Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2016., 21:41   #1
Fitness narukvice

Pozdrav!

Ne znam je li bila tema, ako je nek me mod.prebace i onda se ispričavam.

Ima netko koju fitness narukvicu?
Zanimaju me ove jeftinije varijante. MeanIT fit i MS fit. Ako tko ima jednu od ove dvije da prenese iskustva. Skuplje si, nažalost, ne mogu priuštiti.

Hvala
__________________
pinkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 21:36   #2
Xiaomi mi band 1s... zadovoljan

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 13:34   #3
Quote:
pinkica kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ne znam je li bila tema, ako je nek me mod.prebace i onda se ispričavam.

Ima netko koju fitness narukvicu?
Zanimaju me ove jeftinije varijante. MeanIT fit i MS fit. Ako tko ima jednu od ove dvije da prenese iskustva. Skuplje si, nažalost, ne mogu priuštiti.

Hvala
Ja sam kupio od MeanITa pričuvni punjač i nije radio .. tako da MeanIT ne bih kupovao.

Nego, mene zanima ima li neka stranica s recenzijama tig gadgeta ...

Npr. ovo meni izgleda skroz dobro .. pitanje je radi li dobro to što treba
https://www.svijet-medija.hr/art/pam...let-crna/74211
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 18:05   #4
Ja sam koristio narukvicu od MeanIT-a i vratio sam je nakon par sati. To ti je cisto bacanje novaca. Ne racuna dobro korake, ni priblizno, tako da se ne mozes pouzdati u ono sto prikazuje.
Nakon sto sam je vratio, odlucio sam uloziti novce u nesto sto valja i isao kupiti garmin vivofit, ako cu vec nesto kupiti da to bude kako treba.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 15:40   #5
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
Ja sam koristio narukvicu od MeanIT-a i vratio sam je nakon par sati. To ti je cisto bacanje novaca. Ne racuna dobro korake, ni priblizno, tako da se ne mozes pouzdati u ono sto prikazuje.
Nakon sto sam je vratio, odlucio sam uloziti novce u nesto sto valja i isao kupiti garmin vivofit, ako cu vec nesto kupiti da to bude kako treba.
MeanIT je domaći proizvod (ako sam dobro informiran) ali jbga .. ne želim bacati pare.

Ja sam u dilemi oko MyKronoz Zefit2 Pulse i neke od Garminovih gadgeta.. Vivosmart ili Vivofit .. tako nesto

Kakva su tvoja iskustva s Vivofit-om? Koji imaš, jedinicu, dvojku .. ?
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 18:54   #6
Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
MeanIT je domaći proizvod (ako sam dobro informiran) ali jbga .. ne želim bacati pare.

Ja sam u dilemi oko MyKronoz Zefit2 Pulse i neke od Garminovih gadgeta.. Vivosmart ili Vivofit .. tako nesto

Kakva su tvoja iskustva s Vivofit-om? Koji imaš, jedinicu, dvojku .. ?

Imam jedinicu i dobra su mi iskustva. Nisam imao nikakvih problema s njim. Jedna od meni osobnih prednosti nad Meanitom i ostalima je sto je vodootporan. Uopce ga ne moras skidati ni na moru ni igdje. Druga stvar pecizniji je od Meanita i ostalih kod brojanja koraka. No ono sto moras znati da svi oni brojaju korake tako sto broje koliko si puta zamahanuo rukom. Sto znaci da mozes sjediti i mahati rukama i on to racuna kao korake.
Osobno bi ti preporucio Vivofit 2 jer ima pozadinsko osvjetljenje, stoparicu i bolji kajs za sat. Kod vivofita 1 bio je problem da se znao otkopcati sam od sebe. Dvojka je to rijesila.
Trojka je zasad po meni preskupa.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 20:57   #7
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
Imam jedinicu i dobra su mi iskustva. Nisam imao nikakvih problema s njim. Jedna od meni osobnih prednosti nad Meanitom i ostalima je sto je vodootporan. Uopce ga ne moras skidati ni na moru ni igdje. Druga stvar pecizniji je od Meanita i ostalih kod brojanja koraka. No ono sto moras znati da svi oni brojaju korake tako sto broje koliko si puta zamahanuo rukom. Sto znaci da mozes sjediti i mahati rukama i on to racuna kao korake.
Osobno bi ti preporucio Vivofit 2 jer ima pozadinsko osvjetljenje, stoparicu i bolji kajs za sat. Kod vivofita 1 bio je problem da se znao otkopcati sam od sebe. Dvojka je to rijesila.
Trojka je zasad po meni preskupa.
Hvala na osvrtu ....
Ja sam u neko dilemi između Mykronoza
http://www.chipoteka.hr/artikl/12389...it2pulse-black

I Garmina Vivofita 2 ili 3Cijena im je koliko vidim gotovo ista
http://www.chipoteka.hr/artikl/12197...narukvica-crna
http://www.chipoteka.hr/artikl/12914...r-010-01608-06

Kad vec kupujem htio bih i da ima HR monitor, što ima Mykronoz na narukvici, a Garmini na zasebnoj traki ..

Traka je malo nespretna za svakodnevno korištenje, ali u treningu bih je morao skinuti pa mi je za trening bolja traka ..
Vidjet ću još
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 10:44   #8
Evo nabavio Garmin Vivofit 3.
Još trebam nabaviti traku za mjerenje pulsa.

Za nekoliko dana ću moći ocijeniti jel se isplatila kupnja .. nadam se da bude

Ne mogu a da ne napišem .. kupovao u Chipoteci i sad prodavačica ne zna puno o tome i zove kolegu koji se kao razumije ...
Imaju sva tri Vivofit modela (1 i 2 i 3) i pitam čovjeka koja je razlika ..
"Pa ovaj vam je najstariji model, ovaj je noviji a ovaj najnoviji" .. no shit
I sad pitam koja je razlika u funkcionalnosti .. "Ma sve vam je to isto" ..
E, pa stvarno ...
Ok, bar sam dobio Garminovu besplatnu knjigu o treniranju (iako mi se čini da je više namijenjena za trkaće satove, ali dobro).
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 13:59   #9
Koliko si platio vivofit 3?
On ima dosta novih funkcija. Da li ti prepoznaje automatski aktivnost kojom se bavis? Ako moze, napisi osvrt.
Hvala
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 14:05   #10
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
Koliko si platio vivofit 3?
On ima dosta novih funkcija. Da li ti prepoznaje automatski aktivnost kojom se bavis? Ako moze, napisi osvrt.
Hvala
850 kn

A čuj kupio sam ga pa odmah na posao, tako da nisam imao nekih aktivnosti

Napisat ću osvrt za 5-6 dana kad budem imao više štofa ...
Zanima me i sleep tracker kako radi.
Jedino što nema HR trake, nju moraš nabaviti zasebno.
Jeftinije bi mi bilo da sam uzeo Vivo smart HR (1.100 kn, u svijetu medija .. vidio da je bio na akciji za tu cijenu, u Chipoteci je 1500) jer ima ugrađen HR monitor na zapešću ali ja ga na treningu moram skinuti tako da mi ne bi koristio.
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 10:51   #11
Garmin Vivofit 3 recenzija

Dakle prošlo je nekoliko dana da dam svoj osvrt na ovaj uređaj.

Kao prvo ovo nije smartwatch ... nikakve notifikacije o pozivima, porukama, Facebook, kontrole glazbenog playera, fotića i sl, zaboravite to.
Ako želite uređaj s takvim funkcionalnostima, nabavite smartwatch ili npr Garminov Vivosmart, MyKronoz ZeFit ili neki drugi takav sat.

Ovaj uređaj se povezuje s mobitelom preko Bluetootha ali isključivo radi prijenosa podataka o aktivnosti i prijenosa postavki. Iz tog razloga niti Bluetooth na mobitelu ne mora biti stalno uključen, dovoljno je jednom dvaputa dnevno sinkronizirati podatke i to je to.

Vivofit 3 (kao i prethodnici) vrlo je jednostavna spravica i vrlo je lagan za upotrebu. Na sebi ima mali display (nije touchscreen) i jedan jedini gumb.

Izvadiš iz kutije, staviš na ruku, povežeš s mobitelom i hodaj, trči i td.
Baterije su kao u klasičnim satovima i traju oko godine dana.

Kako bi se potpuno iskoristile funkcije Vivofita potrebno je na Mobitel skinuti Garmin Connect aplikaciju na koju se prenose podaci, prati napredak, analiziraju podaci i sl.
Na aplikaciji također unosite svoje osobne podatke kako bi uređaj mogao mjeriti udaljenost i kalorije.
Tu je i Garmin connect web portal koji je prilično pregledan i user friendly.
Preko aplikacije ili još bolje portala moguće je podesiti neke postavke uređaja koje on pokupi tijekom sinkronizacije (npr. formate datuma).
Na portalu je također moguće finije podesiti duljinu koraka kako bi mjerenje bilo preciznije.
Ja sam sve postavke uredio baš na portalu pa syncao sa satom.

Što vivofit mjeri:
Bazično to je zapravo inteligentni pedometar i njegova glavna karakteristika je mjerenje koraka, tj. kretanja.

Kao glavne mjere daje broj koraka, prijeđenu udaljenost i potrošene kalorije.

Mobilnu aplikaciju/web portal moguće je ovezati s ostalim aplikacijama za praćenje prehrane (npr. MyFitnessPal) i tako dobiti preciznije podatke o kalorijama.

Detekcija kretanja: Vivofit ima mogućnost detekcije vrste aktivnosti, što znači da bi trebao prepoznati kad hodate, kad spavate, kad trćite i sl.

Hodanje i spavanje manje više ok prepoznaje ali za neke druge aktivnosti nisam siguran.
Na treningu sam lagano trčao i nije to prepoznao kao trčanje, ostali dio treninga također nije detektirao ali radilo se o bodyweight treningu tako da me to ne čudi.
Te sve korekcije aktivnosti treba unijeti u aplikaciju zasebno.
(ja unosim preko MyFitnessPal-a, pa ga Garmin Connect pokupi i upiše).

Spavanje mi ok detektira i to mi je najzanimljiviji dio priče, npr detektira plitko i duboko spavanje, buđenja preko noći i sl. Za razliku od starijih modela, vivofit 3 automatski detektira spavanje (kod starijih odela se morao stisnuti gumbić za ulazak u sleep mod).

Vivofit se također može povezati s trakom za mjerenje srčanog ritma (s podrškom za ANT+ standard) i mjeriti srčani ritam .. traku nisam nabavio pa ne mogu ništa reći o tome.

E, sad isplati li se to, s obzirom na cijenu i na činjenicu da i sami mobiteli imaju ugrađene pedometre .. npr. ja imam LG Health aplikaciju na svom LG-u koja pristojno odrađuje taj posao.
Vivofit košta cca. 800-850 kn i stvarno ok radi svoj posao .. isplati li se ovisi..

Ako samo hodate i želite koliko toliko okvirnu ocjenu svoje aktivnosti, onda vam vivofit ne treba. Dovoljan je i mobitel.

Ako se bavite trčanjem ili nečim drugim i/ili želite malo više podataka o svojoj aktivnosti, onda je vivofit u redu.

Ako pak želite smartwatch funkcionalnosti i/ili konstantno praćenje srčanog ritma onda je ovo prejednostavan uređaj i treba vam nešto jače (i vjerojatno skuplje).
Za razliku od uređaja s ugrađenim HR detektorima na zapešću, mjerne trake nisu zamišljene da ih stalno nosite i mjerite srčani ritam.

Modno osvješteni mogu mijenjati narukvice za vivofit, a mogu se nabaviti u različitim bojama i dizajnima.

Kažu da je vivofit entry level uređaj, bazične funkcionalnosti uz nižu cijenu.
Ali opet, razlika između vivofita i vivosmart HR uređaja je nekih 300 kn, pa se vivofit može i preskočiti i prijeći na sofisticiraniji vivosmart.

Vivofit je zapravo jedan od skupljih modela s bazičnom funkcionalosti .. npr. MyKronoz ZeFit 2 Pulse koji ima neke smartwatch funkcionalnosti i prati srčani ritam je jeftiniji od vivofita (MyKronoz sam negdje vidio za cca. 650 kn).

Vivosmart HR ima moja cura i puno je veći od vivofita i djeluje puno krhkije i osjetljivije i kompliciraniji je za podešavanje i povezivanje, ali to bi već bila neka druga recenzija.
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 19:59   #12
Po svemu sto si napisao, nema neke velike razlike sa mojim vivofit 1. Ja uopce ne aktiviram sleep mode, on sam to odradi. U redu mi napise kad sam bio u dubokom snu itd na aplikaciji.
Razocarnja mi je sto ne prepoznaje automatski trcanje i bodyweight vjezbe.
Ako budem kupovao nesto novo onda cu uzeti neki garmin sam ili mozda vivosmart.
Hvala na recenziji.

ps.
Ako mozes napisati recenziju za vivosmart bilo bi super.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 10:03   #13
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
Po svemu sto si napisao, nema neke velike razlike sa mojim vivofit 1. Ja uopce ne aktiviram sleep mode, on sam to odradi. U redu mi napise kad sam bio u dubokom snu itd na aplikaciji.
Razocarnja mi je sto ne prepoznaje automatski trcanje i bodyweight vjezbe.
Ako budem kupovao nesto novo onda cu uzeti neki garmin sam ili mozda vivosmart.
Hvala na recenziji.

ps.
Ako mozes napisati recenziju za vivosmart bilo bi super.
Napisat cu i za Vivosmart HR+ kad nadjem malo vremena

A što se tiče neprepoznavanja trčanja .. čuj ja sam lagano trčkarao za zagrijavanje i dosta kratko, možda preslabo da bi on to skužio kao trčanje.


E, što se tiče spavanja ... sleep dijagram kojeg iscrtava temelji se isključivo na kretanju, a to isto radi i vivosmart koji nažalost ne uključuje u tu priču i heart rate.

Ono što meni smeta je to što ne pokušava razlomiti dubok san na temelju kombinacije kretanja i HR-a na REM i NREM.

Ok, to možeš sam, ekportirati podatke pa analizirati .. ali mogli su i to ugurati.
Ako je kretanje malo, a srčani ritam malo povišen = REM, ako je oboje nisko duboki NREM.
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 17:28   #14
Super, hvala. Ma gledao sam malo sto mogu uzeti bolje od vivofit 1 narukvice no odlucio sam da ostanem na njoj.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 21:12   #15
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
Super, hvala. Ma gledao sam malo sto mogu uzeti bolje od vivofit 1 narukvice no odlucio sam da ostanem na njoj.
Da.
Mislim da nema smisla uzeti 3cu ako vec imas jedinicu.
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 11:00   #16
Garmin Vivosmart HR

Kao što sam obećao ...

Vivosmart HR je kombinacija smartwatcha i fitness narukvice.
I za razliku od vivofita i sličnih uređaja puno je veća i više sliči satu.
S druge strane djeluje puno krhkije od vivofit narukvice.

Što Vivosmart HR ima a tiče se fitnesa:
- Broji korake
- Mjeri udaljenost
- Broji kalorije
- Mjeri srčani ritam
- Broji katove silaska i uzlaska
- Prati spavanje
- Štoperica

(Smart)watch karakteristike:
- sat i datum
- notifikacije (poruke, pozivi, mailovi)
- Vremenska prognoza

Kao i ostali Garminovi proizvodi, spaja se na Garmin Connect aplikaciju/portal.

Baterija traje cca. 4-5 dana i treba ga puniti ... puni se oko 3-4 sata.

Neću se ponavljati, sve što ima vivofit a ima i vivosmart je slično.

Vivosmart osim toga ima i ...
Mjerenje srčanog ritma - sat konstantno mjeri srčani ritam sa zapešća i zanimljivo je pratiti kako neke situacije utječu na srčani ritam, ali glavna namjena mu je pratiti ritam tijekom sportskih aktivnoti (zone, VOmax i sl) .. čini mi se da HR monitor ima mali delay kod praćenja ritma, nekih 10ak sekundi.

Mjerenje penjanje i silaženja po stubama - Hm ovo je dosta zbrkano .. nekad pokazuje više katova nego što je stvarno prijeđeno nekad manje . .nekad su uzlazni i silazni katovi u totalnom neskladu .. neki dan je pokazao 34 kata u usponu i 7 u silasku (silazak je još ok, ali je definitivno previše katova u usponu)


Što se notifikacija tiče, sat naravno mora biti stalno spojen BT-om na mobitel.


E, sad problemi ...

1. Metričke postavke. Sat stalno vraća na milje i funte. Sa svakom sinkronizacijom on postavke vrati na njih.
Probao sam i na satu i na portalu promijeniti ... ali ne on ih kod sinkronizacije opet vrati na milje.
Ista je stvar i sa vremenskom prognozom. Nikako podesiti da pokazuje Celzije a ne Farenheite.
Napravio sam i upgrade firmwarea, ali nije pomoglo.
I vidio sam na Garminovom forumu da nisam jedini s tim problemom.

2. Već spomenuti katovi

3. Udaljenost - Nekada nije jasno što taj Distance znači .. nekad je previše da mjeri samo hodanje, a premalo za ukupnu udaljenost (koja uključuje i javni prijevoz)

**********.
Konačna ocjena ... Ok, ali mislim da tu ima puno prostora za popravljanje.
Tehnologija je tu čini mi se još u nekim prijelaznim koracima prema savršenijoj i preciznijoj fazi razvoja.

Što se cijene od 1.100 kuna tiče ...
Ima jeftinijih uređaja popu MyKronoz ZeFIT Pulsea ... ali nemam pojma koliko je dobar u tome što radi ili bi trebao raditi.
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 10:41   #17
Update ...

Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
E, sad problemi ...

1. Metričke postavke. Sat stalno vraća na milje i funte. Sa svakom sinkronizacijom on postavke vrati na njih.
Probao sam i na satu i na portalu promijeniti ... ali ne on ih kod sinkronizacije opet vrati na milje.
Ista je stvar i sa vremenskom prognozom. Nikako podesiti da pokazuje Celzije a ne Farenheite.
Napravio sam i upgrade firmwarea, ali nije pomoglo.
I vidio sam na Garminovom forumu da nisam jedini s tim problemom.
Rješenje problema je u sljedećem ...

Treba u aplikaciji na mobitelu / ili na portalu ići na povezani uređaj, pa onda tu postoje postavke uređaja i tu podesiti na metričke mjere.


I drugo .. sad se pojavio problem povezivanja .. svako malo sat ne vidi mobitel i obrnuto.
Onda moraš nešto kemijati .. uključivati BT na mobitelu, brisati uređaj, pa ga dodati i sl.
Sad to može biti i do mobitela (HTC M8) .. ne znam
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 09:25   #18
Nešto recenzija ima ovdje: http://www.dcrainmaker.com/product-reviews
__________________
kajjaznam
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 11:40   #19
Xiaomi Mi Band 2 - original ili kopija?

Može li netko procijeniti je li ovo originalni proizvod ili kopija?
https://www.aliexpress.com/item/In-S...697694321.html

Na aliju je cijena 140 kn, a u našim dućanima 200+ kn

Zadnje uređivanje kuro : 30.04.2018. at 11:41. Reason: Dodao naziv proizvoda
kuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 09:46   #20
OQ fitness narukvice

Pozdrav svima!

Ima li tko iskustva sa OQ fitness narukvicama - https://www.oq-life.com/shop ?

Hvala unaprijed!
gogz316 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.