Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2016., 17:30   #5841
hvala ti, istražit ću kampove na Kupi

Je li tko bio možda u kampu Radonja? Ili se kupao na toj rijeci?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 20.09.2016. at 18:05.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 18:49   #5842
Za Slapic definitivna preporuka ali mislim da je sad vec Mreznica jako hladna :/
MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 20:44   #5843
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Ovako iz glave, nabrzinu:
- na rijeci Kupi imaš sa Slo strane nekoliko jako lijepih kampova (npr kamp Kolpa u Vinici)
- kamp Korana, NP Plitvice
- kamp odmorište Sabljaci, na istoimenom jezeru kod Ogulina
- kamp Baza na Lokvarskom jezeru

Za vikend smo se kupali u Kupi i još je topla.
Bila topla. Danas se spustio do kupe. Kiša podignula malo vodostaj i rashladila ju. Bar kod Petrinje više nije za kupanje.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 14:37   #5844
Zanima me zna il neko, može li se negdje u splitu kupiti kuhalo za na plin ta bocu za kampiranje, točnije ovo:



Naravno i kuhalo i vantil mi trebaju
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 14:51   #5845
Prije nego navališ kupovati nova kuhala, često lošija od starih radije si pogledaj ponudu na Njuškalu. Đuro Đaković i sl. su jako dobre kvalitete i dugotrajna, praktički nepoderiva. Puni i vozi što se kaže.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 22:06   #5846
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Prije nego navališ kupovati nova kuhala, često lošija od starih radije si pogledaj ponudu na Njuškalu. Đuro Đaković i sl. su jako dobre kvalitete i dugotrajna, praktički nepoderiva. Puni i vozi što se kaže.
Daj molim te neki link za primjer.
__________________
Human
Human1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 22:15   #5847
Imaš u Splitu Iglu sport koji prodaje kuhala i plinske kartuše za njih.
A i Decathlon ima online odličnu ponudu.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 08:50   #5848
Quote:
Human1 kaže: Pogledaj post
Daj molim te neki link za primjer.
evo ovi su ti oke, ljudi ofarbaju bocu pa prodaju za skuplje ali najmanji problem je estetika boce.
http://www.njuskalo.hr/kamp-oprema/k...oglas-15371916

Ja imam ovaj http://www.njuskalo.hr/kamp-oprema/p...oglas-19772557
Uboo na njuškalu bocu i plamenik za 80kn ni sam ne znam kako... punjenje za 3kg bocu je oko 20kn. Definitivno bolje od kakathlona gdje za te pare dobiješ 180g plina ako i toliko.
uz napomenu da je na zadnjem linku campingazov a ne đurin kako je napisano u oglasu.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 09:54   #5849
problem tih starih boca je što više niti jedna ne vrijedi jer nemaju valjani atest... tako da pažljivo oko kupnje rabljenih plinskih boca, ma kako one lijepo obnovljene bile...

što se kuhala tiče tu se u potpunosti slažem s kolegom "črnim" da su ta stara 3x bolja nego ova nova današnja

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hr...istekao-atest/
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 18:14   #5850
Vezano za ateste boca - kolega s INE veli da to nije do nas kupaca, nego da o tome trebaju brinuti ONI. Točnije nije na nama da pratimo kada boci istječe atest nego je do njih da kada to uoče povuku je s tržišta i daju ti zamjensku. Taj posao se obavlja kod kupnje plina. Daš staru, uzmeš novu s plinom. U biti sve isto kao i do sada.

I kaže da ih nema baš 10% nego puno manje, a ja pak dodajem da se tu misli na boce za kućanstvo, a ne za boce za kamping koje spadaju u boce za posebnu namjenu.

Puno je veći problem relativno mali broj punionica, ali evo, mi gurmanimo po 3 kuhanja (kava - ručak - čaj sheme) na dan i još je nisam stigao isprazniti a poprilično si uzimamo "godišnjeg".

Definitivno bolja investicija od kartuša.
Kupite si nešto staro i da valja. I ja sam bio skeptičan ali evo postao sam zadovoljan pa preporučam.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 19:14   #5851
pozdrav

pošto piše da je ovo zbirna tema o kampiranju, pretpostavljam da je okej postaviti ovo pitanje ovdje. naime, od nedavno idem okolo sa šatorom jer već duže vrijeme imam želju kampirati pa sam tako i odlučila investirati u nekakvo kuhalo (jer sam do sad na kampiranjima jela samo sendviče i nekakve snackove)

tako da me zanima što mi sve od opreme treba, a da je što kompaktnije za nositi? jer od opreme smo samo šator, ruksak i ja, nemam auto/kampericu

puno hvala!
__________________
There's only one instant, and it's right now.
AnimusVox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 19:49   #5852
Mi smo na ljetnom sniženju uboli ovo kuhalo http://www.decathlon.hr/kuhalo-twist...d_8129320.html Mislim da kompaktnije od tog ne ide

Naravno, uz to ide mala odgovarajuća boca plina.

I posuđe, nešto ovog tipa http://www.decathlon.hr/aluminijski-...d_8308740.html
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 21:00   #5853
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Mi smo na ljetnom sniženju uboli ovo kuhalo http://www.decathlon.hr/kuhalo-twist...d_8129320.html Mislim da kompaktnije od tog ne ide

Naravno, uz to ide mala odgovarajuća boca plina.
s tim da se ta kartuša ne mora nositi sa sobom jer ih ima za kupiti u svakom supermarketu i benzinskoj pumpi za 20tak kn.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 22:59   #5854
Baš sam ta kuhala i kartuše vidio u subotu na rasprodaji u Intersparu u Sisku.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 21:51   #5855
Pozdrav, jel se netko kuži u kamping hladnjake na plin.

Naime kupio sam jedan rabljeni Dometic rf60, izgleda u dobrom stanju. Međutim muči me izlaz preko kojeg se spaja na plinsku bocu, to je neki njemački standard, ima lijevi 1/4 navoj, a ne kao kod nas pipak na koji se onda nabije crijevo od boce ...
No ako to i riješim, a budem valjda kod tokara, muči me i to što u teh. specifikaciji za uređaj stoji 50 mbar pritisak plina. IMa li to kakve veze da se ne bi moglo spojiti na standardnu plinsku bocu i regulator?
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 20:20   #5856
Ako se ide na uredjeni kamping i ako je tamo u ponudi struja ima li smisla nositi kartuse? Nisam siguran da dodje jeftinije of placanja struje, a moze uz kuhanje posluzit i za masu drugih stvari.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 21:20   #5857
Ja sam radi toga i odustao od plina. El kuhalo i mir. Pogotovo što je u dosta kampova uključena u cijenu htjeo je ti ili ne.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 21:32   #5858
mi smo isto odustali od kartusa ako idemo u kamp u kojem uzimamo struju. puno je brze (indukcijsko kuhalo), ne smeta vjetar, u kombinaciji s pekacem za cas se napravi prava gozba. a nasi kampovi struju tako i onako ne naplacuju po potrosnji tako da je steta ne iskoristit susjedi su recimo imali na parceli ukljucen pravi pravcati veliki kuhinjski frizider
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 21:39   #5859
Nisi ti vidio mađare prošle godine u Omišu. Komplet kuhinjski aparati uključujući dva frižidera i šporete koje su dovezli u kamperima i postavili preko dvije parcele ispod paviljona. Ko ciganske čerge samo varijanta s kamperima.

Ove sam upoznao slovence koji isto kampiraju s prikolicom i između ostalog furaju onaj veliki kištra-frižider.

Ja sam se ipak ograničio na kamperski minihladnjak i kuhalo. E gdje nađete te mala indukcijska. Navodno ih bilo u lidlu ali nikad da naletim.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 21:49   #5860
Ja sam naseg kupila u Konzumu, oni ga stalno imaju. Al Lidlovo mi je zgodnije samo ga nisam ulovila nikad. Evo bas ovaj tjedan (od 24.10.) ga imaju u ponudi ali je 279 kn sto mi se cini vise od onog sto sam ja platila u Konzumu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.