Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2011., 23:40   #21
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Mislim da brkaš stvari. Umjetničku sliku vrijednu milijune dolara se kupuje najčešće kao investiciju za budućnost ili kao stvar prestiža...
Pa da ono ak ćeš morat bježat iz države,nije veliki teret,a mnogo vrijedi
A za prestiž ne znam...svim tim prestižašima u Hrvatskoj bi možda bolje bilo kupit velika zemljišta,otvorit par tvornica, zaposlit na desetke do stotine tisuća ljudi i stvorit od njih hordu podanika...vjerovatno bi to bio puno veći prestiž nego par sličurdi...al dobro,o ukusima se ne raspravlja...

Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Da, mislim da je to očito. Novaca i onako ima previše. Njemu je važno biti 'netko i nešto' pa si je i taj 'ugled' kupio novcem, propagandom i ostalim što ide uz 'demokraciju' i izbore...
A nije mu slučajno palo napamet da bi mu novostečena pozicija odlično sjela za sredit si određene okolnosti na kojima može dodatno uvećati osobnu korist iliti profitirati ??
E moj Sizife,netalent za političara se nadaleko prepoznaje...

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 02.09.2011. at 23:52.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 23:55   #22
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post

A nije mu slučajno palo napamet da bi mu novostečena pozicija odlično sjela za sredit si određene okolnosti na kojima može dodatno uvećati osobnu korist iliti profitirati..
E moj Sizife,netalent za političara se nadaleko prepoznaje...
Kao i kod većine političara - obje komponente su prisutne. I častohleplje i pohlepa za materijalnim bogatstvom.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:52   #23
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Ili recimo hlače od nekog talijanskog dizajnera od par hiljada kuna,a materijal ,konac i gumbad ne vrijede ni desetinu od cijene..
To je meni smiješno.
U te hlače je utkana ideja, kreativnost, kvalitetan materijal i neki brand na kraju krajeva
Što da rade ljudi koji imaju novca, moraju i oni na nešto trošiti
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:34   #24
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
U te hlače je utkana ideja, kreativnost, kvalitetan materijal i neki brand na kraju krajeva
Ne mora biti.

Zbog mode žene odbacuju prošlogodišnji odjevni predmet, koji im je možda dobro pristajao, kako bi kupile onaj koji je ove godine moderan, a možda im ne pristaje... Pokretač je promjena pod svaku cijenu, a to nema nužno veze s kreativnošću... nego s osobama koje pristaju biti budale koje koje plaćaju porez na budale... jer je važno imati poznatu marku i biti 'moderan'.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 09:44   #25
A zašto je važno imati poznatu marku i biti moderan-zato jer reklamna industrija radi na principu da ljude uvjeri kako je sve dosadašnje loše,nevrijedno,zastarjelo i da stalno nešto treba mjenjati i oko sebe i na sebi,kako bi se od nesigurnih ljudi učinile ovce potrošači-trajno..jer ona i njeni komitenti na tome zarađuju...
U Cosmopolitanu i sličnim časopisima npr. ne daju savjete ženama koje kreme da koriste sa svrhom da bi bile lijepe,ljepše ili sretnije,već zato da navuku žene na kremu koju reklamiraju za određenu firmu,kako bi dosadašnje a i očekivano buduće potrošačice čak i sa prirodno lijepom kožom (znači i bez te kreme,losiona,putra za tijelo ili štoveć) trajno odvajale kvrgu svoje mjesečne zarade i lansirale u žep tvrtci proizvođaču...
Svatko ko vam nešto nudi,najčešće to radi da vam otme lovu iz džepa i zaradi ,a ne da vam u životu bude bolje...
Sam princip ide da vas se mentalno razuvjeri da je sa vašim životom sve o.k. i da vas se uvjeri da sa vama osobno ,vašim autom,vašom kućom i svim ostalim nešto nije u redu,aliiiiii veliki Ali ,da oni nude pravo rješenje naravno za izvjesnu svotu ...

To je jedan od pritisaka koji je mene dugo pritiskao...sad više ne
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 09:52   #26
To su onda ljudi koji ne znaju razmišljat svojom glavom.
the_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 09:55   #27
mislim, ono tko normalan bi isao kupovati nesto samo zato sto mu je netko rekao da mu to treba
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 09:55   #28
Quote:
the_angel kaže: Pogledaj post
To su onda ljudi koji ne znaju razmišljat svojom glavom.
vjerovala ti ili ne,takvih je 80 posto...
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 09:59   #29
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
mislim, ono tko normalan bi isao kupovati nesto samo zato sto mu je netko rekao da mu to treba
Pa to većina ljudi i radi,i to nesvjesno.Primjerice,imaš npr. solidan auto.Zašto ti treba na kredit kupovati bolji,a pritom nekalkuliraš da tom svotom za otplatu kredita oštećuješ svoj svakodnevni život na mjesečnom nivou,za nešto (novi auto) koji ne donosi niti korist niti toliko uvećanu ugodu u odnosu na stari?????
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 10:03   #30
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Pa to većina ljudi i radi,i to nesvjesno.Primjerice,imaš npr. solidan auto.Zašto ti treba na kredit kupovati bolji,a pritom nekalkuliraš da tom svotom za otplatu kredita oštećuješ svoj svakodnevni život na mjesečnom nivou,za nešto (novi auto) koji ne donosi niti korist niti toliko uvećanu ugodu u odnosu na stari?????
pa donosi drustveni prestiz i hvaljenje kako ti u zivotu ide dobro
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 11:34   #31
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
pa donosi drustveni prestiz i hvaljenje kako ti u zivotu ide dobro
Postoje situacije u kojima ti se, kada sklapaš posao, gleda ne samo u kakvom si odijelu, nego i u kakvom si automobilu došao...

Tvoj posao može ovisiti (a često i ovisi) o kreteniziranoj okolini koja na takve stvari gleda. Ako nisi ukopljen u takvom sustavu, onda si 'out', nisi dio ekipe koja među sobom dijeli poslove...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 12:35   #32
Sad ste me sjetili. Za nezaposlene, kako se nosite s današnjim pritiscima kod traženja posla? Kako znam, nekad je za voditelje odjela u firmi bilo dovoljno da ima četverogodišnju srednju školu, a danas mora imati fakultet. Traže se napredna znanja stranih jezika, informatike, vozački ispit. I rijetko kad se za posao u državnim firmama otvara radno mjesto gdje se ne traži radno iskustvo i položen državni ispit. I u životopis više nije dovoljno pisati da si timski radnik, da imaš komunikacijske i organizacijske vještine jer to svi pišu. Znači, moraš se nametnuti kao bolji od drugih
the_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 12:40   #33
Quote:
patak kaže: Pogledaj post
Jesu li takvi stavovi problem niskog samopoštovanja? Kako se liječe?
ne bih rekao da je nisko samopoštovanje problem... smatram takve stavove normalnima za osobe koje se još grade i koje još grade svoj život... i nema ničeg lošeg u uspoređivanju sebe s drugima jer je to ljudska priroda... svi mi na kraju dana želimo biti prihvaćeni od strane društva u kojem egzistiramo bez obzira što mi mislili o normama tog društva... i da smatramo kako smo okruženi idiotima, i dalje bi htjeli da nas ti idioti prihvaćaju i poštuju bez obzira koliko to nelogično zvuči...

a kao i mnogo problema s kojima se susrećemo kroz život, nisu svi uklonjivi, odnosno ne postoji za sve recept, nego treba vremena... ovakva razmišljanja su česta pojava kada se nalazimo na nekim raskrščima u životu i kada pred sobom još imamo neke ciljeve za koje osobno smatramo da trebamo postići i koji nam mnogo znače, često i nesvjesno... koliko taj proces traje ovisi od osobe do osobe... i kada ih ostvarimo, dolazi ispunjenost koja u pravilu uklanja ovakva razmišljanja... ako u tome ne uspijemo, osjećaj može i dalje ostati prisutan, a intenzitet ovisi u kojoj mjeri smo zadovoljili svoje potrebe u dotičnom društvu...
Corrado Soprano is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 13:07   #34
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Postoje situacije u kojima ti se, kada sklapaš posao, gleda ne samo u kakvom si odijelu, nego i u kakvom si automobilu došao...

Tvoj posao može ovisiti (a često i ovisi) o kreteniziranoj okolini koja na takve stvari gleda. Ako nisi ukopljen u takvom sustavu, onda si 'out', nisi dio ekipe koja među sobom dijeli poslove...
pa dobro , onda je u takvoj situaciji to opravdano ponasanje
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 13:12   #35
Quote:
Corrado Soprano kaže: Pogledaj post
... svi mi na kraju dana želimo biti prihvaćeni od strane društva u kojem egzistiramo bez obzira što mi mislili o normama tog društva... i da smatramo kako smo okruženi idiotima, i dalje bi htjeli da nas ti idioti prihvaćaju i poštuju bez obzira koliko to nelogično zvuči...
S ovim se djelomično slažem. Nije mi važno što misle idioti, ukoliko ima dovoljno onih koji to nisu... no mediji čine da idiota ima sve više...

Kako će od pisanja živjeti solidan pisac u zemlji u kojoj se može dogoditi da je najčitanija 'književnica' Nives Celzijus?

I nije tako samo u književnosti, naravno...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 03.09.2011. at 13:22.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 13:17   #36
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
pa dobro , onda je u takvoj situaciji to opravdano ponasanje
Da, samo pristajanjem na takvo što - postaješ sudionikom idiotizacijskog kruga, doduše ne svojom vlastitom željom i inicijativam, nego (pasivnim) prihvaćanjem takvih pravila igre...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 03.09.2011. at 13:23.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 14:46   #37
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
S ovim se djelomično slažem. Nije mi važno što misle idioti, ukoliko ima dovoljno onih koji to nisu... no mediji čine da idiota ima sve više...

Kako će od pisanja živjeti solidan pisac u zemlji u kojoj se može dogoditi da je najčitanija 'književnica' Nives Celzijus?

I nije tako samo u književnosti, naravno...
upravo tako, društvo u kojem su za tebe svi njegovi pripadnici idioti ne postoji... uvijek nađeš nekoga tko ti odgovara i tko ti je unutar njega bitan... ali ti koje poštuješ i cijeniš te vrlo često mogu odvesti samo do određene stepenice u životu... a ako želiš ići dalje, treba ti povezanost i s tim drugima... jer osjećaj pripadnosti je jedna od čovjekovih osnovnih potreba za život... stoga nikada ne treba bježati od novonastalih društvenih normi jer uvijek postoji njih barem nekoliko u kojima se možeš pronaći i koje možeš prihvatiti, te će ti one poslužiti za održavanje te pripadnosti... ti ne moraš cijeniti tog idiota, niti ikada s njim progovoriti riječ, ali primjerice sama činjenica da možeš ući u njegovo društvo i biti prihvaćen te može ispuniti pozitivnim osjećajima...

zato uvijek valja držati korak s vremenom i konformirati su onoj mjeri koja je za tebe prihvatljiva i koja ti ne uništava identitet... i tu onda dolazimo do tvoje druge rečenice i pisca... ako on ima neke potrebe i ako ih zadovoljiti ne može kroz pisanje, onda će progutati govno i pronaći nešto drugo... koliko nas uopće radi u životu ono što nam je profesija ili posao iz snova? a tom piscu s druge strane može sasvim odgovarati ta pozicija nekog buntovnika u društvu gdje se njegova književnost nimalo ne cijeni i ako je u tome iskren i nema nimalo problema s tim položajem, vjeruj mi, taj neće sekundu potrošiti razmišljajući o pritiscima modernog društva...
Corrado Soprano is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 14:52   #38
Quote:
patak kaže: Pogledaj post
Ozbiljno,

vjerojatno zvuči otrcano ovaj problem, ali kako se nosite s pritiscima koje nam stvara moderno društvo? Što vam stvara probleme i kako se s njima nosite? Imate li neku zgodnu literaturu za preporučiti na ovu temu? A da nije neki Oprin selfhelp.

Na koje pritiske mislim? Pa ono, svega je previše i ljestvice su previsoko. Kao obaranje rekorda u sportu. Meni to nije zdravo. Netko je jednom u 100 godina imao neku posebnost koja mu je pomogla da napravi neki rekord i sad se tisuće ljudi fizički pretrgava, troši život i dane da ga možda nekad, vjerojatno nikad, obori, wtf. zašto??

Isto tako jednostavno nije dovoljno biti zgođušan... Ako imaš celulita malo, jbg. daleko si ti od neke tamo Gisele.. Nije dovoljno biti ok radnik na poslu. jbg. nisi dobio ni nobelovu ni oscara ni neki ekvivalent u struci. Nije dovoljno otputovati u neku stranu zemlju, ima ljudi koji su obišli svijet. Imaš nekog običog dečka/curu, a koliko možda misterioznijih, boljih, uzbudljivijih persona ima tamo negdje za upoznati?

Znam da je u samom korijenu problema krivi pristup u kojem se uspoređujemo s drugima, ali kako se ne uspoređivati?? To je između ostalog glavno pitanje. A s obzirom kolikoj količini informacija smo izloženi, kad sagledaš svoj život, u bar 90% sfera on je bezveze, po ničem poseban. A zašto bi bio poseban? Da, to je isto pitanje.. Pa ne znam, ako nije poseban onda ne kužim njegov smisao. Da se češćkamo, mazimo i hranimo s bližnjima? To je smisao života mog psa, i to mi se čini negdje u bazi osjećaja sreće i zadovoljstva. Ali jbg. mi ljudi smo malo izdeformirani evolucijom i mislim da nam većini to baš i nije dovoljno.

Jesu li takvi stavovi problem niskog samopoštovanja? Kako se liječe?
Suština svega je da voliš sebe. Da se prihvatiš takvim kakav jesi. Promjeni ono što možeš,a ono što ne možeš prihvati.

Na neke stvari izvan nas ne možemo utjecati (npr. svi moramo biti prikladno obučeni kad idemo na posao) međutim, na druge možemo imati utjecaj. Npr. biranje prijatelja i društva u kojem ćeš biti.

Sve počinje od toga da voliš sebe (u zdravom smislu riječi) Tj da budeš sam sebi najbolji prijatelj. A kada voliš sebe,tek tada možeš druge i svijet oko sebe.

Sretno
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 15:07   #39
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Da, samo pristajanjem na takvo što - postaješ sudionikom idiotizacijskog kruga, doduše ne svojom vlastitom željom i inicijativam, nego (pasivnim) prihvaćanjem takvih pravila igre...
znala sam da ces to napisati i stime se u biti i slazem
lopov je onaj tko krade i onaj tko drzi ljestve
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 15:10   #40
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ne mora biti.

Zbog mode žene odbacuju prošlogodišnji odjevni predmet, koji im je možda dobro pristajao, kako bi kupile onaj koji je ove godine moderan, a možda im ne pristaje... Pokretač je promjena pod svaku cijenu, a to nema nužno veze s kreativnošću... nego s osobama koje pristaju biti budale koje koje plaćaju porez na budale... jer je važno imati poznatu marku i biti 'moderan'.
ne, nuzno sve zene

evo, ja se nikada ne bih odrekla necega sto volim i sto mi dobro stoji u zamjenu za novi i moderniji pogotovo ukoliko je taj tip mode meni "koma "
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.