Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2016., 11:25   #5681
Drago mi je cuti da je Quechua dobar, jer mu je i cijena malo povoljnija, a zbilja dobro izgledaju. Iako je Arpanaz 5.2, taj s dvije dvije susjedne spavaonice 1500kn, ali ok. Nadam se da ih se ima za pogledati u novom Decathlonu na istoku... A vidim da imaju i madrace Quechua, iako smo mislili uzeti Intex u Jysku, koji su trenutno i na popustu, a ima ih u svim velicinama.


Odgovorili su mi iz Šimuna, ima jos slobodnih parcela, rezz 1000kn, ali si mislim sto ako rezerviramo, dodemo, a ono parcela na suncu :/ Mozda je bolje na licu mjesta traziti i nadati se da ce biti slobodnih u 7.mj.,jedan da trazi, a drugi bude s djetetom negdje u hladu... kakva su vasa iskustva sa slobodnim mjestom usred sezone? Preporuka za jos koji kamp na potezu prema Zadru?
Odustala sam od slobodne zone jer mi ne izgleda bas primamljivo na slikama, sve je rastrkano medu drvecem i ne vidim bas tu nekog mjesta za veci sator i nadstresnicu.

Nama bi u Biogradu čovjek kod kojeg smo plaćali zimovanje kampice, inace cuvar kampa, dovezao kucicu i smjestio je na neko naj naj mjesto u hladu, blizu sanitarnog, tak da smo uvijek bili bez brige i pameti... i sad kao da nikad nismo kampirali
tibs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 12:02   #5682
Za tibs:
Nadje se uvijek pokoja slobodna parcela u Simunima, ali je pitanje hlada. Skoro cijeli kamp je u hladu, ima malo parcela koje nisu u hladu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 14:04   #5683
Quote:
tibs kaže: Pogledaj post
Drago mi je cuti da je Quechua dobar, jer mu je i cijena malo povoljnija, a zbilja dobro izgledaju. Iako je Arpanaz 5.2, taj s dvije dvije susjedne spavaonice 1500kn, ali ok. Nadam se da ih se ima za pogledati u novom Decathlonu na istoku... A vidim da imaju i madrace Quechua, iako smo mislili uzeti Intex u Jysku, koji su trenutno i na popustu, a ima ih u svim velicinama.


Odgovorili su mi iz �imuna, ima jos slobodnih parcela, rezz 1000kn, ali si mislim sto ako rezerviramo, dodemo, a ono parcela na suncu :/ Mozda je bolje na licu mjesta traziti i nadati se da ce biti slobodnih u 7.mj.,jedan da trazi, a drugi bude s djetetom negdje u hladu... kakva su vasa iskustva sa slobodnim mjestom usred sezone? Preporuka za jos koji kamp na potezu prema Zadru?
Odustala sam od slobodne zone jer mi ne izgleda bas primamljivo na slikama, sve je rastrkano medu drvecem i ne vidim bas tu nekog mjesta za veci sator i nadstresnicu.

Nama bi u Biogradu �ovjek kod kojeg smo pla�ali zimovanje kampice, inace cuvar kampa, dovezao kucicu i smjestio je na neko naj naj mjesto u hladu, blizu sanitarnog, tak da smo uvijek bili bez brige i pameti... i sad kao da nikad nismo kampirali
A legendarni brko. Lik ima jedno 20 kuÄŤica na ÄŤuvanju sa kojima ima isti dogovor.

Mobiljno tipkanje sa tapataljka
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:21   #5684
Samos 4 vs Arpenaz 2.1

Quote:
tibs kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Nakon godina ljetovanja u kamp kucici u Biogradu, ovo ljeto planiramo negdje drugdje, ali sa šatorom i djetetom od 20 mjeseci. Imam nekoliko pitanja pa ako nije problem nekome dati koji savjet, bit cu zavalna Inace, pomalo iscitavam cijeli forum i prikupljam savjete oko potrepstina.

Dvoumimo se oko Mckinley samos4 satora i Quechua Arpenaz family 4.2 ?
Kakvu je podlogu najbolje staviti?

I zanima me kakvo je stanje free zone za šatore u kampu Šimuni te ima li dovoljno hlada? Iako, razmisljamo i o hvaljenom Baskom polju, samo je malo predaleko radi putovanja s djetetom.
Ljetovali smo u Šimunima s šatorom od 2009. do 2013. s malom djecom. Cijeli kamp, a posebno plaža nam je bila idealna za djecu. Sve četiri godine smo bili na parceli. Uvijek je bilo mjesta ali smo dolazili početkom srpnja. Kamp ima puno hlada, ali isto tako ima i parcela koje su full na suncu. Free zona nam se nije svidjela jer je okružena s cestom do koje često znaju dolaziti dostavna vozila i kamioni do trgovine pa nam se to s djecom činilo nezgodno.

Zadnjih 7 godina ljetujemo sa Samos 6 šatorom. Imamo i jedan manji Quechua šator za kraća vikend kampiranja. Ja bih za duža obiteljska kampiranja uvijek savjetovao šator s odvojenim spavaonicama zbog komfora i mogućnosti korištenja u slučaju lošeg vremena. Samos 4 i Arpenaz 4.2 su vrlo slični šatori podjednakih dimenzija i kvalitete. Arpenaz ima malo bolje riješen pod pa je bolji u slučaju jake kiše. Samos za razliku od Arpenaza ima prozore na spavaonicama i ulaz s dvije strane pa je bitno prozračniji što kod velikih vrućina puno znači.

Ove smo godine odlučili uzeti novi šator s obzirom da je ovaj izgurao 7 ljetovanja. Već smo se bili odlučili za Arpenaz 4.2. a onda smo našli u Sloveniji akciju Samos 4 za cca 1000 kn kojeg smo prije desetak dana u Intersportu u Krškom uzeli. U Samosu 6 smo imali puno mjesta, možda čak i previše za 4 osobe pa smo sada uzeli ovaj manji.
schiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:32   #5685
Nisam jos cuo da je nekome sator prevelik, obicno je obratno. 4veru u Samosu 4, stvarno svaka cast
MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 17:09   #5686
Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
Nisam jos cuo da je nekome sator prevelik, obicno je obratno. 4veru u Samosu 4, stvarno svaka cast
Prevelik u smislu da smo imali viška slobodnog prostora npr. u velikoj spavaonici, a ponekad tih 70 cm razlike u duljini šatora može puno značiti na nekim parcelama.
schiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 17:21   #5687
Tibs, što se tice Simuna, ja sam dvije godine bila rezervirala parcelu "na slijepo", ali sam uvijek napomenula da molim parcelu sa sto debljim hladom. Isli usred spice sezone i oba puta dobili lijepe parcele. No, kako je to svejedno riskantno, mozes uzeti u obzir Strasko u Novalji. Cijene su tu negdje. A oni ti na mail salju fotke i broj parcele, pa si mozes vidjeti polozaj parcele u kampu i odabrati onu s najvise hlada. Plus sto taj kamp ima daleko urednije sanitarce i ima bazen za klince. Minus su guzve na plazi, ponekad se cuje Zrce i malo je losija plaza.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 22:33   #5688
Je, je, to je taj Brko

Odlicna usporedba Samosa i Arpenaz, dobro mi zvuci to sto se Samos moze prozraciti jer smo to radili i na kampici navecer prije spavanja. A opet kazete da Arpenaz ima bolju podnicu... Za vk cemo ih ici pogledati pa se nadam se i odluciti za jedan.

Nakon toga cu i rezz parcelu, zamoliti za hlad i nadati se najboljem
tibs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 14:32   #5689
tibs, ljudi zbog djece obično naprave prijelaz iz šatora u kampicu - zbog mira, kiše, boljeg luftanja... a vi obratno...

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Bogme si ti atleta ako dođeš od parcela do plaše u baškom polju za 5 minuta. Pogotovo od plaže do parcela

Mobiljno tipkanje sa tapataljka
to i ja velim... obišao sam to "famozno" Baško Polje samo da vidim ga... 5 minuta - samo ak može vrijeme zaustavit
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 08:35   #5690
Trebam neka iskustva iz prve ruke Pregledavam kampove na Jadranu koji bi dosli u obzir za ljetovanje nakon Vele Gospe, suzila sam nekako izbor na par njih prema kritikama na forumima i prema fotkama i flimicima, al opet je bolje cuti iskustva u zivo. Kako je junior sad stariji malo nam se izbor prosirio i vjerujem da nam sad ulaze u igru i terasasti i strmi kampovi I dolazi u obzir i nesto dulja voznja. Pa sam tako nekako zavrsila s potragom na Peljescu

Ono sto trazimo je lijepo (i veliko) mjesto za sator koje mora biti ravno i u hladu. Nije bas nuzno da auto bude pored odmah, al ono... na dohvat ruke. Sanitarci moraju biti besprijekorni i sa toplom vodom. Struja na parceli. I frizider za koristenje. Plaza sljuncana, prikladna za djecu, sa hladom. Ducan u blizini (moze i autom, ne nuzno pjeske). Mir i tisina nocu, bez tuluma i nekulturnih susjeda. Sadrzaji u kampu nebitni. Ono sto nam je dosta veliki problem je velicina satora - ovo nase cudo ima 4x5m, plus hrpu spagica koje (ako se zeli postavit da izdrzi prolom oblaka) se mora lijepo i dobro zakucat i zategnut.

Uglavnom, za oko su mi zapeli kampovi u Mokalu kraj Orebica. Pogotovo Vala - cini mi se da ima sve navedeno jedino nisam sigurna za mjesta u hladu i da li se moze rezervirati. Kraj njega postoje jos dva ali po fotkama mi se cini da su tamo satori bas nagruvati jedan do drugog, a ne bi bas htjela da mi je tudji sator postavljen na 10cm od naseg. Nevio ima mozda i najbolja mjesta, ali mi se plaza tamo cini losija (i bez hlada). Vjetra na tom juznom dijelu ne bi trebalo biti toliko kao ne sjevernom? Jesam li to dobro polovila? Rezervacija nam je poprilicno bitna, ukoliko se mozemo pouzdati u nju. Ne zelim prevalit toliki put, a da se na kraju ispostavi da nema hlada ili da uopce ne mozemo nigdje podignut sator i da moramo jos lutat i trazit mjesto po drugim kampovima...

Hvala svima na iskustvima
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 09:30   #5691
Navest ću 2 u kojima smo bili i koji skoro pa odgovaraju tvom opisu:
- Lupis u Lovištu - nisam nikad nigdje vidjela veću čistoću u wc-ima, peru se doslovno svakih 15 min od 6-7 ujutro do skoro pola noći. Imali smo parcelu na ravnom, u hladu i auto je bio kraj nas. Što je još važnije, i kajaci su bili odmah kraj šatora
- Aloa između Bola i Murvice - to nam je jedan od omiljenih kampova na Jadranu. Terasasti, sav u hladu, ima više šatoraša nego kampica, parcele odlične (imaš na pripadajućem forumu moj opis tog kampa).

Za rezervaciju nisam sigurna, mislim da na Pelješcu primaju.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 10:38   #5692
Pogledaj si kamp Prapratno (i kamp Divna je sličan )iako plaža nema hlada ali kamp je 2 koraka od plaže, odmah u zaleđu. A plaža fantastična, pogotovo ujutro oko 6-7 kada nema navale. Pogled na Mljet. Sanitarci čisti iako nisu turbo moderni. Hlada ima pod stoljetnim maslinama i općenito nije gužvanac u kampu. Ima mali marketić u kampu za osnovno. Jako skup.
Na Cresu i Lošinju ima dosta kampova koje bi vam mogli odgovarati uz puno bolje uvjete nego na Pelješcu pa vidite ako vam koji odg. npr. Kovačine je meni skroz super iako ne puca previše od hladovine.

Lovište je simpatično mjestašce ali su plaže koma.

Edit: kamp Brioni bi trebao imati sve što tražiš. Hlada ima puno skroz do mora, a more je jako čisto i plaža je super. Ima šljunčani i meni draži kameni dio koji se terasama spušta do mora. Pogled na Brione.

Zadnje uređivanje črni : 13.05.2016. at 10:49.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 10:51   #5693
BTW, da li je netko bio u kampu Kanić na Pagu? Razmišljamo si otić tamo ove godine na godišnji odmor?
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 10:56   #5694
@prolaznica, Lupis zbilja ima dobre recenzije, al mi se nekako nije dopala plaza i djeuluje mi nekako bas golo. Al da, tu bi se sigurno mogao smjestiti i auto i sator
@crni: Prapratno sam "izbacila" jer je pjescana plaza (ne volimo pijesak) Istru i kvarnerske otoke preskacemo jer smo tu prakticki doma i ne volimo guzve bas... a ljeti je to sve krcato
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 11:08   #5695
Onda Divna.
Jedino nisam ziher za sanitarce i struju jer smo tu bili samo u prolazu, nismo kampirali nego samo prozujali uz kupanac pa se ne sjećam baš najbolje.

Bio je bar na plaži i dosta je bio popunjen kamp kad smo mi bili. Ali kamp je dosta mali pa se vjerojatno brzo popuni.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 11:20   #5696
a Sunce u Žuljani? Čula sam same pohvale za njega. Ne mogu tvrditi iz prve ruke jer nismo boravili tamo već smo se samo došli kupati.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 11:24   #5697
Budimo realni, teško će naći na Pelješcu tip top kamp da ima takve uvjete.

Tamo su još 80.
Meni ne smeta, ali kužim da ljudi danas traže max.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 11:26   #5698
Slazem se. Mada, da budem iskrena, nama je svugdje dobro.


Sent ...
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 11:34   #5699
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Slazem se. Mada, da budem iskrena, nama je svugdje dobro.


Sent ...
Točno tako!
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 12:31   #5700
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
BTW, da li je netko bio u kampu Kanić na Pagu? Razmišljamo si otić tamo ove godine na godišnji odmor?
Mali kamp, s malom plazicom, jako brzo se natrpa kamp.


Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Onda Divna.
Jedino nisam ziher za sanitarce i struju jer smo tu bili samo u prolazu, nismo kampirali nego samo prozujali uz kupanac pa se ne sjećam baš najbolje.

Bio je bar na plaži i dosta je bio popunjen kamp kad smo mi bili. Ali kamp je dosta mali pa se vjerojatno brzo popuni.
Divna- na zalost, prebrzo se napuni kamp. Jako je mali kamp. Bit ce puno do kraja kolovoza (frendica sam s vlasnikom kampa).



Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
a Sunce u Žuljani? Čula sam same pohvale za njega. Ne mogu tvrditi iz prve ruke jer nismo boravili tamo već smo se samo došli kupati.
Hm, plaze u Zuljani su super, kamp za Leine kriterije (meni je svaki kamp dobar, jer sam totalno nezahtjevna, ne treba mi ni struja, samo za punjenje mobitela) nije bas nesto. Plus za bolju nabavu hrane se mora do Stona (cca 25 km) ili do Orebica, a to je ono cik cak voznja (bar pola sata voznje ). I domaci Zuljanci to sami rade.

Spomenut cu Basko polje kojima mnogima nije drago (kamperima)
B Polje -predivna borova suma koja savrseno mirise, plaze super, ostalo sto si trazila isto sve ima, ma sve je dobro osim udaljenosti parcela za satore od plaze. Vec sam na ovoj temi negdje stavila fotku B Polja iz zraka ioznacila di su satorske parcele.

I treba pozuriti s tim kampom, ide u prodaju, a sumnjam da bi novi kupci htjeli zadrzati kamp jer je lokacija (a i plaze) BOGOVSKA. (bas zbog B polja mi je zao sto nisam milijarder, jer bih to kupila i ne bih nista intervenirala tamo nego ostavila kako je i napisala oporuku da se ne smije iducih 1000 godina ista novo graditi).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.