Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 17:07   #1581
Dala sam sebi jedan dan slobodno da sredim utiske nakon ove epizode i dalje mi miriše na san,ali nešto manje nego jučer najpametnije je čekati prevod.

Pošto sam pročitala vaše komentare sa scenama Sinan - Zeynep po treći put sam pogledala epizodu i ima tu aska kako vi pišete ali u mrvicama i to je tek u nastajanju ako nije san.

Pročitala sam da su promjenili scenariste a ako je tako onda naša priča o snu bojim se pada u vodu.

Scenaristi su nam dužni prikazati kako su se neke stvari odvijale posebno me smeta to da Sinan nema posla ne pije mi vodu da je tako lako odustao od posla kojeg voli i zelim objašnjenje(ako neko zna nek objasni ako je bilo u ovoj epizodi).

Jedino što mi djeluje kao stvarnost je Turna i događaji oko nje tu se nista nije promjenilo.

Meni je bila muka gledati onih dvoje parazita kako leže na trosjedu a mala brine o bebi da se čovjek smrzne njima podhitno treba oduzeti djecu jer ono što ti paraziti rade nije normalno i nadam da ako je ovo stvarnost da će Zeynep saznati za Turnu i da će uz Sinanovu pomoć posvojiti oboje djece znam da će biti teško ali svi oni su zaslužili sretan kraj.

Eto toliko od mene do fragmana iako ne znam koliko će nam pomoći bojim se da mi ni prevedena epizoda neće pomoći da shvatim je li san ili java.

Ne znam ni ja što namjeravaju s Alijem i Duru ali njihov odnos je baš negljedljiv i neuvjerljiv i vidi se da on nju ne voli.

Sinan mi je baš simpa kad je ljubomoran a uostalom malo ljubomore uvijek dobro dođe jer to je onda znak da.mu je stalo meni je Zeynep čak izgledala zadovoljna iako kod nje stvarno treba čekati da se skroz otvori ali biće i Sinan strpljiv i to zaista pokazuje.

Zamišljam Cahidinu reakciju kad je Zeynep pita zašto je bapravila to što je napravila koje će zmija objašnjenje dati.
Tipujem na to da će je Zeynep prekriziti zauvijek a to je i zaslužila ako je ovo stvarno.


Vrijeme je da saznamo nešto više i o Sinanu jer i on ima neku tajnu vezanu uz obitelj valjda ćemo i to vidjeti.

Mala.Beren osim što je sjajna glumica i preslatka je.
Cure Zeynepina haljina i meni prelijepa i ja bi je u ormaru ali Zeynep stoji zaista savršeno a i Sinan je stvarno zgodan(bar meni)iako mi je glumački najlošiji bio u ovoj epizodi može on puno bolje kao i Zeynep.

Pozdrav svima i pišemo se.
lanex is online now  
Old 30.03.2017., 18:35   #1582
Cure , Noelle,Cana, evo da se malo nadovežem na vaše postove..

Dok ne dođe prevod ,sklona sam tome,da je možda Duru malo sama isforsala tu vezu, a on se našao kolateralnom žrtvom..za Duru mi je još i jasno, mladost ludost, zaljubila se,sestra više nije u igri i misli, svi putevi vode prema Aliju...
Ali, ako je stvarno zaljubljen u Zeynep i zna nešto više nego mi, o njenom braku,morao je Duru, objasniti na pristojan i lijep način,da nema šanse da išta započne među njima....osim toga ako voliš nekoga i nadaš se da bi jednog dana mogli biti zajedno, teško da bi ti bilo do toga, da se vodaš s osobom koja je tolika bliska Zeynep..šta su scenaristi s time htjeli ,valjda ni njima nije jasno..jer Duru je zadnja osoba na koju bi Zeynep bila ljubomorna...

Pošto smo zaključili da se radi o stvarnosti...kad se udavala ,Zeynep je sigurno mogla birati jednog od njih dvojice ...izabrala je Sinana...po meni,s Alijem, može ostati samo prijatelj i kolega....nada umire zadnja,pa jednog dana,možda desi se i ljubav...

osim utorka i nove epke,ja čekam i fragi, možda otkriju nešto novo..

Lanex,slažem se s tobom da Serhi može bolje i treba bolje..jer konkurencija ne miruje..
__________________
Sinan & Zeynep

Sila & Boran

Zadnje uređivanje gelin : 30.03.2017. at 19:13.
gelin is offline  
Old 30.03.2017., 19:28   #1583
Quote:
gelin kaže: Pogledaj post
Cure ,evo da se malo nadovežem na vaše postove..

Dok ne dođe prevod ,sklona sam tome,da je možda Duru malo sama isforsala tu vezu, a on se našao kolateralnom žrtvom..za Duru mi je još i jasno, mladost ludost, zaljubila se,sestra više nije u igri i misli, svi putevi vode prema Aliju...
Ali, ako je stvarno zaljubljen u Zeynep i zna nešto više nego mi, o njenom braku,morao je Duru, objasniti na pristojan i lijep način,da nema šanse da išta započne među njima....osim toga ako voliš nekoga i nadaš se da bi jednog dana mogli biti zajedno, teško da bi ti bilo do toga, da se vodaš s osobom koja je tolika bliska Zeynep..šta su scenaristi s time htjeli ,valjda ni njima nije jasno..jer Duru je zadnja osoba na koju bi Zeynep bila ljubomorna...

Pošto smo zaključili da se radi o stvarnosti...kad se udavala ,Zeynep je sigurno mogla birati jednog od njih dvojice ...izabrala je Sinana...po meni,s Alijem, može ostati samo prijatelj i kolega....nada umire zadnja,pa jednog dana,možda desi se i ljubav...

osim utorka i nove epke,ja čekam i fragi, možda otkriju nešto novo..

Lanex,slažem se s tobom da Serhi može bolje i treba bolje..jer konkurencija ne miruje..
Ovo je bitno. Imala je izbor,čak i Alijevo priznanje stiglo prvo...mene je uistinu strah da ne ubrljaju,i već napisah,ne naprave neukusnu sapunicu,samo zato da bi Ali ostao u igri...jer ne znam kako bih pametno objasnila Alijeve nade i vezu s Duru...ako od Sinana budu pravili negativca,zarad tenzija i dodvoravanja publici,biću strašno razočarana...
Ali valja biti optimista,ko Turna,i zapisivati samo lijepe stvari..(dušica mala,kako u ovoj sad epizodi nabraja bratu šta sve ima za jelo,kad otvori prazan frižider )
Zugice,fališ
Paz,nemoj dizati sidra...ti si čok fer i drag protivnik
carna is offline  
Old 30.03.2017., 20:07   #1584
Vec smo izanalizirale i rastavile na proste faktore sve sto se da, ali ova epizoda je ionako sva nedorecena, ne znamo okolnosti koje su dovele do sadasnjih dogadjanja. Ne bih ni ja htjela da naprave sapunjaru od svega.

Slazemo se svi da je neuvjerljivo i da je moglo puno bolje, ali kako sam navikla na iznenadjenja u ovoj seriji tako sam sklona misljenju da sve ima svoje zasto pa tako i ovo.
U nekim scenama mi je Sinan previse suzdrzan i odsutan, puno vise nego Zeynep, kao da ga muci nesto sto mi jos ne znamo.
Imaju puno prostora da nam pokazu kako je do svega ovoga doslo i zasto je Zeynep upravo njega odabrala pa se nadam da cemo nakon sljedece epizode imati manje upitnika nad glavom.
-noelle- is offline  
Old 30.03.2017., 20:21   #1585
Odabrala je Sinana zato što joj se sviđao iako toga nije bila svjesna. Situacija s Turnom je samo bila poticaj da da sbi šansu i u tom aspektu života. Pa sjetite se scene u policijskoj stanici kad je gledala Sinanovu sliku . Tu se vidjelo da nije ravnodušna i očito da je Sinan bio uz nju nakon svega i to ih je zbližilo još više. Ja ne moram da znam kako je došlo do vjenčanja.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is online now  
Old 30.03.2017., 21:42   #1586
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Odabrala je Sinana zato što joj se sviđao iako toga nije bila svjesna. Situacija s Turnom je samo bila poticaj da da sbi šansu i u tom aspektu života. Pa sjetite se scene u policijskoj stanici kad je gledala Sinanovu sliku . Tu se vidjelo da nije ravnodušna i očito da je Sinan bio uz nju nakon svega i to ih je zbližilo još više. Ja ne moram da znam kako je došlo do vjenčanja.
I ta teorija može past u vodu,a šta ako joj je bio zanimljiiv samo pas i slika kao takva na stolu,na kojem su obično članovi familije...
__________________
Sinan & Zeynep

Sila & Boran
gelin is offline  
Old 30.03.2017., 21:54   #1587
Quote:
gelin kaže: Pogledaj post
I ta teorija može past u vodu,a šta ako joj je bio zanimljiiv samo pas i slika kao takva na stolu,na kojem su obično članovi familije...
Tesko, pa ne mozes Serhija ne primijetiti.
Ja se vise ne zamarala do utorka ili bar do fragija.
Ubismo se od razmisljanja i nagadjanja, a sigurno je samo da nista nije sigurno.
-noelle- is offline  
Old 30.03.2017., 22:02   #1588
Quote:
gelin kaže: Pogledaj post
I ta teorija može past u vodu,a šta ako joj je bio zanimljiiv samo pas i slika kao takva na stolu,na kojem su obično članovi familije...
Kod Alija je sto puta bila u kancelariji,jeste uvijek u haosu ulijetala,ali nikad slike po stolu nije tražila
A njoj ionako slike familije po stolu malo znače, obzirom na njenu porodičnu priču...
carna is offline  
Old 30.03.2017., 22:25   #1589
Arapski fanovi premotali sve njihove scene iz 21. epke..
opet ostalo bezbroj pitaja ovorenih....i njihovo u najmanju ruku čudno suzdržano ponašanje, ko da su pod sedativima,a ne u prvoj godini braka..

https://www.youtube.com/watch?v=sbQc7BMAUN8
__________________
Sinan & Zeynep

Sila & Boran

Zadnje uređivanje gelin : 30.03.2017. at 23:02.
gelin is offline  
Old 31.03.2017., 09:59   #1590
Pozdrav, ekipa! Trudim se čitati temu redovno, ali na žalost ne stignem pisati. Baš mi je žao, posebno jer je atmosfera dobra kao i ekipa koja piše.

Na početku 21. epizode smo čuli prekrasnu pjesmu, a savršeno se uklopila u scenu, temu i priču. Baš su pogodili!
Riječi me podsjećaju na Zeynep i Turnu, općenito opisuje odnos svake majke (mislim na majku u punom smislu te riječi i pravom značenju, ne na ove poput Šule..) prema djetetu.
Neyse, pjesmu pjeva Nil Karaibrahimgil, a posvetila ju je svome sinu. To sve objašnjava.

Kada sam uhvatila malo vremena dala sam si truda i prevela, pomogao mi je malo i google abı. Možda ima grešaka, nemojte zamjeriti, ipak turski znam samo iz serija, ali bitan je smisao i poruka, a ona ostaje ista.

Pjesma se zove "Tebi od mene", evo prijevoda:

Doći će iz mraka
Nasadit će se ispred
Imat će žute zube
Prozori će biti šiljasti
Mislit ćeš da si ih uhvatio (Krenut ćeš ih uhvatiti)
Ali ti ćeš uvijek pobjeđivati

Naučit ću te trčati
Naučit ću te smijati se u sebi (Nauči me smijati se u sebi)

Lagat će
Zaboravljat će svoja obećanja/ Okretat će ti leđa
Bit će ledenih srca
Bit će gorkih riječi
Bit ćeš povrijeđen (Povrijedit će te)
Ali ti ćeš uvijek pobjeđivati

Naučit ću te da ideš do vrha
Nauči me zadržati misli

Ponekada galami, nemoj šutjeti
Zaplači jako, bez srama

Zaljubljivat ćeš se (Dolazit će ljubavi)
Zaludit će ti srce
Bit će zaljubljenih pogleda
Bit će slatkih riječi
Mislit ćeš da ćeš uvijek voljeti/ da si uvijek voljen
Ali ponekada ćeš se prevariti/ pogriješiti/ biti u krivu

Naučit ću te stati u tom trenutku
Naučit ću te da će i to proći

Ponekada se prelama baš u sredini (kada najmanje očekuješ)
Poput stakla koje pada

Ponekad će te ostaviti samoga
Gledat će što ćeš tada učiniti
Bit će planova
Uvijek će biti početaka
Mislit ćeš da si slomljen
Ali uspjet ćeš u potpunosti

Pokaži mi vatru u sebi (Pokazat ću ti vatru u tebi)
Naučit ću te voljeti samoga sebe

Naučit ću te ići prema cilju (da slijediš put/snove)



I link na orginal pjesmu i scenu iz Anne:
https://www.youtube.com/watch?v=Cqzs2OfOX80
https://www.youtube.com/watch?v=CYiBBOVQCUI

Ni meni nije bitno kako su Sinan i Zeynep završili u braku. Ovo ionako nije tipična ljubavna serija, pa je dovoljno ovoliko koliko su prikazali. Mene su uvjerili u svoju ljubav, bilo bi mi neprirodno gledati kako plaze jedno po drugome, tepaju si, ljubakaju se, šta god. Žena je "izgubila" dijete koje je voljela i smatrala ga svojim, to je saznala netom nakon što se probudila iz kome, godinama je gradila zidove oko sebe. Počela ih je rušiti Turna, nastavio Sinan. Svemu treba vremena, pa i njoj i njenim osjećajima. Možda će im odnos postati prisniji kada se sazna istina o maloj.
Više me smeta što nisu prikazali kako su Gonul i Zeynep izgladile odnos i riješile pitanje oko očevog/ muževog ubojstva. Ipak je ovo serija o majkama i djeci. Nadam se da će to prikazati.

Nije mi bitno ni jel san ili java, nama je neobično gledati jer je skok od godinu i pol i ima puno rupa i pitanja. To je normalno i s vremenom ćemo se priviknuti.

I da, i ja sam tim Sinan.
Ali ionako nikada nije imao šanse kod Zeynep. Još od početka kada je na onom fakultetu trčao za njom, a ona svojim stavom govorila "bježi mali, nisi mi napet". Davao je on signale i prije Sinana, ali je ubrzao nakon njegova dolaska. Ipak nije mu bilo od pomoći. Veliki minus mi je i onaj odnos prema njoj i Turni nakon što je saznao istinu, posebno prema maloj. Ona ga se stvarno bojala.
S druge strane Sinan i Zeynep su dosta brzo kliknuli. Ona je bila druga žena kada su razgovarali u restoranu, baš ga je milo gledala, a i brzo je zadobio Turnino povjerenje. Njemu je prvome priznala zlostavljanje i prevalila preko usta da ju je "mama" bacila u smeće.
Spajanje Ali i Duru je totalno bezveze. Tu su mu scenaristi stavili još jedan minus.
Nadam se da oko ovog trokuta/ četverokuta neće praviti cirkus i sapunicu. Zeynep i Sinan su u braku, neka tako i ostane. On ima strpljenja s njom, nenametljiv je, voli je kao i ona njega, bit će joj i pomoć oko usvajanja Turne (i brata joj), imat će lijepu obitelj, a djeca će dobiti i normalnog brižnoga oca.

To je moje viđenje. Naravno, možda sam potpuno u krivu.

Mala Beren bi trebala svake godine dobivati Zlatnog leptira i sve ostale nagrade za glumu.

Imala bih još svašta napisati, ali nemam vremena, a i razdužila sam. Već sam vas ugnjavila. Do pisanja.
Ezel fan is offline  
Old 31.03.2017., 11:04   #1591
Quote:
gelin kaže: Pogledaj post
Kad smo već cijelu epizodu proanalizirali,vratit ću se na neke detalje...
Ne znam dali sam komentirala haljinu..lijepa, posebna,ženstvena, naravno kad je nosi ona...
Koliko je ipak sve u oku promatrača...scena koju spominje Paz,između Sinana i Zeynep u njihovoj kući, meni je baš bila emotivna...Cansu me na trenutak podsjetila na sjajnu Liv Ullmann iz Bergmanovog filma Prizori iz bračnog života..sa sličnim senzibilitetom, ali na svoj način, pokazala je kako se pokušava nositi sa njihovim problemima....
Scenografima mala zamjerka, mogli su i Sinanovog ljubimca tu uključiti,ako slika nije bila od nekad davno, jer na vjenčanoj slici nema nikoga od njegovih..

Definitvno,bit će to drugačiji brak, u kojem će se tolerirati puno toga, pogotovo njoj,da bi se osjećala bolje i sretnije.. pomaci će se mjeriti u milimetrima i načekat će se Sinan, a i mi,da ona svoje osjećaje prema njemu stavi u prvi plan..možda tek jednog dana,kad se sve posloži sa Turnom...

Paz, biti će to za svih teška pobjeda,jer nije samo Ali ili Sinan prepreka,ima toga još puno više ..:nogica
još nešto iz Alijeve knjige..Kao što sam uvjek mislio o tim stvarima,Zeynep je uvijek u mojim mislima..:klap
Slažem se i upravo sam na to mislila kada sam napisala da me Zeynep nije uvjerila u svoju zaljubljenost, jer i nije zaljubljena. To je za nju brak iz potrebe. Isto kao što je prihvatila Alijevo prijateljstvo nakon "onoga", isto kao što je prihvatila Gonul, prvo kao potpuno nepoznatu ženu, a potom i kada je saznala da joj je majka, jer su joj bili potrebni u njezinoj borbi za Turnu. Pa i Cahidi je došla nakon sedam godina iz potrebe, a i oprostila joj suđenje jer joj je trebala.

I nakon zatvora ona se Sinanu okrenula iz potrebe (a i pobrao je njezine simpatije jer je razumio njezinu ljubav prena Turni). Jer on je tada bio onaj koji najviše može pomoći da ona Turnu vrati. Ispalo je nažalost da je on najviše kriv jer ju je izgubila.

I tada dolazi do nesreće. Sinan opterećen teškom krivicom zbog njezina stanja, a i zbog gubitka Turne, ne odvaja se od nje. Ona, dan za danom uz njegovo pažnju polako se oporavlja i navikava se na tu njegovu pažnju i "ljubav". I onda shvati da joj on može pomoći da Turnu preboli. Oženjena, lako će posvojiti dijete-djevojčicu gotovo identičnu Turni. Ona niti ne pomišlja da rodi njihovo zajedničko dijete. U RL (znam nažalost iz iskustva) majka kada izgubi dijete, jako brzo nakon toga ponovno zatrudni. Po tome se vidi da ona o njegovim osjećajima ne razmišlja istinski, Turna je i dalje centar njezina svemira.

Sinan- on ne kaže sretan sam imam ženu koju volim i koja voli MENE, već imam lijepu ženu. Njegov ispad ljubomore meni nije simpatičan (ljubomoru inače smatram blažim oblikom zlostavljanja). Jer znao je di ide s njom. I nije joj trebao kvariti večer, njezinu večer posvećenu prije svega Turni. Ako joj je i imao što prigovoriti (a nije) trebao je to doma. Nije ju trebao dovoditi u situaciju da ga ona "udobrovoljava" i da se "pomire". Čovjek koji istinski voli bio bi sretan zbog njezine sreće i ne bi ju ničim kvario.
Onako ponašanje je nepristojno i prema Aliju. Muškarac koji je siguran u ljubav voljene žene nikada se tako ne ponaša.


I sada me čok jako zanima kakav će biti njihov odnos nakon što ona sazna da je Turna živa. Da li će ju on podržati u borbi za nju. Ili će se osjećati još više zapostavljen. I ovako se već osjeća zapostavljen time što ona radi s Alijem, "Alijev posao" i time što je Ali svoje divljenje njezinoj ljubavi prema Turni pretočio u knjigu i što mu je dao toliki značaj u svojem životu. Zato i jeste ljubomoran na Alija, na njegovu ljubav prema Zeynep. Ali na Sinana nije ljubomoran više, jer Zeynepina sreća je i njegova sreća, to je istinska ljubav i to mogu samo rijetki.

"Zeynep je uvijek u mojim mislim" , duša moja

Veza Duru-Ali, vidim da se "pljuje" po Aliju. Ima muškaraca koji kada se neko "dijete" smrtno zaljubi u njih, nemaju srca slomiti to mlado srce. Već pristanu na nekakvu kao vezu, dok to "dijete" samo ne shvati da se zaljubilo u iluziju a ne u njega. Eto tako ja vidim njihovu vezu.

Quote:
carna kaže: Pogledaj post
Zugice,fališ :five
+ 1

Quote:
carna kaže: Pogledaj post
Paz,nemoj dizati sidra...ti si čok fer i drag protivnik
Misliš ! Meni se više čini da sam ja ovdje , jer........eto....... neki moji istomišljenici su prešli u drugi tim , a ostali napustili teren ......pa ja ovdje ostadoh sama

***********

noelle,

ako je cijena Zeynepine sreće sa Sinanom, Turnin sadašnji život.........preskupo je
__________________
Sklopio sam oči. U mraku si ostala ti. U mraku si ležala. Pod mojim zatvorenim kapcima stojiš ti ljubavi moja. Pod svojim zatvorenim kapcima čujem pjesme. Ondje sve počinje s tobom. Ondje nema ništa vezano za moj život prije tebe. I ništa što ne pripada tebi.
_______________________________________________
I
Paz999 is offline  
Old 31.03.2017., 11:34   #1592
Paz vidim da me se nije shvatilo bas najbolje, a mozda se nisam bas najbolje ni izrazila. I mene zanima sto ce nam prikazati od odnosa Sinan-Zeynep, ali isto tako sam u jednom od postova napisala da Zeynep nije sretna i nece ni biti dok Turna ne bude s njom.

Istina je da ne pomislja na njihovo biolosko dijete sada, trenutno u toj situaciji, ali nije rekla nikada, nego kao da uvijek to mogu, a on je razumije i prilagodjava se njoj. Bar sam tako nekako shvatila iz njihovog razgovora.

Nikako ne vjerujem da se udala iz potrebe. Ionako vise nije policajac.
Njih dvije su glavne, ostali su sporedni, ali se sve to da fino uklopiti. Göreceğiz.

Zadnje uređivanje -noelle- : 31.03.2017. at 12:08.
-noelle- is offline  
Old 31.03.2017., 11:57   #1593
Pazz neću ti qvotati post,ali moram reagirati vezano uz ljubomoru i ono što si ti napisala.

Osjetila sam se prozvano jer sam napisala da je malo ljubomore i dobro i ostajem kod toga ali previše nikako tada je to već bolest.

Svatko od nas ima svoj kut gledanja možda bi i.meni smetala Sinanova ljubomora da navijam kao ti za Alija.

Zeynep je nešto privuklo Sinanu još od prije nesreće a kako su se stvari odvijale poslije tko zna hoćemo li o doznati mislim na to kako je došlo do braka.

I još samo iako Sinan sebe krivi za nesreću već sam pisala o tome da Zeynep.nije histerizirala i ometala ga u vožnji ništa se ne bi desilo,ali što bi mi onda gledali.

Poslije ako stignem imam još neke stvari ako ne onda sutra.
lanex is online now  
Old 31.03.2017., 12:11   #1594
Ezel fan, dobro došla. Hvala na prijevodu pjesme. I lijepo si opisala ljubav Zeynep i Sinana. Ljubav bez prevelikih iskaza emocija. (dobro, Turci su u zadnje vrijeme postali puritanski raspoloženi).

Ali, jedno veliko ali, sada je i Paz u pravu. Sve je to ispalo ljubav iz potrebe. I da, Paz, prevelika ljubomora ponižava ženu (ili muškarca). To smo se već uvjerile. Ah, Aga, ah.

I neću više vezu Alija i Duru. To bi pak bila ljubav iz sažaljenja. Ili incestuozna jer je rekao Duru da je voli kao sestru.

I gelin, ja sam se prva zapiknula za onu haljinu pa si ti nađi neku drugu. Ili možeš neku Cahidinu torbicu.
Timida is offline  
Old 31.03.2017., 12:32   #1595
Ezelfan,Paz...za oba posta .. volilm različita gledanja na iste stvari,jer inače bi možda imali samo jednu stranu medalje...

o Ezelfan postu
Imam potrebu prvo ga prokomentirat,jer sam ga znatno ranije pročitala ..Uh kakvo si ti pojačanje za ovu temu..i sama sam pisala o početku epizode,jer me ostavila bez daha ,toliko mi je sve skupa bilo predivno i uklopljeno,da sam na momenat čak istovremeno išla pisat post za našu djevojčicu Paz,što gotovo nikad ne radim..tada nisam ništa znala o pjesmi,ali ti si nam to danas sve nadoknadila..nemam riječi..nisam neki emotivac,ali pjesma je predivna...
Za Sinana i Zeynep..ponavljam se,ali vjerujem u njihovu ljubav,makar se ponekad uvuće crv sumnje,da i nije sve tako, kako ja vidim.. ne mora ni biti,ali imaju oni tu nekakvu bliskost,uvažavanje i želju,pa se nadam samo boljem ..

Beren..priča za sebe.. da nisu pored nje takve glumice kao Vahide i Cansu,mala bi ukrala cijeli šou...ona je naprosto rođena da se bavi ovim poslom i bilo bi prava šteta da se to nije otkrilo..

Ne ću duljit,sad drugi post ...da te nema, sama kažeš da si ostala jedina,ne bi ova tema bila ista...možda bi pisali samo hvalospjeve o Sinanu i Zeynep,sa gdje,gdje kojom blagom zamjerkom,a to je kao jelo bez začina...

Meni bi na primjer,Ali puno bolje pasao uz Gamze i u toj vezi bi vidjela nešto sasvim drugo..
Paz,gotovo isto sam mislila o Serhiju kao i ti prije ove serije,već sam to i priznala..ali onaj koga Zeynep bude istinski i najljepše gledala,onaj tko osvoji njeno srce i ko joj donese sreću, bit će i moj izbor..zasad je to zakoniti ..a ko zna do kada i kako..

Timida ..nema da brineš.. nemaš konkurenciju ako izgledaš ko Cansu...
__________________
Sinan & Zeynep

Sila & Boran

Zadnje uređivanje gelin : 31.03.2017. at 13:49.
gelin is offline  
Old 31.03.2017., 12:34   #1596
Quote:
Paz999 kaže: Pogledaj post
Veza Duru-Ali, vidim da se "pljuje" po Aliju.

Meni se više čini da sam ja ovdje , jer........eto....... neki moji istomišljenici su prešli u drugi tim, a ostali napustili teren ......pa ja ovdje ostadoh sama
Možda nisi mislila na mene, ali se osjećam prozvano (nemoj misliti ništa loše, nije napad ). Vidim da sam u prošlom postu pregrubo izrazila svoje mišljenje o Aliju, čak se i meni sada čini da je ispalo kao da ga pljujem iako nisam imala tu namjeru. Drag mi je lik, dobar je čovjek i dobar prijatelj. Sviđa njegov odnos prema Gonul, posebno kada se u obzir uzme cijela njena situacija.
Samo eto.. ne mogu zamisliti njega i Zeynep, nemaju mi tu kemiju para, više mi izgledaju kao prijatelji što i jesu. A i njega su napravili malo "lignjastim" i mlakim u toj ljubavi prema Zeynep (barem za moj ukus). Da su ih scenaristi odlučili spojiti, ne bi mi smetalo, on je dobar čovjek (usprkos nekim greškama koje je radio, napravio je puuunooo više dobrih stvari) i to je jedino bitno.

Ova veza s Duru mi je glupa iz razloga što mala baš ne kopča najbolje, jer da kopča mogla je već do sada uvidjeti da od toga nema ništa. Ovako joj veza samo daje krila i ulijeva nadu. To mi je prvenstveno scenaristička nebuloza.

Ovo što si rekla za Zeynep i njene veze sa ljudima iz potrebe potpisujem i to me najviše smeta kod njenoga lika.

Sinana su kao policajca napravili neprofesionalnim, da ne kažem lošim (mora valjda i on imati mana, makar profesionalno ), nije pogriješio samo onda kada mu je Cengiz pobjegao, napravio je još dosta grešaka u istrazi koje su, uz Cahidinu "pomoć" i aljkavost ustanova, koštale Turnu. Tu su scenaristi napravili gomilu grešaka, ne samo vezano uz policijsku istragu, nego i socijalne ustanove. Posjetili su Turnu i Šule jedan put i to je to. Mala ne ide u školu i nikome ništa, itd. Ne znam jel to bilo namjerno da se pokaže aljkavost institucija (u što sumnjam) ili slučajno, ali da nije tako Turna bi bila već odavno kod Zeynep i serija bi se samim time završila, pa onda ajmo razvlačiti što je više moguće. Zato su i izgubili na kvaliteti u usporedbi na početak, ali i dalje je to dosta dobro i smisleno, uz mala odstupanja.

U onoj sceni ljubomore su po meni obojica kriva. Ali nekada zna prijeći granicu u pokazivanju svojih osjećaja i postati mrvicu napadan ili preočit, a ex komesar se mogao suzdržat, ipak nije ovaj toliko pretjerao..
Ne bih voljela da od Sinana naprave negativca kao što su od Cahide..

Najviše me sada zanima što će dalje biti s Turnom, ona je u ovoj priči i najvažnija. Sve ono što se događa njoj i braci mi je pretužno i nemam snage uopće komentirati. Ono dvoje monstruma još manje. Bilo mi je žao kada je krenula prema Zeynep i zastala, jer se vjerojatno sjetila onoga otpravljanja iz bolnice (još jedan minus Zeynep jer je ono mogla uraditi i na ljepši način, objasniti maleckoj, ipak je ona pametnica- shvatila bi). Djetetu sigurno nije lako gledati kako se majka pati i kako ju boli, ali mu je sigurno teže majčino "odgurivanje" od sebe. Pripisujem to Zeynepinu neiskustvu, a i nasljeđenom/naučenom obrascu ponašanja (sjetimo se samo Gonul).


Paz999, ne daj se! Nemoj nam i ti otići, pa da ostanu samo "Sinanoljupci", ovako je puno zanimljivije i življe na temi. Zanimljivo je čitati druga mišljenja, ponekad se toliko razlikuju da imam osjećaj da gledamo različite serije.

lanex, Timida, gelin Da vas ne quotam sve i ne odgovaram pojedinačno, ovako ću kratko- slažem se sa gotovo svim napisanim. Divno ste društvance (i svi ostali, naravno)!

Također sam pomislila da Gamze- Ali ne bi bili loš par, kada je već mehaničar Ramo, kako li se već zvao, netragom nestao al onda opet, možda je Gamze prevelika oštrokondža za Alija..

Meni se isto svidjela haljina. Mogli bi se uniformirati..

Zadnje uređivanje Ezel fan : 31.03.2017. at 12:55.
Ezel fan is offline  
Old 31.03.2017., 15:15   #1597
Djevojčice moje , svakoj

Hvala vam na lijepim riječima i potpori, jako mi je drago da vam ne smeta moje "trollanje" i da mogu pisati bez da mislim da nekome idem na jetra.


noelle,

slažen se, njih dvije su glavne, ostalo također Göreceğiz.

lanex,

nisam mislila u svezi ljubomore konkretno na Tebe, jer još forumašica je reklo da im je to simpatično . I nije moje mišljenje vezano za to što navijam za Alija, ja to općenito mislim. A i ja sam samo napisala moje mišljenje, kao i vi vaša, koja poštujem.

Ezelfan,

nisam niti u svezi Alija mislila na Tebe (jer Tvoga posta nije niti bilo kada sam ja pisala), nego na druge koje su malo "oprale" Alijevu vezu s Duru.
Hvala Ti za prijevod predivne pjesme, a i za to što si se vratila na Temu.
I slažem se s Tobom u opisu Sinanova policijskog posla. Ispada da je on u tome pogledu "napravio više štete nego koristi" i već sam napisala da mi je to žešća nebuloza, jer niti je uhitio Cengiza, niti one koji su mu ubila brata, a niti je pomogao Turni, a niti Zeynep.

Timida,

Zeynepina haljina doista predivna. A Cahide osim ukusa za borše, ima ukusa i za haljine, ona joj ju kupila. Masallah Tebi za manekenski izgled

Gelin,

znala sam ja da imam veliku čast da mi Ti tijekom epke pišeš post. Zato sam Ti i isla odgovoriti. A inače, bila mi je došla muževa teta iz Italije, pa sam ju vozila u Rovinj kod sestre. Obje su "vremešne dame" , pa nije bilo kulturno da stalno blejim u mob. I ja svako malo u zahod, a one meni: Draga, si se prehladila forši, zašto stalno greš u kondot :rofl

I da,iako moje srce navija za Alija (što ću, on prvi došao, a i ja teški romantik-Mr. Darcy i to) i ja ću prihvatiti onoga kojega ona bude "s ljubavlju gledala". Meni za sada to nije nitko, ali vjerujem da će na kraju biti Sinan , pa ću "škiljit" na jedno oko kada se budu ljubili ili štogod drugo, mig,mig


Neyse, čekamo fragi. Mogao bi danas. Iako vjerojatno nećemo puno saznati......
__________________
Sklopio sam oči. U mraku si ostala ti. U mraku si ležala. Pod mojim zatvorenim kapcima stojiš ti ljubavi moja. Pod svojim zatvorenim kapcima čujem pjesme. Ondje sve počinje s tobom. Ondje nema ništa vezano za moj život prije tebe. I ništa što ne pripada tebi.
_______________________________________________
I
Paz999 is offline  
Old 31.03.2017., 15:38   #1598
Quote:
lanex kaže: Pogledaj post
Zeynep je nešto privuklo Sinanu još od prije nesreće a kako su se stvari odvijale poslije tko zna hoćemo li o doznati mislim na to kako je došlo do braka.
Ma kažem ja, pas je tu odigrao najvažniju ulogu...

Quote:
Paz999 kaže: Pogledaj post

Po tome se vidi da ona o njegovim osjećajima ne razmišlja istinski, Turna je i dalje centar njezina svemira.

"Zeynep je uvijek u mojim mislim" , duša moja

Sinan- on ne kaže sretan sam imam ženu koju volim i koja voli MENE, već imam lijepu ženu. Muškarac koji je siguran u ljubav voljene žene nikada se tako ne ponaša.
ako je cijena Zeynepine sreće sa Sinanom, Turnin sadašnji život.....preskupo je


A šta misliš da mi to ne vidimo.. ali se nadamo,da će jednog dana shvatiti, da ne može biti Turna samo smisao njenog života...i slažem se sa ovim drugim,tu si potpuno u pravu Turna je njezin svemir,ostalo su samo planete...

ovu rečenicu iz knjige,stavila sam i zbog sebe,jer mislim da Zeynep treba i takvu potporu i ljubav od svih,da bi savladala sve svoje brige i strahove..

Valjda i Sinan zna nešto iz astronomije za svemir i planete..

Za ovo zadnje...malo je ispod pojasa..valjda ne misliš da bi itko od nas tako razmišljao i platio toliku cijenu...jasno nam je da njena potpuna sreće počinje i završava s Turnom..


Zugice, ..znam di si sad i uživaš,al kad stigne fragi i Turna vikne Anne,evo tebe pred komp...
Znam ja da se ti nećeš puno zabrinuti za Sinanov dar,koji će naći na podu i oma izgubiti tržnu vrijednost...


Ezel fan, ..sorry za nik..malo popravila i evo uspjela iz trećeg puta,ne znam šta mi fata pade na pamet,otkud ona uz Ezela...
__________________
Sinan & Zeynep

Sila & Boran

Zadnje uređivanje gelin : 31.03.2017. at 16:13.
gelin is offline  
Old 31.03.2017., 16:15   #1599
Gelin,

nije ispod pojasa, nisi pozorno čitala odvjetnice , pročitaj post 1578.

ne može se (po mojem mišljenju) reći da je Zeynepino napuštanje Turne možda dobro ispalo, niti zbog kojega razloga Jer Zeynep je teško pogriješila prema Turni. I ono Turnino zaustavljanje nakon što je potrčala ima veliku težinu. I Zeynep će trebati puno truda uložiti da se Turni iskupi za ono odbacivanje u bolnici.

Budi objektivna, canim
__________________
Sklopio sam oči. U mraku si ostala ti. U mraku si ležala. Pod mojim zatvorenim kapcima stojiš ti ljubavi moja. Pod svojim zatvorenim kapcima čujem pjesme. Ondje sve počinje s tobom. Ondje nema ništa vezano za moj život prije tebe. I ništa što ne pripada tebi.
_______________________________________________
I
Paz999 is offline  
Old 31.03.2017., 16:32   #1600
Paz, posto vidim da si se uhvatila mojeg posta, tu sam jasno navela da se Zeynep nije udaljila od Turne ne bi si dala sansu ni sa Sinanom ni s Alijem ni bilo kim trecim. To je valjda jasno i scenaristima jer moraju nekako zapetljati radnju da bi se serija odrzala i da bismo mi imali sto gledati.

Svima nam je jasno da ona bez Turne ne moze i da ce joj se morati iskupiti za to udaljavanje na ovaj ili onaj nacin. Imamo razlicita vidjenja, i ja tvoje uvazavam i postujem, u tome i jest bit pisanja ovdje.
-noelle- is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.