Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2015., 09:03   #1
Koji rabljeni skuter uzeti?

Pozdrav. Planiram kupiti neki skuter za po ZG do posla (6 km) i natrag. Imam malo prostora u spremištu za bicikle, a ne bih puno novaca niti potrošio, pa sam mislio uzeti rabljenog skutera ok 50 ccm. Pošto mi je sve oko skutera potpuna nepoznanica, trebao bih neke naputke: kupio bih preko njuškala, koje marke skutera da gledam? Talijane, kineze, francuze,...? Do koliko km se uopće isplati uzeti - ne bih neko groblje?
Hvala
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 14:40   #2
Talijana i miran si... ja bi zračnog, jednostavan agregat, održavanje... Kilometraža sama po sebi nije bitna, više stanje i kako je održavan
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 20:56   #3
Moji doma imaju Gileru Runner 50 SP iz 2000. godine, prošla skoro 100k km, samo jednom promjenjena vodena pumpa, tri puta valjci i gume... mislim da je sve ostalo original, ali nemoj me držat za riječ. Sve u svemu, vrhunski skuter, a vozio se bez blokade donedavno. Redovno i preko 80 po satu, put od 50 km i nazad, i tako... super se pokazao.

Sad, jedino jednostavnije može, kako je kolega rekao, da uzmeš za zračnim hlađenjem, ali meni je vodeno sigurnije. Pa tko voli neka izvoli.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 13:17   #4
A cuj. Japanci su najbolji i najskuplji plus Kymco. Imas kineza koji su jeftiniji od bicikla al ne vrijede ni tolko kolko kostaju. Talijani su talijani...s njima je uvijek zabavno, nikad neznas sto ce crknut, moze radit ali u pravilu uvijek imas neku struju il sitnicu da te jebe na talijanu.

Ovisi sto zelis?

Jeftino al da se zajebavas sa sarafljenjem?

Skuplje al da si miran?

Jesu ti bitne performanse, brzina, nosivost, prakticnost, kolko ima prostora za tovarenje?

Kolki ti je budget?

Edit: Probaj si svakako uzet skuter sa sto vecim kotacima da budes stabilniji i da ti manje smetaju rupe i grbe na cesti.
GodzillaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 19:22   #5
Pozdrav decki nedavno sam polozio za motor,pa mislim si uzet nesto za pocetak,znaci totalni pocetnik,mislio sam nekakav skuter od 50ccm pa postepeno ici dalje dok ne dodjem do sporta od 600ccm,jeli za sada dovoljno 50ccm?.Skuter ofc znaci da se upoznam jednostavno sa motorima,ne bih sada neki na brzine tipa 125ccm ili 250ccm to kasnije poslje ovoga?.
Te koji mi preporucavate opremu imam.
Nije me sramota vozit 50ccm iako sam dosta stariji
corsab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 00:53   #6
Quote:
GodzillaZg kaže: Pogledaj post
A cuj. Japanci su najbolji i najskuplji plus Kymco. Imas kineza koji su jeftiniji od bicikla al ne vrijede ni tolko kolko kostaju. Talijani su talijani...s njima je uvijek zabavno, nikad neznas sto ce crknut, moze radit ali u pravilu uvijek imas neku struju il sitnicu da te jebe na talijanu.

Ovisi sto zelis?

Jeftino al da se zajebavas sa sarafljenjem?

Skuplje al da si miran?

Jesu ti bitne performanse, brzina, nosivost, prakticnost, kolko ima prostora za tovarenje?

Kolki ti je budget?

Edit: Probaj si svakako uzet skuter sa sto vecim kotacima da budes stabilniji i da ti manje smetaju rupe i grbe na cesti.
Ne bih httio šarafiti, mislim da bih malo km radio godišnje... ZG je ravan pa mi ne treba nešto snažno, a i obiteljski sam čovjek. Novci? Možda nešto oko 5tkn. Kymco?
Baš sam laik u tome, ali vidim na njuškalu da su cijene rabljenih bolesne... 10 godina staro sa bezbroj padova, al košta ko novi Baotian...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 13:25   #7
Za zg možda i bolje nešto sa vodenim... ima tu puno stajanja. Nego, i te stare krame su bolje od novih Baotijana.

@opelaš

Odi slobodno odmah na 125, bar skuter. Ovih 50 ćeš savladat u kratkom vremenu i htjet ćeš više. 125 nisu prejaki skuteri, al opet ima dovoljno snage za malo vangradske vožnje, pa ti ga neće biti sila skoro mijenjat.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 19:38   #8
Hocu bas 50 ccm, i to mi je na knap u šupi gdje ga mislim držati. Stare krame su možda bolje za nekog tko ima vremena 2 se sata voziti, a 1 sat šarafiti po njemu. Ja nemam vremena za to.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 6034R koristeći Tapatalk
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 20:25   #9
Moji imaju 14-15 godina star skuter od 50 ccm, pa je još uvijek peri deri. I još talijan.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 22:38   #10
Kymco je koreanac il tajvancanin...jedan od najkvalitetnijih skutrea na trzistu. Ja sam imao motor njihov 5 godina i stvano je napravljen ko japanac a manje kosta. Bar je tak bilo kad sam ja imao.

Mozda neki Piaggio

Ovaj ti je super skuter Piaggio Liberty 50...ide preko 80 kmh....vozio sam ga pa znam...ima velike kotace sto je bitno za nase ceste pune rupa i grba...stabilan je...ima mjesta i tak...i dost je kvalitetno slozen.

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50...oglas-15757643
GodzillaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 23:24   #11
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Stare krame su možda bolje za nekog tko ima vremena 2 se sata voziti, a 1 sat šarafiti po njemu. Ja nemam vremena za to.
Prodao sam pred koju godinu Piaggia iz 01', zračni, +40tkm, svaku sezonu u pogonu, redovit servis i toči i vozi dan danas. Takve skutere smatram pod ''krame'' ili kako si ti reko 10 godina i brezbroj padova.
Ti skuteri su tolko jednostavni da tu prakički nema što riknut u normalnom korišenju.
Al da izgledaju fensi, ne izgledaju. Plastika je kakva je, i nakon desetak sunčanih sezona sigurno neće izgledat ko nov. Al će vozit.

A ti kinezi dolaze iz tvornice u gorem stanju negoli su ovi nakon desetak godina. S takvima ćeš se tek našarafat, a ima se šta...
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 14:47   #12
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Planiram kupiti neki skuter za po ZG do posla (6 km) i natrag. Imam malo prostora u spremištu za bicikle, a ne bih puno novaca niti potrošio, pa sam mislio uzeti rabljenog skutera ok 50 ccm. Pošto mi je sve oko skutera potpuna nepoznanica, trebao bih neke naputke: kupio bih preko njuškala, koje marke skutera da gledam? Talijane, kineze, francuze,...? Do koliko km se uopće isplati uzeti - ne bih neko groblje?
Hvala
Ako hoćeš od 50 ccm onda uzmi dvotaktni jel bolje idu i vuku nego četverotaktni koji su slabi zbog ventila.
REGGAE 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 17:30   #13
ja nesto gledam kymca da uzmem 50ccm, sad neznam dali je bolje uzet 2t ili 4t... uzo bi agilti city ili people s , novog... misljenje?
Ivan__18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 18:10   #14
2t svakako, a kojeg, svejedno, koji ti se više sviđa. Oba su sa istom mašinom, veliki kotači...
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 20:54   #15
mislim da svakako nešto stare građe u dobrom stanju...
znaci piaggio/derbi/gilera bi ja preporucio..
u svakom slucaju 2takta, zracno hlađenje (svi imaju ventilatore i mogu radit do preksutra na mjestu), i OBAVEZNO KARBURATOR.... jer ovi tddi i slicna *ovna oko ubrizgavanja su na skuterima totalni promašaj koliko manje troše toliko više traže na održavanju i kvarovima... pumpe gotovo nemoguce nac polovne jer se odah prodaju...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 04:10   #16
Skuter

Book!
Izvinite sto vam upadam u temu ali ne snalazim se bas na forumu pa ne znam kako otvorit novu. Mene bi zanimalo isto nesto u vezi skutera, a nemam pojma o nicem. Sto se tice polaganja koju kategoriju bi morala polozit za do 50 kubika? Koliko to uopce brzo ide na sat? Mogu li se vozit s njim po cesti gdje je ogranicenje npr. 80? I ako netko zna nesto, sto moram a da je osnovno znat o skuteru? Tipa djelovi i tako.
Unaprijed hvala. 😜
Aliana1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 12:28   #17
Quote:
Aliana1995 kaže: Pogledaj post
Book!
Izvinite sto vam upadam u temu ali ne snalazim se bas na forumu pa ne znam kako otvorit novu. Mene bi zanimalo isto nesto u vezi skutera, a nemam pojma o nicem. Sto se tice polaganja koju kategoriju bi morala polozit za do 50 kubika? Koliko to uopce brzo ide na sat? Mogu li se vozit s njim po cesti gdje je ogranicenje npr. 80? I ako netko zna nesto, sto moram a da je osnovno znat o skuteru? Tipa djelovi i tako.
Unaprijed hvala. 😜
Ako imaš B kategoriju onda sa B kategorijom možeš 50 ccm voziti, ako nemaš ništa položeno onda ideš polagati A1. Sa blokadom 50 km/h bez blokade idu 80-90 km/h. S skuterom možeš po bilo kojoj cesti samo ne smiješ na auto put zato što se po auto putu može voziti sa vozilom koje može postići brzinu veću od 60 km/h. Ako skineš blokadu i zaustavi te policija ide ti kazna.
REGGAE 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 13:37   #18
sto se dijelova tice
glavna razllika ti je 2takta i 4takta... te podijela na AC (zracno hlađenje) i LC (vodeno hlađenje)
4takta i vodeno hlađenje - najizdrzljiviji, al najsporiji, najmanje trose al ima puno toga za pokidat se

Novi skuteri koriste napredne sustave ubrizgavanja koji se nisu baš pokazali najbolji (ovisi kako te potrefi), kod piaggio masina (gilera, derbi također) postoji masu ljudi koji prelazi na karburator


Karburator - više troši no jednom kad ga uštelaš to je to (ili vec bude uštelan )

piaggio mašine, minareli mašine... dvije glavne grupe.. svatko svoju hvali al bitno je ono da ima masu dijelova za njih.... svakako preporucam 2t zracno ili vodeno hlađenje (iako tu zna biti problema s brtvama i najčešće se zato i prodaju, kao i pucanje blokova itd itd)...
zracno hlađenje... jednosatvno, klip karike cilindar i to je to...


kilometri ništa ne znače ako je skuter u dobrom stanju... mašinu i prijenos uvijek možeš popravit al ovo ostalo iziskuje puno više i vremena i živaca i novaca...
2t je dobar je stvarno svaka budala s kljucevima ga moze popravljati...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 14:44   #19
Quote:
REGGAE 1 kaže: Pogledaj post
. Ako skineš blokadu i zaustavi te policija ide ti kazna.
ne straši ljude bezveze
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 18:36   #20
nažalost sve više skutera završava na vanrednom tehničkom te valjcima pored ceste.. a u slucaju da te radar (odnosno policajac) snimi s više od 55kmh ide automatsko skidanje tablica, kazna za neispravno vozilo itd itd uglavnom jako puno novaca se nakupi

što se tiće valjaka i mjerenja brzine tu postoje elektroneske blokade - za piaggio karburator 2t možeš sam napraviti košta manje od 20kn.. na mojskuterfoum imaš sheme i ostalo kako napraviti te sav potreban materijal (ima ga u chipoteci npr)
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.