Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2014., 09:34   #21
mislim da si povukao dobru paralelu. daichman je zadnja trgovina gdje bih kupio cipele. prije u peku ako već moram. alpina je za njih tv u boji.

Zadnje uređivanje GroverTMuldoon : 22.11.2014. at 09:49.
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 10:57   #22
p da, ali to ne znači da se ne može nać nešto kvalitetno, ili recimo ako jedriš jedan put godišnje ko ja, lakše je kupit hlače za jedrenje za 20 eura nego dat 100 - 200 eura za njih.

Mislim da smo se razumijeli
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 23:11   #23
Quote:
GroverTMuldoon kaže: Pogledaj post
cvike su posebna priča, da nije tragično bilo bi komično. pogledao sam samo najskuplje modele za muške (279 kn) i osim onih najskupljih koje su po 319 kn ni za jedne druge nisam siguran da su polarizirane iako brand orao navodi da jesu. ako nisu jer cijena mi je jako sumnjiva, nošenje takvih naočala više šteti oku nego što ga štiti. prošao sam nekoliko optičkih radnji u rijeci tražeći pristojne sunčane naočale za sebe i ne sjećam se da je na sniženju bilo išta polarizirano ispod 700 kn, a ako hoćete nešto malo bolje u gethaldusu sam našao jedne s "vrlo kvalitetnom polarizacijom" (riječi zaposlenice) i to sa smeđom lećom koja ne brani od sunca ni približno dobro kao siva po 900 kn (puna cijena 1.700 kn).
na kraju sam se na internetu odlučio za strike king s11 jer su mi ličile na best buy ($26.99, no tax, no shipping, on sale), čine mi se pouzdanije od ovih orao koje dila dechatlon.
Imaš jednostavan test provjere polarizacije: cvike na oči i okrećeš mobitel ispred. Ako se ekran na mobitelu pod nekim kutom zatamnjuje, tad su stakla polarizirana.

Što se tiče kupovine u Trstu i ino, sve je to lijepo, al treba doći do tamo, a zbog jedne jakne mi se ne isplati ići. Druga je priča kad ide više ljudi kupovat više stvari.
Znao sam provjerit cijene kod nas i vani i nisu baš bile velike razlike u redovnoj cijeni.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 09:56   #24
u svakoj optičkoj radnji imaš sliku koju vidiš samo s polariziranim naočalama. u ovaj test s mobom, blago rečeno, ne bih se pouzdao.

kupovina vani je uvijek povoljnija od kupnje kod nas barem kad je u pitanju hi-tech alpinistička/planinarska oprema od gore-tex jakni i cipela/gojzi do performance underwear. svoje iskustvo temeljim na cijenama iz iglu sporta koji je u biti jedino mjesto u rijeci u kojem imaš kakav takav izbor, ali cijene su takve da se ni na sniženjima ne bih odlučio tamo išta kupiti. inače ja ne kupujem u trstu, nego "vani". da sam kupovao kod nas, za te novce koje sam potrošio, ne bih imao 10% onoga što imam sada. naravno kupovao sam na sniženjima, isključivo prvoklasnu robu (under armour, the north face, columbia...)

Zadnje uređivanje GroverTMuldoon : 24.11.2014. at 10:41.
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 15:22   #25
Evo da dignem temu... I ja trazim 3 u 1 jaknu s (po mogucnosti gor tex) membranom. Kako zivim u Osijeku gdje zapravo tako sta ne mogu kupiti (barem koliko je meni poznato), najizvjesnija mi je online kupovina. Cijena koju sam spreman platiti je do 2000 kuna, vise od toga samo ako postoji jako dobar razlog.
Trenutno su mi za oko zapalli The North Face Triclimate modeli, konkretno verzija primavera II. Npr. na ebayu ju mogu kupiti za cca 220€.
Ima li netko drugi prijedlog?
Mozda iskustva s kupovanjem necega takvog online i preporuku za prodavaca?

Hvala i pozdrav!
delta11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 09:11   #26
Imaš od danas http://www.iglusport.hr/katalog/87MI...STRETCH-JACKET
jocajocic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 22:17   #27
Quote:
jocajocic kaže: Pogledaj post
Ali to bas i nije 3 in 1 jakna...
delta11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 19:37   #28
imam triclimate evolution i jakna je apsolutno predobra. imam ju dvije-tri godine i izdržala je nebrojeno mnogo kvarnerskih pljuskova i bura.
što se ebaya tiče, pazi da kupuješ iz zemalja članica EU (da ti ne nabiju carinu i PDV). baci oko i na www.bike24.com njemački online dućan s kojim imam samo pozitivnih iskustva (često imaju neke akcije, poštarina na odjeću je obično 10 eura, a kad naručiš proizvod ti dođe doma kroz 3-4 dana).
itoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 10:18   #29
Ja sam kupio Killtec (mislim da je level 5).
Nikad me nije razočarala, a koštala oko 400 HRK.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 17:55   #30
Imam dvije 3u1 jakne, jednu Lafuma, jednu North face. Flis iznutra je na obe ko novi, ali oba vanjska shella u banani. Jel zna netko gdje bi mogo naći samo vanjske dijelove, da imaju i patent za utefteriti flis unutra?
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 10:42   #31
preporuka za zimsku jaknu. uvjet minimalno 15 000 mm vodonepropusnost
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 13:18   #32
Da se i ja nadovežem,

Tražim 3 u 1 jaknu za zimu,

Razmisljam između:

http://hr.sportsdirect.com/karrimor-...lcode=44353203

i

http://www.decathlon.hr/muska-crna-j...d_8343503.html

Ili nešto slično u tom cijenovnom rangu, a da je 3 u 1 i nepromočivo / vodonepropusno / vodootprono.
Marcoliboar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 17:55   #33
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
preporuka za zimsku jaknu. uvjet minimalno 15 000 mm vodonepropusnost
jel možeš kako do trsta ili austrije? u zagrebu je čujem columbia jakna npr. 20% skuplja nego što je to ista takva u americi po punoj cijeni, a online ponuda u EU mi se čini skromna i paprena.

ja ne bih tako skupu stvar ni naručivao online, kod nas ima lopova u svim strukturama društva, najbolje i najsigurnije ti je otić preko grane i izabrat. i savjet: ne kupujte 3 u 1 slabije grije i slabije diše od obične insulirane s recimo 100 gr insulacije. tko se puno znoji (kao ja npr.) to je bitna stvar pri odabiru.

Quote:
Marcoliboar kaže: Pogledaj post
Da se i ja nadovežem,

Tražim 3 u 1 jaknu za zimu,

Razmisljam između:

http://hr.sportsdirect.com/karrimor-...lcode=44353203

i

http://www.decathlon.hr/muska-crna-j...d_8343503.html

Ili nešto slično u tom cijenovnom rangu, a da je 3 u 1 i nepromočivo / vodonepropusno / vodootprono.
ova od decathlona je dno dna, pa ta nema ni w/b membranu nego neki premaz (!?) sačuvaj me bože, a ova druga ima rating 5/5 što je minimum minimuma i praktički ne diše, a fleece jacket iznutra je za tu lovu vjerojatno tanak. teško da će te ugrijat kad se temperatura spusti blizu nule ili kad zapuše hladan vjetar na +5.

teško je sad tu bit pametan jer je izbor tanak ako hoćeš nešto za malu lovu. takve su jakne u evropi jako skupe, dok su, zanimljivo, u americi daleko najjeftinije.

ovo što vi tražite su u biti skijaške jakne. a skijaška jakna je najskuplja jakna na svijetu. to je kao da od motornih vozila kupujete scaniu.

znam to iz iskustva jer je tražim već godinu dana. i napokon sam je našao, ali ništa ispod 2.800 kn (puna cijena) i to ona iz amerike najjeftinija s ratingom 20/20 i 100 gr insulacije, a ako budem imao sreću dignut ću je naredni mjesec za oko 40% off kad krene stampedo za thanksgiving.

Zadnje uređivanje trifrtaljac : 25.10.2016. at 18:20.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2021., 18:36   #34
Da ne otvaram novu temu, dižem ovu iz mrtvih.

S obzirom da mi se North Face jakna raspala nakon preko 10 godina korištenja (ne mislim u potpunosti raspala nego je membrana počela propuštati), u potrazi sam za novom jaknom za kišu.

Ima li tko iskustva s markama iz Iglu športa? Npr, Millet ( https://www.iglusport.hr/katalog/87M...-STRETCH-JKT-M ) ili Patagonia ( https://www.iglusport.hr/katalog/85P...ORRENTSHELL-3L )?
itoru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.