Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih kompozicija Frédérica Chopina moglo bi biti:
Op. 9, Nocturne No. 1 in B-flat minor 0 0%
Op. 9, Nocturne No. 2 in E-flat major 1 33.33%
Op. 10, Étude No. 12 in C minor (Revolutionary) 0 0%
Op. 10, Étude No. 3 in E major (Tristesse) 0 0%
Op. 10, Étude No. 1 in C major (Waterfall) 0 0%
Op. 11, Concerto for Piano and Orchestra No. 1 in E minor Allegro maestoso 1 33.33%
Op. 11, Concerto for Piano and Orchestra No. 1 in E minor Romanze – Larghetto 1 33.33%
Op. 18, Grande valse brillante in E-flat major 0 0%
Op. 22, Andante spianato et grande polonaise brillante in E-flat major 0 0%
Op. 23, Ballade No. 1 in G minor 2 66.67%
Op. 25, Étude No. 9 in G-flat major (Butterfly) 0 0%
Op. 27, Nocturne No. 2 in D-flat major 0 0%
Op. 27, Nocturne No. 1 in C-sharp minor 0 0%
Op. 28, Prelude No. 4 in E minor 0 0%
Op. 28, Prelude No. 15 in D-flat major (Raindrop) 0 0%
Op. 31, Scherzo No. 2 in B-flat minor 0 0%
Op. 33, Mazurka No. 4 in B minor 1 33.33%
Op. 35, Piano Sonata No. 2 in B-flat minor (Funeral March) 0 0%
Op. 40, Polonaise No. 1 in A major (Military) 0 0%
Op. 47, Ballade No. 3 in A-flat major 1 33.33%
Op. 48, Nocturne No. 1 in C minor 0 0%
Op. 52, Ballade No. 4 in F minor 1 33.33%
Op. 53, Polonaise in A-flat major (Heroic) 1 33.33%
Op. 55, Nocturne No. 1 in F minor 0 0%
Op. 64, Waltz No. 2 in C-sharp minor 0 0%
Op. 64, Waltz No. 1 in D-flat major (Minute Waltz) 0 0%
Waltz in A minor, B. 150 1 33.33%
Nocturne No. 20 in C-sharp minor, Op. posth. 0 0%
Op. posth. 66, Fantaisie-Impromptu in C-sharp minor 0 0%
Op. posth. 69, Waltz No. 2 in B minor 1 33.33%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 3. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 19:16   #81
anyway, ako ima zainteresiranih, preporučujem pogledati film Immortal Beloved u kojem Beethovena glumi odličan Gary Oldman.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:32   #82
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
dobro mi je rekao King. s ovakvom ekipom na forumu maksimalno deset glasova za najpoznatije kompozitore, a što onda očekivati s onima mrvu manje poznatima.
Napravi temu tjedan s legendama turbofolka, da viš' 'rpet'ne glasova

Kaj se tiče klasike, zanimljivo je poslušat note zapisane prije par stotina godina
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:55   #83
ja bih dodao uz zanimljivo i iznenađujuće ugodno za slušati, vrlo atraktivno i netaknuto vremenom nakon parsto godina, za razliku od toliko zastarjele popularne glazbe dvadesetog i dvadesetprvog stoljeća.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 19:19   #84
i love to listen to Beethoven
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 20:41   #85
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
anyway, ako ima zainteresiranih, preporučujem pogledati film Immortal Beloved u kojem Beethovena glumi odličan Gary Oldman.
Daaaa... Odavno pogledala, isto htjela preporučiti. U filmu se njegova glazba prepliće s događajima iz njegovog života, pa tako nikad ne znaš u kojoj sceni će se pojaviti koja od njegovih slavnih skladbi.

Evo, recimo, scena gdje kao iznenađenje počinje Mjesečeva:



Ode To Joy Scene



Odličan je Gary Oldman.

Btw., tema stvarno treba u sticky, ako itko ikad u glazbi zaslužuje topanje teme, to su maestra Ludwig van Beethoven i Johann Sebastian Bach.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 16:39   #86
Skoro mjesec dana tema tu stoji i ima samo 8 glasača? Jad i čemer.
Pretpostavljam da živimo u društvu koje ima, kak se kaže, "short attention span" jer danas mora biti sve brže, jače, plitkije i prolaznije. Beethoven ne nudi instant rješenja instantnih problema današnjeg instant čovjeka.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 17:29   #87
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Njemu se to vec dogodilo sa Born in the U.S.A . Medjutim , koliko izdavackih kuca , menadjera danas zahtijevaju od raznih glazbenika isto sta su nekada vladari zahtijevali od klasicnih kompozitora ?
Kada sam bio jako mali , mislio sam da glazbenici kmpoziraju za sebe i da se radi o romanticnim nesrecnim dusama . Isto mislim o renomiranim knjizevnicima da ne bude zabune .
Sa znanjem i gubitkom ideala shvatio sam da svi oni teze slavi ,bogatstvu , prestizu i priznatosti .
Danas ih okarakteriziram sa "prodane duse " bilo vladajucim bilo mocnim .
Medjutim Bach u svoje vreme nije bio priznat . Zivio je na selu i ako se ne varam svirao u crkvi .
Kao sta je davao lekcije i tukao svoju djecu .
Bach je bio najzapostavljeni kompozitor svoga vremena , njega su popularizirali u dvadesetom stoljecu ne sjecam se vis ni ko ni kako . Mozda neko tu zna bolje od mene njegovu povijest .
Da, "otkriven" je u 19om stoljeću, njegov genij prepoznao je Mendelhsson, navodno je kod nekog mesara kupio komad mesa umoran u Bachov rukopis... naglašavam navodno, jer je meni priča prebizarna iako ne isključujem mogućnost.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 17:44   #88
Zašto je Mjesečeva sonata posebna?

Osim što je predivna, nije sasvim uobičajena, naime, za razliku od ostalih sonata onoga vremena (sonata je ciklički djelo od četiri stavka brzog-polaganog-brzog-polaganog) Mjesečeva ima samo tri i nedostaje joj , vjerovali ili ne, prvi stavak. Ona počinje drugim, polaganim stavkom i sveukupno ih ima tri.

Sasvim primjereno Beethovenu.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 17:46   #89
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Skoro mjesec dana tema tu stoji i ima samo 8 glasača? Jad i čemer.
Pretpostavljam da živimo u društvu koje ima, kak se kaže, "short attention span" jer danas mora biti sve brže, jače, plitkije i prolaznije. Beethoven ne nudi instant rješenja instantnih problema današnjeg instant čovjeka.
Evo, ja bih rado glasala za Misu solemnis ali je nema...

Ovdje su predstavljeni samo hitovi...
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 18:02   #90
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
dobro mi je rekao King. s ovakvom ekipom na forumu maksimalno deset glasova za najpoznatije kompozitore, a što onda očekivati s onima mrvu manje poznatima.
Jbga, to je tako, klasična glazba se drugačije sluša, tj., traži drugačiji angažman. Recimo ja baš ne volim kad je ona stavljena u neki drugi plan kao zvučna podloga dnevnoj rutini, ona se sluša uz aktivnu pažnju, ono kak možeš slušati sve to dok kuhaš, napa ti radi, moraš razmišljati o desetim stvarima, pa ne čuješ i ne registrirao sve te finese, iznenađenja i kaleidoskope akorda i dinamike. Ili dok peglam ili ne znam bilo šta drugo radim što mi smeta da čujem baš sve... ok Beethovena još možda i možeš pogotovo posljednja djela kojima je sasvim očito pokušavao nadjebati svoju gluhoća, pa su glasna i preglasna, ali Bachove suite? Nikako.

S druge strane mislim da je izbor od pet kompozicija daleko preambiciozan jer su to jako kompleksna djela i općenito ti ne možeš u anketi zadovoljiti svačiji izbor jer je previše kompozicija.

Iako ideja mi se sviđa i pozdravljam ju
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 19:06   #91
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
S druge strane mislim da je izbor od pet kompozicija daleko preambiciozan jer su to jako kompleksna djela i općenito ti ne možeš u anketi zadovoljiti svačiji izbor jer je previše kompozicija.

Iako ideja mi se sviđa i pozdravljam ju
ideja je prije svega da se odvoji malo vremena za upoznavanje ili prisjećanje pojedinih glazbenika. anketa je tu da bi bilo zabavnije.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 20:09   #92
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
anyway, ako ima zainteresiranih, preporučujem pogledati film Immortal Beloved u kojem Beethovena glumi odličan Gary Oldman.

Gledala!

Garyja Odmana volim gledati, iako je tu i tamo sklon preglumljavanju. No, kad je pod kontrolom onda je izvrstan. Film bih opet rado pogledala.

Jednu Bethovenovu sonatu izvodila sam na završnom ispitu svog glazbenog obrazovanja.

Teško mi je odlučivati o 5 najboljih mi djela i inače, a kamoli kod velikana klasične glazbe. Vjerojatno ću birati s - en ten ti ni sava raka ti ni...
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 21:32   #93
sorry Elizo, sorry Romanso za violinu, sorry Emperoru, sorry Patetična, sorry Osma simfonijo, sorry teći muvmentu sedme simfonije i sorry sve ostalo. imam osjećaj da sam počinio zločin što nisam glasao za sve to. sorry Zdravko Čoliću, ali pored Beethovena mi sve to zvuči jeftino i plitko, ko što uostalom u takvoj usporedbi i jest. naravno, Čolića spominjem čisto zato jer je istovremeno i njegova anketa, isto vrijedi i za Pet Shop Boyse i sve kompletno u pop rocku. ja svejedno i dalje volim i pop i rock, ali sad sam slušao Beethovena i s tih visina mi je sve ostalo izgledalo sitno i bezvrijedno.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 00:29   #94
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
sorry Elizo, sorry Romanso za violinu, sorry Emperoru, sorry Patetična, sorry Osma simfonijo, sorry teći muvmentu sedme simfonije i sorry sve ostalo. imam osjećaj da sam počinio zločin što nisam glasao za sve to. sorry Zdravko Čoliću, ali pored Beethovena mi sve to zvuči jeftino i plitko, ko što uostalom u takvoj usporedbi i jest. naravno, Čolića spominjem čisto zato jer je istovremeno i njegova anketa, isto vrijedi i za Pet Shop Boyse i sve kompletno u pop rocku. ja svejedno i dalje volim i pop i rock, ali sad sam slušao Beethovena i s tih visina mi je sve ostalo izgledalo sitno i bezvrijedno.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 01:02   #95
Kako već rekoh, Beethoven je nešto najbolje što je ikad postojalo u glazbi. U2 mu mogu čistiti cipele.

S njim se jedino mogu mjeriti srednjovjekovni napjevi, nešto tipa Greensleeves i to je to.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:52   #96
Tri za vremensku kapsulu:

Piano Sonata No. 14 in C-sharp minor "Quasi una fantasia", Op. 27 (Moonlight) - Adagio sostenuto
Symphony No. 5 in C minor, Op. 67 - Allegro con brio
Bagatelle No. 25 in A minor, WoO 59 (Für Elise)
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:53   #97
Vrijeme za klasiku: WOLFGANG AMADEUS MOZART

WOLFGANG AMADEUS MOZART


"Austrian musician Wolfgang Amadeus Mozart
was among the most prolific, versatile,
and popular composers of all time. "
wikipedia

Rođen 27. siječnja 1756. u Salzburgu, umro 6. rujna 1791. u Beču

Wolfgang Amadeus Mozart bio je austrijski skladatelj klasične glazbe. Skladao je simfonije, koncerte, sonate, komornu glazbu i opere.

video stream
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 10:35   #98
Ni sad se ne bih mogla odlučiti. Ipak, birala bih Čarobnu frulu cijelu i Koncert za harfu i flautu.

Ne mogu naći superlativ za njega, on je jednostavno Mozart.

A skladao i je i sakralnu glazbu, daleko najpoznatiji od svih, rekvijem u kojem je pokazao da ipak zna skladati i fugu, i to kakvu!
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:11   #99
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
ja bih dodao uz zanimljivo i iznenađujuće ugodno za slušati, vrlo atraktivno i netaknuto vremenom nakon parsto godina, za razliku od toliko zastarjele popularne glazbe dvadesetog i dvadesetprvog stoljeća.
Nije mi ovo nikad bilo jasno i poprilično mi glupo zvuči: na što se točno cilja kad se kaže da glazba zvuči zastarjelo? Glazba je prije svega izraz vremena, kanalizirana kroz glazbenikov izričaj - tako danas prog-rock može zvučati zastarjelo iz čistog razloga jer ga malo tko svira, a sutra možemo svjedočiti njegovu revivalu. 80-e su kroz 90-e pa do cca 2005. bile otpisane kao anakronizam a danas su - dao bi se kladiti - većini najdraža dekada.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 18:16   #100
Vrlo konzistentan stvaralac, i s pravom glazbena ikona, genij. Bilo mi je teško izabrati pet za koje bih dao glas, na kraju nekako jesam ali mogao sam dati glas i drugim skladbama i ne bi bilo nezasluženo. Izbor je bio težak...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.