Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 18:17   #3601
@chloetoy
Ja toga nemam, a PDV ID imam od 01/2016 ...
Doduše, unatoč očekivanju, nisam do sada imao direktnog posla sa EU klijentima, pa ...
Jesi ti predala koji ZP i PDV obrazac do sada?
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 20:15   #3602
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
@chloetoy
Ja toga nemam, a PDV ID imam od 01/2016 ...
Doduše, unatoč očekivanju, nisam do sada imao direktnog posla sa EU klijentima, pa ...
Jesi ti predala koji ZP i PDV obrazac do sada?
Možda ja to imam jer je stigla uplata iz Slovenije i dala sam nekog knjigovođi punomoć da mi popuni te obrasce jer nemam onaj FININ certifikat, a u poreznoj su mi rekli da to nikako ne mogu predati papirnato nego mora ići elektronski. Valjda se ta stavka otvorila kada su ti obrasci predani i proknjiženi
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 23:32   #3603
To bi moglo biti to. Nula je jer ti nisi platila taj PDV (nego Slovenac).
Pitaj knjigovođu. Ili svog referenta u Poreznoj. A možda i devilgirl zna nešto o tome
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 09:44   #3604
Quote:
chloetoy kaže: Pogledaj post
Možda ja to imam jer je stigla uplata iz Slovenije i dala sam nekog knjigovođi punomoć da mi popuni te obrasce jer nemam onaj FININ certifikat, a u poreznoj su mi rekli da to nikako ne mogu predati papirnato nego mora ići elektronski. Valjda se ta stavka otvorila kada su ti obrasci predani i proknjiženi
Vjerovatno si obavila neku uslugu poreznom obvezniku iz Slovenije? Te si zato bila obvezna izvaditi PDV ID broj i predati pdv obrazac i zbirnu prijavu, valjda je to knjigovođa sve obavio za tebe. Obveze PDV-a nema jer ide prijenos porezne obveze na primatelja usluge (reverse charge), samo moraš predati obrazac i ZP. To ne znači da si u sustavu PDV-a i ne trebaš se bojati. PDV obrazac i ZP predaješ samo u mjesecu u kojem obaviš usluge poreznim obveznicima iz drugih država članica EU.
kevin love is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:06   #3605
Evo meni na ePKK:

Onih 228kn za HOK - to ne plaćam, pravim se blesav, right?
Obračun svih davanja za 1. i 2. mjesec: to isto ništa za sada ne plaćam dok ne stigne rješenje poštom na adresu obrta?
Gr3mlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:28   #3606
To što vidiš na ePPK najvjerojatnije i je po donesenom rješenju koje je u pošti ili čeka na slanje.
Pogledaj si "datum knjiženja" - to je najčešće datum rješenja, plus dan-dva max.
Najvažniji ti je "datum valute", tj. kada ti dospijeva na naplatu.

Možeš ti čekati papirnato rješenje ako hoćeš, ništa strašno se neće dogoditi ako ne platiš, samo će ti naračunati kamate.

HOK ne plaćaš samo u prvoj godini poslovanja.
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 18:10   #3607
Quote:
kevin love kaže: Pogledaj post
Vjerovatno si obavila neku uslugu poreznom obvezniku iz Slovenije? Te si zato bila obvezna izvaditi PDV ID broj i predati pdv obrazac i zbirnu prijavu, valjda je to knjigovođa sve obavio za tebe. Obveze PDV-a nema jer ide prijenos porezne obveze na primatelja usluge (reverse charge), samo moraš predati obrazac i ZP. To ne znači da si u sustavu PDV-a i ne trebaš se bojati. PDV obrazac i ZP predaješ samo u mjesecu u kojem obaviš usluge poreznim obveznicima iz drugih država članica EU.
okej, nadala sam se da je to to, Slovenci plaćaju PDV jer su oni obveznici, a ja nisam, predala sam sve te obrasce (tj knjigovođa). Sad sam mirnija, hvala
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 09:38   #3608
evo bila u PBZ-u zatražit certifikat za PDV i ZP obrasce preko fine... dobila sam onaj smart card reader, pin i nekakve kodove + karticu, sad kad dođem doma moram instalirat uređaj na komp + najnoviju verziju jave i onda kad je uređaj spojen u komp e-porezna će ga automatski prepoznati kad ću se htjet registrirati. ovako su mi rekli u banci, je li to istina?

i nisam ništa platila, malo mi je to čudno...nit su mi rekli da će mi nešto uzeti s računa, pa mi taj dio nije baš najjasniji
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 11:43   #3609
Uopće ne sumnjam da ti nije najjasnije
Dakle u banci za ugovorene usluge nikad ne plaćaš KEŠ, nego ti skinu s računa kad sjednu sredstva.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 12:21   #3610
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Uopće ne sumnjam da ti nije najjasnije
Dakle u banci za ugovorene usluge nikad ne plaćaš KEŠ, nego ti skinu s računa kad sjednu sredstva.
taj dio znam, ali bi mi uvijek u razgovoru napomenuli da će mi se tolko i tolko skinut oko tog i tog datuma. a i neko je pisao da se ovaj uređaj dobiva na korištenje od 2 godine, to mi je isto ok da napomenu
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 12:32   #3611
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
taj dio znam, ali bi mi uvijek u razgovoru napomenuli da će mi se tolko i tolko skinut oko tog i tog datuma. a i neko je pisao da se ovaj uređaj dobiva na korištenje od 2 godine, to mi je isto ok da napomenu
Jesi potpisala kakav papir (ugovor?) kod preuzimanja tog čitača i kartice?
Na takvom papiru piše što si preuzela i pod kojim uvjetima ...
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 14:18   #3612
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
Jesi potpisala kakav papir (ugovor?) kod preuzimanja tog čitača i kartice?
Na takvom papiru piše što si preuzela i pod kojim uvjetima ...
ništa, samo sam ga dobila.
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 14:23   #3613
Stvarno čudno. Ne znam što bih rekao.
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 22:16   #3614
i bolje da nisam jer ništa živo ne radi, stavljam instalacijski cd u komp, imam najnoviju Javu gore, sljedim upute, guram karticu koju sam dobila u smart card reader, ništa, nula certifikata, e-porezna opet ne prepoznaje...ima ko iskustva s ovim, zna neko što radim krivo?
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 23:49   #3615
Bilo bi nam lakše kada bi znali što si ti to, u stvari, dobila.

PBZ365@NET ili PBZCOM@NET (ako imaš tu uslugu) ima online podršku - možda ti oni mogu pomoći ...
U svakom slučaju, PBZ ti je najbolji izvor informacija obzirom da si to dobila od njih.
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 06:04   #3616
Nisam 100% sigurna, ali mislim da moraš skinuti na fininoj stranici njihove certifikate i instalirati ih na kompu. Tako je barem bilo prije par godina kad sam ja to instaliravala. Nazovi finin helpdesk, vrlo su ljubazni i sve će ti objasniti.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:05   #3617
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Nisam 100% sigurna, ali mislim da moraš skinuti na fininoj stranici njihove certifikate i instalirati ih na kompu. Tako je barem bilo prije par godina kad sam ja to instaliravala. Nazovi finin helpdesk, vrlo su ljubazni i sve će ti objasniti.
morat ću se sutra ujutro time pozabavit kad ću imati vremena, zvati IT podršku PBZ-a i sve. finine certifikate mi je skinuo lik u banci, znam da smo čekali nekoliko minuta da oni dođu nakon što je poslao zahtjev i sve...i oni su kakti na kartici, eporezna trebala bi ih preporznati kad ukopčam uređaj i odem na njihov web.

Dobila sam smart card reader, ovaj sa slike:

http://i.ebayimg.com/images/g/wOIAAM...AEI/s-l300.jpg
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 10:47   #3618
Dakle PBZ onda besplatni telefon, najbolje
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:19   #3619
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
i bolje da nisam jer ništa živo ne radi, stavljam instalacijski cd u komp, imam najnoviju Javu gore, sljedim upute, guram karticu koju sam dobila u smart card reader, ništa, nula certifikata, e-porezna opet ne prepoznaje...ima ko iskustva s ovim, zna neko što radim krivo?
Zar ne trebala otići u poreznu i predati obrazac punomoći za ePoreznu da ti dodijele pravo rada?
Vekenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 13:37   #3620
Quote:
Vekenga kaže: Pogledaj post
Zar ne trebala otići u poreznu i predati obrazac punomoći za ePoreznu da ti dodijele pravo rada?
mislim da bi ovo trebalo!
potrazi obrazac punomoci na stranicama PU i odnesi ga u svoju poreznu.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.