Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2016., 18:35   #121
Bok,
može savjet gdje da kupim treset i može li se to kupiti u nekoj manjoj količini, ne treba mi puno, za jednu biljčicu.
Za Zagreb pitam i hvala na odgovoru.
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 20:24   #122
Quote:
coma black kaže: Pogledaj post
Bok,
može savjet gdje da kupim treset i može li se to kupiti u nekoj manjoj količini, ne treba mi puno, za jednu biljčicu.
Za Zagreb pitam i hvala na odgovoru.
Tako malu količinu potraži u Pet cebtru na akvaristici...treset za akvarij.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 20:01   #123
pozdrav, drustvo! ja sam nova ovdje,a vidim da je zadnji komentar na ovu temu bio tek 2014-te.. a nemam pojma jel ima neka slicna tema.. nadam se da ce mi netko odgovoriti... uglavnom imam i ja citavu dzunglu u stanu, obozavam biljke, i sad nedavno mi se na zemlji u posudicama pojavilo nesto bijelo, slicno soli ili plijesni, ali je suho. nije mi to nikada tako bilo.. mislila sam da je to zbog previse zalijevanja, ali sam to sad iskljucila.. jel zna itko sto bi to moglo biti, ili da je netko imao slican problem..? (nemojte mi se rugati ) mogu i sliku staviti, ako treba..
brauneaugen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 20:14   #124
Quote:
brauneaugen kaže: Pogledaj post
pozdrav, drustvo! ja sam nova ovdje,a vidim da je zadnji komentar na ovu temu bio tek 2014-te.. a nemam pojma jel ima neka slicna tema.. nadam se da ce mi netko odgovoriti... uglavnom imam i ja citavu dzunglu u stanu, obozavam biljke, i sad nedavno mi se na zemlji u posudicama pojavilo nesto bijelo, slicno soli ili plijesni, ali je suho. nije mi to nikada tako bilo.. mislila sam da je to zbog previse zalijevanja, ali sam to sad iskljucila.. jel zna itko sto bi to moglo biti, ili da je netko imao slican problem..? (nemojte mi se rugati ) mogu i sliku staviti, ako treba..
Ništa strašno.

S vremenom se na površini zemlje nataloži kamenac i soli iz mineralnog gnojiva.

Vjerojatno je vrijeme da promijeniš zemlju u teglama.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 20:17   #125
Mislis? pa mijenjala prije 3-4 mjeseca...
brauneaugen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 21:40   #126
Zemlja je svježa znači.
Ta nakupina na zemlji nije ništa opasno za biljke a ako ti smeta prekopaj žlicom ili vilicom zemlju u tegli.
Kako često prihranjuješ biljke?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 21:15   #127
pa jesam prekopavala, pa sam to povadila van i opet se stvorilo..samo sam ovo proljece stavljala novo gnojivo za cvjetanje svaka dva tj i kod nekih biljaka primjetila da im ne pase i prestala sam.. same biljke su ok, jedna palma je dobila male promjene na mladim listovima koji izlaze, kod ostalih nista, samo to na zemlji me malo zabrinulo..
brauneaugen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 22:28   #128
Koju zemlju si kupila ako se sjećaš?

Ionako je vrijeme za presađivanje pa ostaje da presadiš biljke.
Preporučujem neki fini supstrat (Stender, Klasman).
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 23:30   #129
ne sjecam se vise...sam0o da je bila bas zemlja za cvijece..imala je neke dodatke kao minerale.. maknula sam ono bijelo i sad cu vidjeti kako ce se ponasati zemlja ovih dana.. nisam vec par tjedana stavljala nista dodatno.. hvala ti sto mi pomazes
brauneaugen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 09:45   #130
Quote:
brauneaugen kaže: Pogledaj post
pozdrav, drustvo! ja sam nova ovdje,a vidim da je zadnji komentar na ovu temu bio tek 2014-te.. a nemam pojma jel ima neka slicna tema.. nadam se da ce mi netko odgovoriti... uglavnom imam i ja citavu dzunglu u stanu, obozavam biljke, i sad nedavno mi se na zemlji u posudicama pojavilo nesto bijelo, slicno soli ili plijesni, ali je suho. nije mi to nikada tako bilo.. mislila sam da je to zbog previse zalijevanja, ali sam to sad iskljucila.. jel zna itko sto bi to moglo biti, ili da je netko imao slican problem..? (nemojte mi se rugati ) mogu i sliku staviti, ako treba..
I meni se to isto desilo
Rečeno mi je da je to zato jer zalijevam vodom iz pipe. Sad pustim vodu da odstoji i čini mi se da je problem riješen.
Inače, zadnje vrijeme mi se ne sviđa zemlja koja se kupi po vrtnim centrima, čini mi se da se zove Humovit. Prešla sam na Eko-kompost.
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:12   #131
Ja godinama uzimam zemlju sa benziskih od mislim 80 litara. Na njoj su slike nekakvih voćaka. Uvjek zemlju prepržim u rerni zbog kukaca i bolesti. Zaljevam odstajalom vodom.
Meni je ta zemlja jako dobra, ništa takvo nema po površini. Ako je potrebno dodam perlit u nju za neke biljke.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 17:03   #132
Kvaliteta zemlje (domaća vs. kupljena)

Već me dulje vrijeme interesira koliko je kupljena zemlja (ako je) boja od zemlje iz vrta.
Kad sam pročitala sastav kupljene (teški metali), nametnulo se pitanje, koliko u prosjeku toga ima u običnoj zemlji? Razumijem da kvaliteta ovisi o lokaciji i zagađivačima, ali bilo kakva informacija bi bila nekakav odgovor. Ako je netko radio analizu tla i sl.
Stormlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 18:38   #133
Kvaliteta kupovne zemlje ovisi o proizvođaču, uglavnom je kvalitetnija od vrtne zemlje.
Teški metali nisu ništa neobično u toj kupovnoj zemlji jer ona je uglavnom kompostirani komunalni bio-otpad. Obična zemlja može sadržavati teške metale, ovisno o lokaciji
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 20:58   #134
Stormlight za što ti treba ta zemlja?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 00:29   #135
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Stormlight za što ti treba ta zemlja?
za povrće, presadnice.
Stormlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 10:01   #136
Quote:
Stormlight kaže: Pogledaj post
za povrće, presadnice.
Stender ili Klasman supstrat.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 15:55   #137
ja za pikiranje kupim ovu :
https://www.bauhaus.hr/gardol-bio-zemlja-50-l.html

ili ovu, ali u nju uglavnom sijem, poslije miješam..

https://www.bauhaus.hr/agro-supstrat...anje-20-l.html
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 20:38   #138
Koja je prednost gline u supstratu? Prva dva su kao za ulončavanje a treći je za presadnice. Koji bi bio primjeren za vrtno cvijeće u teglama veće zapremine?
1- sastav / materijal: block sphagnum bijeli treset 97%, glina 3%, srednje strukture 0 - 20 mm, EC 0,8 - 1,3 mS/cm, mikroelementi 1,0 kg/m
2- sastav / materijal: block sphagnum bijeli treset 100%, srednje strukture 0 - 20 mm, EC 0,8 - 1,3 mS/cm, mikroelementi 1,0 kg/m
3- sastav / materijal: sphagnum bijeli treset 80%, crni treset 20%, fine strukture 0 - 10 mm/EC 0,5 - 0,8 mS/cm/ mikroelementi 0,5 kg/m3
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 13:22   #139
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Stender ili Klasman supstrat.
Kakva je situacija s teskim metalima u klasmannovim substratima, znas li? Ili kod stendera.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 20:35   #140
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Kakva je situacija s teskim metalima u klasmannovim substratima, znas li? Ili kod stendera.
Nema ih.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.