Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2004., 12:06   #1
Veliki topik skijaške opreme

želim kupiti nove skije ali to više nije uopće jednostavno
previše vrsta, zakrivljenosti,tvrdoća, dužina do brade, nosa ili čela,tehničkih stvari koje ne znam čemu služe i da li mi uopće trebaju
npr.:
FREE ABSORBER, FREE DUALTEC,Freerideproof construction,SHOCKWALLS itd....
pitanje: postoji li neki pristojan dućan, stvarni ili virtualni gdje bi mi neko kvalificiran znao reći što bi bilo najbolje za mene (što se skija tiče), a ne samo prodati nešto što je skupo i što mu prvo padne pod ruku?
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 09:47   #2
haj,što se tiče kvalificiranih prodavača ne znam stvarno....
a vrstu,model,visinu izaberi na temelju svog skijaškog iskustva.
recimo veliki radijus(znači one jako široke pri vrhu-carving)su odlične za fino uređene staze al kad dođeš na led hmm pa proskližeš lagano ak nisi neki skijaš.puno ljudi mi je reklo da su im puno bolje ravne skije no opet.....ž
Recimo ja isto kupujem nove skije ove god.i mislim da ću uzeti
tzv po naški polucarving skijice...veleslalom(ne ful niske)....
no opet bolje ti je uzeti nekog pod ruku ko se kuži da ne bi bilo nismo znali.......
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 10:34   #3
ako si neki rekreativac ili bolji skijaš uzmi nešto što nazivaju polucarving, visoke onako do brade otprilike

nemoj da te prodavač nagovori na neku racing ili sličnu skiju od 3000-5000kn

inače razno razne oznake na njima su patke i služe da ti maznu lovu

osnovno je da ili znaš ili neznaš skijati ,sa nekim tipovima je lakše (npr. polucarving u odnosu na stare "daske") ali unutar tipova ne postoje dan-noć razlike

inače sa full carving skijama tehnika skijanja nije kao na alpskima klasičnima (neznam kada si točno naučila skijati) ali većina nas je naučila na klasičnim skijama i mi se možemo prilagoditi na polucarving i lakše je

smatram se vrlo dobrim skijašem (skijam već 20god) volim i juriti izać u dubok snjeg led mi nije problem,skočiti....... i skijam se na 200eura skiji bez problema

višak love koji ćeš uštediti između modela bolje potroši u teretanu nego u skije jer one idu kamo ih tvoje noge vode
 
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 12:17   #4
Nazalost ti ne mogu preporuciti ducan, ali ti mogu reci da dosta pametnih savjeta mozes naci na grupi hr.rec.sport.zimski i takodjer na hr stranicama o skijanju
Uzivaj u shoppingu, a jos vise poslije u skijanju
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 15:12   #5
hej Zaak,da li možda znaš gdje se mogu odfurati stare skije
(ravne)pa da zauzvrat dobijem neku lovu,jer ak ih ovak prodam nemrem dobiti ni 200kn....postoji li neki servis koji to prima ili?
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 04:54   #6
Razlika je dan i noc i medju carving skijama,vjeruj mi a i oznake znace jako puno. JA ih mejnjam svake sezone i isprobam bar par modela, tak da nije lako odlucit se. JA ih nit ne kupujem nego rentam. Pre skupe su da bi ih mjenjala koliko zelim a novi modeli i raznolikost je uvijek zanimljivija Za svakog rekreativca ja bi preporucila kratke carving ,onak do brade. Super su za sve osim za vozit spust Prosle zime su mi dosli starci (50god.) oboje skijasi i rekla sam im da ne vuku svoje skije nego smo im rentali ove kratke. Odusevili su se, mama je napokon bez ikakvih problema, umora i straha skijala.Mislim da su u odnosu na one ravne dan i noc i puno lakse za nekog tko ode tjedan dana godisnje. Ja imam par pari i stalno mjenjam u zavisnosti sta hocu taj dan skijat i kakav je snijeg,drustvo i sl. Prema tome za neku univerzalnu skiju i za malo zesce brzine mislim da je veleslalom skija uvijek dobar izbor. Ako imas jos kakvih pitanj,,sam izvoliJa se momentalno palim na one trick skije koje imaju zavinute krajeve na obe strane to mi je sad sljedeca zanimacija,hehe.Luda baba. A muz kupije fats,one skroz siroke za duuuuboki snijeg. Jebiga ,mala dijeca samo da su nam igracke
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 17:17   #7
skije-pomoć pri izboru

dakle, kupujem skije, u zagrebu....(i pance).
morim pomoc pri izboru.
uzela bih carving..
skijam dosta dugo, tako da nisam pocetnik.
kako odrediti dobar omjer duzine skija i moje visine?
koji broj pancerica uzeti?
tvrdje ili mekse?
koji model?
kak se krecu cijene?

dakle visoka sam 170, kila oko 65, skijam kojih 10ak godina. eto.
hvalaaaaaaaaaaaa
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 23:28   #8
Uzmi skije jedno 10-15 cm kraće od tvoje visine. Ako jako dobro skijaš, idi na još kraću varijantu, za carving su odlične, ja koji sam 179 imam od 150 i skijanje je užitak.
Pancerice je čisto svejedno koje ćeš uzeti, uzmi kakve jefine, jedino što je važno je da ti noga kada ih stisneš ne pleše u njima. A za skije, kolko para tolko muzike.
Atomic ili Salomon preporučam, nema razlike u cijeni (u skijama u istoj klasi).
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 00:05   #9
Quote:
Studentica kaže:
dakle, kupujem skije, u zagrebu....(i pance).
morim pomoc pri izboru.
uzela bih carving..
skijam dosta dugo, tako da nisam pocetnik.
kako odrediti dobar omjer duzine skija i moje visine?
koji broj pancerica uzeti?
tvrdje ili mekse?
koji model?
kak se krecu cijene?

dakle visoka sam 170, kila oko 65, skijam kojih 10ak godina. eto.
hvalaaaaaaaaaaaa
pazi kako ces nastimat vezove s obzirom na toliku kilazu
s3v3n is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 00:16   #10
PAncerice su jako vazne,ako nogu ne drze kako treba ili ako zuljaju,nisi nista napravila.

Po meni je to najvazniji dio opreme,imati ces ih najduze vremena pa se isplati potruditi oko izbora.
Ja sam ih mijenjala lani,na pocetku sezone sam probala X-wave i cijelu sezonu sam isprobavala razne modele u nadi da cu proci jeftinije.
NA kraju sam kupila X-wave 9,0 od Salomona.Pasu mi jer imam uski glezanj i jace listove.Uzela sam velicinu tako da su mi taman knap.

Ideja da ces kupiti udobne,vece, i utrpati dva para carapa je u praksi cisti promasaj.Broj koji u ducanu izgleda knap, na snijegu, kada se pancer zakopca i noga se nagne prema napred, bude taman.

Skije imam s radijusom od 14 metara,ok za carving ali i za voznje izvan pista.Uzela sam 10 cm krace od visine.Tako mi najbolje pase, rentala sam krace ali mi nisu odgovarale za prsic.Bacalo me na glavu
Zimus sam zapikirala metronke od Atomica

Ako mozes rentaj i isprobaj model koji namjeravas kupiti.

Uzmi u obzir kod izbora i namjenu-volis li vise karvati,skijati po pistama,izvan pista,prsic... I sa polikarving skijom se da fino otkarvati zavoj ako dosta isforsiras.


Sretno
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 14:38   #11
hahahahah. ma ja sam mrsaaava..
anyway nasla sam si super carving salomon, visina do mog nosa, slalomske (dakle polumjer je manji)....vezovi isto salomon..sada jos trazim pance
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 16:18   #12
@Studentica:
Sve ti je Noemi tocno napisala

Pazi samo na ovu njenu napomenu da obratis paznju na to za sto ti skija zapravo treba. Ne biras skiju po radijusu, vec po njenoj namjeni, a nakon toga si odaberes i prikladnu velicinu i radijus. Da ti se ne bi desilo da si uzmes skiju s kojom mozes skijati iskljucivo po uredjenim i tvrdim stazama, pa da psujes kad naidjes na hupsere i slicno.

@Noemi: zapikirala si jako dobre skije Meni je samo jako jako zao sto nigdje u prodaji nisam vidjela zensku varijantu, a postoji
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 10:52   #13
E, a da vidis novi SL12 Promjenili su joj gabarite, pa sad ima jos manji radijus (11m na 155 cm visine). Jest da ima 7kg skija, al tako ju je gust ganjat po ledu i tvrdim stazama... uffff
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 16:08   #14
moj savjet baci skije i kupi board......
F.C.B. is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 14:36   #15
evo kupujem ovih dana skije pa vam javim koje sam kupila
tnx na savjetima!
mislim da cu uzeti samo skije i vezove jer mi pance ni jedne ne odgovraju, a ove koje su mi oke, zbog raznih isprobavanja u ducanu mi je jedna nestabilna (koliko ih je ljudi samo probalo huh)
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 16:18   #16
ima li skija po metropoli za čovičinu od 198 i 105 kila.
po splitu nema viši od 170
još da rečen da sam teški početnik
__________________
x
dvolični parazit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 00:31   #17
Oprema za skijanje!

Ove zime bih trebao ići prvi put na skijanje, trebao bih kupiti bar osnovnu opremu za tu avanturu, pa me zanima gdje bih mogao povoljno proći a da opet nešto valja! Koliko bi me to otprilike moglo koštati! Ako ima netko tko je malo upučeniji u to neka da koji savijet!
shurda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 23:01   #18
Odjecu probaj posuditi ako imas od koga ili si nadji nesto jeftino u Metrou ili slicnim ducanima. A skije/pancerice/stapove rentaj na skijalistu ili u mjestu gdje stanujes (ako postoji). Ne isplati ti se kupovati oprema jer sve to zajedno puno kosta... pa prvo vidi kako ce ti se svidjeti, a onda si tek kupi pravu opremu.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 16:15   #19
Skijanje - početnički "must have"

1. RUKAVICE!!! Obzirom da si početnik, uzmi dva para - znoj s jedne strane i podosta padova s druge strane znače da će ti poprilično brzo biti hladno i mokro, što i nije neki gušt na "minus"-temperaturi. Jedne nosi do pauze za ručak, druge do kraja dana
2. NAOČALE!!! Trebao bi imati prave skijaške ("masku"), dobre su u svim vremenskim uvjetima - početnik si i padat ćeš o odoli napasti da šetaš skupe sunčane cvike sa potpisom. Imaš vremena!
3. ČARAPE - ja mislim da se isplati investirati u čarape s debljim tkanjem sprijeda, za zaštitu prednjeg dijela potkoljenice - noga tako lakše podnosi pancericu
4. skije, štapovi i dr. Slažem se s Lei. Prednost rentanja kod kuće je niža cijena, ali prednost rentanja na skijalištu je mogućnost promjene opreme (recimo, nažulja te pancerica), manji popravci (zatezanje vezova) i izbjegavanje mučenja oko transporta opreme.
Uživaj!
Dr.Jean Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 16:22   #20
Rentanje panci na skijalištu preporučam i ja. Hoće li žuljati možeš vidjeti tek nakon nekoliko dana.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.