Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 15:44   #41
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Si ti 100% siguran/sigurna, da ne smiješ postavit mobilne kučice na vlastitoj građevinskoj parceli, ako nije definirana u prostornom planu kao kamp parcela?

I koja je tu logika, ako takav zakon postoji? Da je zakon napravljen za građevinare; a ne za obićne ljudi, kojima treba krov nad glavom? U SAD npr. puno siromašnjih ljudi živi u mobilnim kućama, neki u baš jadnima. Vrijednih par tisuća dolara ili manje. Ali valjda bolje, nego da spavaju kao beskućnici ispod mostova.

Koji vrag drži takvu vlast, koja vlasniku onemogući postavljanje sa prostorom estetsko i drugćije usklađene mobilne kuće na vlastitoj građevinskoj parceli?!
naravno da sam sigurna. nazalost nedopusteno kampiranje se odvija, ali u hrvatskoj vrijede isti zakoni kao i u eu. sumnjam da u ljubljani mozes zivjeti u parku.
http://vijesti.hrt.hr/367582/besprav...red-premanture
da bi kamp postojao, mora se prijaviti boraviste. da bi prijavili boraviste morate imati adresu. ako nekome placate boravak u kampu mora se izdati racun. da bi se izdao racun mora se imati nekakvu djelatnost. za otvoriti djelatnost kamp mora se imati kamp koji je legalan. sve ostalo je krsenje zakona bez placanja boravisnih pristojbi, prijave boravista i placanja poreza (ili na promet ili na nekretnine).
ovakvih naselja ima oko mene koliko hoces (ne samo slovenska). nadam se da ce poceti funkcionirati pravna drzava i sankcionirati takvo ponasanje.
mislim da su i općine shvatile koliko novaca gube kad im ljudi ne plate komunalije i da ce i oni krenut u boj
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 23:41   #42
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
naravno da sam sigurna. nazalost nedopusteno kampiranje se odvija, ali u hrvatskoj vrijede isti zakoni kao i u eu. sumnjam da u ljubljani mozes zivjeti u parku.
http://vijesti.hrt.hr/367582/besprav...red-premanture
da bi kamp postojao, mora se prijaviti boraviste. da bi prijavili boraviste morate imati adresu. ako nekome placate boravak u kampu mora se izdati racun. da bi se izdao racun mora se imati nekakvu djelatnost. za otvoriti djelatnost kamp mora se imati kamp koji je legalan. sve ostalo je krsenje zakona bez placanja boravisnih pristojbi, prijave boravista i placanja poreza (ili na promet ili na nekretnine).
ovakvih naselja ima oko mene koliko hoces (ne samo slovenska). nadam se da ce poceti funkcionirati pravna drzava i sankcionirati takvo ponasanje.
mislim da su i općine shvatile koliko novaca gube kad im ljudi ne plate komunalije i da ce i oni krenut u boj
Sad ti to miješaš u dilemu još vikend kučice ili barem prikolice postavljene na prostoru definiranom kao negrađevinsko. Nisam ja nikad zagovarao crne gradnje. Nek jih samo ruše uz hrvatsku obalu. I Slovencima. Ali ne samo Slovencima. Svima.

To je druga stvar. Ako Donatella dobije građevinsku dozvolu, onda mi nije jasno, zašto ne smije umijesto klasične gradnje postavit mobilnu kuću. Koja i nije nužno tako drugaćija od neke montažno građene. Samo se je kao već dovršenu sa šleperom dovozi na prostor. I može i odvozit. Može se prodat, a parcela ostaje. Što je prednost i sigurnost za investitora.

Meni to nije nikakav kamp. Jedna kuća da je kamp? Samo drugi tip kuće. Može se mobilnu kuću napravit takvu, da se sasvim dobro estetsko uklaplja u neku tradicionalnu okolinu. Zašto takvi problemi? Nije to kamp.

p.s. A propos nedozvoljenog kampiranja - ne smiješ na vlastitome zemljištu postavit ni jedan mali šator? Npr. da ti je preko noći u kući prevruće, i prije spavanja bi htio gledat u zvijezde i slušat one cvrčke, ili kako jih vi nazivate ....

Težak prekršaj ili kazneno dijelo postavljanje malog šatora na svome? Treba li otići u Hrvatskoj na dugi zatvor zbog toga?
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 19:56   #43
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Sad ti to miješaš u dilemu još vikend kučice ili barem prikolice postavljene na prostoru definiranom kao negrađevinsko. Nisam ja nikad zagovarao crne gradnje. Nek jih samo ruše uz hrvatsku obalu. I Slovencima. Ali ne samo Slovencima. Svima.

To je druga stvar. Ako Donatella dobije građevinsku dozvolu, onda mi nije jasno, zašto ne smije umijesto klasične gradnje postavit mobilnu kuću. Koja i nije nužno tako drugaćija od neke montažno građene. Samo se je kao već dovršenu sa šleperom dovozi na prostor. I može i odvozit. Može se prodat, a parcela ostaje. Što je prednost i sigurnost za investitora.

Meni to nije nikakav kamp. Jedna kuća da je kamp? Samo drugi tip kuće. Može se mobilnu kuću napravit takvu, da se sasvim dobro estetsko uklaplja u neku tradicionalnu okolinu. Zašto takvi problemi? Nije to kamp.

p.s. A propos nedozvoljenog kampiranja - ne smiješ na vlastitome zemljištu postavit ni jedan mali šator? Npr. da ti je preko noći u kući prevruće, i prije spavanja bi htio gledat u zvijezde i slušat one cvrčke, ili kako jih vi nazivate ....

Težak prekršaj ili kazneno dijelo postavljanje malog šatora na svome? Treba li otići u Hrvatskoj na dugi zatvor zbog toga?
Mislim da ne moze dobiti dozvolu za mobilnu kucicu. Bar ne ako ne zadovolji sve uvjete kao ocbicna kuca koja se moze na tom mjestu sagraditi. Kontejneri su npr nizi od 2.6 m koja treba biti visina prostora. Uglavnom, ovisi o njenom prostornom planu (od kojih neki do nedavno nisu davali ni mogunost ravnog krova).
Ali opet ta kucica mora zauvijek onda biti na istom mjestu jer je mora ucrtati geodet. A onu u kampu ne mora. Na privatnoj parceli, teoretski za svako premjestanje treba imati novuu dozvolu.
Sator isto nije dopusten. Al ne vjerujem da bi nekoga kaznili da spava pred kucom u satoru a prijavljen je legalno u kuci. Ako 10 ljudi tako spava, to je vec druga prica. Bte. Ne ide se u zatvor zbog toga. “Samo“ se dobije kazna. Ako te uhvate
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 08:13   #44
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
To je druga stvar. Ako Donatella dobije građevinsku dozvolu, onda mi nije jasno, zašto ne smije umijesto klasične gradnje postavit mobilnu kuću. Koja i nije nužno tako drugaćija od neke montažno građene. Samo se je kao već dovršenu sa šleperom dovozi na prostor. I može i odvozit. Može se prodat, a parcela ostaje. Što je prednost i sigurnost za investitora.
Ako je dobila dozvolu za određeni objekt onda treba baš takvog i napraviti. Da je tražila i dobila dozvolu za montažnu kuću onda bi mogla takvu i napraviti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 13:59   #45

stambenog 42m2,terasa 6mx2m,ako stignem ljetnu kuhinju ako ne biti ce bez,bazen ispred terase,ulaz iza jer je tu parking za auto
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 14:06   #46
ovako bi otprilike izgledalo gotova,u obliku slova L

Zadnje uređivanje donatela : 09.01.2017. at 14:19.
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 19:27   #47
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post

stambenog 42m2,terasa 6mx2m,ako stignem ljetnu kuhinju ako ne biti ce bez,bazen ispred terase,ulaz iza jer je tu parking za auto
Bez namjere da te uvrijedim ili povrijedim ili što slično... me vidim smisao u ovakvom smještaju....
dvoje ljudi jedva da ima gdje jesti, a zasigurno nema mjesto za izvaliti se u dnevnom boravku.
To mi je nekako nivo apartmana s nužnom opremom. Kuće u unutrašnjosti Istre , s bazenom, ne pune baš ljudi koji traže minimalistički smještaj, a ovo je najjednostavniji A2 apartman kakvih ima na tisuće uz more.
Ja se ne bih zaletavala na tvom mjestu.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 19:46   #48
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne moze dobiti dozvolu za mobilnu kucicu. Bar ne ako ne zadovolji sve uvjete kao ocbicna kuca koja se moze na tom mjestu sagraditi. Kontejneri su npr nizi od 2.6 m koja treba biti visina prostora. Uglavnom, ovisi o njenom prostornom planu (od kojih neki do nedavno nisu davali ni mogunost ravnog krova).
Ali opet ta kucica mora zauvijek onda biti na istom mjestu jer je mora ucrtati geodet. A onu u kampu ne mora. Na privatnoj parceli, teoretski za svako premjestanje treba imati novuu dozvolu.
Sator isto nije dopusten. Al ne vjerujem da bi nekoga kaznili da spava pred kucom u satoru a prijavljen je legalno u kuci. Ako 10 ljudi tako spava, to je vec druga prica. Bte. Ne ide se u zatvor zbog toga. “Samo“ se dobije kazna. Ako te uhvate
Zar nisu visine ukinuli za kategorizaciju?
I kad je to bila 2,6m? Ja se sjećam da je bila 2,4m.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 20:08   #49
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne moze dobiti dozvolu za mobilnu kucicu. Bar ne ako ne zadovolji sve uvjete kao ocbicna kuca koja se moze na tom mjestu sagraditi. Kontejneri su npr nizi od 2.6 m koja treba biti visina prostora. Uglavnom, ovisi o njenom prostornom planu (od kojih neki do nedavno nisu davali ni mogunost ravnog krova).
Ali opet ta kucica mora zauvijek onda biti na istom mjestu jer je mora ucrtati geodet. A onu u kampu ne mora. Na privatnoj parceli, teoretski za svako premjestanje treba imati novuu dozvolu.
Sator isto nije dopusten. Al ne vjerujem da bi nekoga kaznili da spava pred kucom u satoru a prijavljen je legalno u kuci. Ako 10 ljudi tako spava, to je vec druga prica. Bte. Ne ide se u zatvor zbog toga. “Samo“ se dobije kazna. Ako te uhvate
Kranjski janez miješa one američke prikolice...i mobilne kućice.... amričke prikolice su ona smetlišta na kotačima, one limenke... to nema veze niti s našim niti sa slovenskim zakonodavstvom....

nitko neće platiti kaznu za mobilnu kućicu na kotačima u svom dvorištu ... to je parkirno mjesto nečeg mobilnog, na kotačima...

Za mobilnu/montažnu kućicu fiksiranu na temelj u svom dvorištu, treba dozvola i u Sloveniji i u Hrvatskoj.
Ako radite kuću, nebitno je da li je gotova, odnosno proizvedena u tvornici, ili ju postavljate. Ako je na kotačima, a takvu je ne možete iznajmljivati kao kuću za odmor... onda je ok... spavajte u njoj... nek vam djeca kampiraju... Kuća je kuća i treba ishoditi dozvole. I u Sloveniji i u Hrvatskoj.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 20:14   #50
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
Bez namjere da te uvrijedim ili povrijedim ili što slično... me vidim smisao u ovakvom smještaju....
dvoje ljudi jedva da ima gdje jesti, a zasigurno nema mjesto za izvaliti se u dnevnom boravku.
To mi je nekako nivo apartmana s nužnom opremom. Kuće u unutrašnjosti Istre , s bazenom, ne pune baš ljudi koji traže minimalistički smještaj, a ovo je najjednostavniji A2 apartman kakvih ima na tisuće uz more.
Ja se ne bih zaletavala na tvom mjestu.
kuhinja duzine 3m,stol 120 cm za dvoje i za 4 na terasi ,kauc za 2 ako bude potrebe 210 cm duzine,te se pretvara u lezaj 160cmx200cm,soba 11,5m2,komotna za kohdanje,i kupaona 4,5m2,ulazi ovako u kategoriju kuca za odmor za 3*
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 20:21   #51
ma ne ljutim se ni na koga,hvala vam na savjetima,divni ste i vi u inboxu.najjednostavnije mi je napraviti bazen 8x3 i studio od 30m2.pa makar se mi kupali u njemu,ja i moja djeca,a i imam stambeno pitanje ako se djeca požene i svakome dam etazu,i ja ode u malu vilu od 30m2,i bućkam se u bazenu ako ne bude nista od turizma i te kucice koju bi volila sagraditi,bit svega je da ne zelim velike kredite,to me jedino osporava u cjeloj prići.za 3om2 mi ne treba neka lova ,treba mi za građevinsku i bazen,a kucicu tako malu more neta firma u dva dana pod krov i polako unutra sami raditi,manja investicija manja dobit,a ako ne ide ostaje nam bazen za nas, i kucica za nas,
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 14:47   #52
Donatella, mislim da bi u tvom nacrtu prije svega kuhinju sa dnevnim prostorom mogla puno bolje isplanirati. Pa da izbjegneš onda što si ti nepotrebno sve jedno iza drugoga nagužvala uz stijenu. Šta će ti sav taj prazan prostor u sredini sobe? Mišljeno, da tamo gosti plešu ili? Bolje da staviš stol i stolice negdje prema sredini sobe i oslobodiš u kutu prostor za kauč garnituru ( i možda neki dodatni namještaj), npr. malo veću u obliku slova L. Nemoj sve uz istu stijenu ... Ako ti ne ide, možda ipak bolje potražit jednog arhitekta, da ti pomogne.

p.s. I što se planiranja bazena tiće, bilo bi lijepše, da sa njegovim položajem nastavljaš neku liniju kuće. Kao što slijedi iz fotografije, koju si predstavila. Ta kučica sa bazenom je super.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:46   #53
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Zar nisu visine ukinuli za kategorizaciju?
I kad je to bila 2,6m? Ja se sjećam da je bila 2,4m.
Stari i novi objekti nisu istu za kategorizaciju
Za novi treba uporabna i dozvola, a u dozvoli treba biti sve prema zakonu.
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 18:59   #54
Na temelju tvog crteza, na brzinu mala intervencija. Zamijenila sam mjesta spavacoj sobi i kupaoni
jer mislim da je prakticnije da se sa bazena/terase brze dodje do wc-a tj. da se ne mora preko cijele sobe.
I dodala sam mali "hodnik" s ugradbenim ormarom. S njegove druge strane uz zud je stol/blagovaona (u sklopu kuhinje/dnevnog boravka)

__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 19:07   #55
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Na temelju tvog crteza, na brzinu mala intervencija. Zamijenila sam mjesta spavacoj sobi i kupaoni
jer mislim da je prakticnije da se sa bazena/terase brze dodje do wc-a tj. da se ne mora preko cijele sobe.
I dodala sam mali "hodnik" s ugradbenim ormarom. S njegove druge strane uz zud je stol/blagovaona (u sklopu kuhinje/dnevnog boravka)

fali mi ormar u sobi,a to po crtezu vec prelazi 40m2,a to ne zelim,ne zelim da kućica ima uopće hodnik.jer tu gubim mjesto,u hodniku zelim samo jedan ormar, i da si vec u dnevnom ili kuhinji
hvala na crtezu
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 19:14   #56


ovo mi je isto jako lijepo
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 19:39   #57
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
fali mi ormar u sobi,a to po crtezu vec prelazi 40m2,a to ne zelim,ne zelim da kućica ima uopće hodnik.jer tu gubim mjesto,u hodniku zelim samo jedan ormar, i da si vec u dnevnom ili kuhinji
hvala na crtezu
Pa dodaj ormar u spavacu sobu.
A zid od hodnika "srusi" ako ga ne zelis, a ormar stavi na drugi zid. (od spavace sobe)



Probaj na ovoj temi, mislim da bi ti tu mogli dati koji dobar savjet/sliku.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 10.01.2017. at 19:50.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 20:31   #58
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
Stari i novi objekti nisu istu za kategorizaciju

Za novi treba uporabna i dozvola, a u dozvoli treba biti sve prema zakonu.


Kakva uporabna dozvola? Uporabna dozvola treba za sve objekte koji su izgrađeni odnosno imaju papire starije od 2003 godine. Nakon toga, sama građevinska dozvola, odnosno rješenje o izvedenom stanju (legalizacija) ima snagu uporabne dozvole.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 20:40   #59
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:07   #60
Nije lose.
I sa trosjeda i sa stola se gleda van, a spavaća je u mirnijem kutku.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.