Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2012., 09:22   #21
thx!! a koliko ce onda biti u slobodnoj prodaji? zna li se cijena?
__________________
Split
mungo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 00:09   #22
Cijena bi trebala biti ista kao i 4S kada je došao u prodaju. Ali ne mora značiti, jer su u T-Mobileu *ovna i apetit im raste iz godinu u godinu, pa se nebi čudio da cijene skoče za kojih 200 kuna prema gore...
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:11   #23




evo prvi benchmark priča se da bi imao 2 jezgre. to uvelike pokazuje da nije samo bitno kolko ima mobitel jezgri ili takta -.-


Edit mod:
izbrisan link ka Omizio radi usporedbe s uređajima koji nemaju veze s temom...

Zadnje uređivanje tomisličak : 20.09.2012. at 01:46.
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 20:19   #24
hm neznam jer bi tako nesto napravili O.o
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 15:11   #25
kolika je cijena iphone 5 u americi u slobodnoj prodaji, mislim da sam kroz godine uvijek slušao kako je tamo super povoljnije nego kod nas, a ide mi prijatelj za mjesec-2 u SAD pa me zanima koliko bi me koštalo.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 22:25   #26
trebas uzet tvornicki otkljucan model da bi mogo na nase mreze.. a oni su nesto skupji..
oko 650 dolara mislim
-Domagoj- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 10:35   #27
Bez ugovora je 649 USD.
Target is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 22:17   #28
Quote:
mungo kaže: Pogledaj post
thx!! a koliko ce onda biti u slobodnoj prodaji? zna li se cijena?
Ima ih vec na njuskalu koji su kupljeni vani, cijene su između 5500-7000 kn
pin23hole is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 11:10   #29
evo jedan promo video http://www.youtube.com/watch?v=qFUz6...ture=g-all-xit
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 20:04   #30
Sve više dolazim do informacija kako iPhone 5 u RH dolazi sredinom listopada, što mislite o tome?

Zadnje uređivanje žabokrečina : 24.09.2012. at 20:10.
žabokrečina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 23:04   #31
Ne znam je li bilo, ali ekipa sa Zimo-a je napravila kratak pregled telefona.

Svakako pogledati: http://www.zimo.co/2012/09/23/recenz...5-video/319240
jurica_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 02:22   #32
Ja po prvi put sam u dilemi da li kupit ili ne novi iPhone 5 !!!
Pokušavam sebe sam uvjerit da je bolji i da mi je to OK kupovina...ali nalazim i puno razloga da ne trošim novce sad na njega

Ako krenem od izgleda...to je ono što me na novom iPhone 5 najviše iznenadilo, a to je da nisu NIŠTA posebno napravili (da budemo jasni nije da mi se ne sviđa jer 4-ka mi je OK ali....!!!), očekivao sam da ipak daju novi porizvod koji će biti kud ikamo zanimljiviji (mislim da oblo kučište bolje leži u ruci od ovog sad).

Što se tiče SW...ok brži je, koliko sam vidio mape za HR i nema neke koristi (znači dobar je i Google maps), kamer ???....OK ali nije niti ova na 4-ci loša...
Lighting...čemu promjena ?...koliko ljudi će sad trebat kupovat neke adaptere da bi mogli spojit na razne dock-ove koji sad neće pasat i zašto pobogu rade promjene da bi mogli ŠTA...prodavat nove kablove, adaptere itd...

Da budemo jasni nisam ga imao prilike vidjet i igrat se s njim...ali da je to to ???

Ima još hrpa tu nekih sitnica, ali da li su one toliko WOW da je imat novi iPhone 5 dobra odluka tj. dobra investicija za razdoblje od 2 god. (ako gledamo kontinuitet izlazaka uređaja)
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 15:07   #33
Toliko se dugo čekalo na njega, pa se i odgodila prezentacija i izbacivanje na tržište.. i na kraju.. veliko ništa.. tresla se brda, rodio se miš..



Nakon toliko iščekivanja, on je lošiji, ili jedva u rangu najljuće konkurencije..
Tek sad dolazi na ekran od 4 incha što je za današnje standarde, skromno, i prekasno..tek sad ubacuje dvojezgreni procesor (ili veći)..
Dići se navodno, all new look.. pa mislim, tko tu koga? Izgleda isto kao 4s.. ne mogu se još prestat smijat na video glupih amerikanaca kad je lik hodao sa 4s po ulici i govorio ljudima da je to novi iphone 5 i što misle o njemu, pa čak ekipa koja i sama ima 4s govorila, wow..kako je super, bolji, lijepši, lakši..

Uglavnom, dati toliku hrpu para za ovu prevaru od telefona je ludost.. posebno stoga što glavne značajke, stvari, dijelovi mobitela nisu uopće njihovi nego ih dobavljaju od najljuće konkurencije, koju još imaju obraza i tužiti.. a to što su oni od njih ukrali neke značajke za internet promet itd..nikom ništa..

počeo mi s egaditi Apple od kad nema nikad prežaljenog Stevea..

Uvijek sam volio Apple, podržavao njihovu drugačiju filozofiju, ali sam isto tako uvijek nekako prezirao iphone jer je s obzirom na ono što nudi, uvijek bio debelo precijenjen.. a još i ove tužbe, prema kompaniji koja za njih radi procesore i ekrane..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 21:58   #34
ovih dana je osvanulo mnoštvo videa na youtubu tipa: unboxing, review...
evo jedan http://www.youtube.com/watch?v=g7ZgK...feature=relmfu
ja prferiram crni jer su toliko stopili ekran sa staklom da kad je ugašen doslovno se ne vidi gdje ekran započinje...

s'sung -iphone je po meni tek sada ima ono nesto, jer je jači od konkurencije- sto nije bio 4s(pogledaj youtube) dvojezgreni procesor sa 1.2ghz(pogledaj na youtubu...)[neću puno o konkurenciji..] no shvatite ljudi da broj jezgra i takt nije toliko bitan, zapravo to je sporedna stvar... a oveličini ekrana; ne koristi svatko mobitel kao tablet, po meni mobitel treba biti uređaj kojeg prvenstveno mozemo koristiti jednom rukom...
mene najviše impresioniraju oni koji pišu " tek sad ubacuje dvojezgreni procesor " svatko tko se malo kuži u to znat če o čemu govorim -.- hahah sad sam se sjetio neki lik na youtubu priča o iphonu 4s i 5, i on je zaključil da imaju potpuno identičnu kameru (rezolucija) [on je kao jako obrazovan te je toliko mozgao da je dosao do zaključka da je kamera potpuno ista- sto nikako nije, od fokusa do led...]
__________________
Aerodynamically the bumblebee shouldn’t be able to fly, but the bumblebee doesn’t know that so it goes on flying anyway.
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 15:12   #35
konan jel ti ovo idealna veličina ekrana ?
flaash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 15:15   #36
Quote:
konan77 kaže: Pogledaj post
ovih dana je osvanulo mnoštvo videa na youtubu tipa: unboxing, review...
evo jedan http://www.youtube.com/watch?v=g7ZgK...feature=relmfu
ja prferiram crni jer su toliko stopili ekran sa staklom da kad je ugašen doslovno se ne vidi gdje ekran započinje...

s'sung -iphone je po meni tek sada ima ono nesto, jer je jači od konkurencije- sto nije bio 4s(pogledaj youtube) dvojezgreni procesor sa 1.2ghz(pogledaj na youtubu...)[neću puno o konkurenciji..] no shvatite ljudi da broj jezgra i takt nije toliko bitan, zapravo to je sporedna stvar... a oveličini ekrana; ne koristi svatko mobitel kao tablet, po meni mobitel treba biti uređaj kojeg prvenstveno mozemo koristiti jednom rukom...
mene najviše impresioniraju oni koji pišu " tek sad ubacuje dvojezgreni procesor " svatko tko se malo kuži u to znat če o čemu govorim -.- hahah sad sam se sjetio neki lik na youtubu priča o iphonu 4s i 5, i on je zaključil da imaju potpuno identičnu kameru (rezolucija) [on je kao jako obrazovan te je toliko mozgao da je dosao do zaključka da je kamera potpuno ista- sto nikako nije, od fokusa do led...]
I.dio
Pa 4s je imao dual core procesor. Čemu sad priča da je tek došao u 5-ici?

II.dio
Također sam bio u velikoj nedoumici dali prodati svoj 4s i kupiti 5-icu.
Naravno da je 5-ica lijepša (subjektivno), veća i na prvi pogled wow, ali nakon promišljanja sam odlučio staviti veto na prodaju svog 4s-a i ostaviti ga barem do iduće gen. iphone. Fora je u tome da je uređaja zapravo ostao isti (softverski) i nema tu puno filozofije. Sada izbačenu 5-icu su trebali zavati 4s.

Pomalo je žalosno što se apple počeo furati na staru slavu. Lagano će gubiti svoju poziciju, ako se nešto ne promijeni (na bolje ofc.). Najžalosnija (po meni) je izjava iz appla kako su i sami iznenađeni tolikoj prodajnoj brojci ip5 .
Mislim da bi apple trebao iduće godine izbaciti nešto jebeno dobro, inače se mogu oprostiti od top seller-a i zadovoljnih klijenata.

Zbog toga ću počekati iduću generaciju, ili dorađeniju 5-icu, jer sam uvijek rađe počekao poboljšanu verziju. Jer kako i sami vidite sve što izda apple po prvi puta ima dosta početnih problema.

Početni problemi (dio korisnika se žali):
-problem sa ekranom (prelijevanje boja, prilikom jačeg stiska)
-ogrebana aluminijska antena već u orig. pakiranju (vrijedi za crni model)
-ljubičasti odsjaj na fotografijama
-područje oko home button-a reagira kao i sam h-b
-smrzavanje
-loše kalibriran senzor svjetline
-potrošnja baterije (za 2-3%) bolja od ip4s-a

*napominjem da su to neki problemi o kojima se govori.

Vjerojatno kod nas neće biti nekih problema, ali uvijek se na početku to spominje
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 13:55   #37

Prežalosno da ima ovoliko problema,.. jedan mobitel koji bi trebao biti top i u kojeg se "kunu" njegovi obožavatelji..

i još onda čekat satima u redu da kupe precijenjeni, pa gotovo poluproizvod sa hrpom problema..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 18:48   #38
Ja neznam kako možete govoriti o problemima mobitela kojeg jos nema u hrvatskoj... Mislim i da je to je samo serijska pogreška (ako uopče postoji) ->1: XY su omjeri...
Ekran ima 45% bolju saturaciju kad smo kod ekrana... a za grebanje crnog modela isto upitno- odnosno u kojoj mjeri.
istina je da je bolje pričekati poboljšanu verziju 5-ice ako več imas 4s...
__________________
Aerodynamically the bumblebee shouldn’t be able to fly, but the bumblebee doesn’t know that so it goes on flying anyway.
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 18:55   #39
Quote:
flaash kaže: Pogledaj post
konan jel ti ovo idealna veličina ekrana ?
Neznam u kojem pogledu mislis... ako mi mobitel služi za posao, ured itd. naravno da je bolji manji ekran zbog praktičnosti, ali ako mi mobitel služi vise za igranje igrica onda je bolji veči ekran -no sto mislite je li bolje imati nezgrapan mobitel koji ču povremeno zaigrati, ili ruci ugodan manji ali jos uvjek dovoljno velik za sve stvari? to mi je jako relativna stvar jer svakome neki tip odgovara...
P.S. -iphone 5 ima dvojezgreni procesor sa 1.2ghz..
__________________
Aerodynamically the bumblebee shouldn’t be able to fly, but the bumblebee doesn’t know that so it goes on flying anyway.
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 02:44   #40
na Apple-ovoj stranici ima iPhone 5 za naručit preko interneta,košta 200 dolara i besplatna poštarina,dok je 4s 100 dolara...

dakle pitanje je sad prije nego naručim,hoće li on meni radit na hrvatskom broju? hoće li bit zaključan ili će sve bit ok?
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.