Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 11:51   #61
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
što je onda Bruce Lee točno trenirao, osim što je glumio u filmovima?
Wing chun, a on je testiran na ulici (koliko ja znan ), cak ima jedan profi borac (jako dobar) koji ga koristi.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 14:34   #62
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Moguce je da uslijed cjelozivotnog treninga njihovo tijelo se privikne na ekstremne napore. Tesko je rec.

Radi se o pravim kopljima, recimo da ima 60 kg, površina sila tlak bla bla...eto je nevjerojatno.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 20:51   #63
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Radi se o pravim kopljima, recimo da ima 60 kg, površina sila tlak bla bla...eto je nevjerojatno.
Sidiji (određene moći) koje se aktiviraju uz takvu vrstu discipline i daleko čistijeg način mišljenja.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 00:15   #64
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Jos neke od pojava, koje se mogu objasnjavati tokom "energije" (ili pak sugestijom/hipnozom/cisto fizickim utjecajima).
Kada se neko povredi, onda postoji tendencija da se stavi ruka na povredjeno mesto, bilo uz propratno trljanje, ili bez njega (majke cesto i poljube povredjeno mesto, ili duvaju na njega).
bol se može eliminirati i ako ju trenutačno (smjesta) negiraš, odnosno, negiraš događaj koji ju je izazvao. Promjerice kad se udariš ili opečeš. Često to koristim kad mi ulje šprince na prste kod kuhanja. Bol odmah umine i nikada nikava opekotina. Zgodna stvarca, vrlo praktično, savjetujem isprobati.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 00:42   #65
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Promjerice kad se udariš ili opečeš. Često to koristim kad mi ulje šprince na prste kod kuhanja. Bol odmah umine i nikada nikava opekotina. Zgodna stvarca, vrlo praktično, savjetujem isprobati.
+1
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:02   #66
Kao student ziveo sam neko vreme u Borci (pola sata jahanja do centra Beograda).
Imao sam tu srecu da je moja bus stanica bila polazna, tako da sam uvek imao slobodno mesto i mogao da meditiram.
Jedno jutro nakon sto sam poceo da meditiram, autobus (dvostruki bus za oko 120 ljudi) se na 2.-3. stanici dupke napunio (ne znam kako je u Zg sada, ali Bg je tada i sada katastrofa sto se tice javnog prevoza).
Bilo mi je sasvim normalno kada sam na ruci, u visini bicepsa, osetio dodir necije butine. Pri kraju voznje autobus se lagano praznio, medjutim taj dodir je jos uvek ostajao i na kraju kada sam otvorio oci video sam da se radi o jednoj prelepoj curi (a pored nje je bio valjda njen decko).
Ono sto je interesantno je da je autobus sada vec bio potpuno prazan i bilo je (sigurno vec nekoliko stanica) mesta za sedenje.
Tek kada sam ustao da izadjem, devojka se odmakla.
Na zalost nisam je upoznao da bih je mogao pitati zasto se to desilo i kako je to ona dozivela, tako da nista od signifikantnog znanstvenog izvjestaja
(a i statistika ne stima).

U svakom slucaju, verovatno vam je poznat osecaj da vam neko ulazi u "intimnu sferu", bilo u javnom prevozu, ili privatno.
Da li taj fenomen postoji i ako postoji kako ga objasnjava moderna biologija/sociologija/psihologija ?
Ovako na prvu ruku google mi za "intimnu spheru" izbacuje samo francuske stranice - Zones et distances.
Ono sto je na slici oznaceno kao "La zone intime" (15-50 cm) bi zapravo jako dobro odgovaralo zoni eterickog tela.

Da li ste primetili nekada da vam je pored odredjenih ljudi lepo, dok vas drugi cine umornim, nervoznim, ljutim, ili veselim, cak i kada ne postoji verbalna komunikacija ?
Postoji li taj fenomen i postoji li znanstveno objasnjenje ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:36   #67
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Sidiji (određene moći) koje se aktiviraju uz takvu vrstu discipline i daleko čistijeg način mišljenja.
Dobije nekakav omotač ili štit ?

Razumijem što hoćeš reći, slično fakirima.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 11:22   #68
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Da li ste primetili nekada da vam je pored odredjenih ljudi lepo, dok vas drugi cine umornim, nervoznim, ljutim, ili veselim, cak i kada ne postoji verbalna komunikacija ?
Postoji li taj fenomen i postoji li znanstveno objasnjenje ?
Pa da, naravno da sam to primijetila. Odavno to primjećujem.
Deida piše o ljudima koji hlade i ljudima koji zagrijavaju s obzirom na kvalitetu energije. Ali sigurna sam da ima još puno podvrsta. Taj fenomen postoji ali pitanje je koliko je istražen u znanstvenim krugovima.
I meni se dogodilo nešto slično kao i tebi! Osjećaj koji se pamti, zar ne?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 13:24   #69
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Wing chun, a on je testiran na ulici (koliko ja znan ), cak ima jedan profi borac (jako dobar) koji ga koristi.
nisam ni sumnjala da je drugačije....ulična borba izvlači sve naše animalne instinkte i ni jedna dvoranska tehnika tome ne može parirati koliko god bila usavršena...to je kao da pravom životnom mudracu parira neki guru koji izoliran meditira 30 godina a ništa nje iskusio u životnoj praksi, neusporedivo uopće...hvala ti na odgovoru
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 13:30   #70
Nisam siguran bas koliko aikido parira ni dvoranskim tehnikama

Al ovo je vec tema za borilacke.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 14:55   #71
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
nisam ni sumnjala da je drugačije....ulična borba izvlači sve naše animalne instinkte i ni jedna dvoranska tehnika tome ne može parirati koliko god bila usavršena...to je kao da pravom životnom mudracu parira neki guru koji izoliran meditira 30 godina a ništa nje iskusio u životnoj praksi, neusporedivo uopće...hvala ti na odgovoru
A nije bas da izvlaci animalne instinkte, npr. judo ili jiu jitsu te uce da ostanes sabran u takvim trenutcima i da protivnika prisilis na predaju bez da ga ozlijedis (ako je to moguce ). I u tom smislu su cak i meditativne prakse kad se treniraju u dvorani.


A sta se tice pecinskog gurua, svakako bi bilo zanimljivo vidit kako bi se snasli u modernom svijetu. Ali meni ta usporedba sa borilackim vjestinama ne stoji, jer ima smisla meditirati u pecini, ali nema smisla radit borilacku vestinu samo u dvorani. Borilacka vjestina triba bit testirana, cemu to "borilacka" inace? Nazovi je balet, ples ili nesto trece
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 15:17   #72
Cemu strelicarstvo, skok sa motkom, bacanje koplja, konjicke trke, macevanje i pun klinac drugih sportova koji su atavizam nekih ranijih pred-tehnoloskih i ratobornijih vremena?

Borilacke vjestine su se svjesno popretvarale u sportove kada su dolaskom vatrenog oruzja izgubile vojnu namjenu.

Istovremeno su se poceli napuhavati tradicijski i duhvni aspekti.

Izgubivsi staru mora se nac neka nova svrha i smisao..
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 16:10   #73
Interesantan fenomen, koji bi se eventualno mogao dovesti u vezu sa postojanjem i funkcionisanjem eterickog tela - Phantom limb

"A phantom limb is the sensation that an amputated or missing limb is still attached. Approximately 60 to 80% of individuals with an amputation experience phantom sensations in their amputated limb, and the majority of the sensations are painful. Phantom sensations may also occur after the removal of body parts other than the limbs, e.g. after amputation of the breast, extraction of a tooth (phantom tooth pain) or removal of an eye (phantom eye syndrome)."
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 16:28   #74
"However Naren was amazed on hearing Sri Ramakrishna's answer to the customary question that he normally put forward to the spiritual men he met, “Have you seen God?" Sri Ramakrishna answered, “Yes, I have seen God. I see Him as I see you here, only more intensely!"

During the second visit to Sri Ramakrishna the master in an ecstatic state of meditation, touched Naren with His foot. He transmitted the spiritual state to Naren by making the walls, room, temple and garden to disappear in the void while he had his eyes open. Petrified, Naren thinking that he was going to die shouted out to stop it telling that he had his parents and siblings to take care of. Later when he was relieved he thought it to be a kind of hypnosis rather than a spiritual state.

The third time when Naren met Sri Ramakrishna, the master touched him on his third eye which put him in a trance. In that state Sri Ramakrishna enquired of Naren's purpose and mission and confirmed his convictions of him."

Kakvih sve prevaranata i hipnotozera ima na ovom svijetu, da te Bog sacuva.
Cak i ako nema veze (samo) sa eterickim telom, sto je mnogo mnogo je.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 16:52   #75
Cak i u moderno vrijeme po kariznatskim seminarima ljudi se "ruse u duhu" i pri tome ih "dodiruje Bozija blizina" i svasta nesto. STo naravno svaki hipnotizer moze replicirati, a Brown je u emisiji i radio nesto slicno.

Mos mislit tek kod sujevjernih inijaca prije vise od sto godina.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 11:48   #76
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
to je kao da pravom životnom mudracu parira neki guru koji izoliran meditira 30 godina a ništa nje iskusio u životnoj praksi, neusporedivo uopće
Upravo zbog energije kolektiva se mudrac sklanja pokraj ili izvan stada..tzv. životni mudrac (neki koji preživljava u kolektivu i lukav je vjerojatno) nije taj...kruškei jabuke ?!
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 12:22   #77
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Interesantan fenomen, koji bi se eventualno mogao dovesti u vezu sa postojanjem i funkcionisanjem eterickog tela - Phantom limb

"A phantom limb is the sensation that an amputated or missing limb is still attached. Approximately 60 to 80% of individuals with an amputation experience phantom sensations in their amputated limb, and the majority of the sensations are painful. Phantom sensations may also occur after the removal of body parts other than the limbs, e.g. after amputation of the breast, extraction of a tooth (phantom tooth pain) or removal of an eye (phantom eye syndrome)."
Osobno sam znala imati bol u zubu koji mi je izvađen još u osnovnoj školi. Napominjem da mi je čeljust zdrava.
O fantomskoj boli u amputiranom udu znam od poznanice koja je amputirala noge također u djetinjstvu. Ne znam je li to dokaz eteričnog tijela, ali objašnjenje da nam vršci živaca ne zarastu mi je nekako prejednostavno, ali ta je teorija ionako odbačena. Novija istraživanja govore o reorganizaciji u somatosenzornom korteksu, ali ni to mi nekako ne drži vodu.
Ipak, ako se radi o eteričnom tijelu u njegovoj cjelovitosti, može li ono uzrokovati bol?
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 20:41   #78
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Dobije nekakav omotač ili štit ?

Razumijem što hoćeš reći, slično fakirima.
Mršavi vs bejzbolka

Mršavi vs hilti bušilica

__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 20:52   #79
https://youtu.be/0_ElkAvXcSQ?t=187

evo i majk trenira ajron body chi kung
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 21:00   #80
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/0_ElkAvXcSQ?t=187

evo i majk trenira ajron body chi kung
I Majk u borbi.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."

Zadnje uređivanje yakuzza : 16.12.2016. at 21:12.
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.