Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2013., 22:34   #1
Iskustva s gostima

Imam loša iskustva sa mladim Slovencima sa djecom

Danas otišao par sa malim djetetom, ne znam hoće li kuhinjska krpa i ručnici doći na svoje i nakon pranja To je toliko prljavo i flekavo, ostavili odbačeno mokro na podu u kupaonici, ne znam šta su brisali sa tim Mama kaže auto
Svi tanjuri, beštek i lonci, SVE ( a zbilja ima dosta toga) je bilo vani i sušilo se, mogu samo zaključit da cijeli tjedan nisu prali suđe i onda su prije odlaska sve u šutu oprali i potrošili cijelo pakiranje deterđenta za suđe Jedan poklopac razbijen ..

Ovi Slovenci prije njih, već sam ih iskritizirala tu , dijete popišalo madrac, razbili lampicu , trčali, skakali, nabijali lopticu - sve u apartmanu

Sada su se zaredali jedni za drugima, ali i prošlih godina nismo imali dobra iskustva sa mladim obiteljima iz SLO
bušić is offline  
Old 04.07.2013., 23:33   #2
Red face odličan thread

Ovo je odličan i zanimljiv podforum ili thread ili kako se već kaže.
nadam se da će preživjeti a da će zaživjeti, hoće.

Slovenci su inače jako nezgodni, a u zadnje vrijeme još nezgodniji. Frustrirani su do Boga, gledali su nas dugo godina nekako s visina, a kako smo mi ipak snalažljiviji i žilaviji narod, sad nam dosta podmeću kajle.
to znam jer imam profesionalno posla s njima. Konkretno, dogovoriš se za jedan posao, jednu cijenu, a on ti kad obaviš posao ide rušiti cijenu i govoriti da on ionako tu nema zarade, i da li se možemo naći na kavi da to plati "na crno2. S takvima se ne nalazim na kavi nego napišem odgovor da ja zbog te siće neću propasti, a on neka se pogleda u ogledalo. Za par eura bi i vlastitu mater prodali.
Što se gostiju tiče, njih ne primam, a kako sam živjela dugo godina u Sloveniji, zbilja znam što govorim.

Konkretno, Bušić, radi se ovo tako (to sam pročitala na nekom engleskom sajtu). Slika se svinjac koji su ostavili (prije nego počneš čistiti) i staviš ga na neki slovenski forum gdje nas i tako kao Hrvate pljuju. Ako bude komentara, reci da ćeš ako treba reći ime i prezime "gosta". Ali, budući da je bolje spriječiti nego liječiti, traži DEPOZIT od njih na dolasku, i reci da se čišćenje (van onog uobičajenog) posebno naplaćuje.
Šatrunčica is offline  
Old 05.07.2013., 11:36   #3
Jutros došao pogađate - par Slovenaca ( mislim da su zadnji za ovo ljeto), nacrtali su se prije 11h Čak su i imali sreće pa su mogli ući u apartman jer je pospremljen jučer, inače bi ih bez problema poslala negdje da pričekaju.

Svakom gostu, u mailu prilikom potvrde rezervacije naglasim da će ih apartman čekati spreman nakon 14h !!

Iduće godine ću dva puta razmislit prije prihvaćanja neke rezervacije od njih, jedino ako ne bude kriza sa upitima i rezervacijama, jer mi se sa tim dodatnim radnjama tipa pisanja po slovenskom forumu i fotografiranja neda uopće bavit.

Još jedno iskustvo od koju godinu unazad. Došle dvije obitelji slovenaca sa djecom, osim šta su djeca radila urnebes, klima se plaćala posebno i dečki odlučili upaliti klimu bez daljinskog Vidimo curi voda, znači klima radi, ajde idemo u apartman urigirat. Joj, pa htjeli su samo kratko rashladit zbog djece Idući dan, opet ista priča. Da ne povjeruješ I premda se odnos tada zaoštrio , oni svake godine ponovno šalju upit za apartman naravno, da za njih više nije slobodno

To je nekakva mješavina bahatosti, podcjenjivanja i debelog obraza, pa ja bih propala u zemlju od srama na stvari koje su njima pih, ono kao da se ništa nije desilo..
bušić is offline  
Old 05.07.2013., 11:45   #4
Meni se ovo s postanjem komentara negdje na nekom slovenskom forumu čini ok.A moglo bi djelovati i preventivno - neće ti Slovenci više slati upite.
A da ima svakakvih ljudi - ima.
Hotel Arcada.
Treći kat,divan pogled balkon na kojem provodimo vrijeme odmah nakon buđenja.Tri sobe dalje dva para Poljaka u dvije sobe u ranu zoru galame,piju,puše.Ok- mislimo tek su došli shvatit će.
Navečer dođemo u sobu oko pol dvanaest i shvatimo da je negdje tulum: galama,smijeh,smrde cigarete,piči muzika.Koji je vrag - Poljaci na balkonu napravili provod.
Nakon nekih 20 minuta malo su se smirili pa smo uspjeli zaspati.Ujutro oko 7 opet dreka dovikivanje s balkona nekome na plažu...
Nakon iste situacije navečer,nazivamo recepciju na kojoj neki zbunjeni ženski glasić kaže "pa šta im ja mogu?".
Sutra smo saznali da su ostali gosti oko pol dva na recepciji napravili urnebes čak prijetili pozvati policiju.
Nije mi jasno da si došao u hotel i ponašaš se kao da si usred planine u vlastitoj vikendici.

Zadnje uređivanje Dlapek : 05.07.2013. at 11:54.
Dlapek is offline  
Old 05.07.2013., 11:55   #5
To bi bilo dobro i za sve ostale.
Bubinjo is offline  
Old 05.07.2013., 14:15   #6
Slazem se da je bilo nekorektno od Slovenaca da rucno idu paliti klimu, ako im je iznajmljivac prije rekao da se klima naplacuje dodatno. Bili su obavjesteni unaprijed. Da nisu bili, to je druga prica.

A ovo sa naplacivanjem/nenaplacivanjem klime, to je vec druga tema ali necu ulaziti u to.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 05.07.2013., 14:27   #7
Jebala vas vise ta klima.

Tema je iskustva sa gostima i kao takva nudi mogucnost da se cuju jako smijesne i zanimljive price. Tema nije o pljuvanju po iznajmljivacima ili gostima nego o iskustvima, pozitivnim ili negativnim.



Osobno imam dosta iskustva sa iznajmljivanjem ali prije par godina smo prestali, vazniji je mir u kuci i sloboda nego to da moramo paziti sto radimo i kako radimo da nekoga ne probudimo ili slicno. A i povecao se broj clanova u obitelji pa nema bas previse ni mjesta za iznajmljivanje(a i dido i baba su postali komforni pa se ne daju iz apartmana od 80 m2 + dodatan prostor 20 m2 ). Imali smo i sobu za iznajmiti ali ni to vise ne radimo.


Meni su bili smijesni jedni gosti, Slovenci kojih je doslo 8 zutih ko sunce i u 2 dana svih sunce opalilo pa su 3 dana lezali doma i onda otisli za Sloveniju.

Najzanimljivije je bilo primati Talijane. Mi smo uvijek isli na ribe, svega je bilo i sve goste smo bar jednom pocastili. Mi smo cesto i sebi na terasi spremali i kad bi Talijani vidjeli da se jede neka riba ili rakovi to je bio urnebes. Cijelo vrijeme bi se presetavali i gledali u tecu, nesto muljali ne bi li se ogrebli za rucak

Jednom sam ja sobu na 1 noc naplatio 60€. Neki Francuzi, zena i muz. Mi nikad nismo primali ispod 3 nocenja, jer je tlaka zbog jednog dana mijenjati posteljinu i cistiti. I sad dodju ovi i da bi jedan dan i kolika je cijena. Ja kazem, 1 dan, 2 dana ili 3 dana cijena je 60€. Inace je dan/20€. I oni da ce ostati 3 dana. No, bila je neka festa dolje u mjestu i jedan pjevac je tako zavijao do ponoci da je zena od ovog cijela histericna doletjela i vikala da to nije normalno, da sto se dogadja, pila neke tablete i sutra ujutro su otisli ca. Muz se ispricavao, da mu je zena osjetljiva i da ima problema. Ok, ako hoces mir onda ne trazi smjestaj blizu centra Nijedan gost prije ni kasnije se nije bunio.


Ne sjecam se nekih situacija bas urnebesnih iako znam da ih je bilo. Ako se sjetim napisem
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 05.07.2013., 15:01   #8
Dobro je napisano da je ovo TEMA O ISKUSTVIMA S GOSTIMA.
Znači mi iznajmljivači imamo prostor za lamentaciju ili pohvalu ali imamo tu temu gdje možemo iznijeti što smo doživjeli.

Najviše se hvatate za NIJE TOČNO OVO NIJE TOČNO ONO.

Već iz ovoga što je izneseno vidi se da ste mnogo doživjeli ovo ili ono, znači da po cjelom svijetu nije sve ISTO I JEDINSTVENO.

Iznajmljivač je dobio kategoriju međutim ta kategorija nije prema opremljenosti apartmana već prema kvdraturi a svaki iznajmljivač opremi apartam kako hoće i želi.

Logičnije bi bilo da se uvede i kategorija opremljenosti pa bi potencijalni gost znao što gdje mora biti i što mu određena kategorija donosi.

MEĐUTIM TO NIJE TAKO ostavlja agencijama i nama iznajmljivačima da određujemo sve što želimo dati gostu i naplatiti mu sve dodatno osim:

MINIMUM OD SOBE SA KREVETOM, STOLOM, STOLICAMA, ORMAROM.
Određena je kvadratura sobe - minimim.
KUPAONA KADA - TUŠ KADA, UMIVAONIK, ŠKOLJKA.
Određena je kvadratura - minimum.
KUHINJA KUHALO, STOL, STOLICA, TANJURI I OSTALO PREMA OSOBAMA.
Međutim ne stoji koliko mora imati čega to je moja dobra volja koliko ću čega dati.

Tako to nekako funkcionira a ovo što se tiče kuhinje iz dugogodišnjeg iskustva znam da je bolje dati gostima što manje jer na kraju sve upotrijebe pa apartman čistiš dulje.

Gostima dajem sve što smatram da moraju imati a u slučaju da bilo što trebaju više od toga naravno da ću dati.

Spomenut je pekač i mislim da ste krivo shvatili pekač nije bio u apartmanu već su ga gosti donijeli sa sobom.

Klima, internet i sve ostalo uglavnom ima dodatnu cijenu i NIJE UKLJUČENO U CIJENU tako rade uglavnom i agencije a na nama je što ćemo tražiti da se naplaćuje.

Konkretno u mojem apartamnu nema TV imam cjenik za klimu, internet, dodatak ua 1 noć, dodatak za 2 - 4 noći, djeca do 3 g bez ležaja, kućni ljubimci.

Za svoje dugogodišnje goste imam sigurno drugačiji tretman ali za nove sve navedem pa ako su gosti bili u redu ne naplatim im dodatno.

Internet ne naplaćujem nikome, klimu da i ne ali ne dozvoljavam da gost koristi klimu sa otvorenim prozorom ili temepraturom 18 Ci pokrivanje s dekom.

Za svime navedenim ipak mogu iznajmljivati apartman i nitko se još nije požalio na ništa, dapače dobivam pohvale o ljubaznosti.

Ovo gore navedeno milsim da nije u redu i nadam se da ne mislite da je u redu krpama za kuhinju pravti po podu, ostaviti sve tako neuredno kako je navedeno.

Gosti znaju iznositi stvari van apartmana pa i na plažu što nije u redu.
Gost odnese deku na plažu i onda vam deka ima katrana koju možete baciti, rešetku iz pećniece odnesu i upotreijebe ju za roštilj. Takva rešetka je sva izobličena i nije više za upotrebu u pećnici.
To su samo primjeri pa ne mislite valjda da gosti imaju na to pravo ZATO ŠTO SU PLATILI APARTMAN?

Apartma koji se iznajmljuje treba ostaviti onako kako je zatečen to je pravilo na koje su pismeno upozoreni i mislim da se primjenjuje u većini zemalja zato i je ono dodatno plaćanje za čišćenje apaartmana.

Možda bi trebalo neke stvari bolje regulirati kao i mnogo toga u ovoj zemlji.

Nema logike u zvjezdicama jer zvijezdice ne garantiraju opremu što bi bilo logično.
U mom mjestu imate jako lijepo opremljene apartmane koji su jeftiniji nego oni lošije opremljeni.
Spomenuto je da se iznajmljuju stare sobe i kuhinje stavi se klima i to je to.
Da tako nešto bi trebalo biti jeftinije ali nije.

DOK JE OVAKO KAKO JE SADA BITI ĆE TAKO,KADA POKRENETE DA SE NEŠTO IZMJENI ONDA ĆE BITI DRUGAČIJE DO TADA VRIJDI SAMO ZAKON PONUDE I POTRAŽNJE.

IDITE TAMO GDJE VAM JE DOBRO A NE IDITE TAMO GDJE VAM NIJE.

NAS KOJI IZNAJMLJUJEMO OSTAVITE DA SE IMAMO GDJE POŽALITI A TO JE OVA STRANICA.

I NEMOJTE PISATI "NE NIJE TAKO" ILI "OVAKO" JER VIDITE DA IMATE RAZNIH ISKUSTAVA?

Pozdrav iznajmljivačima i svima ostalima, odoh ja na kupanje, apartman mi je pun i mogu biti bez brige za danas.
Bubinjo is offline  
Old 05.07.2013., 21:53   #9
Prijateljima su jedne godine uništili sve ručnike u apartmanu, naime brisali su auto sa njima

Mi smo prošle godine morali čistit septičku, jer su zaštopali cijev i voda je počela izlazit iz sifona, i pogodite šta je izašlo iz cijevi ? čarapa
bušić is offline  
Old 05.07.2013., 23:42   #10
Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
Prijateljima su jedne godine uništili sve ručnike u apartmanu, naime brisali su auto sa njima

Mi smo prošle godine morali čistit septičku, jer su zaštopali cijev i voda je počela izlazit iz sifona, i pogodite šta je izašlo iz cijevi ? čarapa

Apartman koji iznajmljujem je u kući gdje živim. Što mi se baš i ne sviđa, više bih voljela da imam kao neki iznajmljivači kuću gdje su gosti pa ih ne gledaš. Ali prednost je da pazim što se dešava i kako dobro čujem danas sam čula da kotlić (novi) šišti pa je muž promjenio plovak, a kad su gosti zaspali a air condition i dalje šiba, e, onda sam ih lijepo probudila...
Šatrunčica is offline  
Old 07.07.2013., 08:55   #11
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Apartman koji iznajmljujem je u kući gdje živim. Što mi se baš i ne sviđa, više bih voljela da imam kao neki iznajmljivači kuću gdje su gosti pa ih ne gledaš. Ali prednost je da pazim što se dešava i kako dobro čujem danas sam čula da kotlić (novi) šišti pa je muž promjenio plovak, a kad su gosti zaspali a air condition i dalje šiba, e, onda sam ih lijepo probudila...

ne kuzim ovo,kako misliš da si ih probudila kad si čula da klima radi?

zapravo ako se ovo odnosi na to da je klima ostala upaljena tokom noći i da si ti kucala na vrata da im na to ukazes,
to je po meni iskreno pretjerivanje i cjepidlačenje.

ja svoje goste kad dođu upozorim na to da zatvaraju vrata i prozore dok radi klima, da gase klimu kad izlaze van apartmana, ali da ću glumit policajca i branit im da klima radi 24 sata dnevno ako su oni u apartmanu svih 24 sata -to mi je iskreno malo too much, sorry.

Zadnje uređivanje taniada145 : 07.07.2013. at 09:09.
taniada145 is offline  
Old 07.07.2013., 15:48   #12
Quote:
taniada145 kaže: Pogledaj post
ne kuzim ovo,kako misliš da si ih probudila kad si čula da klima radi?

zapravo ako se ovo odnosi na to da je klima ostala upaljena tokom noći i da si ti kucala na vrata da im na to ukazes,
to je po meni iskreno pretjerivanje i cjepidlačenje.

ja svoje goste kad dođu upozorim na to da zatvaraju vrata i prozore dok radi klima, da gase klimu kad izlaze van apartmana, ali da ću glumit policajca i branit im da klima radi 24 sata dnevno ako su oni u apartmanu svih 24 sata -to mi je iskreno malo too much, sorry.

Evo opet o klimi, izgleda da je to najinteresantnije pitanje u iznajmljivanju
Da li kod tebe klima radi 24 sata? Sigurno ne, a ako i da, u mojoj kući neće.
Toliko a čisto sumjam da u kući gostiju radi toliko dugo.
Šatrunčica is offline  
Old 07.07.2013., 15:53   #13
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Evo opet o klimi, izgleda da je to najinteresantnije pitanje u iznajmljivanju
Da li kod tebe klima radi 24 sata?
kod mene zna raditi bez prekida po nekoliko dana ili tjedana


Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Sigurno ne, a ako i da, u mojoj kući neće.
Toliko
ukoliko to eksplicitno ne uneses u ugovor samnom kao gostom, tu bas i nisi u pravu posto su razlicite neugodnosti po tebe na raspolaganju.
gmit is offline  
Old 07.07.2013., 15:57   #14
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Evo opet o klimi, izgleda da je to najinteresantnije pitanje u iznajmljivanju
Da li kod tebe klima radi 24 sata? Sigurno ne, a ako i da, u mojoj kući neće.
Toliko a čisto sumjam da u kući gostiju radi toliko dugo.
Onda kada oglašavaš apartman navedi u oglasu i na svojim stranicama da klima ne smije raditi po noći ili da smije raditi samo X sati dnevno, pa da gost može odlučiti hoće li ti platiti noćenje 100+ eura ili neće.

U suprotnom - ovo je bezočno i bezobrazno varanje gosta. Ako navedeš da cijena uključuje klimu - onda uključuje klimu, pa tu uračunaj da će je neki koristiti manje, a neki više, pa ako žele i 24 sata.
NemremSeSjetit is offline  
Old 07.07.2013., 16:41   #15
Prva stvar uopće nisi spominjala 24 sata već da su zaboravili navečer ugasiti. U 23h!? Znači ako jedan dan ostanem u apartmanu iz nekog razloga, neću smjeti koristit klimu duže od par sati jer tvoja ima ograničeno korištenje pa nek se kuham. Da, mogu otvoriti vrata . Druga stvar, kako bi netko trebao znati koliko je po tvom normalno korištenje. Ako iznajmim apartman s klimom i navečer mi je vruće pa nema tog tko će me spriječit da si ohladim i poslušam savjet da otvorim vrata. jesam platio jesam. Jesi li mi rekla da ne smijem nakon 23h koristiti klimu? Nisi. Mogu ujutro otići, vrati mi novce i doviđenja, ali s tim slijedi i sve ostale negativne kritike po stranicama gdje se reklamiraš. Ako ti to piše na stranicama onda ok, budala bi bio da ga toliko plaćam i pod takvim uvjetima dođem.
Uostalom samo to spominjanje super sluha je pomalo smiješno. Čisto sumnjam da imaš supermoći tako da ili ti je loša izolacija u kući ili jednostavno prisluškuješ (što bi mi kao gostu bilo neugodno). Ne znam kako bez prisluškivanja možeš znati da netko spava (baš spava!).
Mislim radi što hoćeš, tvoj je apartman, tvoja pravila. Iskreno se nadam da nikad neću naletiti kod tebe, ali da me je sram takvog ponašanja (varanja gostiju) jer ipak svi građani ovise o turizmu, je.
Hoćeš li brojati i koliko se dugo netko tuširao, koliko je puta bio na wc-u, skuhao kavu? I to će ti sve nabiti račun i smanjiti zaradu....

Zadnje uređivanje MRelec4 : 07.07.2013. at 16:47.
MRelec4 is offline  
Old 07.07.2013., 17:58   #16
ne sviđa mi se ova tema..
ne doprinosi razvijanju pozitivnog duha ni ozračja i iz njezinog forsiranja nipošto se ne može razviti ono čemu bi svi trebali težiti, a to je izvrsnost u turizmu..

kao davatelj usluga čak imam više razumijevanja za teme gdje se gosti tuže na davatelje usluga, iako je i to glupo pisati na forumima, a kamoli ovo...

posao u turizmu i ugostiteljstvu prije svega treba pratiti diskrecija...
što mislite, što ste vide i dižive hotelijeri, recepcioneri, spremačice...
kako bi to bilo da sad oni otvore temu u kojoj će se rješavati svojih frustracija i u kojoj će ogovarati svoje goste od kojih u krajnjoj liniji žive..

dajte, razmislite malo o tome..

__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Old 07.07.2013., 18:27   #17
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
ne sviđa mi se ova tema..
ne doprinosi razvijanju pozitivnog duha ni ozračja i iz njezinog forsiranja nipošto se ne može razviti ono čemu bi svi trebali težiti, a to je izvrsnost u turizmu..

kao davatelj usluga čak imam više razumijevanja za teme gdje se gosti tuže na davatelje usluga, iako je i to glupo pisati na forumima, a kamoli ovo...

posao u turizmu i ugostiteljstvu prije svega treba pratiti diskrecija...
što mislite, što ste vide i dižive hotelijeri, recepcioneri, spremačice...
kako bi to bilo da sad oni otvore temu u kojoj će se rješavati svojih frustracija i u kojoj će ogovarati svoje goste od kojih u krajnjoj liniji žive..

dajte, razmislite malo o tome..

Slažem se s tobom.

U nekoliko me navrata šokiralo kada sam vidjela da iznajmljivači ovdje javno objavljuju podatke gostiju koji su im poslali upit (pa taman i da podijele s nekim od kolega u smislu ponude)! To bi čak vjerojatno spadalo i pod zakonsku zaštitu privatnosti tih gostiju i nije mi bilo jasno da moderatori nisu obrisali takve postove. To što je XY iz Poljske ili Slovenije poslao upit nekom iznajmljivaču - ne znači da želi svoje podatke, svoju mail adresu, ponekad i ime, pa i sadržaj svojeg upita - javno objavljene na nekakvom forumu! Da je to htio, onda bi poslao upit na Forum, zar ne?

Navođenje iznajmljivača ovdje nekakvih više ili manje intimnih detalja i navika iz života svojih gostiju je degutantno, biti iznajmljivač je posao kao i svaki drugi, a u svakom poslu s ljudima - doživi se svašta. Onaj tko drži do sebe i svojih klijenata ne piše njihove pa makar i gnjusobe koje su napravili, jer nositi se sa svakakvim ljudima je sastavni dio posla svakoga tko radi s ljudima. Svatko s imalo razuma se može tako zapitati što bi različiti drugi pružatelji usluga koje sami koriste mogli reći o njima - kada bi to postojalo na nekakvom popularnom forumu, i bi li im to bilo drago čitati.

S druge strane, gost ili klijent ikoje usluge je onaj koji plaća i ima pravo žaliti se i kritizirati uslugu, opravdano ili ne, a svaki pametan iznajmljivač to može iskoristiti za svoju korist i naučiti direktno od gostiju kako ih učiniti zadovoljnijima.

No Jedriličaru, ja te znam već par godina s ovog foruma, ti si zaista uvijek bio diskretan i sudjelovao samo u konstruktivnim raspravama, za što ti

Za neke druge se to ne može reći, a što me i potaknulo da se uključim u ovu raspravu.
NemremSeSjetit is offline  
Old 07.07.2013., 19:20   #18
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
ne sviđa mi se ova tema..
ne doprinosi razvijanju pozitivnog duha ni ozračja i iz njezinog forsiranja nipošto se ne može razviti ono čemu bi svi trebali težiti, a to je izvrsnost u turizmu..
Važno je ne shvaćati ozbiljno neke stvari i moći se nasmijati događajima koji su nas tada kada su se desili možda izbacili iz takta i naživcirali, ali sa određenim vremenskim odmakom imaš drugačiji osjećaj kada se toga sjetiš.

Mogu se desiti i dobre stvari iz toga kako da ne, ako se iznajmljivača upozori da je možda pretjerano odreagirao u nekoj situaciji, možda će idući put drugačije..

Osim toga, kada ti se desi neko negativno iskustvo sa gostom, naravno osjećaš se loše i pitaš se jesi ti jedini baksuz kojemu se to desilo ili ima još takvih Mi kada smo počeli iznajmljivat tek pred koju godinu, pa kada smo tek počeli uviđati kakvih gostiju sve ima i za šta su sposobni, bilo mi je lakše kada sam pročitala i tuđa iskustva.

Nema teme iz koje ne možeš nešto korisno naučiti, ako to želiš


[QUOTE=NemremSeSjetit;45792199]
Quote:
U nekoliko me navrata šokiralo kada sam vidjela da iznajmljivači ovdje javno objavljuju podatke gostiju
slažem se, mislila sam da je samo meni to čudno

Quote:
Navođenje iznajmljivača ovdje nekakvih više ili manje intimnih detalja i navika iz života svojih gostiju je degutantno, biti iznajmljivač je posao kao i svaki drugi, a u svakom poslu s ljudima - doživi se svašta.
Vidi, imaš po različitim podforumima ovog foruma, navođenja intimnih detalja iz života partnera, roditelja, ljubavnika, susjeda, braće i setsra, prodavača, političara i valjda svih mogućih kategorija, tako da je ovo zapravo sasvim benigno u usporedbi sa nečim drugim šta se piše po forumu

Pišu anonimni iznajmljivači, o anonimnim gostima iz svih mogućih predjela svijeta koji se valjda više ni ne sjećaju da su pred x godina tamo nešto izvodili po nekom apartmanu, a vjerojatno ih nije ni briga jer ako te briga nećeš npr. orgijat na balkonu pred cijelim susjedstvom, iskustvo je koje je jučer iznijela jedna iznajmljivačica

Osim toga, recimo portal Airbnb, nakon što gost ode iz apartmana jednak upitnik pošalje i gostu i iznajmljivaču, da ocijene jedan drugoga i napišu recenziju. Dakle, koliko god se tebi činilo ok, da su samo gosti ti koji bi trebali imati pravo glasa, a da iznajmljivačima sve to "ide u radni staž", neki na svu sreću misle drugačije.

Ja nisam za to da se u bilo kojem smislu štite razbijači i ostale kategorije gostiju koje ostavljaju gorak okus svojim dolaskom i odlaskom. Ali, na svakom iznajmljivaču je da sam procjeni kakav je on bio prema njima.

Čak dapače nemam ništa ni protiv teme na kojoj će gosti iznositi negativna iskustva sa iznajmljivačima, mislim da i to može pomoći. Jer osim onih koji sudjeluju na ovim temama, ima masa onih koji samo čitaju, pa ako netko od njih prepozna da i njegova djela idu u smjeru koji se spominje na temi - možda pomogne
bušić is offline  
Old 07.07.2013., 19:33   #19
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Onda kada oglašavaš apartman navedi u oglasu i na svojim stranicama da klima ne smije raditi po noći ili da smije raditi samo X sati dnevno, pa da gost može odlučiti hoće li ti platiti noćenje 100+ eura ili neće.

U suprotnom - ovo je bezočno i bezobrazno varanje gosta. Ako navedeš da cijena uključuje klimu - onda uključuje klimu, pa tu uračunaj da će je neki koristiti manje, a neki više, pa ako žele i 24 sata.
Evo, ovo ćemo sad u ugovor, umjesto rashlađivanja klimom kupanje u bazenu... u svako doba, ako žele i 24 sata...yyy i yyy, zadovoljni

Zadnje uređivanje aircanada : 07.07.2013. at 20:55.
Šatrunčica is offline  
Old 07.07.2013., 19:46   #20
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Evo, ovo ćemo sad u ugovor, umjesto rashlađivanja klimom kupanje u bazenu... u svako doba, ako žele i 24 sata...xxxi yyy, zadovoljni
Emma i Karl (usput, grozno je da navodiš ovdje javno imena svojih gostiju) su to tebi rekli jer su fini ljudi koji s prezirom mogu gledati na takve gluposti i neda im se bakčati s glupostima da sebi ne zagorčaju godišnji odmor, a na Flipkeyu vidim od cijele tvoje iznajmljivačke karijere samo dva upisa gostiju od prošlog ljeta, od kojih se jedan gost iz Beča zove Satruncica (??). Ajde moguće da si se na forumu nazvala po gostu ili da se gost koji je napisao vrlo općenite opaske osjetio motiviranim nazvati po tvojem nadimku ili kako god.

Ja obično kada sam izrazito zadovoljna - onda to i napišem javno i pohvalim vlasnike, očito tvoji gosti nisu masovno ponukani oduševljenjem pisati o tvojoj usluzi. Vjerojatno su vrlo fini i neda im se prisjećati kucanja na vrata u ponoć radi gašenja klime. Također ću napisati recenziju kada sam izrazito nezadovoljna i nešto je bilo baš grozno, a ovo posve prosječno ostane uglavnom bez komentara, bila, preživjela, neću opet, ali neću baš niti pljuvati jer uzevši u cjelini to je tako, you win some, you lose some.

Zadnje uređivanje aircanada : 07.07.2013. at 20:55.
NemremSeSjetit is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.