Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2012., 23:55   #1
Maturalni radovi tehničkih škola - pomoć

Dali zna neko gdje mogu naci:
1)Shemu sa zatvorenom expanzionom posudom?
2)Oblik i mjere expanzioni posuda (Dih 4807)

Treba mi za maturski nisam uspijo naci na internetu sheme..
Hvala unapred..

Zadnje uređivanje Kiza_ : 22.02.2012. at 00:08.
Kiza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 00:12   #2
Zar nema niko???
Kiza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 10:37   #3
diferencijalni vijčani prigon

trebam pomoc oko maturalnog rada,a to je diferencijalni vijčani prigon te treba opisat princip rada,dijelove,konstrukcija,analiza izvedbe(gibanja,spojevi,parametri).Potrebno je konstruirat model(maketu) te testirat,izmjerit,proračun i tumačenje grešaka?Jel netko ima nekakvu literaturu i materijale za ovu temu?trebam ideju za izradu modela!Dal je ovo netko odrađivao ovu temu?

Zadnje uređivanje Štreberica : 05.05.2012. at 14:40.
janjic031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 13:58   #4
Završni rad

Dobro bi mi došla mala pomoć oko završnog rada...
imam još 20 dana za napisat, al problem mi je literatura nije ju lako nabavit
Tema za završni rad mi je "sustav ulja za podmazivanje glavnog brodskog motora"
znači tu trebam pisat o tom sustavu,djelovima i vrstama ulja koje se koriste i jos puno toga...
svaka pomoć je dobro došla
Dappe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 19:48   #5
Informaticka literatura

ljudi treba mi neka dobra literatura za maturalni rad koji bi trebao napravit....tema mi je mediji za zapisivanje podataka...pa zna li ko mozda gdje bi nabavio neku dobru knjigu ili dal zna koju dobru knjigu koja bi mi puno pomogla???
sta caspri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 09:04   #6
Tehnićka škola - Završni rad - Szechenyi lanchid

Upomoć, za završni rad iz prometnica sam dobio ovaj most
http://www.google.hr/search?tbm=isch....0.Mz6S5jc2tl4

dakle trebam neke skice, presjeke i detalje mosta
RafaelCrash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 10:33   #7
maturalni rad tehničar za računalstvo

jel mi može neko predložit neku temu za završni rad, ili da mi proda svoj, sa šemam i ostalim
dancy94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 15:07   #8
da ne otvaram novu temu za nacrtnu geometriju.. zna netko konstruirati elipsu zadanu parom konjugiranih promjera pomocu afiniteta ? molim lijepo!
__________________
I see no changes. Wake up in the morning and I ask myself: Is life worth living ? Should I blast myself ?
92marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 17:15   #9
AutoCad Help

Pozdrav , imam pitanje jedno. Radim maturalni rad i koristim autocad. Znaci trebao bi prebaciti sliku .jpg ili .bmp formata u autocad. Koji rade u autocadu znaju o cemu se radi .
Ante1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 22:42   #10
Mislim da ti je najjednostavniji način da ubaciš sliku u AutoCAD klasični copy-paste. Kad je zalijepiš, bit će prilično velika i možda će ti bit nezgrapno baratat s njojm, pa je možeš smanjit naredbom scale.

Ako crteže iz AutoCAD-a trebaš prebacit u neki format slike, posluži se virtualnim printerom. Ja sam koristio Bullzip.
ivan90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 23:15   #11
ideš na insert - raster image reference. ako trebaš output u jpg/pdf formatu kod plot izabereš printer koji ti treba (imaš nešto dwg pdf jpg png itd)
Hedonistkinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 23:38   #12
U novijim verzijama AutoCAD-a (mislim da su od 2009. malo modificirali GUI i stavili ribbon sličan onom koji je standardan u ostalim CAD softwareima) se to na "profesionalniji" način radi s Insert - Attach, al opet se svodi na to da on ubaci sliku i onda nudi pozicioniranje preko jedne točke i scale kao što radi i s copy-paste.
ivan90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 14:08   #13
Maturalni rad iz matematike, zadatci u wordu??

Pozdrav svima!!

Imam u planu pisati maturalni rad iz MATEMATIKE o.O ali nemam pojma o čemu bih mogao pisati. Ako netko ima iskustva u tome ili mi može dati prijedlog o čemu da pišem, molio bih da mi javi.
I zanima me kako da pišem zadatke iz matematike u wordu (imam word 2007), kako da pišem sve te formule i da radim zadatke?

Unaprijed hvala!!
__________________
Nikad ne slavim svoje postignute golove jer samo radim svoj posao. Slavi li poštar kad vam uspješno donese pismo?
ScarFace7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 14:26   #14
Ideš pod Umetni, desno imaš Objekt, klikneš na to i potražiš Microsoft Equation 3.0.
Klikneš na to i zatim U redu pa ti se otvori mali prozor na kojemu dodaješ ono što ti treba.

To ti je zapravo program u wordu s kojim možeš raditi različite matematičke formule.

Dosta je komplocirano s tim raditi pa ti ne mogu ovako preko foruma objasniti, treba se malo zezati s tim, ali ako kreneš isprobavati, mislim da možeš lako naučiti.
The Black Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 15:00   #15
Ne boj se.Kad se navikneš jednostavno je pisati formule u WORD-u.
Što se teme za maturalni rad tiče , najbolje je da uzmeš ono što ti se najviše sviđa i što već dosta poznaješ.Ja sam pisao o motivima i koristima uvođenja skupa kompleksnih brojeva.
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 15:00   #16
Koristi LaTeX (lateh)
+ neki od naprednijih editora Winedt (Windows), Kile (Linux) ili neki drugi.

Malo je teze za krenut, no kad se uhodas si na konju, a i korisno je za kasnije ako se planira studirat nesto u prirodnjackom/tehnickom smjeru.

Ima puno tutoriala na netu...
http://www.pages.drexel.edu/~pyo22/s...xTutorial.html
__________________
Endless Loop: n., see Loop, Endless.
Loop, Endless: n., see Endless Loop.
boba_jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 15:00   #17
Zapravo, Word 2007 (i noviji) ima Insert --> Equation (u hrvatskoj verziji vjerojatno Umetni --> Jednadžba).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 16:52   #18
Evo našao sam, hvala
__________________
Nikad ne slavim svoje postignute golove jer samo radim svoj posao. Slavi li poštar kad vam uspješno donese pismo?
ScarFace7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 11:27   #19
Završni rad - Tarni prijenos

Pozdrav.
I tako polako završavam svoje srednjoškolsko obrazovanje, sa radošću dobivam temu za završni rad od najboljega mentora u školi. Odem do lokalne knjižnice u potrazi za predloženim knjigama te dodatnom literaturom kada se dogodi nezamislivo! Te knjige ova knjižnica nema. "Ah što ću sada?", upitam se ja. Okrenem se internetu. Mukotrpno tražim išta vezano za tarni prijenos. Nađoh paragraf, dva, no nedovoljno. Sjetih se ja forum.hr-a. Pomislim: "Tu mora biti netko tko zna!". Ako ima itko knjige navedene na kraju ovog posta ili knjige vezane za tarni prijenos bio bih zahvalan ako bi mogli skenirati dio o tarnom prijenosu i uvod o prijenosima općenito. Možda znate knjigu dostupnu online, web stranicu o prijenosima, bilo što što bi mi pomoglo pri izradi završnog rada.

Hvala!

Kod:
Hercigonja: Strojni Elementi II
Kulišić: Mehanizmi
Antonio144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 23:13   #20
Pomoc (Prednji lezajevi)

Pozdrav.
Ovako treba mi pomoc.
Nidje na netu nemogu da nadjem neko objasnjenje montaze u kontrole lezajeva prednjih tockova.
To sam dobio za maturski rad ! Pff.
Sada mi treba pomoc, pa ako itko ima zaintersovan, molio bi za odg .
Armin12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.