Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2004., 09:32   #1
Orhideje

Jel zna netko di se tocno mora podrezati orhideja nakon sto ocvate? Jel ispod zadnjeg pupa koji je cvao ili jos nize?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 13:49   #2
nekih 10 ak cm od dna
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 14:00   #3
koje su šanse da se ovo prebaci na prikladniji podforum
s3v3n is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 23:01   #4
Orhideje

bila sam neki dan u bauhausu s mamom i bacile smo oko na jednu preeedivnu orhideju.bijelu kao snijeg.ma predivna je bila.misle smo je kupit, iako dodje 120 kuna,al dobro,za nes tak lepog bi dali jel.eh,al odustale mi od te nakane jer ne znamo puno o orhidejama,neki vele da su zahtjevne i teske za brinut se o njima itd itd.
ima li netko od vas koju?sta ona trazi?
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 23:48   #5
bilo je u BAUMAXU u Osijeku Orhideja na akciji..pogledaj možda ima i kod tebe. meni je 120 kn puno.
a vrstu orhideja koju sam ja gledala phalenopsis ili tako nešto, ona cvjeta i onda nakon cvatnje ju odrežeš i opet svate nakon nekoliko mjeseci, a u međuvremenu imaš golu stabljiku. ne znam,meni to nije fora...
o uzgoju ne znam puno više
mayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 09:13   #6
ja sam cula da su dosta osjetljive i da vole vecu vlaznost zraka..ali ne i previse sunca...nego onak umjereno..( polu sjenovito)

i meku vodu za zaljevanje..
i to je sve sto sam cula o njima..
isto slinim za jednom tamno crvenom vec mjesecima..al nemam uvjete doma u stanu ( prvenstveno zbog vlaznosti zraka ) da ju udomim..

inace u baumaxu i u gramatu imaju to ocvalo ili ne tako lijepo cvijece za u pola cijene..
trenutno su orhideje i 75% jeftinije..

jedino kaj nemaju cvjeta pa ne znas kak ce izgledati. al mislim da ak je biljka u dobrom stanju da se to itekako isplati..

i googlajte ljudi..ima dosta stranica u uzgodju i odrzavanju svakavog bilja..
__________________
I'm busy right now. I'll ignore you later.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 09:19   #7
orhideje su najrasprostranjenija biljna vrsta na svijetu! poznato ih je preko 40000 i pretpostavlja se da ih ima još puno više. i među svim tim vrstama ima orhideja koje vole puno svijetla, nekih koje rastu u potpunom mraku, neke koje vole vlažan zrak, neke rastu iz vode, neke vole sušu klimu...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 12:50   #8
Po mojem iskustvu orhideje su jednostavne za odrzavanje. Ja sam nekoliko puta imala lijepe orhideje u tegli - cvijetovi traju jako dugo, a orhideje koje sam donjela sa Tajlanda koje su bile za stavit u vazu su mi trajale 3 mjeseca
Moja tajna uspjesne orhideje je da ju odneses sa sobom u kupaonu svaki put kad se tusiras ili kupas jer od silne pare se dobro ocuva i super rastu
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2005., 21:39   #9
Imam dvije orhideje, cvatu već mjesecima. Navodno da im odgovara istočna strana (prozor), ali ja ih držim na južnoj uz balkonska vrata. Nedavno sam nježno zarezao jednu iznad korjena (to sam radio i sa drugim biljem) da bi možda potjerala novi izdanak. Potjerala je dva, kad narastu, režem stari drvenasti dio. Zalijevam ih (pardon, to radi žena) kao i ostalo cvijeće.
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 12:33   #10
mislim da se bum odlucila da kupim jednu...jos cu malo procitat o njoj.al bash bi jednu jer su predivne.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 08:05   #11
Orhideje

Evo jedne od mojih orhideja
ORH1
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 08:42   #12
Evo još:
orh2

zajedno
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 10:42   #13
prekrasno
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 12:16   #14
ruda, znas kaj?













ja te volim
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 15:20   #15
Imam još dvije, a uskoro će ih biti još i više....obožavam ih. Dvije sam uspio natjerati da potjeraju mladice, sada čekam kaj bude bilo.
Doma imam puno cvijeća, ali o njemu se brine žena, ja pomognem koji puta.
BTW, kaj da napravim sa kalanhojom, jako se razrasla....jel da ju porežem ili da ju pelcam....ona je ionak jednogodišnja biljka? (Ovo pita moja žena)
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 19:13   #16
Quote:
Ruda kaže:
Dvije sam uspio natjerati da potjeraju mladice, sada čekam kaj bude bilo.
kako? meni se jako sviđaju ali čula sam da su zahtjevne i da ih je teško natjerat da ponovno procvjetaju. ne bi kupovala ako će mi samo jednom cvjetat pa da poslije listove gledam.

inače, prekrasne su
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 19:39   #17
Meni cvatu već godinu dana, neprestano, ali idu u visinu. Nježno sam ih zarezao iznad korjena (nadzemni dio). Da bi zaliječila ranu, biljka počinje stvarati puno sokova, a samim time počinje tjerati nove izdanke. Jedna je potjerala 3, a druga 2 nova izdanka. Pretpostavljam da kada ojačaju, moram odrezati staru stabljiku, a nove vezati uz štapič. Nisam to nikada radio pa ne znam točno. Ako uspija, naravno da ću se pohvaliti
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 20:57   #18
Quote:
Ruda kaže:
kaj da napravim sa kalanhojom
Kalanchoë (Kalanhoa)
Kalanhoa je vrlo lijepi sukulent koji može cvasti tokom cijele zime. Mali cvjetovi su granatno i narančasto crveni. Ova biljka može dati cvijet već u jesen ali većinu vremena treba provesti u tamnom prostoru. U krajevima od kuda potječe biljke se razvijaju pod utjecajem kratkog dnevnog svjetla i rako stvaraju cvjetne pupove. Radi toga u našim krajevima u kolovozu kalanhou treba staviti u mrak tj.
od 18 sati navečer do drugog jutra u 6 sati. Kalanhoa raste uspravno i ne zauzima mnogo mjesta, a najbolje se osjeća u umjereno grijanoj prostoriji. Treba samo toliko vode da joj korijen bude malo vlažan. Ako je previše zalijevamo, ubrzo će početi trunuti. Nakon cvatnje može se prikratiti i presaditi u normalnu zemlju za cvijeće. Sredinom svibnja može se ukopati s teglom na otvorenom prostoru na osunčanom mjestu. Lako se razmnožava reznicama u rano proljeće. Nakon što se biljka prikrati stvore se mladi izboji koji se mogu upotrijebiti kao reznice. U tegli s mješavinom treseta i pijeska reznice brzo puste korijen te se najprije posade u male, a kasnije u veće tegle.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 20:59   #19
Gala, hvala
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 11:48   #20
Ovakvu kao br. 2 sam dobila za rođendan pred mjesec dana.
Daj mi molim te napiši kak da se brinem za nju. Zasad ju samo zalijevam povremeno i dobro se drži.
Negdje sam na forumu pročitala da im treba vlage u zraku. Neka ženska je pisala da ju nosi u kupaonu kad se tušira pa se orhideja napari. Ima li za to potrebe?
Što da radim kad ocvate?
Kad ju treba presaditi? U kakvu zemlju?
Baš mi je zgodna i mila i htjela bi da poživi godinama.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.