Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2016., 23:28   #21
Quote:
Bebi Zombi kaže: Pogledaj post
Dosta ti je da vidis da uopce postoje rasisti i homofobi. No umjesto da odmah skartas osobu koja se tako deklarira, probaj se zapitati zasto je ona takva? Zbog cega ima uvjerenja koja ima? Neki amer koji zivi u mijesanoj cetvrti i kojem non stop provaljuju u stan ili mu kradu iz auta samo crni ljudi, moze po meni opravdano biti rasist...Ili netko koga su silovali homoseksualci moze opravdano biti homofob. Nitko te ljude nikad nije ucio mrznji, ni u skoli ni u crkvi, ni na televiziji, pa ako mrze nekoga, onda tu mozda i postoji neki razlog, opipljiv.
da ono... idu gayevi okolo po gradu i siluju nevine muskarce...ajde ne kenjaj... ljudima prodje zivot u sramu da priznaju da ne vole sve sto vole mladi onda jos pola zivota dok napokon upoznaju nekog iste orjentacije i ajmo sad ih gadjat kamenjem i jajima jer eto oni to zasluzuju...

pa ono da i to crnca stavis u kontekst da na 80% razgovora nece dobit posao jer je crn cak ni sljakerski posao, pa onda da nikad na istom levelu kao bijeli gradjani cak i ako se probiju u neke grane onda mozes i skontat zasto pljacka...da prezivi... a prezivljavat mora jer si ga u startu zacementirao nize od sebe.... gledam to isto svaki dan u svedskoj sa svima koji nisu svedi... koliko god nacija slovila kao liberalna i slobodoumna....jesi kurd? ajde cistit...
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 23:44   #22
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
da ono... idu gayevi okolo po gradu i siluju nevine muskarce...ajde ne kenjaj... ljudima prodje zivot u sramu da priznaju da ne vole sve sto vole mladi onda jos pola zivota dok napokon upoznaju nekog iste orjentacije i ajmo sad ih gadjat kamenjem i jajima jer eto oni to zasluzuju...

pa ono da i to crnca stavis u kontekst da na 80% razgovora nece dobit posao jer je crn cak ni sljakerski posao, pa onda da nikad na istom levelu kao bijeli gradjani cak i ako se probiju u neke grane onda mozes i skontat zasto pljacka...da prezivi... a prezivljavat mora jer si ga u startu zacementirao nize od sebe.... gledam to isto svaki dan u svedskoj sa svima koji nisu svedi... koliko god nacija slovila kao liberalna i slobodoumna....jesi kurd? ajde cistit...
Nikad nisam stvarno shvaćala opasnost ovakovg krivog rezoniranja sve do sad pa se nisam niti brinula što drugima ne zamjeram neke stavove koje imaju po ovom principu. Baš mi je nešto u tvom postu bilo prosvjetljujuće i prosvijećujuće.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 23:46   #23
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
da ono... idu gayevi okolo po gradu i siluju nevine muskarce...ajde ne kenjaj... ljudima prodje zivot u sramu da priznaju da ne vole sve sto vole mladi onda jos pola zivota dok napokon upoznaju nekog iste orjentacije i ajmo sad ih gadjat kamenjem i jajima jer eto oni to zasluzuju...

pa ono da i to crnca stavis u kontekst da na 80% razgovora nece dobit posao jer je crn cak ni sljakerski posao, pa onda da nikad na istom levelu kao bijeli gradjani cak i ako se probiju u neke grane onda mozes i skontat zasto pljacka...da prezivi... a prezivljavat mora jer si ga u startu zacementirao nize od sebe.... gledam to isto svaki dan u svedskoj sa svima koji nisu svedi... koliko god nacija slovila kao liberalna i slobodoumna....jesi kurd? ajde cistit...
Zanimljivo, imao sam prilike raspravljati sa covjekom o politici na jednom portalu i ja sam bio u pravu, i on je znao da sam ja u pravu, ali je nastavio prcati i dalje. To je rezultiralo njegovom uvredom, mojom reakcijom na njegovu uvredu i mojim banom. Mozes li ti objasniti taj fenomen, koji je prisutan na cijelom hrvatskom netu?
Bebi Zombi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 23:51   #24
Mene osobno ne smetaju suprotni stavovi u nekim stvarima koje moji prijatelji imaju ,dok god znam da bih u tom košu ja bila njihova "iznimka ".
Dakle , ako moj prijatelj ne podnosi gay populaciju smatram da je to njegovo pravo ,no isto tako znam da kad bih mu ja npr. rekla da sam gay - kako to ništa ne bi promijenilo između nas. Dakle , u tom slučaju bi zbog mene pogazio svoje svjetonazore. To je pravi frend.

I ne ,ne bih otkantala nekog radi njegovih stavova jer bih u tom slučaju ja bila ta koja nameče vlastite. Ili mijenjaj svjetonazor ili ja odlazim. Mislim da to ne bi bilo u redu.

Ali to je samo moje mišljenje ..
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 23:52   #25
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
gledam to isto svaki dan u svedskoj sa svima koji nisu svedi... koliko god nacija slovila kao liberalna i slobodoumna....jesi kurd? ajde cistit...
To možda jer se družiš samo s onima koji čiste. Baš Kurda ima od političara i inženjera do komičara i nogometaša, a ako ništa, drže pizzerije i kekabdžinice.
La Blette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 23:53   #26
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
gledam to isto svaki dan u svedskoj sa svima koji nisu svedi... koliko god nacija slovila kao liberalna i slobodoumna....jesi kurd? ajde cistit...
To možda jer se družiš samo s onima koji čiste. Baš Kurda ima od političara i inženjera do komičara i nogometaša, a ako ništa, drže pizzerije i kebabdžinice.
La Blette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 00:00   #27
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Mene osobno ne smetaju suprotni stavovi u nekim stvarima koje moji prijatelji imaju ,dok god znam da bih u tom košu ja bila njihova "iznimka ".
Dakle , ako moj prijatelj ne podnosi gay populaciju smatram da je to njegovo pravo ,no isto tako znam da kad bih mu ja npr. rekla da sam gay - kako to ništa ne bi promijenilo između nas. Dakle , u tom slučaju bi zbog mene pogazio svoje svjetonazore. To je pravi frend.

I ne ,ne bih otkantala nekog radi njegovih stavova jer bih u tom slučaju ja bila ta koja nameče vlastite. Ili mijenjaj svjetonazor ili ja odlazim. Mislim da to ne bi bilo u redu.

Ali to je samo moje mišljenje ..
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 00:14   #28
Quote:
La Blette kaže: Pogledaj post
To možda jer se družiš samo s onima koji čiste. Baš Kurda ima od političara i inženjera do komičara i nogometaša, a ako ništa, drže pizzerije i kebabdžinice.
da, ima ih svugdje logicno, kao i bosanaca tajnika drzave, kao i hrvata gradonacelnika svugdje ima iznimaka i u svakoj naciji, eto imamo i crnog predsjednika amerike (doduse zenu jos nikad)...tvoj point bi bio?

Vecina pak zivi na socijali, zamotana s coporom djece i bez dozvole da se uklopi u drustvo, sto od strane rodbine sto od drustva, vecina zivi na marginalama drustva i to je drustvena greska
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 00:29   #29
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
da, ima ih svugdje logicno, kao i bosanaca tajnika drzave, kao i hrvata gradonacelnika svugdje ima iznimaka i u svakoj naciji, eto imamo i crnog predsjednika amerike (doduse zenu jos nikad)...tvoj point bi bio?

Vecina pak zivi na socijali, zamotana s coporom djece i bez dozvole da se uklopi u drustvo, sto od strane rodbine sto od drustva, vecina zivi na marginalama drustva i to je drustvena greska
Jesi li ti sigurna da znaš o kojem narodu pričaš?
La Blette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 00:38   #30
Hoces ds ti linkam afganistan prije samo 10g ili bosanske muslimane u Švedskoj i njemackoj ovih dana i sve spektre nikaba? Tvoja prvotna namjena je bila vrijedjanje a daljna svadjanje... sorry nije to moja razina ti nastavi gledat svijet ns tv-u

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 00:42   #31
Quote:
La Blette kaže: Pogledaj post
Jesi li ti sigurna da znaš o kojem narodu pričaš?
Ti s ovim linkovima upravo dokazuješ šta ti ona piše.
Meni je trebalo dosta vremena da shvatim što je tebi na toj slici trebalo ići u prilog tomu da si u pravu. Svatko ugleda ono što želi naći na slici, samo da opravda svoje strahove, tako i onaj kojeg su silovali pederi mrzi pedere jer se boji . Onda si on mora objasniti svoje strahove kao rezultat tuđih karakteristika, a ne vlastitih problema.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 08:31   #32
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Dakle , ako moj prijatelj ne podnosi gay populaciju smatram da je to njegovo pravo ,no isto tako znam da kad bih mu ja npr. rekla da sam gay - kako to ništa ne bi promijenilo između nas. Dakle , u tom slučaju bi zbog mene pogazio svoje svjetonazore. To je pravi frend.
Mislim da je takvih užasno malo :/

Moja razjebana prijateljstva:
1. Skužila sam da samo ja iniciram komunikaciju i dogovore. Kada sam se prestala javljati, prestalo je i prijateljstvo.
2. Frendica (živjela sam u njenoj zemlji) kojoj sam bila "jako draga", ali uvijek je morala spomenuti nešto protiv stranaca.
3. S 2 frenda (ne istovremeno) mi se dogodila situacija opisana u 1. postu (nespretno su pokušali natuknuti da bi mogli biti zajedno, ja se pravila da nisam čula) - nakon toga su odnosi zahladili, a kad su našli cure i zamrli. Povremeno se vidim s jednim, ali nije to više to. S drugim sam bila na kavi nakon što se nismo vidjeli 5 godina, bilo je ugodno, ali čini mi se da je samo htio doći do informacija o nekim ljudima
4. Frendica koja nije podnosila da u muškom društvu netko osim nje ima pažnju (doslovno dizanje od stola i sl.)
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 08:35   #33
Zbog izdaje.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 09:24   #34
Ja se ispričavam, ali je li ovo tema o tome što nam je razlog za prestanak komunikacijek s nekime ili rant protiv konzervativaca?
Jer kako je krenulo, sve se svodi na rant.

Iskreno, ne znam što bih rekla što mi uništi neki odnos. Uvijek to bude splet više okolnosti.
Ljudi misle ako si dobar, da si glup...
I tako.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 09:35   #35
Ne razumijem ljude koji razjebavaju odnose jer netko drugačije MISLI. Ko neki prvoborci.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 09:39   #36
Zahlađenje i udaljavanje može doći iz raznih razloga, ježi ga, razviješ se u različitim smjerovima. To ne boli toliko.
Baš baš razjebavanje dođe zbog nekih izdaja ili većih razočaranja.
Svjetonazorski me zabole dok se ne radi o ekstremima. Bar imamo oko čega raspravljat. No nemam prijatelja koji mrze homoseksualce ili vjernike ili... Pa očito biram liberalne ljude koji dozvoljavaju drugima da žive kako žele i imaju različite stavove dok ne zadiru u ljudska prava.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 09:47   #37
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Zahlađenje i udaljavanje može doći iz raznih razloga, ježi ga, razviješ se u različitim smjerovima. To ne boli toliko.
Baš baš razjebavanje dođe zbog nekih izdaja ili većih razočaranja.
Svjetonazorski me zabole dok se ne radi o ekstremima. Bar imamo oko čega raspravljat. No nemam prijatelja koji mrze homoseksualce ili vjernike ili... Pa očito biram liberalne ljude koji dozvoljavaju drugima da žive kako žele i imaju različite stavove dok ne zadiru u ljudska prava.
Naravno.
Ne moram se u svemu slagati s prijateljem. Svjetonazorski moramo biti bliski, ali različita mišljenja su prihvatljiva čak i poželjna.
Ono što ne opraštam nikome je izdaja povjerenja i zanemarivanje doista važnih stvari u odnosu, radi pizdarija koje udaraju na nečiju taštinu i sujetu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 10:17   #38
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Zbog izdaje.
Sta vam znaci izdaja, daj konkretno pisite. Rekla si prijateljici nesto u povjerenju pa ona to nije zadrzala za sebe ili?

Ja sam jedno prijateljstvo raskinula- bile smo bliske od 12. godine do 25., i onda sam joj se prestala javljat i svu komunikaciju prekinula. Neki dan mi je poslala poruku da bi zeljela da upoznam njenog sina i muza, ja sam nesto hladno odgovorila. Nekad se preispitujem i razmisljam dal obnovit tu pricu, ipak smo prolazile puno toga zajedno, ali onda se sjetim razloga zbog kojeg sam odlucila prekinuti prijateljstvo, i nema smisla obnavljat.......
Crvena-boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 10:26   #39
Quote:
Crvena-boja kaže: Pogledaj post
Sta vam znaci izdaja, daj konkretno pisite. Rekla si prijateljici nesto u povjerenju pa ona to nije zadrzala za sebe ili?

Ja sam jedno prijateljstvo raskinula- bile smo bliske od 12. godine do 25., i onda sam joj se prestala javljat i svu komunikaciju prekinula. Neki dan mi je poslala poruku da bi zeljela da upoznam njenog sina i muza, ja sam nesto hladno odgovorila. Nekad se preispitujem i razmisljam dal obnovit tu pricu, ipak smo prolazile puno toga zajedno, ali onda se sjetim razloga zbog kojeg sam odlucila prekinuti prijateljstvo, i nema smisla obnavljat.......
rekla nekome pa nije zadržao...
A draga odavno smo ti mi izvan te trač bljač spike.
Izdaje su puno ozbiljnije stvari.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 10:37   #40
Naj frendica i ja smo poznate po tome da smo u stanju satima raspravljati o nekoj temi i to svaka na svojoj strani bez da se potučemo ili nadurimo

Ali, to su teme koj niti jednoj nisu krucijalne (tipa dinamov stadion )

No da odjednom shvatim da je teški homofob ili da bi bićevala sve žene koje su za abortus ili da je ukrala bebi lizalicu bojim se da je više ne bih gledala istim očima i da to s vremenom ne bi više bilo to.

Isto tako sam sigurna da niti ona ne bi mgla preći preko nekih takvih stvari kod mene.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.