Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2015., 21:31   #1
Ljetne gume - zajednička tema vol. 2

Driftanja nemože. Normalne vožnje može.

(mislim pitanje ti je ubi bože - koji auto, koji uvjeti ...)

----------------------------------------------------

Prethodnu smo temu itekako napunili postovima pa je vrijeme za otvaranje nove teme. Koga zanima o čemu se se sve raspravljalo u staroj temi, tu je link - Ljetne gume - zajednička tema.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran

Zadnje uređivanje spyker22 : 22.04.2015. at 18:33. Reason: Napomena vezana uz staru zatvorenu temu.
CDRW is online now  
Old 15.02.2015., 21:38   #2
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Driftanja nemože. Normalne vožnje može.
moze i 30tkm driftanja... po snigu
wifi is offline  
Old 15.02.2015., 22:34   #3
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Driftanja nemože. Normalne vožnje može.

(mislim pitanje ti je ubi bože - koji auto, koji uvjeti ...)
ma znam da je pitanje na razini malog djeteta, ali neki su toliko nasrali da se određene gume tolko trose da ispada koda su napravljena od sapuna..

naravno da mislim na normalnu voznju,pa nije cesta staza niti sam ja nabrijani adolescent ,jajar, tatin sin koji vozi sa jednom rukom na vratima i kurci se po gradu,slajfa i spana se po zavjima...

nisam nikad vozio ljetnu gumu koja drzi po kisi,bas naprotiv nisam znao da takve ni postoje,sve moje ljetne bile su teski kurac na kisi..

zadnje sam kupio nove brigeston turanca t001 i na kisi dno dna,popizdio iskinuo ih nakon 3km pa reko ajde uzet cu mesku gumu da vidimo kolko to drzi i koliko traje..
istinatrue is offline  
Old 16.02.2015., 05:55   #4
Quote:
istinatrue kaže: Pogledaj post
ma znam da je pitanje na razini malog djeteta, ali neki su toliko nasrali da se određene gume tolko trose da ispada koda su napravljena od sapuna..

naravno da mislim na normalnu voznju,pa nije cesta staza niti sam ja nabrijani adolescent ,jajar, tatin sin koji vozi sa jednom rukom na vratima i kurci se po gradu,slajfa i spana se po zavjima...

nisam nikad vozio ljetnu gumu koja drzi po kisi,bas naprotiv nisam znao da takve ni postoje,sve moje ljetne bile su teski kurac na kisi..

zadnje sam kupio nove brigeston turanca t001 i na kisi dno dna,popizdio iskinuo ih nakon 3km pa reko ajde uzet cu mesku gumu da vidimo kolko to drzi i koliko traje..
Da ne bi očekivao previše, moraš znati da ne postoji guma koja drži po mokrom kao da je suho. Sa svakom gumom ćeš puno lakše prokliziti po mokrom, pogotovo što je guma starija i sa plićim profilom. Ima guma koje se stvarno brzo potroše, čak duplo brže, uglavnom su to ultrasportske gume koje kad su nove malo bolje drže od "običnih" ali nakon 2 sezone postaju ćelavston a onda su na kiši izuzetno opasne. Bridgestone neću više nikad kupiti, dunlop također. Za kišu su mi puno bolje goodyear, conti i michelin(ali ne eco).
tekac is offline  
Old 16.02.2015., 06:28   #5
Evo sto se tice potrosnje gume, conti SC5 poslije 20tkm 3mm se potrosile,prednji pogon 130ks dizel,jos uvijek dobro drze,zarotirat ih prije ljeta jos jednu godinu vozit i jebi ga nove ali ne zalim,mijenjat svake dvije godine ali dosad najbolje gume koje sam imao.
F.M is offline  
Old 16.02.2015., 09:04   #6
Quote:
istinatrue kaže: Pogledaj post
ma znam da je pitanje na razini malog djeteta, ali neki su toliko nasrali da se određene gume tolko trose da ispada koda su napravljena od sapuna..

naravno da mislim na normalnu voznju,pa nije cesta staza niti sam ja nabrijani adolescent ,jajar, tatin sin koji vozi sa jednom rukom na vratima i kurci se po gradu,slajfa i spana se po zavjima...

nisam nikad vozio ljetnu gumu koja drzi po kisi,bas naprotiv nisam znao da takve ni postoje,sve moje ljetne bile su teski kurac na kisi..

zadnje sam kupio nove brigeston turanca t001 i na kisi dno dna,popizdio iskinuo ih nakon 3km pa reko ajde uzet cu mesku gumu da vidimo kolko to drzi i koliko traje..
A koji je to auto. Malo ti je kontradiktoran post, prvo kažeš da se voziš normalno a sljedeće da po kiši proklizavaš.
Kak točno treba guma držati po kiši? Valjda prilagodiš vožnju uvjetima na cesti. A što se tiče guma pregledaš par testova, ADAC, uk testove i recenzije i ako želiš dobru gumu odabereš između prvih 5 i nema šanse da fulaš.
Kao što je netko rekao UHP gume se brzo troše i onda su sranje nakon dvije sezone. Imao sam ih do sada uvijek na autu ali ove godine ću probati nešto drugo.
NorthBlue is offline  
Old 16.02.2015., 09:27   #7
Pa i nije kontradiktoran. Ako je guma jako losa po kisi ona proklizava i u normalnoj voznji. Ja imam kombinaciju Dunlop Bluresponse/GY UG8 i mogu za obje reci da bolje drze po kisi nego po suhom. Bez zajebancije.

Naravno ako je cesta mokra + masna...proklizat ce koja god guma. Treba paziti.
Astral07 is offline  
Old 16.02.2015., 10:24   #8
Ne znam jel to moja vožnja ili izbor guma vodećih proizvođača ali meni nikad auto u 12g. nije proklizio a da to nije bilo svjesno. Znači uopće mi nije jasno kak auto može proklizati u normalnoj vožnji?
NorthBlue is offline  
Old 16.02.2015., 10:35   #9
Quote:
F.M kaže: Pogledaj post
Evo sto se tice potrosnje gume, conti SC5 poslije 20tkm 3mm se potrosile,prednji pogon 130ks dizel,jos uvijek dobro drze,zarotirat ih prije ljeta jos jednu godinu vozit i jebi ga nove ali ne zalim,mijenjat svake dvije godine ali dosad najbolje gume koje sam imao.
Da, da, dobre ali se nenormalno troše. Nisu balansirane trošenje/cijena.

SC3 znatno bolje pogođena.

Ja ću svoje još 2 sezone jer manje kilometara radim, ali neće Conti više na moju felgu, barem ne do neke slijedeće generacije.

Taj SC5 je možda za neka vozila do 1000kg.

Dobre strane gume su iznimna preciznost i odličan odaziv i dobar izgle (dizajn)

Kaj je tu je.
WPLumia is offline  
Old 16.02.2015., 10:36   #10
Quote:
NorthBlue kaže: Pogledaj post
A koji je to auto. Malo ti je kontradiktoran post, prvo kažeš da se voziš normalno a sljedeće da po kiši proklizavaš.
Kak točno treba guma držati po kiši? Valjda prilagodiš vožnju uvjetima na cesti. A što se tiče guma pregledaš par testova, ADAC, uk testove i recenzije i ako želiš dobru gumu odabereš između prvih 5 i nema šanse da fulaš.
Kao što je netko rekao UHP gume se brzo troše i onda su sranje nakon dvije sezone. Imao sam ih do sada uvijek na autu ali ove godine ću probati nešto drugo.
Imam SC3 na Insigniji i nemrem baš reći da su sranje nakon 2 sezone a još manje da su potrošene. Možda zbog 4x4 pogona.

Turanza ko Turanza - to nije guma za velike aute, to smo apsolvirali, ide dobro na male, gradske autiće do 100 ks i to joj je gornji limit.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 16.02.2015., 10:42   #11
Quote:
NorthBlue kaže: Pogledaj post
Ne znam jel to moja vožnja ili izbor guma vodećih proizvođača ali meni nikad auto u 12g. nije proklizio a da to nije bilo svjesno. Znači uopće mi nije jasno kak auto može proklizati u normalnoj vožnji?
sve ovisi sto smatras normalnom voznjom... to je definitivno individualna stvar...
osim toga, to ovisi i gdje vozis... npr. na splitskom asfaltu po kisi osjetis znatnu razliku izmedju budget i premium guma, od potpuno nevozljivog do jako sigurnog osjecaja...

Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
Da, da, dobre ali se nenormalno troše. Nisu balansirane trošenje/cijena.

Dobre strane gume su iznimna preciznost i odličan odaziv i dobar izgle (dizajn)
da... bas iz tog razloga, unatoc stvarno odlicnom drzanju, sada sam presa na dunlop blueresponse... stil voznje je uvijek isti, a sad cemo vidit koliko ce ove potrajat...
wifi is offline  
Old 16.02.2015., 10:43   #12
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Imam SC3 na Insigniji i nemrem baš reći da su sranje nakon 2 sezone a još manje da su potrošene. Možda zbog 4x4 pogona.
SC3 nisu potrošene. Kod mene do 43 000km.

I nusu sranje nakon dvije sezone, ali performanse nakon 20 000km znatno padnu (možda zato što sam ih ja vozio cijele godine, zima/ljeto).

I to kad padnu performanse su vjerojatno i dalje konkuretne u odnosu na druge.

SC5 se troši duplo brže, a sigurno nisu duplo bolje od SC5. Znači SC3 je puno bolje pogođena.
WPLumia is offline  
Old 16.02.2015., 10:48   #13
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
da... bas iz tog razloga, unatoc stvarno odlicnom drzanju, sada sam presa na dunlop blueresponse... stil voznje je uvijek isti, a sad cemo vidit koliko ce ove potrajat...
Meni je to preradikalan zaokret.

Ja ću opet ići na UHP, ali parametri su da izdrže do 40 000km. Jer svakih pet godina ida zamjena guma. Ne tražim previše, nisam racer, ali ne želim da kad pogledam gumu kako se troši da vozim pederskije eto da mi izgura četiri sezone.

MIslim da su ovu SC5 u jednom testu dobrano ishraćkali, ali ne u kontekstu potrošnje, već u držanju. Znači test je bio da voze par krugova po stazu, gdje je SC5 bio izniman u prvom krugu, ali sve dalje je dramatično podbacio.

Jebote, kao da imam kvalifikacijske gume za F1.

To je razlog zašto sam glatno iz revolta ignorirao zimski Conti i nije mi žao.
WPLumia is offline  
Old 16.02.2015., 11:22   #14
Iskreno - mislim da si se zajebo. Nego jesi li ti pogledao na što ti liči špur nakon 20 kkm?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 16.02.2015., 11:27   #15
Špur nisam dirao, a vidim da TOYO-i to ne smeta ni najmanje.
WPLumia is offline  
Old 16.02.2015., 11:36   #16
turanzu sam vozio do prosle godine, 195/60/15, i vec sam negdje napisao guma je jako jako dobra sto se tice drzanja.
samo su se meni potrosila za manje od 30tkm, dizel od 115ks, 1300kg.

proslo proljece sam kupio dvije dunlop BR i bile su na zadnjoj osovini. ove godine idu jos dvije nove tako da cu tek onda moci govoriti o pravom iskustvu s njima.

ali jedna stvar mi je odmah upala u oci. dunlop BR su jako ruzne gume ako ih usporedjujemo sa turanzom
izgledaju kao baloni, zaobljeni rubovi dok je turanza recimo imala lijep, ostar, definiran rub izmedju gaznog i bocnog dijela
fat_boy_slim is offline  
Old 16.02.2015., 11:37   #17
Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
Meni je to preradikalan zaokret.

Ja ću opet ići na UHP
sorry, nisam isa za tim da je rijec o SportC... usporedjiva sam sa PremiumC, ali prica je ista, trose se vise od prosjeka ali drze...
wifi is offline  
Old 16.02.2015., 18:47   #18
Quote:
NorthBlue kaže: Pogledaj post
A koji je to auto. Malo ti je kontradiktoran post, prvo kažeš da se voziš normalno a sljedeće da po kiši proklizavaš.
Kak točno treba guma držati po kiši? Valjda prilagodiš vožnju uvjetima na cesti. A što se tiče guma pregledaš par testova, ADAC, uk testove i recenzije i ako želiš dobru gumu odabereš između prvih 5 i nema šanse da fulaš.
Kao što je netko rekao UHP gume se brzo troše i onda su sranje nakon dvije sezone. Imao sam ih do sada uvijek na autu ali ove godine ću probati nešto drugo.
ne vozim sporski tj ne kurcim se po cesti vozim normalno..kad kazem da proklizavaju evo primjer:
ulica mi je star "izlizan" asfalt kad padne kisa mogu prakticki cjelu ulicu proslajfat u 2 brzini(100 ks dizel) sa novom novcatom turancom t001(ista stvar kod kocenja ),sa eskimo s3 nije moguce niti postici slajfanje..

tek kad dođes na sranje od asfalta onda vidis kako ti guma drzi,jebes test po grubom asfaltu po trkacoj stazi ma tamo bis i sa felgama stao!!

i onda nabijem na kurac testove koji kazu eskimo ne drzi po mokrom,ma sve sto je meko i brzo se trosi mora drzat

sad cu vidit kakve i za koliko ce se potrosit rainsport 3


asimetricna guma pruza razlicit otpor kocenja na ljevoj odnosno desnoj strani auta,jer sare stoje u kontra strani.
kako to, da to ne izaziva skretanje auta pri intenzivnom kocenju u neku stranu?ili je ta razlika u otporu toliko mala(do 200km/h) da ne moze izazvat skretanje?

Zadnje uređivanje istinatrue : 16.02.2015. at 19:35.
istinatrue is offline  
Old 16.02.2015., 19:51   #19
Zadnja rečenica ti nema smisla.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 17.02.2015., 09:31   #20
Pozdrav ljudi. Vidim da imate iskustva s gumama,pa da vas upitam za savjet. Seat Ibiza iz 2002. 185-65-14,vozim po gradu,ne idem na snig,vozim malo,5-6000 godišnje. Preporučite mi nešto jeftino a solidno,jer jeftino i dobro ne postoji.Da izdrži 3 godine,jer ni motor neće duže,troši ulje. Prošle,Sava,nisu izdržale ni godinu... Hvala.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.