Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2017., 20:43   #8781
" I thought this was a free cancelation hotel. I please ask for a total refund of my reservation. If that is not possible i will keep my reservation."

I što im na to reći?
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 04.03.2017., 20:49   #8782
"...this should work—most hotel chains are happier to let you change your arrival date than to cancel your booking altogether, and they'll work with you to reschedule your visit as long as your reservation stays on the books. Then, once you've changed your dates to, say, a week from now instead of a day from now, you can hang up, call back and (presumably speaking to someone else) cancel the reservation outright, with no fees or late charges. For the best effect, you may want to wait a day or so to call and cancel—after all, every call center I know keeps logs of who calls and what their issue was, even if most agents don't look before adding a new entry.

Have you used this trick in the past? Some of the commenters at Reddit are dubious, but others agree that it works. What do you think?..."

I onda se netko pita zašto iznajmljivači sve češće uvode nemogućnost besplatnog otkaza
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 06.03.2017., 23:33   #8783
zato jer smo nefer, pohlepni i varamo goste
jagoda1711 is offline  
Old 17.04.2017., 18:45   #8784
Kad će prva ovogodišnja iskustva s gostima ? baš sam nestrpljivi, iako nisam iznajmljivać posao mi je vezan uz uslužne djelatnosti a do nedavno je bio i uz turizam i obožavam čitati čitati ovu temu.
Obećajem da ću vam ovu sezonu čim manje dizati živce sa idejom sanitarne inspekcije u apartmanima
ivica1983 is offline  
Old 17.04.2017., 20:15   #8785
Zasad sve ok. Dvi grupe austrijanaca, nemam sta reci. Goste za pozelit.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 18.04.2017., 19:47   #8786
Evo da ja probijem led..obitelj Mađara (muž, žena i dvije curice) bila za Uskršnji vikend..u nedjelju ujutro, kada su trebali napustiti apartman, pripremio sam suvenir i dva obojana jaja za Uskrs kako bi eto makar malo doprinuo Uskršnjem duhu budući da će veći dio dana provesti u autu na povratku u Mađarsku.. Ali oni odlaze bez javljanja i šalju poruku da je ključ u bravi i da nisu htjeli ometati..rekoh u redu, žao mi je što ste otišli jer smo pripremili mali suvenir i uskršnji poklon (misleći pritom na jaja) za cure..na to oni, sat vremena nakon odlaska, odgovaraju "ma nema problema vratit ćemo se mi, doći ćemo po poklon"..i prije nego sto sam se uopce snasao, evo njih na vratima, zvone i traže svoj poklon..ženi dajem suvenir, a curicama su se zacaklile oči u iščekivanju "Uskršnjeg poklona"..one u ruku dobijaju ni više ni manje nego jaje, sjaj u očima je brzo zamijenilo razočarenje ne tako atraktivnim poklonom kao što su vjerojatno očekivali..uglavnom nevjerojatno da su se vratili iako su već prevalili dobar dio puta, samo zbog poklona
Njapra is offline  
Old 18.04.2017., 20:16   #8787
ajme
fairy wings is offline  
Old 18.04.2017., 20:28   #8788
OMG
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 19.04.2017., 09:07   #8789
E ovo sa Mađarima se zove glodarenje .
A zove jucer naša rođica moje roditelje, da joj hitno treba apartman za nekog njezinog rođaka iz USA , i dobro isli mi sredit apartman i dođe tip sa nasom rođicom, ona ga ostavi ovdje , tip sjedi kod nasu stanu u kuhinji prica sa nama i ide u apartman i kaze da ce se vratiti. Uglavnom , tip se vrati, ja sam u međuvremenu naravno morao oticu trgovinu po namirnice, ostao covjek i na veceri. Eto , cujem ga sada opet kod mojih u stanu sjedi i prica.
Eto, vise nisam siguran jel on turist ili on smatra da je nama neki daleki rod, za kojeg mi nismo nikad znali da postoji pa on misli da smo mi sretni da ga vidimo. Uglavnom , rođica nas je lijepo zaje...., mozda je ovo vise za temu paraziti na ljetovanju.
water strider is offline  
Old 19.04.2017., 18:07   #8790
Quote:
Njapra kaže: Pogledaj post
Evo da ja probijem led..obitelj Mađara (muž, žena i dvije curice) bila za Uskršnji vikend..u nedjelju ujutro, kada su trebali napustiti apartman, pripremio sam suvenir i dva obojana jaja za Uskrs kako bi eto makar malo doprinuo Uskršnjem duhu budući da će veći dio dana provesti u autu na povratku u Mađarsku.. Ali oni odlaze bez javljanja i šalju poruku da je ključ u bravi i da nisu htjeli ometati..rekoh u redu, žao mi je što ste otišli jer smo pripremili mali suvenir i uskršnji poklon (misleći pritom na jaja) za cure..na to oni, sat vremena nakon odlaska, odgovaraju "ma nema problema vratit ćemo se mi, doći ćemo po poklon"..i prije nego sto sam se uopce snasao, evo njih na vratima, zvone i traže svoj poklon..ženi dajem suvenir, a curicama su se zacaklile oči u iščekivanju "Uskršnjeg poklona"..one u ruku dobijaju ni više ni manje nego jaje, sjaj u očima je brzo zamijenilo razočarenje ne tako atraktivnim poklonom kao što su vjerojatno očekivali..uglavnom nevjerojatno da su se vratili iako su već prevalili dobar dio puta, samo zbog poklona
Isuse što su oni očekivali, zlatne narukvice? Zna se što je poklon za Uskrs, neko čokoladno jaje ili zec, to je to. Radi toga se vraćati, svašta. A bogami da mi je netko otišao bez da me pozvao da prethodno provjerim jel sve u redu (makar pro forme) ne bi od mene dobio ništa. Takvi odlasci su u redu ako se prethodno tako dogovorimo, inače ne.
lyrabelacqua is offline  
Old 21.04.2017., 20:45   #8791
Kad sam ispunjavala formular s mađarskom agencijom bilo je pitanje sta im dajete na poklon-suvenir, magnet...itd tako da me ovo i ne cudi bas-ne treba se osvrtati previse na to-ja cu im dati bakarsku vodicu jer ostaju 7 dana
Otvorenomore is offline  
Old 21.04.2017., 22:00   #8792
otvoreno more, to su ti prvi put gosti na 7 dana? Čini mi se da si već par puta iskazala zadovoljstvo

Moji svi ok, općenito sam zadovoljna, 4 mj 20 dana popunjenost. Ove mj prije je bio prosjek do 15 dana i evo, ulazimo u sezonu.
jagoda1711 is offline  
Old 23.04.2017., 13:11   #8793
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
A tek što je ovo subjektivna stvar. Poludim kada pročitam kako je od Dioklecijanove palače do Gripa udaljenost pola sata (s čime oni to idu? Da ne hodaju možda unatraške; da si pijan stigao bi za 10 minuta). Ili kako je od Krstarice do plaže 20 minuta (a da malo jače pljunem upalo bi u more). Poludim kada mi Londončanin koji svaki dan putuje na posal sat i pol kaže kako mu je daleko od Manuša do autobusnog kolodvora.
lipo mu napisi odgovor na njegove kritike da drugi potencijalni gosti vide da nije bas tako kako je on napisa
pandorum999 is offline  
Old 23.04.2017., 20:36   #8794
Meni prvi ozbiljni turisti dosli jucer, Talijani, ostaju do utorka, Talijanima je 25.04. neradan dan, valjda nekakav nacionalni blagdan, taj dan je Sv. Marko, pa sam mislio da je to samo za Mlecane blagdan, ocito je u cijeloj Italiji. Pocinje sezona
water strider is offline  
Old 24.04.2017., 20:28   #8795
L'anniversario della liberazione d'Italia,
kad su ih ameri sa partizanima oslobodili od fasizma.

Inace se poklapa sa festom San Marca va Venix i tim
povodom, tradicija je, djeliti zemskicama ruzin pupoljak :klap:
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 27.04.2017., 22:11   #8796
Meni upravo otišli Austrijanci, ljudi srednjih godina, ostavili recenziju na bookingu da je sve super, desetka, a u komentarima, da još nisu vidjeli ovakav "modern level of app", da se zapitaš gdje su dosad spavali, a kao putuju po hrvatskoj već godinama...
Imam puno upita "mi bi došli s malim psom od 5 kg" i kažem lijepo ne, a onda "hoćete da vam pošaljem sliku, stvarno je mali, pa on spava s nama.." užas, još gore, baš ste me nagovorili
supergirl1 is offline  
Old 27.04.2017., 22:18   #8797
Bezveze, pa bar na bookingu možeš odmah odabrati smještaj u kojem su kućni ljubimci dobrodošli.
aliceblue is offline  
Old 28.04.2017., 00:37   #8798
Ne moraju to ni naglasavati kad se zna da svaki od malog do teleta spava u krevetu, sve je ostalo zavaravanje.
Otvorenomore is offline  
Old 12.05.2017., 20:02   #8799
Opet me pitaju jel mogu unijeti stvari u apartman kad dođu u 7 ujutro. Pa dobro jel itko vodi računa o tome da bi drugi gosti možda trebali prvo izaći?

Nije da ih ne puštam u apartman do 2 iz inata, pobogu.
lyrabelacqua is offline  
Old 13.05.2017., 11:15   #8800
Ne znaju ljudi ima li u apartmanu gostiju prije njih... Tko pita ne skita
tiluriumm is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.