Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2016., 14:15   #21
Počela gledati došla do lijepog Mostara

Još čut naš jezik u seriji totalno zanimljivo.

Tek sam na samom početku, nisam čitala ove opise epizode, neka mi bude iznenađenje. Svi glumci su mi nepoznati (što je super) pa neka me i priča iznenadi.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???

Zadnje uređivanje seeni : 27.08.2016. at 14:27.
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 23:42   #22
Konačno odgledala prvu epizodu. Svašta se nešto izdešavalo ja kontam sad će kraj kad pogledam ono prošlo tek 50-tak minuta.
Šta mi se sviđa:
- Glumci svi nepoznati, tako da me niko unaprijed ne nervira zbog nekog drugog lika ili da mi ide iz štampe na živce. Plus još lijepi glumci. Glavna glumica ima neku neobičnu ljepotu, pretpostavljam (nisam je googlala) da je neka bivša misica jer mi se čini visoka, ali dobro glumi. Tetka mi je baš simpatična.
- Lokacije snimanja je ono što mi se najviše sviđa. Odlično rade reklamu Turskoj, sve same razglednice, prikazuju ono najljepše. Sve lijepo puno boja, jest da se vidi da to i kompijuterski dorađuju. Samo bojim se da je mala (nova?) produkcija kao što je ova krenula previše ambiciozno. Koje su samo vile oni iznajmili, snima se u dva grada, pa ni Ay yapim ne bi ovo mogao (a niti bi to ni radili) finasirati. Onda je problem jer ako serija ne bude zarađivala dovoljno da pokrije ogrome troškove (a kirija za one vile sigurno nije mala) seriju ukidaju i sa solidnom gledanošću jer garante prodaje oni nemaju. Tješi me to što su im glumci jeftini.
- Pričica dosta za sada lagana, a nije glupasta komedija što je svakako pozitivno. Ne sviđa mi se samo ideja o srcu. On nikad neće voljeti nju zbog nje, ili vidjeti samo nju, nego će uvijek biti tu njegova mrtva djevojka. Što se mene tiče mogli su to preskočiti.
- Sviđa mi se što bogataše nisu prikazali totalno ukočene i bez duše kao u nekim drugim serijama.

E šta mi se ne sviđa...
- Vidim ženske već lude za njim, dijele fotkice na fb, a meni se ne sviđa....glumac koji glumi Ruzgara. Ono na prvu nije mi bio wow ali meni to nije presudno da bi gledala, ali smeta mi njegov glas, voljela bi da su ga sinhronizirali, jer s onim likom ne ide onaj slabašni glasić. Ono lik se razbacuje mišićima, opasna faca, sav zarastao,.....i onda progovori...Sva sreća pa puno i ne govori i nadam se da neće. Inače ne glumi ni on loše. I na onom vjenčanju, ajde da je on siromah koji je prvi put obukao odijelo pa ne zna se ponašati, ali on je bogataško dijete, njega mati iz zatvora dočekuje u svečanoj haljini, a on sav nekakv pogrljen i razbacao se. Da nije bogataš i to iz elegantne porodice, pa čak i plesati zna, sve bi bilo ok, ovako nije. Ja nisam ljubitelj plavih muškaraca još i s plavim očima ali onaj Zeynepin bivši mi je veća faca od Ruzgara.

Uglavnom gledat ću dok je ne tipično turski ne ubrljaju, čim počnu s nebulozama, prelazim na neku novu koja je isto na početku dobra, bar uvijek ima izbora jer uvijek počinju nove.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 10:52   #23
Prevedeni dijelovi serije. Hvala Erna.
KLIK

Bukmarkirajte tu stranicu i nastavite pratiti.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 16:44   #24
seeni uglavnom potpisujem to stro si napisala.
Sve je novo od producentske kuce, do tima csenarista i glumaca koji su bar meni bili nepoznati.

Nova lokacija van Istanbula i Izmira, skroz drugacije. Ali ce se radnja sigurno premjestiti u Istanbul veom brzo.
SUmnjam da bi produkcija usla u ovakav projekat oslanjajuci se samo narating, sve me izgleda suvise ba visokom nivou da nemaju u planu bar 20 ep bez obzira na rating. S obzirom da je rating za sada ok, nadamo se da cemo uzivati u bar 20 ep. Meni je to sasvim dovoljno, ne volim serije koje teraju do u nedogled a kvalitet samo pada.

Eto vidjecemo, sta ce biti...
jasnapg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 00:40   #25
Kizlar je li moguce da nijedna ne gleda ovu seriju?

Predivna je
jasnapg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 09:54   #26
Quote:
jasnapg kaže: Pogledaj post
Kizlar je li moguce da nijedna ne gleda ovu seriju?

Predivna je
Stvarno lepa i neobična serija, uživanje je gledati



Naročito mi se dopala Deniz Baysal (Zeynep), dok onog Kutaya jedva gledam, izrazito mi je antipatičan - baš odgovara liku
Što se tiče Ruzgara, može da prođe ali mi ipak nije jasno to neko ludilo za njim na fb što kaže seeni
Ne gledam u originalu, pa sad čekam ruski prevod treće, a evo i fragmana za četvrtu

Rüzgarın Kalbi 4. Bölüm 1. Tanıtımı

p.s. Gleda li neko Bodrum masali? Prva epizoda mi je bila odlična
kraljicaletnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:07   #27
Svidja mi se serija, svidjaju mi se njih dvoje i pojedinacno i kao par, mada me u trecoj epizodi Zeynep iznervirala.



Kako su oboje progutali knedlu...


Ja ne znam kakvo je to silno, a besmisleno obuzdavanje, mjesto da se bace jedno na drugo.

Zeynep je bila grozna prema Ruzgary i nije mu dozvolila ni da joj objasni, da iznese svoju stranu price povodom navodnog fizickog obracuna sa Kutayem!
A onaj magarac Kutay ne znam samo kako opet zasluzi njeno povjerenje u trenu i da je njegova rijec svetinja.
Bas mi je bilo drago kad je napokon vidjela snimak i shvatila da ga Ruzgar nije isaketao, vec da je sam iscenirao sve za njene oci, te kakva je ona gusta ispala. Koliko mi je bilo drago sto je istina izasla na vidjelo, toliko mi je bilo drago da se Zeynep grize jer je pojela govno.
A tek sta zena uradi kad je Ruzgar dosao da je spasi od Kutaya otmicara... Tu je tek usrala i kola i rudu i sefa i stanicu, uprskala je totalno stvar.
Toliko me naljutila da mi je bil drago kad su se na kraju serije mimoisli.
E, vala, neka su. Treba joj jedna dobra zivotna lekcija.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:42   #28
Matrix, mene je isto iznerviralo, a koga nebi, ali mi je još nešto počelo ići na šivce, naime ono silno titranje oko nje svekolikog bližeg i daljeg roda... Znam da su posebno osjetljivi na nju, ali ispada pomalo bajkovito. Jer, em su je tvorci sad skroz zaglupili i zaćoravili, em nema tamo nikoga ko bi joj to direkt sasuo u ono lijepo lišce. Već vidim da će se i ovdje Ruzgar trebati lavlje boriti za njih, ali, avaj u tome i jest problem, Ruzgar je psihički toliko zakočen, da djeluje polumrtav. Oboje su u žešćem problemu, pa ne vidim otkud bi moglo doći svjetlo.
hepp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 12:27   #29
Najava za 4.epizodu sa prevodom..

http://www.dailymotion.com/video/x4rxaro

Vidim da im rejting raste iz epizode u epizodu,
subotom nije velika konkurencija, imaju sanse da opstanu
Helenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 00:07   #30
Druga najava 4. epizode.

https://vk.com/video268009268_456239219

Ruzgar prosi Zeynep!


__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 15:11   #31






http://smg.photobucket.com/user/jasn...tml?sort=3&o=2



jasnapg is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.09.2016., 00:59   #32
Meni su sve bolji i bolji kako se razvija ljubavna prica i dovode ih u razne pipkajuce situacije.
I rejting raste iz epizode u epizodu.

Od izvinjenja i pomirenja, pa nadalje, scene su bile sve bolje i bolje, sve sladje i sladje, a kad je ona zapjevala onu divnu ojesmu, rastopili smo se i Ruzgar i ja.

Zeynep presretna sto je nasla Ruzgara...



Vjetrenjace, mjesto njenog utocista i dio njegovog tuznog sjecanje na pokojnu vjerenicu...
Mada, na licu mjesta, nije bas na pokojnicu mislio.







Branje grozdja...



Pjesma...



I za kraj prosidba. Doduse vise kao rjesavanje problema zvanog Kutay, ali opet...neku drugu sigurno ne bi zaprosio...iako toga mozda i nije svjestan...

Jedva cekam sledecu epizodu. Nadam se da ce prezivjeti ukljucivanje starih serija i dolazak novih.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 10:01   #33
Nakon završetka prošle epizode, osjećala sam se da je nešto falilo.
Nijesam bila zadovoljna ali sinoć sam odgledala ponovo, i svidjela mi se.
Glavni glumci su super, imaju potrebnu hemiju, pozitivne vibracije ama super su.
Sporedni likovi su takodje dobri, posebno mi se djed svidja nije jedan od onih karikiranih likova nego taman daje potrebnu dozu humora.

Sad očekujem da ona kaže evet, vjenčaju se i vrate za Stambol, e tek tamo ona počinje da se odmotava klupko.
Kutay da rovari dok god ne otkrije tajnu.
U medjevremnu će se oni baš zavoljeti ali Zeynep će biti povrijedjena, pa će tračti i oblijećati oko nje.... Sve u svemu ja očekujem da tu bude ljubavi na pretek

Evo pjesme iz prošle epizode.
Gülay - Mucize

https://www.youtube.com/watch?v=clr9mFvuaew
jasnapg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:41   #34
I muzika je divna.

Pjesma koja ide dok cure spremaju Ruzgarovu kucicu:
https://www.youtube.com/watch?v=4nfYdc4fKuQ

Originalna pjesma koju je Zeynep otpjevala uz gitaru:
Esmeray - Soruyor Musun?
https://www.youtube.com/watch?v=yA_T-rh54yc

Sto se tice osjecaja da je u epizodi nesto falilo, citala sam i na drugim mjestima da su cure ocekivale vise. Ali to je zbog prosidbe i zbog ocekivanja da je prosidba rezultat emocija Ruzgara prema Zeynep.
A oni nisu bas tako daleko stigli s emocijama, a i tu gdje jesu stigli - svojih emocija nisu svjesni.
On svoja djela i reakcije vidi kao zastitnicki cin prema jednoj djevojci uopste, a pogotovo prema djevojci koja nosi srce njegove bivse drage.
A ona u Ruzgaru vidi utjehu, nekoga kome moze otrcati i izjadati se, ispricati sta joj je na dusi, otkriti djecije snove i tajne...ali prijateljski...
Tako oni misle. Tako zele da misle. A kako jeste, vidi svak' ko nije corav.

Jedva cekam sledecu.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 21:20   #35
Ima negdje prevod ove serije?
ili barem dijelova serije?
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 01:12   #36
Quote:
Lucky kaže: Pogledaj post
Ima negdje prevod ove serije?
ili barem dijelova serije?
Ima ruski prevod, dok na našem jeziku ima prevedenih delova, npr. ovo

https://www.dailymotion.com/video/x4...-svoje-srce_tv

kraljicaletnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 16:55   #37
Najava za sledecu sedmicu me razljutila.
Tacnije, ponovo me razljutila Zeynep.
Opet je bezobrazna prema Ruzgaru koji joj samo zeli pomoci.
Kad bi on nekako bio na dugme, upali-ugasi, pa kad bi ona da pravi Kutaya ljubomornim i da ga tjera od sebe da je Ruzgar tu, a kad bi da se igra romantike sa Kutayem, onda da Ruzgar nestane sa vidika.

Kako je nije sramota da zapinje za njegov nacin zivota? Kako je samo nije sramota da mu se obraca tako?
Voljela bih da ovaj put plati punu cijenu za svoj bezobrazluk, a ne da se izvuce sa debelim popustom, jer je Ruzgar mekog srca i lako oprosti.

Ko je ona da se njemu mijesa u zivot, pravo je pitanje!? Ko je ona i sta sebi umislja!?
Dogovorili su glumu za jedan dan, za vjencanje. Glumu...a onda je ona ta koja je digla ljestvicu i molila ga za fizicki kontakt, molila ga da je poljubi i tako spasi od Kutaya koji govori istinu - da je ona tuka koja bez njega ne moze, makar on povaljivao okolo sve sto hoda na dvije noge.
Ona je ta koja je njega uvalila u probleme s Kutayem, jer ona je Kutaya znala, on nije. Ona je znala sta se moze od smrda ocekivati, on nije.
Pa je on, zbog glumljena njegog momka, dozivio fizicki napad od Kutayevih potrckala.
Pa mu je Kutay preturao kucu, iz kuce ukrao sliku i tu sliku pred njegovim i Zeynepinim ocima pocijepao.
Pa mu je Kutay unistio i ono malo sto u kuci ima, napravio dar-mar, pocijepao njenu sliku koju je Ruzgar kupio.
Pa ga je Kutay lazno optuzio za fizicki napad na svoju licnost.
Pa ga je jos ona napala, kao zadnje govno, kad je dosao u spasilacku misiju otete djeve, a djeva ustvari glupa kao panj i pada na lazljivog gada i spasavati je jedino treba od vlastitog zatucanog mozga.

I onda Zeynep digla nos zbog propsidbe valjda. Sto je isti kuki kao i ovo do sad, sto joj glumi momka. Mogu glumiti zarucnike do kad treba, bez pipe, dire, stipe, bez iceg. Ista fasa druga etiketa.
Ali ne, nesto tu nju zulja. Mozda suze u Kutayevim ocima.
Njima je isto, glumili momka i curu ili glumili zarucnike, ali Kutayu nije...u tome je mozda problem. Jer sta ce mala mica cica , tako jadan i povrijedjen. Treba ga priviti na grudi, paziti, maziti.

A nije se zapitala zasto je Ruzgar dosao tu, zasto je on pobjegao Bogu iza nogu.
Nije se zapitala boli li njega nesto.
Nije se zapitala zasto covjek sa jednim ruksakom na ledjima ima sliku neke zene sa sobom i da li ga je povrijedilo sto je njen ludjak od bivseg tu sliku pocijepao, pa nije otisla do njega, nasamo da pokusa pricati o tome.
A Ruzgar se, uz sve to, zapitao sta nju boli, sta njoj treba, raspitao se kod tetke o rani iz djetinjstva.
I cica se na kraju dernja na njega.

Cico, zasluzila si sut u guzicu koji ce te katapultirati ravno na glavu direkt u stvarni svijet!
Pa da vidis malo sta je stvarni gubitak, sta znaci izgubiti covjeka, a ne govance poput Kutaya, gdje je dobitak izgubiti ga.
A ona to govance vuce razmazano na djonu cipela svuda za sobom, ujmesto da baci (a ne samo opere) cipele u prvi kontejner i slobodna bosonoga otrci u zagrljaj pravom zivotu i sreci.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 17:00   #38
M@3X draga divan ti komentar
Bravo
Potpuno si u pravu

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
__________________
@maalena kaže:
Natjeraju te da se udaš. Par dana prije slučajno sretneš nekog tipa koji ti onak zapne za oko, zapamtiš kad dolazi na isto mjesto i namjerno ideš da ga opet sretneš. Onda si ideš upoznati muža, on se potepe i prospe kavu, ali jebe se tebi za kavu, ti tamo u nekom ćošku skužiš onog od nekidan. U poziciji si birati. Koga izbereš? .....post#800 by maalena, 09:41 , 20.10.2022.
imatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 16:49   #39
M@3X, bravo za odlican komentar

Nesto mi se bas oduzilo ovo bez njih....
jasnapg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 10:47   #40
E ova druga najava već bolje izgleda

https://www.youtube.com/watch?v=qVXjMbwc-h8

mada ne znam šta kažu



čekamo, čekamo

p.s. M@3X,
kraljicaletnja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.