Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2015., 15:46   #81
smisao ovisi o tome jel hoćeš radije manje novaca ili zadržat auto
gemk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:22   #82
kako vam se cini ovo? malo cijena sumnjiva? btw ima auto klimu, nisam ni znao da postoji to u tom modelu

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-14202024
kojiglupnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:57   #83
Kako ne bi postojala, ima ih i sa automatskom(doduše, to je već rijetkost). Što se cijene tiče, hmm, primjetio sam da su ti što im vlasnici odlaze van većinom ispod cijene(start na zapadu je skup, a razlika u primanjima može jako brzo nadoknaditi ono što su izgubili na nižoj prodajnoj cijeni). Još jedna stvar koja ti ide u prilog, ako je istina za put van, hitno su im potrebni novci(ne mogu prodavati auto 6 mjeseci, kao netko tko ostaje ovdje),a to možeš okrenuti u svoju korist. Što se tiče procjene konkretnog auta, nisam kompetentan
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:55   #84
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Kako ne bi postojala, ima ih i sa automatskom(doduše, to je već rijetkost). Što se cijene tiče, hmm, primjetio sam da su ti što im vlasnici odlaze van većinom ispod cijene(start na zapadu je skup, a razlika u primanjima može jako brzo nadoknaditi ono što su izgubili na nižoj prodajnoj cijeni). Još jedna stvar koja ti ide u prilog, ako je istina za put van, hitno su im potrebni novci(ne mogu prodavati auto 6 mjeseci, kao netko tko ostaje ovdje),a to možeš okrenuti u svoju korist. Što se tiče procjene konkretnog auta, nisam kompetentan
kako mislis s automatskom? pa ovo je automatska klima, zato i pitam,.. nisam do sad vidio da postoji...
Pa to sam skuzio,al opet vjerujem da dosta ljudi i laze u tom smislu da idu van, a zapravo ti mogu uvaliti sjeban auto, za malo para
kojiglupnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 22:53   #85
taj clio mi se bas svidja.. Dobijem dosta noviji auto za malo para, ako je sve uredno naravno.. Automatska klima, dosta opreme.. motor citam da trosi jako malo .vjerujem otvorene ceste ne bi trebao iznad 6l.. jedino ne znam kako ide u praksi, ali ja vozim vecinom samo sebe, i jos jednu osobu, tako da je ok... dam joj 1700 e , ako joj je hitno, pristat ce i eto . Sta kazete ?
kojiglupnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 00:33   #86
Jel ovo skup auto za odrzavanje? i dal je to slab motor za jedan a8?

http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a8-...oglas-14624623
kojiglupnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:20   #87
Quote:
kojiglupnick kaže: Pogledaj post
kako mislis s automatskom? pa ovo je automatska klima, zato i pitam,.. nisam do sad vidio da postoji...
Pa to sam skuzio,al opet vjerujem da dosta ljudi i laze u tom smislu da idu van, a zapravo ti mogu uvaliti sjeban auto, za malo para
A to ne znam. Činjenica je da dosta ljudi i ide van, a takvih oglasa i nije previše. Vrijedi pogledati. Negdje sam pročitao samo"klima", sad vidim da piše automatska.
Quote:
kojiglupnick kaže: Pogledaj post
taj clio mi se bas svidja.. Dobijem dosta noviji auto za malo para, ako je sve uredno naravno.. Automatska klima, dosta opreme.. motor citam da trosi jako malo .vjerujem otvorene ceste ne bi trebao iznad 6l.. jedino ne znam kako ide u praksi, ali ja vozim vecinom samo sebe, i jos jednu osobu, tako da je ok... dam joj 1700 e , ako joj je hitno, pristat ce i eto . Sta kazete ?
Pa gle, svakako, ako je ispravan, rekao bih bolji izbor, razumniji, od kojekakvih alfi i A8-ica

Ovisno o stilu vožnje, mislim da je tih 6 litara fajn brojka, pa benzinci te snage u takvom autu troše toliko na otvorenoj cesti A to je na glasu kao jedan od ekonomičnijih dizela u toj klasi.
Quote:
kojiglupnick kaže: Pogledaj post
Jel ovo skup auto za odrzavanje? i dal je to slab motor za jedan a8?

http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a8-...oglas-14624623
Odakle krenuti? Tiptronic je kvar od potencijalnih 6-7 tisuća eura(da, možeš ubaciti drugi rabljeni, pa ga opet mjenjati za koji mjesec). Dizel sa 110kW možda i nije slab, ali je na lošem glasu.


Po meni prva linija a8 ima smisla na dva načina:

Ako ne misliš ništa ulagati u njega i poslije ga baciti, ili biti zahvalan na svakoj lipi koju dobiješ za njega.

Ako misliš uštedjeti pri kupnji, a pritom imaš dovoljno love za kupiti, voziti i održavati makar 10 godina novijeg a8 Moje skromno mišljenje je da karizmi tog modela kod nas najbolje odgovara 4.2 motor(možda i zato što su bili najčešći tada)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:23   #88
Alfa je već riknula?
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:26   #89
malo sam razumniji sad.. bolje mi kupiti mozda i manji auto, al noviji, manje km..a kad bude vise para, onda redizajn 156ticu...

clio me privlaci zbog potrosnje najvise, auto kao auto je dosta mali, i nije mi bas nesto sjeo sto se tice iterijera i voznih osobina (vozio benzince) ...

i jos gledam mazdu 626 2.o DITD, koja je veci automobil, ali su na glasu kao pouzdani
kojiglupnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:26   #90
http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-k...oglas-14131682


DD
kojiglupnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:35   #91
prodaja auta za dijelove

Ovako, imam sljedecu situaciju. Imam auto renault laguna 2005. sa puuuno km.

Nedavno sam imao laksi sudar sa njim gdje je auto udaren u zadnja bocna vrata. Uglavnom osiguranje je napravilo procjenu za jednu cifru, ovlasteni servis za drugu, cifre se ne podudaraju, ja kontaktirao odvjetnika koji mi je savjetovao da cu na kraju vise platiti njegove usluge, nego razliku u procjeni steta da bi izborio svoja prava.

Auto je reg do kraja 5. mjeseca i u voznom je stanju, ja ga vozim svaki dan i mislim da je sa ovjesom sve u redu, i tako nije dobio udarac u kotac.

Ako odlucim prihvatiti nagodbu od osiguranja da mi isplate neku mizeriju i kasnije odlucim prodati auto jer mi se ne da zezati sa popravcima (ima jos stvari koje ne rade, ali motor/mjenjac/kocnice su ispravni) na sto trebam pripazit ako auto prodajem za dijelove, nekom auto otpadu ili nekoj osobi? Koja je procedura?

Jel sve isto kao da prodajem potpuno ispravan auto, znaci napravim kpu i nakon 15 dana provjerim jel auto odjavljen ili nije te ga po potrebi odjavim?

Stvar je u tome sto je auto potpuno ispravan za voznju, samo je taj lim zguzvan na vratima. Znaci teoretski ja kad ga prodam za dijelove netko bi ga na kraju ipak mogao ici voziti jer je i registriran jos pa jel bi ga kasnije netko mogao tako i prenjeti na sebe, popraviti i ponovo registrirati?
krizigon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:43   #92
Registracija

Na MUP-ovim stranicama piše sljedeće:

Prva registracija
Vozilo registrira policijska uprava/postaja prema mjestu prebivališta, odnosno privremenom ili stalnom boravištu ili sjedištu vlasnika vozila.

Znači li to da se auto može registrirati i u MUP-u gdje imam prijavljeno boravište?
Melior is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:44   #93
Postoji li opcija da ti osiguranje plati račun popravka?


Nego, mene zanima nešto drugo. Ako kupim oštećen auto i to navedem u KPU, recimo da postoji vrijednost vozila u katalogu procjenjenih vrijednosti, a da je moja vrijednost(koju sam platio) znatno manja. Uzima li se u obzir oštećenje vozila prilikom plaćanja poreza?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 21:15   #94
Osiguranje je procijenilo vrijednost popravka za recimo neki iznos, ovlasteni servis procjenjuje stetu samo na temelju dokumenta osiguranja o procjeni stete za iznos veci za 1000kn, bez da su auto stavili na dizalicu i stvarno pregledali jel jos nesto dodatno osteceno sudarom

E sad s obzirom da ja nisam kriv za nesrecu, zasto bi ja i 1kn morao platiti iz svog dzepa ako osiguranje pokriva stetu, a imam i policijski zapisnik kao dokaz da nisam kriv. Poanta je sto su i u ovlastenom i kod nezavisnog limara rekli da sta ako se stvarno bude dogodilo da vrijednost popravaka treba biti veci od onoga sto je osiguranje procijenilo tu razliku bi ispada ja morao platiti iz svog dzepa. A to ne zelim jer sam jos prije odlucio da necu vise ulagati u taj auto, samo ulje i filter mjenjat i vozit dokle ide. Smijesno je da je razlika u cifri nastala zbog samo jednog senzora centralnog zakljucavanja i jos smijesnije sto me iz osiguranja upucuju da nadjem povoljniji servis za popravak.

Auto je svoje odradio. Prihvatio bi nagodbu da bar nesto izvucem iz cijele situacije, a auto prodao za dijelove dok je jos registriran.

Samo me zanima na sto bi trebao pripaziti kod te prodaje? Znaci obavezno inzistiram na kpu?
krizigon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 21:43   #95
Ne nalazim odgovor ako je rabljeni auto kupljen od pravne osobe mlađi od godinu dana i ima važeči TP.
Zna li tko?
Dambo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:35   #96
Prodaje se Golf II u super stanju - OGLAS
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 19:30   #97
Quote:
MihaOfficial kaže: Pogledaj post
Prodaje se Golf II u super stanju - OGLAS
vec prodan?
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 20:22   #98
Bok, imam jedan problem.

Dakle, dogovorio sam se s jednim likom da cemo zamjeniti automobile, ali njegov je skuplji (bolji) pa ja njemu jos doplacuje.
Prvi problem je sto je on iz drugog grada, koji je udaljen 2 sata..
Drugi problem je sto ovaj auto koji mijenjam, nije na moje ime, nego je na ime od clana obitelji (zbog 50% )
Treci problem je sto se ne mozemo dogovoriti nikako da svi dodjemo, tj da ja i taj clan obitelji dodjemo tamo kod njega, i rijesimo to, veciom je problem vrijeme, posao i nikako uskladiti..

E sad me zanima, dal postoji neka mogucnost da se to rijesi , dakle ja odem po auto, i da on prepise ovaj auto sebi, tj napravimo KP ugovor, ali bez da vlasnik mog automobila mora ici tamo?

hvala
varač is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 20:29   #99
http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-...oglas-14698151

prodajem svog...
zasve moze u pm, mail ili na broj...

moze i komentar odnosno sto bi vas zasmetalo na oglasu pa da promjenim to planiram kupnju novog pa da se ovog rijesim..
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 22:11   #100
Quote:
varač kaže: Pogledaj post
Bok, imam jedan problem.

Dakle, dogovorio sam se s jednim likom da cemo zamjeniti automobile, ali njegov je skuplji (bolji) pa ja njemu jos doplacuje.
Prvi problem je sto je on iz drugog grada, koji je udaljen 2 sata..
Drugi problem je sto ovaj auto koji mijenjam, nije na moje ime, nego je na ime od clana obitelji (zbog 50% )
Treci problem je sto se ne mozemo dogovoriti nikako da svi dodjemo, tj da ja i taj clan obitelji dodjemo tamo kod njega, i rijesimo to, veciom je problem vrijeme, posao i nikako uskladiti..

E sad me zanima, dal postoji neka mogucnost da se to rijesi , dakle ja odem po auto, i da on prepise ovaj auto sebi, tj napravimo KP ugovor, ali bez da vlasnik mog automobila mora ici tamo?

hvala
na kupoprodajnom ugovoru MORA biti jedino potpis prodavača. kupac je nebitan, samo se upišu podaci, potpis nije nužan.

svaki u svom gradu nek potpiše ugovore, zamijenite aute i ugovore pa svaki k sebi doma obaviti prijenos.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.