Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2016., 11:08   #61
Anton
I ja sam odlicno prosla kod onih bez recenzija/sa malo recenzija, sve jako dobri domacini (doduse, nisam se vozila u BMW X5 kao ti, ali sam dozivjela neke druge odlicne stvari , koje ni mastercardom ne mozes platiti).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 11:28   #62
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Anton
I ja sam odlicno prosla kod onih bez recenzija/sa malo recenzija, sve jako dobri domacini (doduse, nisam se vozila u BMW X5 kao ti, ali sam dozivjela neke druge odlicne stvari , koje ni mastercardom ne mozes platiti).
Ako budeš išla u Tbilisi, javi mi se na PP, pa ti pošaljem o kojem hostelu se radi. Bez brige, doći će i po tebe u istom aranžmanu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 14:44   #63
Naravno da idem, pa moram isprobati BMW x5
(mod sponzorusa).
Hvala, ako cu otici (zasad mi nije u planu, iako mi je zelja), javit cu ti se.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 12:55   #64
Ekipa, nova sam na Airbnb-u kao host pa bi molila pomoć oko payout preferences.
Željela bih da mi se uplaćuje na devizni račun, pa sam izabrala bank transfer i unijela IBAN xxxx (EUR). Trenutni status je *ready* ali mi vrag ne da mira jer čitam da ljudima zna ne sjesti uplata. Jel to ok?

Neko vrijeme mi je stajao status *pending* pa sam poslala upit što je s tim. Međuostalim su mi napisali "Within 5-7 business days, you should receive an email letting you know if the verification was successful (or instructions for what to do next if it wasn’t), and the status of your payout method will update accordingly. We only need to verify the account once, then you’ll receive your payouts as normal. If your account has been pending for more than a week, but you’ve received the verification deposit, please verify the amount. If you haven’t received the deposit, please re-enter your payout method."

Nisam dobila nikakav email (iako je sada status ready) a nisam dobila ni depozit pa me to malo buni.
Help, brzo dolaze gosti a meni panika!
-cOOkie- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 13:17   #65
Quote:
-cOOkie- kaže: Pogledaj post
Ekipa, nova sam na Airbnb-u kao host pa bi molila pomoć oko payout preferences.
Željela bih da mi se uplaćuje na devizni račun, pa sam izabrala bank transfer i unijela IBAN xxxx (EUR). Trenutni status je *ready* ali mi vrag ne da mira jer čitam da ljudima zna ne sjesti uplata. Jel to ok?
Gdje si to čitala? Ja za to nisam čuo.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 13:27   #66
pa po netu, a imaš i na airbnb community.

zanemarite post- dobila info od Airbnb Customer Experience da je sve ok.
-cOOkie- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 13:30   #67
Dakle air ne isplaćuje ljude. Ta mi je nova.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 13:36   #68
pa sad... u svakom sustavu se može dogoditi neki "bug", nadajmo se da neće na nama
-cOOkie- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 14:41   #69
Airbnb uvijek redovito isplacuje, a sta se tice pending, tako ti stoji kad tek dodas novi payout method. Nakon par dana, valjda kad uspjesno obave provjeru, bude status ready, sto znaci da buduce isplate mogu ici na taj racun.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
marijanooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 00:29   #70
Ready u tvom slučaju znači no need to worry...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 18:25   #71
Može li mi neko pomoći vezano za ove kritireje za superhosta, konkretno za ovaj 5 star trips.
Trenutno imam tri recenzije i sad me zanima da li se ovaj overall experience odnosi na taj 5 star trips. Tu imam dvije petice i jednu četvorku sto bi znacilo da imam 67% 5 star recenzija. Kako se taj overall experience uopce racuna? Kao produkt ovih ocjena ispod njega sto se odnose na čistoću i ostale stvari ili gost posebno za overall experience stavlja ocjenu?
Btw, iznad toga imam Average overall rating gdje mi pise da mi je to 4.5, a cilj je imati 4.8 i odmah pokraj toga pise da imam 50% 5 star trips sto mi ne odgovara racunici ako su mi tri gosta ocjenila smjestaj. Ako imam 3 ocjene onda postotak moze biti 33%, 67% ili 100%.
WTF??
__________________
We are alive
pod pekon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 20:55   #72
koje računske radnje, ja mislim da moraš imati preko 80% petica bez obzira na kom polju. svaka stavka posebno se ocjenjuje, overall exp. je posebna stavka
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 15:29   #73
Zaboravih, je l AirBnb pušta novce dan nakon check ina ili nakon check outa?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 15:58   #74
24h nakon check in-a
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 10:59   #75
Quote:
pod pekon kaže: Pogledaj post
Može li mi neko pomoći vezano za ove kritireje za superhosta, konkretno za ovaj 5 star trips.
Trenutno imam tri recenzije i sad me zanima da li se ovaj overall experience odnosi na taj 5 star trips. Tu imam dvije petice i jednu četvorku sto bi znacilo da imam 67% 5 star recenzija. Kako se taj overall experience uopce racuna? Kao produkt ovih ocjena ispod njega sto se odnose na čistoću i ostale stvari ili gost posebno za overall experience stavlja ocjenu?
Btw, iznad toga imam Average overall rating gdje mi pise da mi je to 4.5, a cilj je imati 4.8 i odmah pokraj toga pise da imam 50% 5 star trips sto mi ne odgovara racunici ako su mi tri gosta ocjenila smjestaj. Ako imam 3 ocjene onda postotak moze biti 33%, 67% ili 100%.
WTF??
Za superhost status se od ocjena gleda samo average Overall rating (ili overall experience, kako si ti napisao/la). Jedan od kriterija za superhost status je da imaš minimum 80% Overall rating ocjena 5 zvijezdica u zadnjih godinu dana.

Kada gosti puštaju review, oni daju ocjenu za Overall rating (obavezno) te opcionalno za cleanliness, accuracy, value, communication, arrival i location. Za svaku tu opcionalnu stavku se na stranici tvog apartmana na Airbnb prikazuje prosjek ocjena koji si dobila, ali samo Overall rating se gleda za superhost (+ neki drugi kriteriji).
marijanooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 11:18   #76
Jel mogu kako vidit tko mi ne kako davao te zvjezdice za overall rating?
masaccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 11:27   #77
Da, ulogiraj se i odi na ovaj link: https://www.airbnb.com/stats

Jedino, ako nisi gledala nakon svakog gosta, nećeš znati tko ti je dao koliko. Ali ubuduće pogledaš poslije svakog (zapamtiš stanje prije tog reviewa) i vidiš koje su promjene.
marijanooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:24   #78
marijanooo, svaka čast. mene je taj status toliko intrigirao da sam si dala puno truda sve pohvatat.

napravila sam čak i excel tablicu di pratim od gosta do gosta kako to utječe na onih 80%...
ipak zbune me u assesment periodu...da li je sad u prvoj polovici srpnja se znalo koji datum uzimaju kao zadnji za izračun il to može biti bilo koji u assesment periodu?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:38   #79
Ne treba ti excel tablica, imaš sve u Dashboardu, u statsima

Nisam siguran ako sam dobro razumio pitanje.. Sad kad se radio assessment 1. srpnja, gledalo se razdoblje od 1. srpnja 2015. do 1. srpnja 2016. Ako si napravila account poslije 1. srpnja 2015., onda se gledalo razdoblje od datuma kad si napravila account pa do 1. srpnja 2016.
marijanooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:39   #80
pod pekom, daljnjim praćenjem suoerhost statusa ćeš utvrdit da onaj postotak šta treba bit veći od 80% (5* overall experience) ne mijenjaju isti dan kad objave review nego prođe i dan il čak dva dok one zvjezdice šta se vide na preview mijenjaju odmah

možda si zato imao 50%. sad već imaš 67%?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
natha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.