Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 10:06   #1841
8 godina ima, šta još čekaš?
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 10:55   #1842
Zamijenite rebrasti V remen pumpe vode - pumpe servo upravljača, benzinski motori Svakih 10 godina / 100.000 km

Zamijenite rastezljivi rebrasti klinasti remen Svakih 10 godina / 120.000 km
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 10:56   #1843


Ne znam zašto sam negdje pročitao da je za 1.6 83kw interval 5god/60.000km, a za 91kw 10god/120.000 km. Ovdje piše da je i za 83kw 10 godina ili 120.000 km.. Ja osobno planiram na svom iz 2011. zamijeniti ove godine ili najkasnije sljedeće, ne bih se baš kockao sa ovih 10 godina..
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 19:07   #1844
Pozdrav!

znam da nije baš ontopic ali kupujem dvije ljetne gume za svoj cruze, 2011 godina

naime, imam 4 kom Continental Contipremiumcontact 2, dvije su u jako lošem stanju i treba ih mjenjat

ako se tko kuži:

koja je razlika u ove dvije gume:
https://www.kupigume.hr/auto-gume/lj...5d4e76511a6f63

https://www.kupigume.hr/auto-gume/lj...b029ce7117a1c0

i da li mogu stavit ove iz prvog linka, jer vidim da su em jeftinije em bolje karakteristike, bune me posebne oznake iz drugog linka, VW i XL kaj god to značilo

hvala!
Fenixzealot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 19:10   #1845
Premium contact 5 su bolje.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 19:13   #1846
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Premium contact 5 su bolje.
brz si svaka čast

ne bude smetalo ako budu te dvije različite gume gore? sad guglam oznaku XL znači extra load a auto mi ima eurokuku i znam vozit prikolicu makar ništ teško i ne daleko
Fenixzealot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 19:15   #1847
Nema razlike samo moraju biti iste gume na istoj osovini.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 19:17   #1848
Piše ti u prometnoj kakve gume idu, tj. koja nosivost. Ako dosad nisi imao XL, ne trebaš ni sada - gume su dimenzionirane tako da auto možeš skroz opteretiti.

Veća je razlika stare-nove gume nego PC2-PC5.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 19:20   #1849
XL znači extra load, to su gume veće nosivosti, s jačim stjenkama, mogu se pumpati na više tlakove... Neudobnije su, to ti ne treba. Kupi Kontinentalke i uživaj...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 19:22   #1850
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Piše ti u prometnoj kakve gume idu, tj. koja nosivost. Ako dosad nisi imao XL, ne trebaš ni sada - gume su dimenzionirane tako da auto možeš skroz opteretiti.

Veća je razlika stare-nove gume nego PC2-PC5.
stvar je u tome da gore jesu XL gume jer je bivši vlasnik teglio prikolicu dosta daleko, dvije gume su od prošle sezone tak da mi ostaju

druge dvije onda uzmem Premium contact 5? jer ne mislim se navažat s nikakvim teretima
Fenixzealot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 11:48   #1851
Quote:
mirjanast kaže: Pogledaj post
Da ne pretrazujem cijeli forum, jel mi moze neko reci kad bi otprilike trebalo napraviti prvi veliki servis na Cruzeu 1,6 benzin 2009.?
Ja sam sad mjenjao na svom 1.6 83kw 2010 na 118 tskm, preporučam i prije zbog pumpe vode, pusti knjige i uputstva na 100 tskm i miran si moj savjet, veliki servis nije ni pretjerano skup oko 3tis kn više manje ovisno di radiš.
dopi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 14:16   #1852
Trebam pomoć. Moj meštar mi kaže da benzinski Cruze nema filter za gorivo, odnosno on ga ne mijenja. To mi malo čudno da jedan automobil nema filter za gorivo već neku mrežicu, kaj ne?
Cruzinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 16:58   #1853
Moja stara Nexia imala je filter, smješten nedaleko od tanka goriva. Na servisu su taj filter čisto zbog preventive nekoliko puta pokušavali zamijeniti, ali nisu uspjeli skinuti filter... Holender matice su se "zaljepile", jedino rješenje bilo bi rezanje vodova. Nexia sad kod drugog vlasnika ima cca. 200 tisuća km, još uvijek vozi s originalnim filterom...

Za Cruze pišu da su tank i vodovi plastificirani, nema opasnosti od korozije. Pumpa goriva se lako skida i održava, a pokazala se pouzdanom. Čemu si komplicirati život nečim što radi?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 17:15   #1854
Quote:
Cruzinho kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć. Moj meštar mi kaže da benzinski Cruze nema filter za gorivo, odnosno on ga ne mijenja. To mi malo čudno da jedan automobil nema filter za gorivo već neku mrežicu, kaj ne?
Nema filtera sigurno.Dobro je rekao.
__________________
Cruze 1.6 LS
CRUZE GOLD is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:14   #1855
Koje svjećice za 1.6 benzin 113KS (83 kW)? Ne mogu u uputstvima naći, ne vidim ili ne piše.
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:46   #1856
Evo ti mojeg iskustva, prije godinu dana:

]Cruze 1.8 - 86 tisuća prijeđenih km.. U zadnje vrijeme auto je prilikom laganog kretanja s mjesta počeo poskakivti, drmati ili tresti . To su bili prvi simptomi. Par dana kasnije počeo je i trokirati ili zacukavati na niskim okretajima, 1000 do 1500 rpm kod ubrzavanja.

Danas ujutro prvi puta mi se nakratko upalila lampica check engine, nešto kasnije uz nju su se upalile i TC i ESP. Kad sam dalje ubrzao sve se to ugasilo, ali bilo je očito da su ga sve više počeli mučiti niski okretaji.

Kupio sam nove svijećice, Bosch Super 4 (sa 4 elektrode), 40 kn po komadu.. Kad sam izvadio stare, imao sam što vidjeti. Stare NGK svijećice od nikla i sa V urezom na centralnoj elektrodi imale su zazor od gotovo 1,5mm. Dosta svijećica sam u životu promijenio, ali tako nešto još nisam vidio. Nije mi jasno kako je auto uopće palio i vozio uz toliki zazor.

S novim elektrodama motor sad vuče "iz podruma", puno je življi i elastičniji, imam osjećaj kao da vozim sasvim drugi auto. Moje preporuke za Super 4 od Boscha![/QUOTE]
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 21:32   #1857
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Evo ti mojeg iskustva, prije godinu dana:

]Cruze 1.8 - 86 tisuća prijeđenih km.. U zadnje vrijeme auto je prilikom laganog kretanja s mjesta počeo poskakivti, drmati ili tresti . To su bili prvi simptomi. Par dana kasnije počeo je i trokirati ili zacukavati na niskim okretajima, 1000 do 1500 rpm kod ubrzavanja.

Danas ujutro prvi puta mi se nakratko upalila lampica check engine, nešto kasnije uz nju su se upalile i TC i ESP. Kad sam dalje ubrzao sve se to ugasilo, ali bilo je očito da su ga sve više počeli mučiti niski okretaji.

Kupio sam nove svijećice, Bosch Super 4 (sa 4 elektrode), 40 kn po komadu.. Kad sam izvadio stare, imao sam što vidjeti. Stare NGK svijećice od nikla i sa V urezom na centralnoj elektrodi imale su zazor od gotovo 1,5mm. Dosta svijećica sam u životu promijenio, ali tako nešto još nisam vidio. Nije mi jasno kako je auto uopće palio i vozio uz toliki zazor.

S novim elektrodama motor sad vuče "iz podruma", puno je življi i elastičniji, imam osjećaj kao da vozim sasvim drugi auto. Moje preporuke za Super 4 od Boscha!
[/QUOTE]

Puno hvala,..isti simptomi i kod mene
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 18:24   #1858
Promjenio sam svjećice, stavio isto Bosch super 4. Problem nije bio direktno u svjećicama jer su bile ispravne ali im je vrijeme bilo za zamjenu.
Jedna je plivala u benzinu. Ne znam je li nešto napuklo jer sam ju jedinu lagano odšarafio. Pogledat ću za koji dan da vidim je li to ili je nešto puklo, tj. puni li se benzinom opet.
Zaboravio sam reći da više ne trza, radi kao i prije,tiho, ujednačeno, vuče normalno.

Zadnje uređivanje Adaminfo : 08.06.2017. at 18:53.
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:42   #1859
Vjerojatno se svijećica otpustila zbog slabe zategnutosti i vibracija, benz. pare su posljedica toga što je bila labava. Bitno je da motor sad mirno radi i dobro vuče. Svijećice bi se očito trebalo češće kontrolirati, pitanje jel' servisera to stvarno rade.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 09:54   #1860
Niste naveli kad ste zadnji put mjenjali svjećice. Servisni intervali predviđeni su svake 3 godine ili 60000 km, ako se ne varam. Originalne svjećice su bile NGK-ove, kod mene su opet NGK i za sad nikakvih problema.
__________________
Cruze 1.6 LS
CRUZE GOLD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.