Natrag   Forum.hr > Razno > Četeraj

Četeraj Raj za chatere, bivši Off Topic

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2014., 09:56   #21
Ta scena koju si nazvala sećanje iz 30 ep ...kada se raspala potpuno. Jedna od retkih gde gubi kontrolu...Uvek ima taj sekund kada joj je teško pa preseče lepo joj vidiš pogled ali ovde nije mogla . Nema Ramiz kad stisne to ti je to

U toj epizodi seća se prvog izlaska sve jao vidi što su slatki ,ali tu je još jedan momenat još neko se upecao još neko je primetio a bogami i ona njega. Ništa joj ne promakne. Strašno u svakom sećanju u svakom lepom trenutku ona i Džengo imaju trenutak ne tako lep

Meni je klasična Eysan kada razmišlja da ili ne otići do Bade i onda pap ta sekunda i transformacija ...Uvek bira smrt jbg
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 11:31   #22
Slažem se. Tu se rasplala, sve je sustiglo, nije ni ona od čelika...
Zapravo , imala je sličnu fazu u ovoj ep. u sceni sa Bahar (koju btw nikako izdvojenu nisam uspela da nađem ) http://www.youtube.com/watch?v=AXLB_W9OVvk
Tu mi je bilo neopisivo žao, od tad sam svaki put plakala sa njom , nisam mogla da gledam kako je drugi ranjavaju , saživela se sa njom i razumela je uvek (a i opravdavala)...
Zapravo od prve ep. ja sam nju zavolela, istina bilo je grozno videti ono lažno svedočenje, ali ona izlazi iz sudnice i guši se u suzama, e pa tu se već nameće pitanje zašto? Ako je tako zla, što se onda kida od plača i kajanja...
Meni se često postavljalo pitanje zašto je Ramiz bio u ovoj sceni ovako grub sa njom, da bi kasnije nagovarao Ezela (60. ep.) u stilu "Da ti je danas poslednji dan...", a onda sam došla do jednostavnog odgovora.
Ne zato što Ramiz nije nešto voleo Ejšan, osuđivao je ili sl. već zato što je on Cengizu rekao "Ti si ja" , a Eysan je bila otrovna poput Selme (što bi rekao čika Kenan) .. dakle, odgovor se sam nameće.

Nego, da se vratim na Eysan. Kažeš , prava Ejšan ti je u toj sceni. Slažem se. Ne pravim ja od nje Boginju, svesna sam šta je sve činila, međutim sve je to veoma, veoma skupo platila. Takođe , njeno detinjstvo je zaista bilo poražavajuće i užasno. Kasnije i nije mogla da vidi pravi izlaz iz svega toga, kad joj niko nije ni pokazao.
Cansu je odlično opisala lik Eysan, kad kaže: "Eysan je spolja anđeo, iznutra đavo , ali je produkt svega anđeo."
I to je najbolji opis za Eysan po meni. Ja bih dodala i ptica fenix...uvek , ma šta je slomilo (njena izdaja, Ezelova osveta , Baharina smrt, Serdar , Džengiz , Kenan , osuđivanja od svih, pa i sam Omer..) uvek se izdizala iz sopstvenog pepela i išla dalje. Njena jačina je neverovatna...i uvek je svima puštala da je pljuju, osuđuju, a nikad se nije branila (kad se setim samo Merta, Ezela i Ramiza u onoj sceni u 31. ep. nije mi dobro).
Eysan i Cengiz...ah , kad god su njih dvoje bili u pitanju, to bila prava vražja igra...imali su nekad morbidan, a nekad zanimljivo simpatičan odnos.
Npr.
http://www.youtube.com/watch?v=W3zm4H3oz2U
http://www.youtube.com/watch?v=IOpxD
http://www.youtube.com/watch?v=HIIf6Zu4Wu01xSYSU
http://www.youtube.com/watch?v=frxhowTQQ8w
http://www.youtube.com/watch?v=0OuK4aZs1ns


Ali isto tako ni Ramiz nije bio Bog , ili ti čovek ideala. Pravio je i on puno grešaka, koliko je samo ljudi pobio , pa i tom Kenanu je uništio život, ženi, sinovima , Selmi i zamalo Azad...i Omer ne bi postao Ezel (tj. takav kakav je bio nakon promene identiteta) da nije bilo Ramiza i njegovih podučavanja. Mislim da je Tefo jednom lepo rekao Ramizu, nešto u stilu 'jesi, pomogao si mi, al' kamo sreće da sam ustao na svoje noge'..
Dokaz da u ovoj seriji svaki lik ima svoju i mračnu i dobru stranu.

Ja u princpipu volim i Eysan i Ramiza..oboje su veličanstveno urađeni likovi i odglumljeni maestralno
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤

Zadnje uređivanje Cansu OnlyQueen : 26.06.2014. at 11:51.
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 12:46   #23
Ma sve ih volimo

Sad ozbiljno daleko od toga da je nisam zavolela, jesam ali ja sam ti malo tvrđi tip za praštanje ...naročito ti mazohistički porivi koje je pokazivala ... Ono jbt ženo preskoči neku frku...kad ne znam šta bih rekla najbolje narodnu mudrost da kažem "ne da joj đavo mira"

Rekla sam da je za mene druga ep jedna od najboljih, njena priča i odnos sa Serdarom su vrlo potresni. Mali pilići ostavljeni na milost i nemilost Serdaru da ih vucara po zabitima ... Podvodio je a i ne bih isključila da je taj odnos nekad prelazio granicu ( znam da u seriji nije spomenuto ali je to bilo u vazduhu ili sam ja mnogo bolesna glava... nešto jeste). Užas ...U tri kadra se sva muka svo siromaštvo i bol za majkom zalepi za tebe. A onaj razgovor " znaš li kad sam postala žena" ma idi bre...

Odos sa Džengom hmmm bilo je tu svega vratiću se na to nekom drugom prilikom

Ramiz je mustra samo takva... šta ćeš morao čovek da zablista ipak je samo u džepu imao nož
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 13:42   #24
Ma slažem se ja sa tobom i sve te razumem
To za odnos Eysan i Serdara koji nije pokazan u seriji bukvalno je i meni bilo u vazduhu...nisi jedina

Lik koji je meni ostao duboko zarezan, iako je bio u samo četiri epizode je Sekiz, čuveni Ramizov imenjak i unuk...njegova sudbina mi je jedna od najtragičnijih...kao malo dete ostao bez roditelja, onda se razočarao u sopstvenog dedu (kako je ta scena bila teška , kad mu Ramiz prisiljen govori da mu je ubio oca..) i počeo da raste i živi sa idejom da osveti oca , tako što će ubiti dedu...a sve vreme ga je odgajao njegov jedini krvnik.
I na kraju, kad je saznao istinu...bi ubijen!
Evo, ove dve scene su baš baš žešće..

http://www.youtube.com/watch?v=ODTdnqLyUXk
http://www.youtube.com/watch?v=SSfG6jGMcWQ ah ti noževi..

Ovde se uvek rasplačem, ne znam šta je bilo u tom čoveku, ali glumio je maestralno, maestralno...
http://www.youtube.com/watch?v=F5K3KSNO3ig

Ne znam da li je to meni bilo tako potresno zbog Kivanceve perfektne glume ili zato što je stvarno tako , al' baš je ostavilo žestok utisak na mene...i još gle baksuza , taman kad je Eysan bila spremna da poveruje svom Omeru , koji joj se konačno vratio , imala je šta da zatekne.
Taj Kenan im je svima u početku tako zamrsio konce

Verovatno sam jedina, al' sve vreme sam tako priželjkivala da ubiju Temuza, a kad je došao taj trenutak, bilo mi ga je baš žao...nakon te njegove priče sam se skroz srozala u stilu "Jel' moralo baš tako da bude"..i još način na koji je bio ubijen , Ali je baš znao da ga ponizi i na kraju kaže "Takvog ću te se sećati"...zasluženo , ali eto...
http://www.youtube.com/watch?v=OwyIPqPRvgM

Jedna od meni najtužnijih scena u celoj seriji...kako sam se rasplakala i svaki put se jednako rasplačem kad god gledam tu scenu.....Tuncel je odglumio , pa još ovaj njegov govor pa još ova muzika
http://www.youtube.com/watch?v=elDPv1HRG14
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤

Zadnje uređivanje Cansu OnlyQueen : 26.06.2014. at 13:58.
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 19:04   #25
Drago mi je da nisam jedina ... Inače mi je Serdar jedan od živopisnijih likova... podseća na jednog "dobrog" oca naše književnosti koji se isto tako teatralno razgrtao pred ćerkom Serdar da pokaže starost gazda Mitke siromaštvo, a obojica šalju svoje mezimice, da se biblijski izrazim đavolu na istinu...

Nije mi Sekiz ostao tako duboko urezan, osim muzike koja ga prati jedna od boljih tema...ATemuz i Kuća godišnjih doba ili tako nešto i ono slaganje u parove mi je super ali teško da mogu da kažem da mi ga je žao...Žao mi je deteta koje ostane samo na svetu ali mi nije žao čoveka kakav je postao... A mali Čaki mislim lol je sve dok ne ispali metak u Tefu koja morbida sunce im žarko

Definitivno jedna od najtužnijih scena i muzičkih tema je to "selma nikada te nisma sustigao" Nažalost po Selmu bila je deo velike ljubavne priče našla se između njih... Na kraju za kim Ramiz čezne celog života... za Kenanom

Sad za Dženga i Ejšan...Znala je dobro šta oseća prema njoj, bilo je tu varnica mnogo pre Serdara , verovatno ga je smotala za 2,5min uvukla u priču iskoristila ga da uvuče i Alija ... I šta je mislila?! Da će ludi i inteligentni Džengiz sa kockarskim duhom da je pusti?! Drugo rekla mu je " Gel" posle njegovog čistog blefa na železničkoj stanici. Kako joj je rekao jednom Džengo sam, on je najveći njen luksuz, pred njim ne mora da se folira, on sve zna ,tu je šta god da ona uradi naravno to sve ima cenu koju je platila preskupo ali podcenila je svog demona...Serdara nije ,tačno je znala šta joj može uraditi i šta joj je radio i eto Zgodni Serdar dobije metak kao paketić za novu godinu. Moram da priznam da me je teško šokirati nagledala sam se raznih boleština ali ta scena me je šokirala
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 22:59   #26





Da , u pravu si za Serdara i tu scenu kad ga ubija...eto kako je ona sposobna da uradi neke stvari preko svoje volje , pa ja joj se divim zbog toga , retko ko poseduje tu jačinu u sebi za takve situacije , a da posle ostane čitav..Tako tad kad je ubila Serdara , tako isto i onda kad je svedočila protiv Omera...kako je nekad Serdar upravljao njome , tako je posle Ezel...samo za Serdarom niko nije žalio , jer ubiti njega znači osvetiti sve ostale.

I scena nakon toga , kad je ona htela da se ubije..smučila se sebi samoj , mogla je da svari da je zbog sestre uništila i svoj i život čoveka kog voli , ali baš joj je bilo previše da živi sa činjenicom kako je ubila svog oca...Kenan svestan opasnosti situacije , a već poprilično pečen u vezi nje , plus se oprostio od Selme zauvek , dolazi da je spasi..jedini je znao kako će uspeti u tome , reći će joj istinu "Ja sam ti ubio sestru" . Njega nije više briga , neka ona živi pa makar mene ubila, jer ja sam ionako odavno gotov. Jedini je Kenan od svih njenih muškaraca poštovao i prihvatao takvu kakva jeste (ako izuzmemo da joj je ubio sestru)...u principu Eysan su svi voleli , ali su je i svi uništili.
Kako ga je izbola u tom trenutku , potpuno je izgubila kontrolu...šta je sve ta žena doživela i preživela , ja joj skidam kapu
I nakon toga se vraća ona u život , prava ptica fenix..sad je pošla da uradi ono što je onog dana na groblju htela...odlazi kod svog Omera da konačno budu zajedno , slikovito mu objašnjava njihov odnos , govori kako je sve ostavila i samo je u njega zaljubljena , međutim tad od njega dobija hladan tuš. Ona jeste zaljubljena i dalje u njega, ali on više nije
Ezel je pred njom bio tako ubedljiv , kad je krenuo da joj opisuje devojku u koju se zaljubio , Eysan je slomio..nije je rascepkao čak ni onda u 31. ep. nego sad...sad , kad zna da je on Omer, sad kad mogu nakon svega da budu zajedno , sad kad više on nju ne želi...
Teško joj je bilo da zamisli da je njen Omer zaljubljen u drugu koja nije ona i Eysan potpuno ponižena i poražena odlazi , al' poražen je još neko..i zaustavlja suze....
Međutim , ptica fenix uzima predah samo na kratko, ubrzo će se ona ponovo uzdići iz sopstvenog pepela , kao i uvek.
Ovaj put joj u tome pomaže Cengiz i to na lukav način uzima informacije od njega o toj običnoj devojci...onda neko vreme leži, razmišlja da ili ne i na kraju prelama. Odlazi kod Bade , potpuno namaskirana u zlu lepoticu , Ezelovu Eysan , ženu monstruma i tako joj se predstavlja...prvi put kad sam gledala, bilo mi je malo žao Bade, međutim Eysan je nju savršeno procenila , znala je da Bade nije nimalo naivna.
Nastupa u svom namaskiranom stilu , elegantnom, perverznom, lukavom i galantnom...
"Saznaćeš ko sam ja i šta sam sve učinila Ezelu.Zaprepastićeš se..znaš li šta će te najviše zaprepastiti? To što me uprkos svemu još voli....
Pogledaj se, a sad pogledaj mene...Ruž sam kupila na cenu tvoje mesečne plate, a dodaj tome dugogodišnju prošlost , bezbrojne trenutke , predivno dete , večnu ljubav...I kaži mi jedan jedini razlog zašto bi tebe izabrao umesto mene..
-Zaljubljen je u mene...
-Tako odjednom? Bade, Ezel pokušava samo mene da zaboravi.Očajnički me pokušava zaboraviti, ali to je nemoguće.."
kompleksi koje je 'jadna' Bade tad zadobila nikad nisu izčezli , ali sve što joj je rekla bila je istina.
Nakon toga Ezel saznaje sve , besan ide kod Eysan
"E, tako...otpočetka ovo želiš , zar ne? Priznaj , samo ovo želiš..uradi onda, hajde...-Tebe, ako još jednom poljubim...tog dana ću se ubiti sopstvenim rukama Eysan ga provocira, ali i suptilno zavodi , a Ezel jedva odoleva. Ubeđuje sebe da voli Bade, nju ionako ne može, pa bar probava sebe da laže...i onda joj prilazi, hvata je onako kako samo on ume (hemija pršti na sve strane) i onda joj izgovara ove reči...i opet su nagovestili kraj.
Na kraju joj govori kako je ovaj put izabrao Bade , a ne nju i Eysan besni od ljubomore...to se primetilo kod nje još i ovde kad je bio Cengiz u pitanju..
http://www.youtube.com/watch?v=kZGqjyzAW5U
Zapravo to i nije ljubomora , nego sujeta...navikla je da je jedina koja se voli i onda nagla promena, e to je bio problem kod nje.
Simpatisala je ona i Cengiza ponekad, al' ti su trenuci bili retki...a Ezela/Omera je zaista volela , zato je posle ponovo otišla kod Bade drugo put...no, o tome drugi put , zasad ovoliko
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤

Zadnje uređivanje Cansu OnlyQueen : 26.06.2014. at 23:08.
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 23:57   #27
Moram da se ispravim pre svega gazda Mitke je iz Koštane a efendi Mita je Sofkin babacim...to ti je kad se praviš pametan i produhovljen

Iako je 2 puta probala da se ubije nije taj tip gladna je bila života koji je propustila sa Omerom

Volim njen odnos sa Kenanom iako je perverzan...kada zabada nož u njega on je na vrhuncu... ludak

A ta scena kraj bazena ufff malko je i tužna kad bolje razmislim...

Šta će jadna Bade mada ispala je šmekerica na kraju moraš priznati nije htela ni sebe ni njega da zavarava...
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 00:06   #28
Meni je ono objasnjenje kako je Ujak sebi natovario neprijatelja na vrat nekako lose. Mislila sam da ce ispasti da Ujak nije nista kriv, a on kao kreten bezveze ubio covjeka (po meni bezveze).
Pisem po sjecanju, davno sam gledala...
Mozda bi mi sad, kad vec imam iskustva u gledanju turskih serija, sve drugacije izgledalo.

Jer ja sam mislila da je propust u seriji sto nikad nisu objasnili zasto je Tefo ubio sestru. Nisam znala da je razlog taj sto je stala s nekim na sokaku.
To sam shvatila dosta kasnije kad sam pocela gledati turske serije.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 01:10   #29
Quote:
Iako je 2 puta probala da se ubije nije taj tip gladna je bila života koji je propustila sa Omerom
Sa ovom rečenicom se apsolutno slažem

Jeste Bade na kraju ispala ok, mada je dotad perje letelo
Kako je jadničak Ezel morao stalno da je ubeđuje , pa da joj se pravda, pa kako joj je Eysan pokvarila prvi put..

"Moja poslednja igra , Ezele. Samo za tebe, dovoljno je da me voliš, samo dođi i uzmi me natrag.." i bilo tako

"Omer je živeo da bi tebi oprostio..." kad sam ih gledala tako, ja sam se rasplakala...pretužna scena, boli i kida u paramparčad...baš kao i njihova ljubav
I tu sam mislila da je kraj između njih dvoje, u toj epizodi...al' umovi Kerem i Pinar su sve lepo prevarili, na sreću...

http://www.youtube.com/watch?v=B9pqO8f8FZ8 uff i ova scena boli, u principu svaka...ima li boljeg para od njih dvoje? Nema i nikad neće biti savršeni su zajedno, čarobni...svaku emociju dočaraju (ljubav, zaljubljenost, mržnju, bol, tugu...) da stičeš utisak da uopšte ne glume, jednostavno su se stopili sa Ezelom i Eysan, probodu ti srce sa svojom pričom ..nema reči, najbolji su, a i najlepši

"Bacili su ga u zatvor. Lagala sam na suđenju, rekla sam da je on to učinio. Onda sam se okrenula u strahu i pogledala...još me voleo.
Nakon nekoliko godina otišla sam mu u posetu i videla...još me voleo.
Onda je pobegao iz zatvora da nam se osveti. Postao je Ezel. Sestra mi se zaljubila u njega...bila je anđeo, nije bilo čoveka koji je ne bio voleo..Nije je ni primetio, pogledala sam Ezela...izdala sam ga, bacila u zatvor, pobegla sa najboljim prijateljem, odvojila od deteta, uništila ga! Ali videla sam da me još...Onda je došao red na tebe, obična devojka, zar će zbog nje napustiti mene?
-Neće.
-I ne može. Juče mi je opet došao. Odavde je trčeći došao..uhvati me, okrenula sam se, pogledala ga..
-Dosta! Shvatili smo, još te voli. Kakva je to ljubav?Kako neko može voleti nekog takvog?
-Ne voli. Samo ne može da zaboravi. Venčali bismo se, bili bi srećni, zato ne može zaboraviti...toliko snova, toliko toga što nismo proživeli.Mi bismo bili jako srećni, znaš li taj osećaj?Povredi te više od ljubavi..ali ne voli. Ja poznajem njegov zaljubljen pogled, i nije namenjen meni.
-Što mi to govoriš?
-Zato što si Ezelu sada potrebna..."
tu je Eysan pokazala svoju veličinu , došla je kod nje ponovo, pregazila ponos, došla je i ispričala svoju i Omerovu priču i na kraju je slagala samo zbog Ezela, zato što ga voli..KRALJICA

Bade je otišla kod Ezela (iako je on očekivao Eysan), a Eysan je otišla kod Kenana, kog mrzi sad iz dna duše.
Mnogo je propatila Eysan za to vreme...celog svog života je patila, ali u ovim epizodama neopisivo
I onda kreće da špijunira za Ezela, jedina svetla tačka u njenom životarenju...nada da će na kraju...
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤

Zadnje uređivanje Cansu OnlyQueen : 27.06.2014. at 01:18.
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 01:33   #30
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Mozda bi mi sad, kad vec imam iskustva u gledanju turskih serija, sve drugacije izgledalo.
Probaj, ovo je ionako serija koja se može gledati bezbroj puta, ja sam je gledala 5x
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 01:55   #31
Pa za vrijeme ljetnje pauze u snimanju turskih serija mislila sam zavrsiti Kradljivac srca i odgledati Strasti Orjenta/Zabranjeno voce.
Repriza Ezela nije losa ideja.

Imam ga na kompu, ali nikako da pocnem.
Tu seriju uopste nikad nisam dozivjela kao tursku sapunicu. Mozda mi se i dragi pridruzi, pa ce biti zanimljivije. On je bas volio tu seriju.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 04:13   #32
Ezel je meni više od serije, al' nikako nije sapunica. To je jaka akciona drama prožeta misterijom
I ja volim 'Zabranjeno voće' i baš sam počela ponovo da gledam. Ezela gledam stalno, svakim danom čak, nekad sa drugaricom, nekad u društvu, a kompletno gledam sama
Moj ti je savet da ponovo počneš da gledaš
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 08:05   #33
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Meni je ono objasnjenje kako je Ujak sebi natovario neprijatelja na vrat nekako lose. Mislila sam da ce ispasti da Ujak nije nista kriv, a on kao kreten bezveze ubio covjeka (po meni bezveze).
Ako misliš na Kenanovog brata i nije bzvz lik se pojavio i pucao u njega , Ramiz bi ga čak i pustio da je Kenan ...drastična mera ali i to što je između njih 3 je polako prelazilo u boleštinu tako da je to samo višnjica na tortu perverzija


Quote:
Jer ja sam mislila da je propust u seriji sto nikad nisu objasnili zasto je Tefo ubio sestru. Nisam znala da je razlog taj sto je stala s nekim na sokaku.
To sam shvatila dosta kasnije kad sam pocela gledati turske serije.
Videla bih tebe dal bi bilo da si umesto jadne Emine čini mi se... palo je i neko zlato nije baš samo stajanje na sokaku ... Meni je brat rekao da smo u Turskoj bila bi mrtva do sada više puta ...Ne znam šta je hteo time da kaže Razumem ja to čast ovo ono nek puca bre otac kad je faca da presudi on žrtvuje oba deteta radi čega...

Baš je lepa tu kad ga zaključa u wc poslednja igra i to ...Ezelova bezosećajnost i sadizam su me u tim ep jako nervirali bacio je u vatru a ovamo muj muj sa Bade šatro novi život

hehe setila sam se one pesme kad su Ejšan iDžengo na oproštajnoj večeri
Zalim ima više verzija ali ovu obožavan spot mi je genijalan
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 13:41   #34
Ta je pesma baš dobra, ja sam tražila i prevod (jer joj je Cengiz govorio da je napisana k'o za nju) al' ovaj GT se još jednom pokazao kao ne tako srećno rešenje...

Kako su me nervirali Ezel i Bade u ovoj ep. http://www.youtube.com/watch?v=21pvOXfQqZU ...Ezel vidi da je Eysan slagala zato što ga voli i sve mu je jasno i gleda je, a ovamo se cmače sa ovom Bade i glumi neki srećni zaljubljeni par...ni dete ne primećuje, a posle se čudi što je mali bio toliko vezan za Cengiza..a Bade, sve je znala , sve joj je bilo jasno, čula je i Eysaninu priču i sad se tu nešto pravi u stilu "Vidiš, voli me, volimo se , ti si samo višak"...a duboko u sebi je i sama znala koga Ezel istinski voli , zato se i folirala toliko.

http://www.youtube.com/watch?v=12V6czx_qjw baš napeta scena, sve vreme sam bila k'o na iglama, dal' će ući Kenan ili neće..pa još me kopkalo šta se nalazi u pismu...

http://www.youtube.com/watch?v=V8JAL_T9FBM "Jako dobro znam sudbinu onih koju su zaljubljeni u tebe"...a bilo mi je mnogo krivo kad kaže ona "Ali ti nisi više zaljubljen u mene. Nema veze, samo to moram prihvatiti, ja sam sad treća osoba.." a i ptičicama na grani je jasno da nije tako...

http://www.youtube.com/watch?v=pHiPFXxfiKo mora se i ovo staviti, jako dobra scena , za Barisa i njegovu glumu

http://www.youtube.com/watch?v=6gfWI7j3Hdk
http://www.youtube.com/watch?v=OzUXkrOsh48
http://www.youtube.com/watch?v=GtCBJicC3-Y
Prava Bade...nije ona nimalo naivna , opasna je itekako , tu je pokazala pravo svoje lice i kako je zapravo perverzna...

http://www.youtube.com/watch?v=OGRi-kcZjpc kako neobična prosidba..

U toj ep. se još nešto desilo...Bade je Eysan uništila prvi put , (koji je bio ) samo svojim postojanjem

http://www.youtube.com/watch?v=HABRsWoS8Ro kako je bio ljubomoran kad mu je rekla za prosidbu...

http://www.youtube.com/watch?v=pH6mak51D0E tu joj je konačno priznao da je još uvek...i onda kreten uništi romantiku..koja žena voli da joj kažeš "ne želim te voleti"...pogotovo njiha priča je baš specifična , i na kraju traži da mu ona pomogne , jer ovaj hoće da bude sa Bade..Eysan juri u toalet , misli li iko može li ona sve to da podnese? Onda se vraća, ali sa bombom...Ezel poludi kad čuje da ona oseća nešto prema Kenanu

http://www.youtube.com/watch?v=ZsvwjIA0l4w kako lepo plešu

http://www.youtube.com/watch?v=s5sH-SX2MqI konačno Ezel i Bade priznaje da i dalje nije zaboravio Eysan iako se trudio iz petnih žila , jedina njihova dobra scena.

http://www.youtube.com/watch?v=96tuV704TRg i za kraj venčanje, onaj kraj sam pre već stavljala...
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 16:37   #35
Opa , pa ovdje se rade prave analize Fino fino

Ezel je jedna od rijetkih tur. serija za kojom je muška populacija poludjela al' dobro nije ni čudno s obzirom na tematiku .

Ask-i memnu i Ezel su 2 tur. serije kojima se uvijek mogu vratit.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 16:50   #36
Snobe aynen
Rekla sam već kako sad ponovo gledam Aşk-ı memnü kao i Ezela
Ali, sve se gleda, samo se Ezel voli
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤

Zadnje uređivanje Cansu OnlyQueen : 27.06.2014. at 17:09.
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 01:35   #37
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
Ako misliš na Kenanovog brata i nije bzvz lik se pojavio i pucao u njega , Ramiz bi ga čak i pustio da je Kenan ...drastična mera ali i to što je između njih 3 je polako prelazilo u boleštinu tako da je to samo višnjica na tortu perverzija


Videla bih tebe dal bi bilo da si umesto jadne Emine čini mi se... palo je i neko zlato nije baš samo stajanje na sokaku ... Meni je brat rekao da smo u Turskoj bila bi mrtva do sada više puta ...Ne znam šta je hteo time da kaže Razumem ja to čast ovo ono nek puca bre otac kad je faca da presudi on žrtvuje oba deteta radi čega...
Jeste, mislila sam na Kenanovog brata.

A za Tefu mi se razbistrilo sto ubi sestru tek kad sam Silu posla gledati. Dakle jako dugo sam to smatrala propustom. Sve sam cekala kad ce nam objasniti zasto Tefo ubi sestru.
I kad se serija zavrsila mislila sam - super serija, ne znam kako im je to Tefino ubistvo sestre promaklo, pa ga nikad ne razjasnise.

A mene bi u Turskoj valjda na granici vec ucmekali.


Quote:
Cansu OnlyQueen kaže: Pogledaj post
Ta je pesma baš dobra, ja sam tražila i prevod (jer joj je Cengiz govorio da je napisana k'o za nju) al' ovaj GT se još jednom pokazao kao ne tako srećno rešenje...
Ako je to ova...ima prevod na engleski, mozda pomogne...


Zalim

Ten beyaz saç kızıl güller
Kahkahasında bülbüller
Kirpiği kapkara tüller
Ben o afete vuruldum

Göz değil nakış mübarek
Bendeki aşk değil ibadet
Elleri sevdi nihayet
Ben ebedi saadetten kovuldum

Gölgemi aldım yanıma
Vurdum hasretin yoluna
Benzedim bahtsız Mecnun’a
Yüce Mevla’ya sığındım

Seyret perişan halimi bende akşam olmakta
Dostlar seyrelmiş beyhude lafla vakit dolmakta
Avare oldum serseri oldum terk-i diyarda
Zalim senin Allah’ın yok mu?
Yarin gözü yüksekte benim bir kuru aşkım var
Düşmanlarım nisbette behey kara vicdanlı yar
Yağdı saçlarıma genç yaşımda lapa lapa kar
Zalim senin Allah’ın yok..


Cruel

Her skin is light, her hair look like reddish roses
There are tweets on her laugh
Her eyelashes look like black curtains
I have fall in love with this beauty
Her eyes look like an art
What I feel is not love, it is a prayer
At the end she has loved someone else
I have banned from eternal happiness

I took my shadow and left
I have felt longing
I look like unfortunate Mecnun
I have seek refuge in God

Watch me, when i am miserable, it is becoming night in me
Friends have left, I am spending my time with vacancy
I have become a tramp , a vagabond in the lost lands
Cruel , Don't you believe in God?
She has high ambitious . I only have my love
My enemies are happy now. Oh my cruel lover
I am feeling old when I am still young
Cruel , You do not believe in God..


Mecnun
Leyla ile Mecnun/ Layla and Majnun: The Classic Love Story of Persian Literature
Mecnun je bio lud od ljubavi za svojom Lejlom.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 28.06.2014. at 01:51.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 10:15   #38
Ništa bez Medžnuna
Mecnunum Leylamı Gördüm

A kod smo kod ovoga... Cansu pošto vidim da si upućena u njen lik i delo je li ona peva Seher Yeli tj Bade Sabau Sulejmanu liči na njenu boju glasa..ako je ona fino peva još na farsiju

Niko nije tu naivan, pa ni Bahar...razumem ja Bade to je onaj trip kada vidiš manipulatora kapiraš šta radi ali nisi mu dorastao jbg i ispadneš smešan

Da li je Bilja završila sezonu nema je da podeli sa nama...
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 12:39   #39
Red Coat, pjeva Cansu da
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 17:23   #40
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Red Coat, pjeva Cansu da
Zahvaljujem

Lepo peva ... da li i harfu svira

CansuOnlyQueen nam nije ostavila mnogo klipova za postaviti ali evo
IKI EV koja će kuća odoleti nadolazećoj oluji? Nijedna na kraju bi tako
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.