Sad je pitanje da li se to isto odnosi na pausalni obrt?

Takodjer me zanima da li je moguce kasnije dobiti poticaj za samozaposljavanje ukoliko sam nekada u povijesti imao pausalni obrt?

Sutra cu ovo isto pitati u HZZ a do tada bi volio cuti ako netko nesto zna.

Hvala
Odnosi se na svaku vrstu obrta. I ne smijete imati duga po tom obrtu. Moguće je dobiti. Bitno je da budete na zavodu barem jedan dan, ali je preporučljivo malo više.I jednokratnu naknadu možete uzeti.
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 22:20   #1029
Pozdrav, ekipa jeste li našli poslovni prostor? Može neka preporuka za Split?
DonnaHayward is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:32   #1030
Bok, danas predala posl.plan. Možete li mi reći koliko ste čekali na odgovor??
Hvala
__________________
Sve u životu možeš stvoriti -osim duše! S njom se moraš roditi!
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 16:38   #1031
Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post
Bok, danas predala posl.plan. Možete li mi reći koliko ste čekali na odgovor??
Hvala
Čeka se otprilike mjesec ipo dana, ako nije kraj godine, onda su brzi, pozz
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:38   #1032
Treba li jamac za bespovratna sredstva ?

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne. Potpisuješ mjenicu.
Hvala na odgovoru. Pišem poslovni plan, pa mi je ta informacija jako bitna. Zvao sam HZZ i tamo nakon nekoliko prespajanja rekli su da treba jamac svakako, a onda drugi referent kaže da za obrt treba jamac, a za jdoo ne treba.

E sad više ne znam ni sam terba li ili ne treba, Ima jedan obrazac " Izjava o prihvaćanju posljedica ovrhe" tamo za obrt se ne spominje jamac, a za jdoo kaže da treba?

Evo citata:

"Za obrte: prihvaćam činjenicu da se potpora za samozapošljavanje neće moći odobriti jer sredstva državnih potpora nisu izuzeta od blokade ili ovrhe po isplati na poslovni račun obrta te u tom slučaju ne mogu biti namjenski utrošena.

Za trgovačka društva: prihvaćam činjenicu da, sukladno odredbama Ovršnog zakona, dio plaće koju si ja kao samozaposlena osoba isplaćujem može biti predmetom ovrhe. Također, suglasan/na sam da će u tom slučaju instrument osiguranja potraživanja biti bjanko zadužnica na kojoj će jamac platac biti druga fizička osoba, a ne ja kao vlasnik/ca trgovačkog društva."

Jamac mi je problem, stoga molim provjerenu informaciju.
metalurg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 18:48   #1033
1. mogu li odmah poslije prijave na burzu na onom prvom savjetovanju ponijeti sa sobom poslovni plan i odmah tražiti da želim samozapošljavanje

2. čujem da se mora ići na neke radionice koje se čekaju po mjesec-dva, uh pa koliko to sve traje?
3. moraš li kad se prijaviš za samozapošljavanje pa do mogućeg odobrenja u međuvremenu podnositi izvještaje na koje se oglase javljaš?

4. još me zanima, za moguće nabavke - potpora je još uvijek za sve nabavke bez PDV-a ili je PDV sad uključen?

hvala
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 09:31   #1034
Cijene su bez PDVa.
Ponesi plan ako ga imaš.
Traje ti 15 dana za odobrenje + 15 dana čekanja sredstava.
metalurg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 18:31   #1035
danas sam zvala svoju savjetnicu na hzz da mi da vise informacija za popunjavanje poslovnog plana i onak mi se isprica da ne zna i da njezini suradnici isto tako nemaju iskustva vezano uz to. Onak halooooo??? Boze di mi zivimo....mislim da cu odustati od te mjere jer kako da se prijavim bez potrebnih informacija
moja ideja je bila otvaranje turistickog obrta ili samostalne djelatnosti i mislila sam financirati izradu web stranice i tecaj za turistickog vodica iz poticaja a ispada da svi novci idu za isplacivanje place i doprinosa....
stars around is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 22:43   #1036
To je savjetnica koja ti je i održala edukaciju u vezi navedene potpore? Nakon porovedene edukacije/prezentacije mogao sam kontaktirati savjetnicu koja je to održavala te se njoj mogao i odnijeti poslovni plan na pregled prije službene predaje.

Ako misliš na normalnu savjetnicu koja nema baš neke veze s tim onda normalno da nema pojma, ona te samo može poslati na edukaciju.
JackRyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 14:49   #1037
Quote:
metalurg kaže: Pogledaj post
Cijene su bez PDVa.
Ponesi plan ako ga imaš.
Traje ti 15 dana za odobrenje + 15 dana čekanja sredstava.
hvala :klap:
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:14   #1038
Lijepi BOK svima

Imam pitanjca...

U petak sam predao zahtjev i ostalu potrebnu papirologiju na zavodu, al' sam od silnog uzbuđenja zaboravio pitati da li dobijem kakvu potvrdu da sam tog i tog dana predao zahtjev...(nisam dobio ništa). Pa ako netko zna dal sam trebao dobiti ili ne, da se ne blamiram pred simpatičnim tetama sa zavoda.

Hvala
__________________
točno na današnji dan,prošle subote
Plug_in is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 09:33   #1039
Ja nisam dobio nikakvu potvrdu.

Predao sam zahtjev prije 16 dana, znam da je rok odluke 15 dana. Kada ste dobili povratnu informaciju?
JackRyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 09:51   #1040
Pozdrav,

planiram otvoriti paušalni obrt pa me zanima da li imam s time pravo na taj poticaj od HZZ-a u vrijednosti 25k kn? S tim bih si naravno kupio opremu.
Vjerujem da je odgovoreno već tu i pretražujem, ali možda netko u međuvremenu odgovori
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.