Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2015., 14:23   #41
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Duba, to koliko kuzim imas na ovom forumu, kad si na pocetnoj stranici i stavis pokazivac na naslov neke teme pokaze ti kratki uvod, ali ako zelis vidjet temu moras kliknut, jel to to?
a tako nekako. koliko sam skužila u onih par min predstavljanja.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 14:26   #42
Btw, zahvaljujuci motoru 3D Toucha je baterija smanjena na 1715 mAh u 6S. Na samoj prezentaciji su pokazivali unutrasnjost moba i jasno se vidilo gdje je smjesten motor iznad same baterije. Treba vidjeti kako ce sad baterija biti u praxi obzirom na ne bas presjajnu 6icu.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 14:49   #43
Znam da su ga nazvali 3D touch ali se fource nekako udomačio. Baterija uvjek strada sa svakom novinom ili joj uzme mjesto ili ju ždere. Bojim se da če biti tako dok se ne uvede neka nova tehnologija u baterija. Najave su več godinama ali nikad ništa. Za razliku od elektro automobila koje je kočio naftni lobi ovdje ne vidim ko radi problem a ideje postoje.


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
davor2210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 14:59   #44
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Jel te itko tjera da kupis 16 GB model? Uostalom, 1 min. 4K videa je 375 MB. Pa ipak imas malo vise na raspolaganju od "nekoliko minuta". Uz to imas i opciju snimanja, gle sad, FHD videa ili cak HD, kao sto se imalo i do sad.

3 minuta = giga
a ako uzmemo da za druge app, nešto malo muzike i razne druge stvari uglavnom svakom ode minimalno pola memorije, ostaje slobodno 8 GB, to je ipak maximalno 24 minuta 4k snimanja i da bude memorija puna, a što jeste "par minuta" ako baš bukvalno ne shvataš
ako ćeš snimat na FHD ili HD, šta će ti onda 4k uopšte
Coolin Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 15:08   #45
Quote:
davor2210 kaže: Pogledaj post
Znam da su ga nazvali 3D touch ali se fource nekako udomačio.
Ma znam, ali samo kazem. Meni totalna debilana to ime jer Force Touch zvuci bas mocno, dok je ovo meh... Bolje bi bilo Power Touch (mada zvuci kinky) nego 3D ali ajd...

Quote:
Coolin Ban kaže: Pogledaj post
ako ćeš snimat na FHD ili HD, šta će ti onda 4k uopšte
Znaci ti snimas uvijek na maximumu? Moj mob snima uredno 4K pa sam snimio sve skupa mozda 10 minuta, dok FHD 60fps videa imam na bacanje. Znam dosta ljudi koji takodjer rijetko kad snimaju 4K iako im mob ima tu mogucnost.

I opet gledaj ovo; sve sto si napisao stoji za appse i sl, ali ako vec kupis mob od 16 GB, nije da nisi znao sto kupujes i koliko imas prostora tako da ti ovo sa 4K uopce ne drzi vodu. To je kao da kupis mali gradski auto i onda pljujes po njemu jer ne mozes natrpati jednaku kolicinu stvari u njega kao i u karavan, a htio bi oboje voziti 190 kmh po autocesti.

Tjera li te netko puskom da moras kupiti 16 GB model? Vjerujem da ne.
Imas li izbora? Siguran sam da imas koliko hoces.

Ali po cemu bi se onda pljuvalo...
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 16:22   #46
pazi ja lično uopšte nisam u toj priči, ja imam 4orku koja je po meni best dizanj forever i optimnalna veličina i ne namjeravaam uzimat novije modele, a mogu, nije problem u finansijama, sad mogu kupit novi 6s (nisam čak htio 4s upravo jer 4-orka ima 5mpx i samo HD) a onda sam tražio app koje će regulisat rezoluciju i photo i video (jer me jako iznenadila činjenica kad sam prvi put nabavio iphone da nema opcija podešavanja rezolucija na original app kamere), pa uglavnom snimam slike sa dovoljnih 2 mpx, a video u VGA, tek rijetko u HD

poenta je na tome da su KONAČNO trebali počet rješavat neke stvari koje im korisnici spočitavaju vjerujem godinama
a jedna od njih je da konačno ugrade slot za memorijske kartice kao i svi ostali proizvođači, pa jebemu miša ne moraju po nečemu što nije dobro ostat izuzeci zauvjek, tj. crna ovca
kao na primjer i ne postojanje modela sa dual sim itd, itd, itd.
ali tvrdoglavost je izgleda odlika "menagera" u Appleu

ili da početni model bude 32 GB, za iste pare
pa nekad je bio i 8 pa su ukinuli

i da, mogu i ja tebi obrnuti pitanje
što kupuješ karavana ako ga nećeš koristiti i tovariti, ili snažno auto sa mnoštvo KS ako ga nećeš pržit blizu max.brzina

Zadnje uređivanje Coolin Ban : 10.09.2015. at 16:40.
Coolin Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 16:57   #47
Neće još duuuugo ić na 32gb, kameru od 12mpx ćemo gledat opet generacijama, a na mass storage jabučari mogu samo sanjat, čvrsta ruka itunesa će vladat dovijeka. Ovo za 720p ekran i nije neki problem, štoviše, kao korisnik Z3C čak i podržavam tu odluku na 4,7'', 2gb rama i 12mpx se čine sasvim u redu kao osvježenje. Ali već iduće godine će bit pregaženi a Apple će bolit papaja za trendove, oni će ubacit neki gimmick i trla baba lan, ''revolutionary'', ''worlds first'' i te fore. A tech freaka kao mene užasno živcira da oni više nemaju tu iskru koji su imali dok je Stevo bio živ, da rade inovacije i budu vodeći u napretku. Stevo dok je bio živ je trollo Android kad god je stigao, a sad obrnuto...
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 17:57   #48
Znaju oni šta rade. Kad bi sve šta imaju od ideja i patenata ugradili ove godine šta bi im ostalo za iduču. Ne može se svake godine raditi revolucija jednom ju napraviš i živiš godinama na lovorikama a lova samo kapa. Da im zagusti, a neče skoro, več bi oni poduzeli nešto drastično. Ovako samo nešto malo pojačaju svake godine i opet imaju jedan od najboljih uređaja na tržištu. Najbolji po prodajnim rezultatima. Ko bi mjenjao konja koji pobjeđuje ili ga hranio stereoidima kad je ionako dosta brz.


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
davor2210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 18:03   #49
Coolin Ban, microSD nece ugraditi doslovno nikada (zahvali Microsoftu koji je vlasnik FAT/FAT32). Isto vazi za sve ostale memorijske kartice jer su one pak vece u dimenzijama, a Ajfun je pretanak da bi se to moglo igdje nagurati i ostaje samo microSD (cak i ako zanemarimo spomenute licence). Puno ostalih proizvodjaca ih je takodjer izbacilo iz svojih novijih uredjaja, tako da ti ovo svi ostali proizvodjaci ne drzi vodu.

Racunaj da Apple ide squeezati (ne znam HR izraz) svaki cent koji mogu, pa ce do samog maximuma razvlaciti postojece koliko ide, a onda ce za sest godina uslijediti revolucija - dual SIM! Kako dual SIM uvijek trosi vise nego single, tako se moze ocekivati i da tri godine nakon predstavljanja stize nova revolucija - baterija od 2000 mAh! Pa ce se taj 2000 vrtiti na sve strane jer stize mocno, a ljudi ce kupovati.

Ista stvar vazi i za 16 GB. Da ga nitko ne kupuje ovi ga ne bi proizvodili. Simple as that. Dok god imaju profit na 16 GB modelu do tada ce isti biti u prodaji, to ne moras sumnjati. Apple firma kao i svaka druga i posluje da bi si maximizirao profit. Ja tu ne vidim nista lose. I da nude mob sa 1 GB storage (i 4K snimanjem) meni bi to osobno bilo svejedno jer ionako nikad ne kupujem manje od 32 GB ma koji god mob bio i koji god OS. Poanta je da izbora imas i nitko te ne tjera da kupis model sa najmanje interne memorije.

Primjer sa autom ti ne valja jer danas skoro svaki auto ima dovoljno snage da vozi bar 180 kmh, a ne vidim da tom brzinom svi jure gradom. Niti blizu iste. Jer za gradskih 40-50 kmh ti je dovoljno i 15 konja, a ne 90+.

bubimir, isto ovo od iznad. "Revolucija" i sl. Gledaj samo kad za par godina izbace 16 GB model i najmanji bude sa 32 GB. Pa onda godinu nakon ubace i OIS (za video) u manji model, umjesto samo u plus. Pa povecaju ekran na 4.8", pa 4.9", pa 4.95"... Sve ce to biti nevidjena revolucija (jer dok Apple ne napravi to ne postoji iliti marketing cini cuda), kao i ove godine sa 3D Touch (iako je Huawei jos prije u ovoj godini to ubacio u neke svoje mobitele, recimo MateS).

Imaju jos tonu toga za exploitati i tu nema spora - Apple radi savrsen posao po tom pitanju. Neka se 10% korisnika zali "zasto nema vise ovog, zasto nema vise onog", ostalih 90% su svejedno oni koji Appleu rade profit.
Tko pljuje Apple zbog politike poslovanja kakvu imaju bi stvarno trebao nauciti neke osnove o poslovanju (ili barem procitati "Osnove ekonomije" i "Kapitalizam iznutra").
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 03:10   #50
Cijene u UK http://www.imore.com/heres-how-much-...s-will-cost-uk
IMO kod nas će biti poput šestice kad je tek došla.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 09:45   #51
ja ne znam kad prije su ubacili u cjenovnik, vjerovatno primaju narudžbe, ali vidim ima cijena od 6s kod ovlaštenog dilera Gravis za Njemačku
ljetos razgledo u centru Minhena

739 ojra 16 GB
849 ojra 64 GB
959 ojra 128 GB
http://www.gravis.de/Smartphones-und...ple-iPhone-6s/

Zadnje uređivanje Modesty B : 12.09.2015. at 23:28. Reason: uklonjena slika starog modela - nepotrebno na temi
Coolin Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 12:34   #52
i onda staviš sliku od petica

nego, meni je tek sad došlo do mozga da imaju model od 16GB i onda od 64GB!
stvarno se moram složiti s ranije izrečenim da su gamad najobičnija. jednostavno ne mogu skužiti zašto to rade. pa da su napravili najnormalniju i najlogičniju stvar i kao najslabiji model ostavili 32GB, ljudi bi ih slavili.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 12:58   #53
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
i onda staviš sliku od petica

nego, meni je tek sad došlo do mozga da imaju model od 16GB i onda od 64GB!
stvarno se moram složiti s ranije izrečenim da su gamad najobičnija. jednostavno ne mogu skužiti zašto to rade. pa da su napravili najnormalniju i najlogičniju stvar i kao najslabiji model ostavili 32GB, ljudi bi ih slavili.
Iz osobnog iskustva, danas je sve ispod 64GB - zakurac.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 13:19   #54
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
i onda staviš sliku od petica

nego, meni je tek sad došlo do mozga da imaju model od 16GB i onda od 64GB!
stvarno se moram složiti s ranije izrečenim da su gamad najobičnija. jednostavno ne mogu skužiti zašto to rade. pa da su napravili najnormalniju i najlogičniju stvar i kao najslabiji model ostavili 32GB, ljudi bi ih slavili.
malo pažljivije čitati
pisao: LJETOS bio u Minhenu i malo obišo između ostalog i tu prodavnicu i slika je od tada, čisto radi ilustracije šta je tada bilo u ponudi...naravno da ljetos nije mogao biti 6s

a cijene od SADAŠNJE ponude sa 6s naknadno u postu napisane
a nisam mogo slikat 6s, čak i da sam sad tamo, zar ne ?
Coolin Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 13:27   #55
nema potrebe ni stavljati sliku ponude od ljeta u temu o 6s
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 13:34   #56
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
nego, meni je tek sad došlo do mozga da imaju model od 16GB i onda od 64GB!
stvarno se moram složiti s ranije izrečenim da su gamad najobičnija. jednostavno ne mogu skužiti zašto to rade. pa da su napravili najnormalniju i najlogičniju stvar i kao najslabiji model ostavili 32GB, ljudi bi ih slavili.
Kako zasto to rade? Pa radi profita. 54% svih prodanih Ajfuna 5/5S i 6 je upravo od 16 GB. Ponavljam, 54%! Zasto povecati storage te si time smanjiti profit?
Evo, slika je polovicno off ali sve govori:


Zasto smanjiti prosjecnu zaradu od $191.90 po prodanom mobu na $191.89 ili manje? Jos jednom da kazem brojku jer je prilicno impresivna - 54%, to je broj prodanih 16 GB modela u odnosu na ostale. Od 74.5 milijuna Ajfuna to je 40,230,000 telefona. Neka povise sa 16 na 32, to bi ih doslo oko $2 vise u proizvodnji za ugradnju veceg NANDa sto je pristojnih $80,460,000 manje profita.

Dok im nosi profit do tad se tih 16 GB ne mice nigdje. Jednostavnije ne moze biti.

Po meni je veci problem sramotno mala baterija od 1715 mAh kad je ocajna i ona 100 mAh veca na iP6...
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 13:38   #57
evo malo videa
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 15:36   #58
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
i onda staviš sliku od petica

nego, meni je tek sad došlo do mozga da imaju model od 16GB i onda od 64GB!
stvarno se moram složiti s ranije izrečenim da su gamad najobičnija. jednostavno ne mogu skužiti zašto to rade. pa da su napravili najnormalniju i najlogičniju stvar i kao najslabiji model ostavili 32GB, ljudi bi ih slavili.
Zato sto briju da za 1 dolar uzmes iCloud koji sad nudi 50GB i onda ne moras trositi dodatnu lovu za veci kapacitet. Slike, video, glazba i sve ti se onda samo shera kroz sve iuredaje. I to je i vise nego dovoljno po njima za srednje zahtjevne korisnike. Svi oni koji zele vise i jos tonu igrica i filmova imaju na odabir.
I ja se slazem da bi bar trebalo 32, ali to je njihova filozofija. A zasigurno i malo veca zarada
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 15:53   #59
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Iz osobnog iskustva, danas je sve ispod 64GB - zakurac.
imam 32GB na iphoneu i dovoljno mi je. mjesta kao u priči. no ne snimam filmiće pa je i to vjerojatno razlog obilju prostora

s druge strane, ipad mi je od 16GB i tu se već mučim. najviše mjesta ode na aplikacije, igrice konkretno jer mi je to primarni razlog upotrebe ipada u zadnje vrijeme

Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Zato sto briju da za 1 dolar uzmes iCloud koji sad nudi 50GB i onda ne moras trositi dodatnu lovu za veci kapacitet. Slike, video, glazba i sve ti se onda samo shera kroz sve iuredaje. I to je i vise nego dovoljno po njima za srednje zahtjevne korisnike. Svi oni koji zele vise i jos tonu igrica i filmova imaju na odabir.
I ja se slazem da bi bar trebalo 32, ali to je njihova filozofija. A zasigurno i malo veca zarada
ma znam da si u pravu, kao i Kookee malo više gore. no nervira me to lihvarenje.
imam onedrive od 40GB sasvim free. bokte još ću o MS početi razmišljati kao o poštenoj firmi

btw još uvijek nude stare opcije iclouda:
20GB za 1,24$
200GB 4,99$
__________________
JEBOTE!

Zadnje uređivanje Modesty B : 11.09.2015. at 16:11.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 17:03   #60
Nikakav cloud storage nije i nikad nece biti adekvatna zamjena za internal storage.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.