Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2012., 16:39   #81
Mogu li vlasnici Cruz-a dizela 2.0 od 163,150 i 125ks da mi kazu koliko im trosi u gradu i na otvorenom putu?.. bio bi vam zahvalan jer ne mogu da nadjem tacnu informaciju na internetu, a fabricka obecanja nisu tacna...
Mashoni1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 20:22   #82
Evo konkretno moj 150 ks po boardu drži na 6,1 l s tim da je u pitanju manji gradić ustvari više otvorena cesta ali i kratke relacije. inaće se baš po otvorenoj cesti vrti oko 4.5 - 5,5 u gradu ne prelazi 7,5.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 21:52   #83
Quote:
klin kaže: Pogledaj post
Ja sam bio neki dan na drugom servisu diezel 125 Ks u Unikomerc Automobili d.o.o. evo cijene sa popustom :

1. GM0530-DPF ULJE ZA MOTOR 5W30 DPF - 618,80 Kn
2. BRTVA K BRTVA KRUŽNA /CEPA KARTERA - 3,90
3. 93743595 KOMPLET ULJNOG FILTERA MV DIESEL - 184,94 Kn
4. 13272719 FILTER ZRAKA - 212,02 Kn
5. 13271190 FILTER KABINE - 107,33 Kn
6. BRAKE-F BRAKE FLUID -ULJE ZA KOCNICE- LIT - 62,62 Kn
7. 0000 POTROŠNI MATERIJAL - 28,80 Kn
8. 0001 SERVISNI RADOVI - 384,00 Kn
Ukupno za platit = 2.003,03 Kn

Uz malo nepotrebnih uvjeravanja sa serviserom servis za preporučit.


Inače ulje košta 59 Kn ( http://www.kupi-ulje.hr/proizvodac/gm-opel/ )
Ček malo, ja sam na početku 5. mjeseca također bio na drugom servisu sa svojim (2.0 150 KS) i platio samo 983,00 kn. Tu nekaj ne štima očito. Ili su tebe zajeb.. ili meni nisu sve promijenili što su trebali.
rtkalcec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 21:56   #84
Quote:
Mashoni1991 kaže: Pogledaj post
Mogu li vlasnici Cruz-a dizela 2.0 od 163,150 i 125ks da mi kazu koliko im trosi u gradu i na otvorenom putu?.. bio bi vam zahvalan jer ne mogu da nadjem tacnu informaciju na internetu, a fabricka obecanja nisu tacna...
Moj sa 150 KS ima prosječnu potrošnju od 6,3 do 7,5 L a mogu ti reći da ga ne vozim baš po propisima.
rtkalcec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 22:24   #85
Quote:
klin kaže: Pogledaj post
Ja sam bio neki dan na drugom servisu diezel 125 Ks u Unikomerc Automobili d.o.o. evo cijene sa popustom :

1. GM0530-DPF ULJE ZA MOTOR 5W30 DPF - 618,80 Kn
2. BRTVA K BRTVA KRUŽNA /CEPA KARTERA - 3,90
3. 93743595 KOMPLET ULJNOG FILTERA MV DIESEL - 184,94 Kn
4. 13272719 FILTER ZRAKA - 212,02 Kn
5. 13271190 FILTER KABINE - 107,33 Kn
6. BRAKE-F BRAKE FLUID -ULJE ZA KOCNICE- LIT - 62,62 Kn
7. 0000 POTROŠNI MATERIJAL - 28,80 Kn
8. 0001 SERVISNI RADOVI - 384,00 Kn
Ukupno za platit = 2.003,03 Kn

Uz malo nepotrebnih uvjeravanja sa serviserom servis za preporučit.


Inače ulje košta 59 Kn ( http://www.kupi-ulje.hr/proizvodac/gm-opel/ )
Ja bi na tvom mjestu drugi puta uzeo kalkulator sa sobom...nekako mi fali 500kn :-)
dady81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 00:05   #86
ako u gradu trosi 7.5 to je odlicno kad bi trosio i 8, 8.5L super bi bilo... i ja volim da malo cesce ne postujem propise da vozim brze samo sto me je brinulo za ovaj Cruz je potrosnja.. a posto sad vidim da ne trosi mnogo odlucio sam da na jesen njega kupujem bez razmisljanja.. dako tad bude i neka akcija i super onda da pjevam
Mashoni1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 08:04   #87
Quote:
Mashoni1991 kaže: Pogledaj post
ako u gradu trosi 7.5 to je odlicno kad bi trosio i 8, 8.5L super bi bilo... i ja volim da malo cesce ne postujem propise da vozim brze samo sto me je brinulo za ovaj Cruz je potrosnja.. a posto sad vidim da ne trosi mnogo odlucio sam da na jesen njega kupujem bez razmisljanja.. dako tad bude i neka akcija i super onda da pjevam
Vozim po gradu i to baš u ekstremnim uslovima. Kratke vožnje od 2,4km koliko mi je od kuće do posla i drugog stana, puno semafora u špicu su strašne gužve pa se dešavalo da se zaglavim po pola sata, puno ubrzanja i kočenja. Potrošnja ni u takvim uslovima ne prelazi 7.5l/100km čak i sa klimom. Klimu auto oseća i izraženija je turbo rupa ali treba dodati samo malo gasa kod kretanja uzbrdo inače bez klime lagano polazi i bez dodavanja gasa samo pustiš kvačilo. Zimi je druga priča i pošto se za tih par kilometara auto ne zagreje u jednom trenutku je prosečna potrošnja dostigla i 10l/100km, s tim što sam često praktikovao da upalim auto i turiram u mestu ujutru kako bi se unutra što pre zagrejao desetak minuta pre nego što klinci pretrče iz zgrade u auto. Uslovi su zimus bili neverovatni i negde sam našao podatak da je u odnosu na prostor bivše Jugoslavije najviše padavina bilo u mom gradu tako da je potrošnja bila ekstremna i verovatno zbog stalnog probijanja kroz smetove (toliko snega nisam video do sada).

Na otvorenom je potrošnja ok. Po lokalnim putevima i ne toliko urbanim gradovima je oko 6l/100km a kad vozim na rezervi i štedim sa laganom nogom prosečna potrošnja mi je na primer na deonici od 60km gde je bilo i jačih brda bila 4.3l/100km. Slikao sam podatke sa BC pošto mi kum nije verovao. Ako se vozi lagano 80-100 ispod zviždanja turbine auto troši kao oni stari dizelaši. Sve u svemu potrošnja varira od angažovane snage i načina vožnje.

Ako voliš bržu vožnju možeš da računaš i na 13l/100km koliko je meni trošio jednom prilikom, kada sam sam noću po praznom autoputu vozio od Beograda do Kragujevca i svo vreme mi je kazaljka bila zalepljena na 200 (oko 3600 obrtaja), motor ima samo 125ks ali mi se činilo da može i preko te brzine.

Puno više koristim ovaj auto nego benzince koje sam ranije imao i uopšte ne razmišljam da li ću autom ili pešice a i uveče ponekad izađem samo da se provozam, jer mi upola manje troši. Za benzince koje sam imao su uslovi za vožnju po mom gradu preko dana bili katastrofalni što se potrošnje tiče pa se dešavalo da mi ode 18l/100km.

Auto je ok zadovoljan sam i voziću ga najmanje još 4-5 godina (mada nešto gledam BMW 5 ali dok ne obezbedim garažu.. ne ).

Zadnje uređivanje SrdjanM : 01.06.2012. at 08:29.
SrdjanM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 09:21   #88
Quote:
dady81 kaže: Pogledaj post
Ja bi na tvom mjestu drugi puta uzeo kalkulator sa sobom...nekako mi fali 500kn :-)

1602,41 Kn + PDV
__________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost
klin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 09:28   #89
Quote:
rtkalcec kaže: Pogledaj post
Ček malo, ja sam na početku 5. mjeseca također bio na drugom servisu sa svojim (2.0 150 KS) i platio samo 983,00 kn. Tu nekaj ne štima očito. Ili su tebe zajeb.. ili meni nisu sve promijenili što su trebali.
Tražio sam ponude za servis od svih servisera u Zgb (AutoWill, Psc, Unikomerc Automobili d.o.o., Auto Centar Šatrak ) i raspon cijena ti je od 2.000 Kn - 2.900
Neznam gdje si ti išao ali bilo bi zanimljivo da napišeš.

Usput cijena prednjih kočnica je cca 2.000 Kn -orginal ali rekli su mi u servisu da može bez ikakvih problema ići od Astre cca 700-1000 Kn

Kočnice bi trebao mijenjat jer vozim kampicu pa često koristim kočnicu
__________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost
klin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 09:34   #90
Jel netko zna zašto mijenjaju crijevo od goriva? Zvali su me iz servisa da to moraju o svom trošku mijenjati.
__________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost
klin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 11:13   #91
Quote:
klin kaže: Pogledaj post
Jel netko zna zašto mijenjaju crijevo od goriva? Zvali su me iz servisa da to moraju o svom trošku mijenjati.
Ne znam ni ja zašto, al mene su također neki dan zvali i isto mi rekli pa su mi i promijenili. Kad je o njihovom trošku, mogu radit što žele.
rtkalcec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 11:16   #92
Quote:
rtkalcec kaže: Pogledaj post
Ne znam ni ja zašto, al mene su također neki dan zvali i isto mi rekli pa su mi i promijenili. Kad je o njihovom trošku, mogu radit što žele.
Jel moguće da to traje 3 sata?
__________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost
klin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 11:18   #93
Quote:
klin kaže: Pogledaj post
Tražio sam ponude za servis od svih servisera u Zgb (AutoWill, Psc, Unikomerc Automobili d.o.o., Auto Centar Šatrak ) i raspon cijena ti je od 2.000 Kn - 2.900
Neznam gdje si ti išao ali bilo bi zanimljivo da napišeš.

Usput cijena prednjih kočnica je cca 2.000 Kn -orginal ali rekli su mi u servisu da može bez ikakvih problema ići od Astre cca 700-1000 Kn

Kočnice bi trebao mijenjat jer vozim kampicu pa često koristim kočnicu
Servis su radili u "Auto-Knez"-u gdje sam ga i kupio. Vjerojatno je caka u tome što meni još nisu trebali mijenjat kočnice.
rtkalcec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 11:21   #94
Quote:
klin kaže: Pogledaj post
Jel moguće da to traje 3 sata?
Sigurno traje manje, al kolko poznajem ove di ga ja vozim, sve im traje dulje. Al, najbitnije je da su uopće promijenili.
rtkalcec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 11:34   #95
Quote:
klin kaže: Pogledaj post

Usput cijena prednjih kočnica je cca 2.000 Kn -orginal ali rekli su mi u servisu da može bez ikakvih problema ići od Astre cca 700-1000 Kn

Kočnice bi trebao mijenjat jer vozim kampicu pa često koristim kočnicu
Klin, ja sam prošli mjesec mijenjao prednje diskove i pločice na svojem autu. U AUTO-MAG-u na Samoborskoj sam kupio sve od ATE-a (diskovi+pločice-970 kn), moj majstor mi za ruke uzeo 120 kn.
Kod mene je ATE bio tvornička ugradnja.
Do kad je auto još pod garancijom? Provjeri tamo cijenu za Cruza.

Zadnje uređivanje SCHNITZER : 01.06.2012. at 11:42.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 11:57   #96
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
Klin, ja sam prošli mjesec mijenjao prednje diskove i pločice na svojem autu. U AUTO-MAG-u na Samoborskoj sam kupio sve od ATE-a (diskovi+pločice-970 kn), moj majstor mi za ruke uzeo 120 kn.
Kod mene je ATE bio tvornička ugradnja.
Do kad je auto još pod garancijom? Provjeri tamo cijenu za Cruza.
Dragi moj prijatelju hvala na informaciji, garancija nema veze sa pločicama pa ću ih nazvati. Ti imaš cugu
__________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost
klin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 15:03   #97
Quote:
SrdjanM kaže: Pogledaj post
Vozim po gradu i to baš u ekstremnim uslovima. Kratke vožnje od 2,4km koliko mi je od kuće do posla i drugog stana, puno semafora u špicu su strašne gužve pa se dešavalo da se zaglavim po pola sata, puno ubrzanja i kočenja. Potrošnja ni u takvim uslovima ne prelazi 7.5l/100km čak i sa klimom. Klimu auto oseća i izraženija je turbo rupa ali treba dodati samo malo gasa kod kretanja uzbrdo inače bez klime lagano polazi i bez dodavanja gasa samo pustiš kvačilo. Zimi je druga priča i pošto se za tih par kilometara auto ne zagreje u jednom trenutku je prosečna potrošnja dostigla i 10l/100km, s tim što sam često praktikovao da upalim auto i turiram u mestu ujutru kako bi se unutra što pre zagrejao desetak minuta pre nego što klinci pretrče iz zgrade u auto. Uslovi su zimus bili neverovatni i negde sam našao podatak da je u odnosu na prostor bivše Jugoslavije najviše padavina bilo u mom gradu tako da je potrošnja bila ekstremna i verovatno zbog stalnog probijanja kroz smetove (toliko snega nisam video do sada).

Na otvorenom je potrošnja ok. Po lokalnim putevima i ne toliko urbanim gradovima je oko 6l/100km a kad vozim na rezervi i štedim sa laganom nogom prosečna potrošnja mi je na primer na deonici od 60km gde je bilo i jačih brda bila 4.3l/100km. Slikao sam podatke sa BC pošto mi kum nije verovao. Ako se vozi lagano 80-100 ispod zviždanja turbine auto troši kao oni stari dizelaši. Sve u svemu potrošnja varira od angažovane snage i načina vožnje.

Ako voliš bržu vožnju možeš da računaš i na 13l/100km koliko je meni trošio jednom prilikom, kada sam sam noću po praznom autoputu vozio od Beograda do Kragujevca i svo vreme mi je kazaljka bila zalepljena na 200 (oko 3600 obrtaja), motor ima samo 125ks ali mi se činilo da može i preko te brzine.

Puno više koristim ovaj auto nego benzince koje sam ranije imao i uopšte ne razmišljam da li ću autom ili pešice a i uveče ponekad izađem samo da se provozam, jer mi upola manje troši. Za benzince koje sam imao su uslovi za vožnju po mom gradu preko dana bili katastrofalni što se potrošnje tiče pa se dešavalo da mi ode 18l/100km.

Auto je ok zadovoljan sam i voziću ga najmanje još 4-5 godina (mada nešto gledam BMW 5 ali dok ne obezbedim garažu.. ne ).
Ljeti 7.5L u gradu to je super podatak za ovoliko tesko auto, jer ipak Cruz ima 1450kg oprilike..a zimi u redu treba da se motor malo zagrije nije to nista strasno..na otovreni put je sasvim solidna potrosnja..ovakav mi je podatak i informacija trebala, hvala ti puno na informaciji..e sad ja mislim da nema vise da se kupi motor od 125ks jedino od 163ks e sad sig on vise trosi barem 1L. E ovaj novi motor od 1.7L i 130ks gledao sam specifikacije bas ce malo da trosi u grad nece prebacat potrosnju zimi preko 9L. A motor je dosta jak i malo trosi, samo taj motor ima stop start sistem pa me to malo odbija jer ne znam kako je taj sistem pouzdan i sig zbog ovoga sistema bice skuplji? Moj budzet je max 15000e i nadma se da cu ugrabit neku akciju posto je Cruz na akcijama non stop.. i ja imam staro auto benzinac pa me nagrdjuje u gradu koliko torsi.
Mashoni1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 15:07   #98
Quote:
SrdjanM kaže: Pogledaj post
Vozim po gradu i to baš u ekstremnim uslovima. Kratke vožnje od 2,4km koliko mi je od kuće do posla i drugog stana, puno semafora u špicu su strašne gužve pa se dešavalo da se zaglavim po pola sata, puno ubrzanja i kočenja. Potrošnja ni u takvim uslovima ne prelazi 7.5l/100km čak i sa klimom. Klimu auto oseća i izraženija je turbo rupa ali treba dodati samo malo gasa kod kretanja uzbrdo inače bez klime lagano polazi i bez dodavanja gasa samo pustiš kvačilo. Zimi je druga priča i pošto se za tih par kilometara auto ne zagreje u jednom trenutku je prosečna potrošnja dostigla i 10l/100km, s tim što sam često praktikovao da upalim auto i turiram u mestu ujutru kako bi se unutra što pre zagrejao desetak minuta pre nego što klinci pretrče iz zgrade u auto. Uslovi su zimus bili neverovatni i negde sam našao podatak da je u odnosu na prostor bivše Jugoslavije najviše padavina bilo u mom gradu tako da je potrošnja bila ekstremna i verovatno zbog stalnog probijanja kroz smetove (toliko snega nisam video do sada).

Na otvorenom je potrošnja ok. Po lokalnim putevima i ne toliko urbanim gradovima je oko 6l/100km a kad vozim na rezervi i štedim sa laganom nogom prosečna potrošnja mi je na primer na deonici od 60km gde je bilo i jačih brda bila 4.3l/100km. Slikao sam podatke sa BC pošto mi kum nije verovao. Ako se vozi lagano 80-100 ispod zviždanja turbine auto troši kao oni stari dizelaši. Sve u svemu potrošnja varira od angažovane snage i načina vožnje.

Ako voliš bržu vožnju možeš da računaš i na 13l/100km koliko je meni trošio jednom prilikom, kada sam sam noću po praznom autoputu vozio od Beograda do Kragujevca i svo vreme mi je kazaljka bila zalepljena na 200 (oko 3600 obrtaja), motor ima samo 125ks ali mi se činilo da može i preko te brzine.

Puno više koristim ovaj auto nego benzince koje sam ranije imao i uopšte ne razmišljam da li ću autom ili pešice a i uveče ponekad izađem samo da se provozam, jer mi upola manje troši. Za benzince koje sam imao su uslovi za vožnju po mom gradu preko dana bili katastrofalni što se potrošnje tiče pa se dešavalo da mi ode 18l/100km.

Auto je ok zadovoljan sam i voziću ga najmanje još 4-5 godina (mada nešto gledam BMW 5 ali dok ne obezbedim garažu.. ne ).
BMW 5 je auto iz snova, ali i ovaj Cruz nije mnogo losiji ima prelijepu liniju. Cim sam ga vidio rekao sam da ga moram kupit, i jos samo da se uklopi u moj budzet od 15000e i da pucam
Mashoni1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 02:52   #99
Quote:
Mashoni1991 kaže: Pogledaj post
BMW 5 je auto iz snova, ali i ovaj Cruz nije mnogo losiji ima prelijepu liniju. Cim sam ga vidio rekao sam da ga moram kupit, i jos samo da se uklopi u moj budzet od 15000e i da pucam
Ma Cruze zadovoljava i meni je ok. Ali... evo sad se vratih sa žurke... haos žurka extra!!!! Dragi ljudi. Sve uspešni likovi ali zezanje do daske. Ne nadmećemo se ko ima bolji mobilni, auto itd. jer zna se ko koje intelektualne i poslovne mogućnosti ima. Ipak je Cruze odudarao od Mercedesa S, Audija s8, BMW-a i ostalih brendova na parkingu a dobar prijatelj je predstavnik BMW-a za Balkan. Čekam da se završi zgrada i da dobijem podzemnu garažu i nekako će mi biti žao Cruza jer se baš nekako lepo osećam u njemu.... Ma možda ću i njega zadržati jer je već navikao napolju ali mi muka šta sa 3 auta a Punto mi bolji po gradu zimi jer se odmah zagreje a i ono.. jednostavno je ko potrošna roba, voziš i baciš. Iskreno se prijateljima koji imaju bolje aute i nije im bitna cena Cruze sviđa. Jedna prijateljica je skoro uzela dizel 163ks automatik (znači full) pošto je videla moj auto a već ima 2 znatno skuplja auta i kaže da joj baš odgovara i da ga i najviše vozi.
SrdjanM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 03:22   #100
Quote:
Mashoni1991 kaže: Pogledaj post
Ljeti 7.5L u gradu to je super podatak za ovoliko tesko auto, jer ipak Cruz ima 1450kg oprilike..a zimi u redu treba da se motor malo zagrije nije to nista strasno..na otovreni put je sasvim solidna potrosnja..ovakav mi je podatak i informacija trebala, hvala ti puno na informaciji..e sad ja mislim da nema vise da se kupi motor od 125ks jedino od 163ks e sad sig on vise trosi barem 1L. E ovaj novi motor od 1.7L i 130ks gledao sam specifikacije bas ce malo da trosi u grad nece prebacat potrosnju zimi preko 9L. A motor je dosta jak i malo trosi, samo taj motor ima stop start sistem pa me to malo odbija jer ne znam kako je taj sistem pouzdan i sig zbog ovoga sistema bice skuplji? Moj budzet je max 15000e i nadma se da cu ugrabit neku akciju posto je Cruz na akcijama non stop.. i ja imam staro auto benzinac pa me nagrdjuje u gradu koliko torsi.
Meni piše 1510kg u saobraćajnoj. Stari motori 125ks i 150ks su isti samo je različit firmware, softwer, piše da je turbina različita ali je kod mene ista turbina sa variabilnim usisom ali je softwerski onemogućena ta funkcija tako da mislim da 125ks i 150ks dizeli imaju istu potrošnju pa čak i da 150ks model možda ima manju potrošnju u istom režimu vožnje. Motor od 163ks je totalno drugačiji pa ne mogu ništa da kažem....

Stari dobri 125 i 150ks dizel



i novi verovatno još bolji 163ks dizel
SrdjanM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.