Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2013., 21:58   #61
Pozdrav svima,

da ne duljim i ja sam u potrazi za iPhone-om i to 4 (samo novi, zapakirani i ne koristeni dolaze u obzir), a nize mozete pronaci 3 linka sa njuškala:

http://www.njuskalo.hr/iphone-4-16-g...-oglas-9344587
http://www.njuskalo.hr/iphone-4-16-g...-oglas-9592120
http://www.njuskalo.hr/iphone-4-16-g...-oglas-9581973

Sva tri sam zvao i samo mi se prvi javimo. Lik kaze da je mob novi, zapakiran itd. a cesto ih dobije jer na taj nacin prebija racune sa nekim firmama za koje radi... Kaze da se mob moze preuzeti i kod njega na licu mjesta, a da ga moze poslati i postom itd.

E sada, kako provjeriti da je original i da unutra nije cigla ako ga ne zelis otvoriti, odnosno takvog zapakiranog pokloniti nekome, a da na kraju ne bude nis od poklona?! :-)

Takodjer molim Vase komentare na sva tri linka!

Zahvaljujem,

Vedran
MikiRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 23:32   #62
Quote:
corella kaže: Pogledaj post

drugi neaktivan, misliš na oglas?
trćei zaključan na sunrise?? kaj?
tako je drugi neaktivan...oglas naravno...a i on je mucka....

a treci je kupljen u svicarskoj i donesen ovdje,kodiran je na svicarsku telekompaniju-operatera koji se zove sunrise.....
dekodiranje je 400+kn......

savjet je da gledas oglase na njuskalu od osoba koje su kupile uredjaj na produzenje pretplate te ga sad prodaju na njuskalu...dakle kodirani na vip ili tmobile.....
to ti je jedini znak da su telefoni pravi,da nisu fake i da imas sluzbenu garanciju
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 19:51   #63
ok, hvala
__________________
Sve se vraća, sve se plaća...
corella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 11:59   #64
Oglas
znaci ovaj oglas je cista prevara, ja sam liku uplatila 1400 kn, mobitel nikad nisam dobila. stalno stavlja tu istu sliku sto mi nije jasno. evo i broj racuna 2407000-3205809128 otp banka. cak sam i saznala pravo ime i prezime, filip martic iz jednog sela pored osijeka. pa ako je jos nekog prevario nek se slobodno javi.

Zadnje uređivanje tomisličak : 03.12.2013. at 17:28. Reason: umetnut link u poveznicu
catshroom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 16:25   #65
Jebiga, pa tko još uplaćuje nekom nešto na povjerenje....
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 11:48   #66
Quote:
catshroom kaže: Pogledaj post
Oglas
znaci ovaj oglas je cista prevara, ja sam liku uplatila 1400 kn, mobitel nikad nisam dobila. stalno stavlja tu istu sliku sto mi nije jasno. evo i broj racuna 2407000-3205809128 otp banka. cak sam i saznala pravo ime i prezime, filip martic iz jednog sela pored osijeka. pa ako je jos nekog prevario nek se slobodno javi.
draga, isti slučaj, i mene je isti lik prrevario za 1.600 kn, prestrašno, samo se predstavio kao Matić Krešo, a poslije saznam da se iza tog istog računa kao i kod tebe krije Krešo Martić, prestrašo, molim te koliko ti se ljudi već javilo, mislim da on operira već jako dugo i da je bio u emisiji Provjereno i javno rekao da mu ne može nitko ništa, što je u pravu.....jedino ga netko dobro, dobro izbubetati....ali tko će to....
Molim te javi mi se.... LP iz Ploča.
miraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 16:26   #67
Ljudi, sta je s vama?! Kako mozete nepoznatim ljudima uplacivati novac na nevidjeno? U ovom svemu nije on kriv, on je pametno iskoristio situaciju.
Nausikaja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 12:31   #68
istina je da je kupnja na daljinu od nepoznatih uvijek rizik, kolike god mjere zaštite kupac poduzeo.
no reći da lopov nije kriv te da je pametno iskoristio situaciju je stvarno... za suzdržati se od komentara jer bih mogla popiti karton.
mogu samo reći da mi se lopovi gade, a individue koje ih opravdavaju još i više.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 18:22   #69
Mislim da me u potpunosti nisi shvatila sta sam htjela reci. Ljudi su poprilicno naivni u takvim kupnjama. Uopce ne mogu shvatiti kako nekome padne na pamet da uplacuje nepoznatim ljudima na racun prije nego su dobili proizvod, i to mahom na tisuce kuna.
Pa sad ti reci tko u takvoj situaciji ispadne glup...onaj koji prodaje ili onaj koji kupuje. Covjek je snalazljiv, dokazat mu se nista ne moze, pokupio novce...i gotovo.
Ali isto tako smatram da njuskalo nije dovoljno dobro napravljen, trebali bi ubaciti ocjene korisnika, nekakve komentare, sta god, samo da se ovakve stvari izbjegnu.
Nausikaja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 19:49   #70
Ocjene korisnika i komentari bi samo pomogli onim postenim trgovcima a onim nepostenim/lopovima/prevaranitma bi sve ostalo po istome. Sto god da njuskalo izmisli,uvijek ce se naci neki novi nacin.

Zato je bitno biti maksimalno pazljiv i pogotovo ne uplacivati novce na blef.
some_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 22:20   #71
Pa dovoljno je barem da razaznamo postene. Uvijek bi prije platila nekome tko ima pozitivne komentare i ocjene (pa taman i malo vise sve to skupa kostalo), ali barem se mogu nadati da ce proci sve u redu. Ovako, svi su u istom kosu.
Za iPhone je jako tesko pronaci normalnog prodavaca, bez muljanja, petljanja, prodaje kopija jer je ogroman broj oglasa pa od sume ne vidis drvo.
Nausikaja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 22:47   #72
Problem je sto je velika vecina ljudi koji prodaju na njuskalu (pogotovo rabljene stvari) na tom njuskalu samo dok prodaju taj odredeni mobitel. To nisu ducani koji redovito prodaju svoje stvari nego covjek koji dode,registrira se,proda i dovidenja. Kod takvih korisnika (kojih je vecina) nemozes nikako stvoriti neki princip feedbacka i/ili komentara. Feedback ovisi o prodaji vise stvari tako da bi feedback imali jedino oni koji redovito nekaj prodaju preko njuskala. Tako da bi na kraju opet dosla na isto.
some_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 19:03   #73
Pozdrav,
trebala bih nekoliko savjeta. Odlučila sam se na kupnju iPhonea preko Njuškala. Prvo, željela bih pitati čini li vam se ovaj oglas ok
2) S obzirom da, iskreno, nemam pojma o iPhoneu i načinu na koji se koristi, postoji li nešto na što moram posebno obratit pažnju i pitati kada uzimam ( osim da nije izgreban i da je estetski u dobrom stanju)?
I ako je osoba prethodno s tim uređajem povezana na iTunes, kako ću ja onda kada ga uzmem, što trebam napraviti da ja onda sa svojim računom? Hoće mi trebat npr lozinka ili ime prethodnog korisnika ili slično?
PS. Sorry ako su neka pitanja glupa ili besmislena, kao što sam rekla, nisam upućena i zato sam ovdje.

Zadnje uređivanje tomisličak : 15.02.2014. at 19:41. Reason: umetnut link u poveznicu
aurora2569 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 19:39   #74
Pa po slikama izgleda OK ali slike pokazuju samo jednu stranu tako da ga definitvno treba vidjet uzivo. Isto tako mislim da je i cjena malo prevelika ali vjerujem da se moze izdogovorit.

Defitivno provjeri da li svi gumbi rade. Posto je to vec dosta star iPhone 4 pogotovo baci pogled na Home button. Kako ti se cini pod prstima,da li reagira od prve,itd.. Isto tako ako nije mijenjana,kapacitet baterije je vjerovatno poprilicno istrosen. Za iTunes vjerjuem da samo moras restorat kao novi iPhone (sto ce vjerovatno prodavac napravit).
some_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 19:47   #75
Previše traži, ne preuzimaj preko pošte,
pogotovo ukoliko nije isključen Fimd My iPhone,
neka ukoni svoj Apple Store account,
ak mu je istekla garancija traži garantni list
tak da ga možeš otključati.
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 21:33   #76
Quote:
aurora2569 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
trebala bih nekoliko savjeta. Odlučila sam se na kupnju iPhonea preko Njuškala. Prvo, željela bih pitati čini li vam se ovaj oglas ok
2) S obzirom da, iskreno, nemam pojma o iPhoneu i načinu na koji se koristi, postoji li nešto na što moram posebno obratit pažnju i pitati kada uzimam ( osim da nije izgreban i da je estetski u dobrom stanju)?
I ako je osoba prethodno s tim uređajem povezana na iTunes, kako ću ja onda kada ga uzmem, što trebam napraviti da ja onda sa svojim računom? Hoće mi trebat npr lozinka ili ime prethodnog korisnika ili slično?
PS. Sorry ako su neka pitanja glupa ili besmislena, kao što sam rekla, nisam upućena i zato sam ovdje.
Cisto ideja: a da kupis 4s u T mobileu? Ako si spremna dati 1500 kn za 4 i pretpostavljam onda biti na bonovima, jel ti nije isplativije kod njih uzeti na pretplatu 4s za 598kn putem web shopa i svaki mjesec 190kn i imati brdo poziva, poruka i neta? Plus garancija i sve ono sto ide uz novi mob..
Nausikaja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 18:13   #77
Na koliko godina je taj ugovor u T- mobile?
some_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 18:29   #78
Nisam ja to bas detaljno gledala, slucajno sam pogledala na T-com web stranicama...pa mozes tamo pogledat.
Nausikaja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 19:01   #79
Neda mi se gledat ali vjerujem da je ugovor na 2 godine.

Onda jednostavnom racunicom dobijes 598 + (190*24) = 5158 kn

Odjedanput vise nije tak jeftino,pogotovo ako ona ima mali mjesecni trosak.
some_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 19:02   #80
Hvala na odgovorima. Nazvat ću i otić pogledat jer sam u blizini. Što se tiče ovoga u Tmobileu, ne isplati mi se baš jer nisam toliki potrošač, a i trenutno imam pogodnosti na BonBonu koje mi odgovaraju.
aurora2569 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.