Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2016., 23:24   #41
Ako si...
Ako računamo samo davanja i pranje, imo to je sica u odnosu na naplaceno.
Ocito si postala iznajmljivac, sumnjam da bi se u to upustila (i ti i bilo tko) da mislis da tu nema zarade. Osim ako je to tek nacin da se odrzava stan/kuca /apartman koji ti je pao s neba.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 23:32   #42
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ako sam kupila mali apartmancic i ne racunam nikakav rashod/troskove/ulaganja, app ce mi vratiti ulozene novce u kupnju za 10 godina.
ako tebe veseli takva računica onda je to valjda ok, ali dojma sam da ćeš nakon prve sezone (tu ipak adrenalin prevladava nad papirom i brojevima) i nakon par uništenih ručnika/plahti/stolica/madraca/wc školjki promijeniti razmišljanje

sve da ti tri godine ne unište ništa doći će vrijeme za neko ulaganje, a u 10 godina imaš bar dva farbanja, izmjenu bar polovine namještaja, izmjenu bar tri ture ručnika i posteljine, izmjenu madraca, izmjenu bojlera/klime, izmjenu koje pipe itd itd ... pod uvjetom da želiš da taj app na nešto liči

a ako staviš na papir i troškove struje, vode i paušala u 10 godina se nakupi solidna svota

i onda shvatiš da se app ipak nije sam otplatio nego da si bar 40 % iskeširala iz svojeg džepa

a ako u posebnoj tekici vodiš troškove wc papira za 10 godina ćemo imati dokumentirano koliko je to beznačajan trošak
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 23:38   #43
Opal, pa znam da nije tako, to sam kajperinji pisala u smislu da kad bih imala samo prihode, a nikakve rashode, onda bih u 10 god povratila investiciju. Posto nije tako (rashoda ce itekako biti) razdoblje povrata ulozenog ce biti duze.
Nemam nikakve iluzije o zaradi i skeptik sam :..
Pa bezbroj puta sam pisala da je turizam niskoprofitabilna bransa.

Kajperinja, nista nam nije palo s neba. Bas nista.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 24.07.2016. at 00:18.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 00:18   #44
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ovo stvarno ne mogu vjerovati.
Pa da se radi o jednom apartmanu za 50€ i samo 60 dana popunjenosti to je 3000 eura. Za 2 kreveta (2+2) placa se cca 1200 kn godisnje. Kad od 22500 odbijes tih 1200kn ostaje ti jos preko 20oookn za pranje posteljine.
Jasno mi je da ta lova ode na stosta drugo, ali da ode 30% na davanja i na pranje posteljine stvarno ne vjerujem. Bar su pausalci zasticena vrsta, od zarade im se ne uzima puno, a pranje ne moze toliko pojesti.
Nameti drzave su za pausalce stvarno minorni. Problem je sto iste placaju oni sa malom i ogromnom zaradom, ali u biti ...nisu vrijedni spomena u usporedbi s bilo cime tj. s nekom firmicom koja ima daleko veca davanja svaki mjesec.
(mjesecna davanja su debelo veca nego godisnja za jedan apartman, pa za daljnje ulaganje tesko ostane)

kajperinja jes ti plava il se praviš ?
Aj pročitaj ovo dolje ....
SVAKe godine farbamo
SVAKE godine kupujem posteljinu , ručnike i Jastuke
WC daski kupim nekoliko godišnje
SVIM gostima kupim paket wc papira , det za suđe , tekući sapun i sredstva za zaštitu od komaraca
SVakio čišćenje iziskuje sredstva , pranje posteljine iziskuje platiti praonicu ili opet vrijeme , detergente i struju za peglanje

SVIM gostima pripremimo nešto za dobrodošlicu
SVAKE godine plaćam kemijsko čišćenje tapeciranog namještaja
SVAKE godine servisiramio klime ( komada 2 )
Samo T-comu za tv i internet godišnje ostavim 500 eur
Čistoću , vodu , komunalije i ostalo plaćam cijelu godinu .....
E , dok nisam počela s ovim mislila sam isto ko i ti, ali ja nisam čitala forum za razliku od tebe koja si tu već godinama...i samo množila broj dana s cijenom noćenja, Jel ti sad jasnije di ja potrošim više 30% prometa ?
dazd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 02:28   #45
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ako si...
Ako računamo samo davanja i pranje, imo to je sica u odnosu na naplaceno.
Ocito si postala iznajmljivac, sumnjam da bi se u to upustila (i ti i bilo tko) da mislis da tu nema zarade. Osim ako je to tek nacin da se odrzava stan/kuca /apartman koji ti je pao s neba.

Meni palo s neba, tri stana uz more
Kupila još jedan u Zg da se nađe, al ga ne rentam po ljeti slabe su cijene. E sad ova tri rentam u ST da bih plaćala kredit za ovaj u ZG, i kredit za kuću koju sam ja kupila. Kužiš, kad bih računala amortizaciju za ova tri ne bih mogla govoriti o zaradi. To je minus, a moraš znati da nitko od iznajmljivača ne računa svoj rad u trošak, a dvi ure čisćenja se zna pošto je. Pa ja ne točam skoliozu i artritis u moru nego cistim nakon posla.

Kad vratim kredite, stanove ce dobit dica, pod uvjetom da odmah kupe drugi, za ratu ce imati od rentanja plus ce morati dodati, kao ja sada. To ti je ekonomija, al nema tu luksuza, da su roditelji mog muza bili rastrosni, meni ne bi palo s neba.
Zaključak: ne isplati se dići kredit, pa kupiti nekretninu za rentanje, ako nemate dobro zaleđe.
marulica14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 10:21   #46
Quote:
dazd kaže: Pogledaj post
kajperinja jes ti plava il se praviš ?

E , dok nisam počela s ovim mislila sam isto ko i ti, ali ja nisam čitala forum za razliku od tebe koja si tu već godinama...i samo množila broj dana s cijenom noćenja, Jel ti sad jasnije di ja potrošim više 30% prometa ?
Plava nisam, nit' se pravim, niti razmisljam tako kako si ti prije, pa da samo mnozim eure i dane. Niti nisam nikada razmisljala na taj nacin.
Ali ocito corava jesam jer sam previdjela dio recenice i krivo shvatila da kao 30% ode samo na davanja i pranje posteljine.
Sorry
Edit:
Btw, napisala sam:
"Jasno mi je da ta lova ode na stosta drugo, ali da ode 30% na davanja i na pranje posteljine stvarno ne vjerujem."
Naravno da ode na stosta.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 24.07.2016. at 10:50.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 10:40   #47
ono sto mnogi potencijalni ulagaci u nekretnine za iznajmljivanje zaboravljaju i olako procjenjuju troskove je trosak vodenja iznajmljivanja ako se sami s time ne bave, odnosno ako su jako dislocirani od nekretnine...koliko puta sam cuo da bi netko kupio nesto na moru i da ce tu imati toliki i toliki prihod godisnje, a onda na pitanje tko ce mu to i za koje novce voditi ostane nijem a to moze biti i do 50% prihoda...bez rezija i tekuce amortizacije
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 10:56   #48
Pozdrav svima, već dugo vremena vas čitam i vrijeme je da se malo uključim u raspravu. Kako sljedeću sezonu planiram početi s iznajmljivanjem, kao dodatnim prihodom , proučavam sve dobre i loše stvari ovog zanata i mislim da se isplati. Sreća je što imam postojeću nekretninu koja ne traži velika ulaganja a pogotovo što je apartman(i) u Dubrovniku.

Da nebi ulazio u ovaj posao samo zato da se nešto događa malo sam se poigrao s brojkama i evo što je ispalo https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1397600749

Nadam se da će mi dubrovački iznajmljivači potvrditi slične brojke. Uglavnom, mjenjajte cijenu nočenja, broj ležaja, popunjenost, proviziju oglašivača, dnevni trošak i eventualni popust i eto zarade u sezoni.
beepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 11:02   #49
Gdje su procijenjeni tekući troškovi? Bez toga računica ti ne štima.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 11:06   #50
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Gdje su procijenjeni tekući troškovi? Bez toga računica ti ne štima.
zanimljiv mi je i postotak provizije... samo 3% što znači da air puni sve

uz te cijene bez i jedne ocjene teško
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 11:09   #51
Hmmm, ja sam vidio 15% provizije a i sada kad sam gledao netko je mijenjao na 3 i još štošta.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 11:10   #52
Bilo je na TV prije pola godine, čovjek ima hotel u Austriji, onako mali hotel, rekao je da nema zarade ako objekt nije pun 6 mjeseci u godini. On je mislio na našoj obali otvoriti slično, uradio projekt, sve izračunao, i pametno zaključio da nema para
marulica14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 11:11   #53
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
zanimljiv mi je i postotak provizije... samo 3% što znači da air puni sve

uz te cijene bez i jedne ocjene teško
Tablica je informativna, igrajte se malo. Uz bookingovu proviziju, manje cijene i nekakav popust zarada pada na cca 6000 EUR.
beepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 12:22   #54
Quote:
beepe kaže: Pogledaj post
Tablica je informativna, igrajte se malo. Uz bookingovu proviziju, manje cijene i nekakav popust zarada pada na cca 6000 EUR.
Sretno ti bilo i dabogda ti se ostvarilo sve iz tablice. Aj, molim te, javi nam se 1. listopada 2017. da vidimo što je na kraju bilo.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 13:35   #55
Ja bi triba 8k eur zaradit ovo lito da vratin kredit koji je ulozen u stan. Vec znan da necu toliko zaradit, nema sanse.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 14:31   #56
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
Sretno ti bilo i dabogda ti se ostvarilo sve iz tablice. Aj, molim te, javi nam se 1. listopada 2017. da vidimo što je na kraju bilo.
Nije loše

Ajmo sad ozbiljno, tema je zarada od turizma i vjerojatno je namjenjena, kako dosdašnjim tako i budućim iznajmljivačima. Ono je moj pogled na mogučnost zarade i vjerujem da sam predvidio sve moguče prihode i rashode. Ako nisam, nadam se dobit povratnu informaciju za ono što sam preskočio (kao što je aaston spomenuo, tekuće održavanje).

Slažem se da cijene mogu biti manje, popunjenost također. Ne mora sve biti preko Aira, postoje i drugi oglašivači, za rupe (rupetine) u kalendaru postoje popusti tako da konačna zarada može biti puno, puno manja ali i dalje mi se para da je tablica nekakav orijentir novim iznajmljivačima što mogu očekivati. (uvjet, treba imat postojeću nekretninu s nevelikim ulaganjima)
beepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 18:34   #57
optimistično računam na oko 30%, a planiram i ulažem do 20%; sve preko toga je "kocka"
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 22:25   #58
Quote:
beepe kaže: Pogledaj post
Nije loše

Ajmo sad ozbiljno, tema je zarada od turizma i vjerojatno je namjenjena, kako dosdašnjim tako i budućim iznajmljivačima. Ono je moj pogled na mogučnost zarade i vjerujem da sam predvidio sve moguče prihode i rashode. Ako nisam, nadam se dobit povratnu informaciju za ono što sam preskočio (kao što je aaston spomenuo, tekuće održavanje).

Slažem se da cijene mogu biti manje, popunjenost također. Ne mora sve biti preko Aira, postoje i drugi oglašivači, za rupe (rupetine) u kalendaru postoje popusti tako da konačna zarada može biti puno, puno manja ali i dalje mi se para da je tablica nekakav orijentir novim iznajmljivačima što mogu očekivati. (uvjet, treba imat postojeću nekretninu s nevelikim ulaganjima)
Evo i jedna je moja susjeda s vrha ulice predvidjela sve prihode i rashode kada je u lipnju uređivala stan. Ali eto jučer je naručila iz IKEA-e novo BARMHÄRTIG
Staklenokeramičko kuhalište, crna
1.499 kn
Broj artikla: 102.228.21
jer su joj gosti ono od lipnja razbili...
Ma ovo ti je nesiguran totalno posao (evo zadnja dva dana slušamo i gledamo što se zbiva u Njemačkoj - ne bih bila u koži iznajmljivača čiji su gosti pretežno Nijemci....). Može se lijepo zaraditi ako imaš postojeću nekretninu na dobroj lokaciji, nekoga tko će se samo time baviti (znači neplaćati čistačice, pranje posteljine, kupovati na akcijama guz papir, deterđente jedne, druge, treće, pete, posteljinu, ručnike...) i ako ne dižeš kredit. Ali u današnje doba dignuti kredit i igrati samo na kartu turizma - ja nemam toliko hrabrosti. Ne bih htjela da tvoje postove čitaju neki koji čitaju s nerazumijevanjem pa da se zalete nerazmišljajući jer gledaju samo kolonu ZARADA, pa da se uvale u neke kredite pa poslije bude KUKU-LELE...
Mislim da će već KUKU-LELE biti početkom kolovoza u Splitu kada ispadne da se veliki dio novih iznajmljivača nije "snašao" te da neće imati odakle pokriti kartice koje su provukli u svibnju i lipnju na mnoštvo rata. Znam ženu koja još uvijek (a danas je 24.7.!!!!) nema niti jednu jedinu rezervaciju!!!
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 14:15   #59
Ne kuzim, sta fali Njemcima? Di da potpisem da mi gosti budu samo Njemci (i ostali narodi njemackog govornog oodrucja) i Česi. Odma bih dao 20posto godisnje zarade.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 21:30   #60
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Ne kuzim, sta fali Njemcima? Di da potpisem da mi gosti budu samo Njemci (i ostali narodi njemackog govornog oodrucja) i Česi. Odma bih dao 20posto godisnje zarade.
Nijemcima ništa ne fali. Samo što ove godine imaju veliku frku doma pa su neki počeli otkazivati putovanja. Priča mi tip koji živi u Njemačkoj da njegovi neki frendovi domoroci ne žele ići izvan Njemačke od straha da im se ne usele u stan izbjeglice. Izgleda da postoji tako neka caka u zakonu da to mogu.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.