Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2014., 15:58   #21
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Nazalost zdravo jest skuplje, ti mozda ne ides za tim jer imas u vrtu svom ili od djeda i bake. Ali vjeruj mi voce i povrce su skuplji od junka. Pogledaj malo koliko kostaju 4 hrenovke i 2 peciva (od toga se najedu 2 osobe i site su) i recimo kila spinata (kad ga skuhas imas za 2 osobe) i 2 ribice.

No recimo ja stedim na drugom, nikada na hrani. Ne idem na skupe frizure, manikure, ne sjebem 500 kn nacugu za jedan izlazak, ne pusim itd ali za hranu dam koliko treba.
A ne znam baš...gledam po sebi, ako uzmem topli sendvič za 12-15 kn neću bit gladna uru-dvi ali tijelo mi traži poslije toga još
A kad se za ručak pojedem i malo zelja i dvi ribice sita sam satima
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:01   #22
Hambi košta oko 16-17 kn, a moj najjeftiniji ručak su 2 kuhana jaja i karfiol s prezlom. Cijeli karfiol me dođe najviše 15 kn, a to mi je za 4 porcije.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:01   #23
Malo mi vrijeđa mozak kad u bio trgovinama minijaturni burek sa sejtanom ili algama ili sendvičić sa tofuom listom salate i 2 milimetra tofuneze naplate po 25 kuna.

Nek se jebu.

Preskupo im je ama baš sve u health shopu. Nema potrebe za maržama od dvije tisuće posto, niti je riža divljeg zrna niknula u jebenom pupoljku noćne orhideje da košta 50 kuna mini paketić.

Svejedno, investiram, posebno kad odlučim detoksicirat sebe i svoje bližnje.

A to da me iritiraju sa svojim ciframa, to da.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:02   #24
Quote:
zvir1 kaže: Pogledaj post
A ne znam baš...gledam po sebi, ako uzmem topli sendvič za 12-15 kn neću bit gladna uru-dvi ali tijelo mi traži poslije toga još
A kad se za ručak pojedem i malo zelja i dvi ribice sita sam satima
Ma sendvic je zlo, sami UH i mast, od toga si gladan brzo.

Ja od zelja i ribica (ako nisu frigane u ulju) budem za 2 h gladna. Sto je ok, ja ionako se trudim jesti manje, a cesto. Ali vjeruj mi zdrava hrana je skuplja doli junk. Obrati paznju sljedeci put kad budes isla u kupovinu.

primjer: cijena integralnog i bijelog kruha. ili 1kg graham brasna i 1kg bijelog.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:13   #25
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Malo mi vrijeđa mozak kad u bio trgovinama minijaturni burek sa sejtanom ili algama ili sendvičić sa tofuom listom salate i 2 milimetra tofuneze naplate po 25 kuna.

Nek se jebu.

Preskupo im je ama baš sve u health shopu. Nema potrebe za maržama od dvije tisuće posto, niti je riža divljeg zrna niknula u jebenom pupoljku noćne orhideje da košta 50 kuna mini paketić.

Svejedno, investiram, posebno kad odlučim detoksicirat sebe i svoje bližnje.

A to da me iritiraju sa svojim ciframa, to da.
Upravo to. Dag nekih čudnih afričkih bobica 50 kn mrš!

Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Ma sendvic je zlo, sami UH i mast, od toga si gladan brzo.

Ja od zelja i ribica (ako nisu frigane u ulju) budem za 2 h gladna. Sto je ok, ja ionako se trudim jesti manje, a cesto. Ali vjeruj mi zdrava hrana je skuplja doli junk. Obrati paznju sljedeci put kad budes isla u kupovinu.

primjer: cijena integralnog i bijelog kruha. ili 1kg graham brasna i 1kg bijelog.
I gledala sam...ne baš cijene brašna, iako kako čujem peciva od integralnog brašna su nezdravija i masnija od ovih "običnih", ali npr. danas sam uzela 1kg srdela za 10 kn na peškariji, toliko me ne bi doša ni taj sendvič.
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:15   #26
Ja sam spremna potrositi malo vise na ,da se tako izrazim ,zdraviju hranu.Sve sta je dokazano dobro za srce ,a pod tim mislim na : lanene sjemenke ,laneno ulje ,ribu ,riblje ulje ,cesnjak ,maslinovo ulje ,zobenu kasu/pahuljice-nije mi nikad previse skupo..
Ima u bio ducanima puno toga ,ali cijene stvarno znaju biti nerealno visoke .Zato si ja uzmem ono sta mi doista treba ...
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway

Zadnje uređivanje Vrag Jedan : 27.02.2014. at 16:33.
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:18   #27
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Platio sam onomad pare za veganski sladoled. Platio bih opet jer valja, ne jer je veganski ili jer je zdrav.
jel to onaj na zege vege festivalu di sam i ja bila? da, ono je bilo fino. al ne znam jesul otvorili dućan u Zagrebu
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:20   #28
Quote:
zvir1 kaže: Pogledaj post


I gledala sam...ne baš cijene brašna, iako kako čujem peciva od integralnog brašna su nezdravija i masnija od ovih "običnih", ali npr. danas sam uzela 1kg srdela za 10 kn na peškariji, toliko me ne bi doša ni taj sendvič.
Od kuda sad to da su masnija i nezdravija? Bogami ja kad pojedem jednu feticu bezkvasnog crnog kruha, sa suncokretovim sjemenkama i jaje drzi me cijelo jutro i zasitan je ne mozes toga puno ni pojesti, a onaj bijeli pjenasti mogu trpati u sebe dok mi zeludac ne eksplodira.

A gle riba kod tebe je znatno jeftinija negod rugdje. U Rijeci je kila srdela bila oko 20-25-30 kn kad sam ja zadnji puta kupovala (dakle duplo skuplje), a zamisli tek Zagreb itd.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:24   #29
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Ja sam spremna potrositi malo vise na ,da se tako izrazim ,zdraviju hranu.Sve sta je dokazano dobro za srce ,a po tim mislim na : lanene sjemenke ,laneno ulje ,riba ,riblje ulje ,cesnjak ,maslinovo ulje ,zobenu kasu/pahuljice-nije mi nikad previse skupo..
Ima u bio ducanima puno toga ,ali cijene stvarno znaju biti nerealno visoke .Zato si ja uzmem ono sta mi doista treba ...
ove stvari recimo ili ja pijem kozije mlijeko, ne kravlje. Kozije ako ce se uzimati na selu direktno od proizvodaca je oko 15 kn. Ali radije i to nego ona neka profiltrirana vodica koju dilaju kao kravlje mlijeko i okus nema veze s mlijekom.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:24   #30
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Od kuda sad to da su masnija i nezdravija? Bogami ja kad pojedem jednu feticu bezkvasnog crnog kruha, sa suncokretovim sjemenkama i jaje drzi me cijelo jutro i zasitan je ne mozes toga puno ni pojesti, a onaj bijeli pjenasti mogu trpati u sebe dok mi zeludac ne eksplodira.

A gle riba kod tebe je znatno jeftinija negod rugdje. U Rijeci je kila srdela bila oko 20-25-30 kn kad sam ja zadnji puta kupovala (dakle duplo skuplje), a zamisli tek Zagreb itd.
Ali sam sigurna da je zato kod njih neko sezonsko voće, povrće jeftinije neg ovamo.
Ako se planiraš zdravo hranit ne moraš kupovat neke čudnjivake bobice i ulja u bio-bio trgovinama, tražiti shake-ove u vege fast foodovima umjesto kave, bitno je samo da ti je jedan objed u danu kuhano i s povrćem.
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:25   #31
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
jel to onaj na zege vege festivalu di sam i ja bila? da, ono je bilo fino. al ne znam jesul otvorili dućan u Zagrebu
koji, koji, gdje?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:33   #32
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
A gle riba kod tebe je znatno jeftinija negod rugdje. U Rijeci je kila srdela bila oko 20-25-30 kn kad sam ja zadnji puta kupovala (dakle duplo skuplje), a zamisli tek Zagreb itd.
ne ide to baš tako. Zagreb ima povoljnije cijene riba nego neki gradovi bliže obali, jer je potražnja velika, ima i restoran ai tržnica.
kod mene u ribarnici su inćuni i srdele po 10-20 kn/kg

Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
koji, koji, gdje?
ovo ljeto je bio zegeVege festival, i jedan štand je bio nekih vegana sladoledara, pa me lastan tamo uputio.
jela sam, ako se dobro sjećam, malinu s lavandom i limunom sa nekom biljkom, i bilo je jako fino.
sačuvala sam čašicu, doma zguglala, i saznala da su nijemci i da pokušavaju otvoriti ovdje prodajno mjesto.
nemam pojma kako se zovu, ali ću probat potražiti doma jesul možda u bookmarksima
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:35   #33
Quote:
stvarna-mishka kaže: Pogledaj post
Izlazak; nudi nam se...
Samo to dvoje nudiš? Nema kesten pirea, onog za dijabetičare?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:38   #34
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
ove stvari recimo ili ja pijem kozije mlijeko, ne kravlje. Kozije ako ce se uzimati na selu direktno od proizvodaca je oko 15 kn. Ali radije i to nego ona neka profiltrirana vodica koju dilaju kao kravlje mlijeko i okus nema veze s mlijekom.
Ja obozavam mlijeko ,sireve ,jogurte ,kefire ,acidofile...Inace kazu da je kozje mlijeko jako ukusno..I da osjetis njegovu " punokrvnost " u svakom smislu kad ga pijes onako svjezeg, "ispod vimena " ...Samo je i dosta masnije od mlijeka u ducanima ?
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:39   #35
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
jel to onaj na zege vege festivalu di sam i ja bila? da, ono je bilo fino. al ne znam jesul otvorili dućan u Zagrebu
Baš taj. Mislim da nisu otvorili ništa u Zagrebu; koliko sam shvatio, tražili su distributera za Hrvatsku, ali znaš kako ide poslovanje u ovoj državi.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:40   #36
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Baš taj. Mislim da nisu otvorili ništa u Zagrebu; koliko sam shvatio, tražili su distributera za Hrvatsku, ali znaš kako ide poslovanje u ovoj državi.
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
koji, koji, gdje?
išla sam tražiti po popisu izlagača.
zovu se Bruna
link
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:42   #37
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ovo ljeto je bio zegeVege festival, i jedan štand je bio nekih vegana sladoledara, pa me lastan tamo uputio.
jela sam, ako se dobro sjećam, malinu s lavandom i limunom sa nekom biljkom, i bilo je jako fino.
sačuvala sam čašicu, doma zguglala, i saznala da su nijemci i da pokušavaju otvoriti ovdje prodajno mjesto.
nemam pojma kako se zovu, ali ću probat potražiti doma jesul možda u bookmarksima
idem na svaki zegevege ali ovi su mi promakli

ako ti nije problem, bas bi me zanimalo koji su
doduse ako ih vise nema ovdje, nece mi puno pomoci

nikad jos nisam probala veganski sladoled koji valja

u sparu imaju od soje s vanilijom
i ok je, nije vodnjav, cak je i prilicno kremast
ali vanilija
ne postoji bezvezniji ukus
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:44   #38
joujou, linkala sam gore, pogledaj.

ako trebaš recept, ja radim doma sladoled, mogu ti poslat recept
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:44   #39
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
išla sam tražiti po popisu izlagača.
zovu se Bruna
link
bruna-sladoled

drzim fige da otvore kod nas
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:45   #40
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
joujou, linkala sam gore, pogledaj.

ako trebaš recept, ja radim doma sladoled, mogu ti poslat recept
moze, hvala ti
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.