Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2014., 00:13   #41
Mislis na app.?? Pa mi bi odrzavali.naravno.tko drugi.a ciscenje bih vjerovatno nasla nekog jer je u drugom gradu.a i to me brine.
donatela is offline  
Old 14.03.2014., 01:07   #42
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
Spominjali ste garsonjere za studente...pula npr.ima nekih cca 20-25 tisuca eura.bi li se to isplatilo kupiti.pa za najam.joj dosadna sam...sorry.ali nesto me puklo da bih nesto kupila.muz ce me u top staviti.kaze da imam previse energije.imamo 38 god.kucu na selu.bez kredita trenutno.nesto sitno jos par mjeseci.place ok.nedaj boze nista loseg.i mene pere nesto da bi mogli nesto kupiti za rentanje.a on kaze da stedimo to sto cemo placati 20000 kredita da tih 2000 kn stavimo na banku.svaki mj to je 24000 kn godisnje.kaze on to to je zarada od app.ista.a doma si i ne zajebavas se sa nikim .istina je ,ali nemas nekretnine.a ja mislim da bi radje otplacivala kredit i imala nekretninu...joj kombinacije
Slušaj muža. Kao prvo, zašto se natovariti kreditom bezrazložno, tim više što uvijek platiš više s kamatama, kao drugo, kako to misliš održavati? Nije to tek tako, pa u nekretninu stalno treba ulagati.
lyrabelacqua is offline  
Old 14.03.2014., 07:06   #43
A li znate o onom postu o legalizaciji i prenamjeni??
donatela is offline  
Old 14.03.2014., 09:59   #44
sorry, ali muž ti je u pravu

ne isplati se dizati kredit za ovako nešto ranije nave deno. Svi ovi tavani, šatori, garaže, šupe i sl. su bacanje novca u vjetar - pa gdje samo ubodeš tako nešto

ako želiš imati neku zaradu od apartmana, onda bi isti trebao imati spavaću sobu, dnevnu sobu, kuhinju, kupaonicu, terasu ili dvorište, tv, klima, internet, parking, biti uz more ili na udaljenijoj mirnoj lokaciji okruženoj zelenilom na nekih 2-5km od mora, ali tako da se recimo biciklom može doći do istoga

svi ovi tavani, šatori, garaže, šupe i sl. su bacanje novca u vjetar

a kao studentski grad više si misli na Zg, Ri
recimo jedan ogledni primjer u Zg http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ut...oglas-10055904

za njega se dobije cca. 150-200 Eur mjesečno + režije
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 14.03.2014., 10:44   #45
zivimo na selu i imamo lijepi donji stan.120 m2.moji su iznad nas.kazem mu da iznajmimo nas stan i idemo gore sa mojima mjesec dana. kupimo neki bazencic od 10000 kn.i rentamo dobili bi valda nesto sitno???? neznam koliko otprilike.ali on nece ni cut....smrc!!keze da mu se to neda da nekto spava po nasoj kući bez obzira sto ce nesto kapnuti n a račun!! što činiti ...ajme ne ljutite se.trebam s nekim to podjeliti
donatela is offline  
Old 14.03.2014., 10:46   #46
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ga...oglas-10019213
evo ovo npr.
i za studenticu rentat
donatela is offline  
Old 14.03.2014., 14:18   #47
Nemam pojma o legalizaciji, iako se ja ne bih petljala baš previše s tim nelegaliziranim zgradama, pogotovo ako su u naseljima koja su cijela nelegalno izgrađena. Prijateljica mi živi u jednom takvom naselju i to je muka živa za koliko se stvari treba izboriti, npr. asfalt i slično. Osim toga, kuće su građene bez ikakvog plana tako da su nagurane i stalno ti netko gleda u (betonsko) dvorište. Ja na takvom mjestu ne bih htjela ljetovati. Dobro prouči situaciju na terenu prije nego što kupiš nešto takvo.

Što se tiče kategorizacije, pogledaj malo kakva su pravila za zgrade izgrađene nakon 2008. Uvjeti su dosta postroženi, i iako ih objekt koji kupuješ ne zadovoljava morat ćeš adaptirati (ako to bude uopće moguće). Pogledaj si malo o tome ovdje: http://www.iznajmljivaci20.com/2010/...nekad-i-danas/
lyrabelacqua is offline  
Old 14.03.2014., 17:02   #48
Uz sve to ne zaboravimo i buduci porez na nekretnine. Jest da sad to nemamo, ali jednog dana nas sve to ceka, sve vodi k tomu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 14.03.2014., 17:21   #49
ajme danas bila viditi tri stana,na slici jedno a u stvarnosti boze sacuvaj,vlaga i dim cigareta,suteren i mracnost.
nista za sada.
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/vi...oglas-10859442
ovaj se vec iznajmljuje i ima kategorizaciju 3***, i vec je bukiran za ovu sezonu,u novom vinodolskom,ima li netko iz tog podrucja...da li to uzeti malo osvjeziti i namjestaj baciti i staviti novije,

http://adriatik-nekretnine.com/index...listingID=1600
http://adriatik-nekretnine.com/index...listingID=1591
donatela is offline  
Old 16.03.2014., 08:19   #50
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-11011150
molila bih vas iskusne iznajmljivace,koliko bi se moglo dobiti za ovaj app ze najam da ga rentam. 20 m od mora
cjena je 50,000 eura
boli glava
donatela is offline  
Old 16.03.2014., 08:53   #51
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-11011150
molila bih vas iskusne iznajmljivace,koliko bi se moglo dobiti za ovaj app ze najam da ga rentam. 20 m od mora
cjena je 50,000 eura
boli glava
To je 2000€ za m2...nije novogradnja i mali je...
eelli is offline  
Old 16.03.2014., 10:10   #52
znam,muz bi me ....da ovo kupim!!
sacekati ću pravu priliku
donatela is offline  
Old 16.03.2014., 13:01   #53
Općenito nije mi jasno to ulaganje u nekretninu a kupuješ ju na kredit. Čini mi se da je jedna stvar imati neki keš pri ruci pa uložiti u nekretninu, ali dizati kredit radi toga i onda još plaćati kamate i što sve ne sasvim druga. Nikad ne platiš točno tu cijenu nego mnogo više. Pretpostavka je da će vrijednost nekretnine samo rasti, ali vidjeli smo kako je to završilo krajem prošlog desetljeća kad je došla kriza. Koja je računica u tome?
lyrabelacqua is offline  
Old 16.03.2014., 22:39   #54
http://bbm-agencija.com/nekretnine/?n=53
http://www.tripadvisor.co.uk/Vacatio...in_Istria.html
ovaje se prodaje..pa sam malo gledala cjene
nisam bas doduse sve ni razumila.ali gledam da se uz kupnju ovoga moze izvuci cca 5-6 tisuca eura u sezoni,molim vas ispravite me.kazu da je prednost ako ima bazen
pliz pomozite
donatela is offline  
Old 16.03.2014., 22:47   #55
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Općenito nije mi jasno to ulaganje u nekretninu a kupuješ ju na kredit. Čini mi se da je jedna stvar imati neki keš pri ruci pa uložiti u nekretninu, ali dizati kredit radi toga i onda još plaćati kamate i što sve ne sasvim druga. Nikad ne platiš točno tu cijenu nego mnogo više. Pretpostavka je da će vrijednost nekretnine samo rasti, ali vidjeli smo kako je to završilo krajem prošlog desetljeća kad je došla kriza. Koja je računica u tome?
isto razmisljanje ima moj muz,kao da je on to odgovorio umjesto tebe.mladi smo i nemamo vise kredita jos nekih 10000 kn
a stedit mozemo jedino ako nesto placamo mjesecno npr ratu kredita.i imati nesto
kao sto sam do sada otplacivala stan u kojem zivimo,pare se potrose jer ne vjerujem da sam sposobna 2000 kn na mjesec ustedit a ako platim ratu kredita onda je to vec moja obaveza,a sa druge strane imam tu nekretninu ili ti ga app i nek se polako da se sama otplaćuje od te zarade.ne zelim dirati taj novac vec samo sve sto zaradim stavljam u banku da se sto prije isplati kredit.i za par godina ako bog da imam si nesto osigurano ili moja djeca ili moja mirovina
ali da sam protiv kredita, jesam svakako jesam,ali jedino tako mozemo nesto imati
donatela is offline  
Old 17.03.2014., 00:46   #56
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
isto razmisljanje ima moj muz,kao da je on to odgovorio umjesto tebe.mladi smo i nemamo vise kredita jos nekih 10000 kn
a stedit mozemo jedino ako nesto placamo mjesecno npr ratu kredita.i imati nesto
kao sto sam do sada otplacivala stan u kojem zivimo,pare se potrose jer ne vjerujem da sam sposobna 2000 kn na mjesec ustedit a ako platim ratu kredita onda je to vec moja obaveza,a sa druge strane imam tu nekretninu ili ti ga app i nek se polako da se sama otplaćuje od te zarade.ne zelim dirati taj novac vec samo sve sto zaradim stavljam u banku da se sto prije isplati kredit.i za par godina ako bog da imam si nesto osigurano ili moja djeca ili moja mirovina
ali da sam protiv kredita, jesam svakako jesam,ali jedino tako mozemo nesto imati
Kao što sam rekla u jednom postu od prije, slušaj muža. Pa zašto ne bi napravila trajni nalog da ti skida direktno s plaće taj iznos na štednju (oročenu) i gotovo. Eto ti obaveze. Pa ne moraš robovati banci za kredit da bi nešto uštedjela. A i što to imaš osigurano? Mirovinu? Nije ti to baš tako. Evo moji imaju poveliku kuću, i nije baš da im u mirovini teče med i mlijeko, treba to održavati. Zato i iznajmljujemo apartmane. Nekretnina ti je rupa bez dna, stalno treba ulagati. A vrijednost ovisi na kraju o tržištu i ponudi na istom, a ne koliko ti nju cijeniš i koliko si vremena i novaca uložila u to. To je ono što većina ljudi ne razumije. Ja bih radije štedjela i na kraju si nakon 10 godina u kešu kupila nešto, nego se opterećivala kreditom za nekretninu koja mi nije nužna. Uostalom, sad ste mladi i zdravi, tko garantira da će tako i ostati? Nekretnina nije tvoja dok ju ne otplatiš, ne zaboravi to.
lyrabelacqua is offline  
Old 17.03.2014., 16:34   #57
mislom da cu vas poslušati...bila na banci ,z a40000 eura moram otplatiti 75000 i to na 30 godina,a sad mi je 39 godina.stediti ću po 2000 kn svaki mjesec na neki drugi racun.na kraju bi godine imala 24.000 i tako 4-5 godina imala 110 tisuca kuna.sam me se cini nestvarnim ali zbilja je tako,kaze mi muz da jedino bas uleti neka jako jako dobra prilika nesto stvarno ispod cjene onda da bi mogao riskirati ali ovako ne,a i ova dva app koja sam gore navela cjena zarede je oko 2500-3000 eura u grubo,tako su mi napisali iz agencije.strpiti cu se do zime ili neke druge prilike za zaradu.čak smo vise za mobilnu kućicu od 10000 eura za koju bi mogli lakse otplaćivati ali je pausal skup.a ni neznamo kjamo ju u istri mozemo staviti,svukud sam vec zvala
donatela is offline  
Old 30.03.2014., 13:49   #58
Evo mene opet sa mojim idejama.ipak sam odustala od app na moru id 35000 eura od 20 m2.preskupo mi je.bil buh pzna 2 mj.i nakon toga nista jer nebi tko imao biti unutra a za studentski zivot jr predaleko od centra.nasla sam garsonjeru u prizemlju.nije suteren.20 m2.studio.bez odvojene sobe.adaptirana je pred 8 godina....nije bog zna sto sto se tice namjestaja.ali uz malo promjene dobila bi se super garsonjerica.sada me muci da li u njoj
Mogu stati dvije osobe.u puli siri centar.fax 15 min pjesice i more isto toliko cak i manje.ljeti 7 i 8 mj.vec su mi rekli da cu imati puno.a neznam koliko da stavim rentu za studente.mjesecno plus rezije.da ki je bolje kauc na razvlacenje ili dva odvojena kreveta.moram misliti i na turiste.pa da bude pogodno za oboje.sto vi mislite.cjena je 23000 eura plus nekih 20000 kn ulaganja.samo nmjestaj.ispod 35 nisam mogla naci
donatela is offline  
Old 30.03.2014., 14:16   #59
Rekli su ti da ces bit puna 7 i 8 ?
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Old 30.03.2014., 15:30   #60
Da.ta gospodja ciji je stan je puna.7 i 8.mj.mora ga prodat jer joj treba novac.seli se u veci sran
donatela is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.