Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2021., 05:39   #1
Prijateljstvo i pomaganje, gdje je granica

Šta bi rekli na osobu koja sebe smatra velikom katolkinjom i osobom koja pomaže drugima? Jesam li ja u krivu ili ona? Pokvario mi se auto i nisam imala clansku iskaznicu od haka da prebaci auto u najblizi servis, a uskoro imam testiranje za posao u drugome gradu i dok napravim članstvo, dok se aktivira itd vise ne bi bilo vremena za popravak. I pitam nju da li ima iskaznicu da mi posudi i da se skine s njezinog bonusa 400 kn od 2000 za prijevoz. Negodovala je i napala me, ali je doznala da joj to nece uzeti cijeli bonus vec 400 kn. Članska iskaznica kosta 220 kuna. I pita ona mene, koliko cu joj platiti za tu uslugu. Da li 400 kuna koliko kosta bonus? Usto mejos napala da sam bezobrazna itd a da mi ona pomaže kad sam ostala paf. Trazi od mene skoro dvostruku sumu od godisnjeg clanstva? Na kraju je zavrsilo tako da meni ona zbog moje bezobrastine nece pomoci i "ja sam kriva" jer sam jako bezobrazna.
ambraada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 08:23   #2
Nije ti prijateljica, sasvim je nebitno kakav je čovjek i katolik.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 09:57   #3
Ja ne kuzim zasto moras autom na intervju. Postoji li neki autobus?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 10:06   #4
Bilo bi zanimljivo vidjeti kakvim si je uopće tonom to pitala da te optužila da si bezobrazna. Malo neobično.

I kako to da ti nemaš ugovorenu neku uslugu vuče auta?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 10:22   #5
Meni se u startu ne sviđa kako si opisala prijateljicu, sorry. Gotovo pa posprdno pišeš kako
Quote:
sebe smatra velikom katolkinjom i osobom koja pomaže drugima
.

To što tvrdi da je katolkinja i tvrdi da pomaže drugima, ne znači da mora pomoći uvijek i svima. Ne znači da se smatra budalom.

S obzirom da si ti upoznata s HAK tarifom, čudi me što ga nemaš A i nije HAK jedini, cijelo čudo šlep službi na internetu. Evo npr. ovi nude šlepanje za 250 kn za 20 km. Vjerujem da i u tvojoj okolini ima ekipe koja radi isto, možda i za manje novce.

Uzdaj se u se, i u svoje kljuse. Vjerojatno ti ni ja ne bi dala svoju HAK karticu, ali bi ti pozvala šlep službu ili preporučila mehaničara.
__________________
If men could get pregnant, abortion would be a sacrament.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 10:35   #6
Slažem se.
Imam posebno loše mišljenje o ljudima koji ne brinu o takvim stvarima, ali se brže bolje sjete koja budala brine pa ih zove da ustupe njima dio te svoje brige. Jer oni su katolici i kao brinu o drugima. Pa nisu zato budale.
Bliskom prijatelju bi pomogla naravno. Na sve načine osim da me rade budalom. Al takvi mi ni nisu prijatelji.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 10:38   #7
Quote:
ambraada kaže: Pogledaj post
Šta bi rekli na osobu koja sebe smatra velikom katolkinjom i osobom koja pomaže drugima? Jesam li ja u krivu ili ona? Pokvario mi se auto i nisam imala clansku iskaznicu od haka da prebaci auto u najblizi servis, a uskoro imam testiranje za posao u drugome gradu i dok napravim članstvo, dok se aktivira itd vise ne bi bilo vremena za popravak. I pitam nju da li ima iskaznicu da mi posudi i da se skine s njezinog bonusa 400 kn od 2000 za prijevoz. Negodovala je i napala me, ali je doznala da joj to nece uzeti cijeli bonus vec 400 kn. Članska iskaznica kosta 220 kuna. I pita ona mene, koliko cu joj platiti za tu uslugu. Da li 400 kuna koliko kosta bonus? Usto mejos napala da sam bezobrazna itd a da mi ona pomaže kad sam ostala paf. Trazi od mene skoro dvostruku sumu od godisnjeg clanstva? Na kraju je zavrsilo tako da meni ona zbog moje bezobrastine nece pomoci i "ja sam kriva" jer sam jako bezobrazna.
HAK, inače, ovisno o paketu, nudi šlep službu do određenog iznosa. To ne znači da danas možeš potrošiti 150 kn za jedno šlepanje, a za pol godine za drugo. Nije to mali novčanik iz kojeg trošiš za vožnje. Do tog iznosa te povezu, i to obično bude jedna vožnja nekog servisa koji je nabliži i radi.

Inače
Što je Pomoć na cesti?
Pod pojmom Pomoć na cesti podrazumijeva se usluga dijagnoze ili otklona kvara na vozilu na cesti te usluga prijevoza vozila ako kvar nije moguće otkloniti.

Zašto me HAK ne 'šlepa' do kuda ja želim?
Ako je kvar vozila takav da otklon kvara na licu mjesta nije moguć, vozilo će biti prevezeno do najbliže radionice ili ovlaštenog servisa, po procjeni HAK-a. Ako do kvara vozila dođe u mjestu gdje postoji više radionica ili ovlaštenih servisa član može odabrati u koji želi prevesti vozilo. Ako se vozilo ne može popraviti u radionici ili ovlaštenom servisu tijekom radnog dana, član može odabrati kamo će vozilo biti prevezeno, pri čemu sukladno Pravilima modela snosi trošak pružene usluge koji prelazi iznos preostalog bonusa Pomoći na cesti.


Ovo je da riješimo hak. Imaš i drugih šlep službi, ima raznih rješenja.
Ako uskoro imaš testiranje, imaš vremena organizirat se i za prijevoz i za auto.
Rekla bih da to, što je netko katolik i pomaže drugima, ne znači da daje sve svoje na tuđi zahtjev, možda ima vlastite probleme s autom, možda nije Crveni križ nego stvarna osoba sa stvarnim životom i zapletima.

Mogla si ju tak komotno tražiti i bankovnu karticu, kad znaš da ima
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 10:58   #8
Quote:
ambraada kaže: Pogledaj post
..........Trazi od mene skoro dvostruku sumu od godisnjeg clanstva? Na kraju je zavrsilo tako da meni ona zbog moje bezobrastine nece pomoci i "ja sam kriva" jer sam jako bezobrazna.
Teško je reći tko je u pravu dok se ne čuju obje strane, ali je jako čudno da ti prijateljica traži duple novce od onog što će nju koštati. ILi ona traži da joj platiš 400 kn (što je cijena toga), a ti preračunavaš da joj je to dvostruko članstvo?


Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
...... Vjerujem da i u tvojoj okolini ima ekipe koja radi isto, možda i za manje novce.
....
Muž ima članstvo i organiziranu šlep službu, ali kad ju je tražio ispalo je da je hitnost ako je negdje na prometnici, ako je na javnoj površini, ako...
Njemu auto krepao u dvorištu, rekli su da će doći po njega za 10 dana.
Nazvao neku random šlepu, odvezli ga isto popodne za 200 kn.

Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Slažem se.
Imam posebno loše mišljenje o ljudima koji ne brinu o takvim stvarima, ali se brže bolje sjete koja budala brine pa ih zove da ustupe njima dio te svoje brige. Jer oni su katolici i kao brinu o drugima. Pa nisu zato budale.
Bliskom prijatelju bi pomogla naravno. Na sve načine osim da me rade budalom. Al takvi mi ni nisu prijatelji.
Definitivno! Najbolji su mi takvi koji kad krene frka odmah ispituju ljude pored sebe "imaš li ovo", "imaš li ono".
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 11:26   #9
Koliko često ju tražiš slične usluge? Ako ju tražiš?
I zašto ne možeš otići busem?
nothanks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 11:35   #10
Quote:
ambraada kaže: Pogledaj post
... I pitam nju da li ima iskaznicu da mi posudi i da se skine s njezinog bonusa 400 kn od 2000 za prijevoz.
...
to nije baš posudba jer kad ti iskoristiš taj bonus, ona ga više nema
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 11:38   #11
I razne osiguravajuće kuće također nude uslugu šlepanja pri redovnom godišnjem osiguranju auta u tarifi već (pri registraciji).

Ako ništa drugo, plati vučnoj službi 300tinjak kuna.


Ova priča mi smrdi. To što žena pomaže drugima ne znači da MORA svima pomoći, a više mi djeluje ko da si ju već muzla ili joj se obraćaš samo kad pomoć trebaš.
I ja bih bila skeptična prema davanju svog bonusa nekome jer mu je auto eto stao. Plati vučnu do servisa.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 11:43   #12
Ja nisam uopće upoznata sa takvim vrstama osiguranja i uslugama jer ne vozim.
Ali mislim da si si situaciju bespotrebno zakomplicirala.
Javni prijevoz ili zamoliš nekog da te odveze ako može i platiš mu gorivo. I kraj.
nothanks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 12:09   #13
Zašto ju nazivaš prijateljicom kad očito imaš loše mišljenje o njoj?
bijeli zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 12:11   #14
Došla je tu po potvrdu da ima zlu prijateljicu katolkinju, koja joj ne da hakovu karticu
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 12:18   #15
Krivo ste povezali. Nikad mi ne pomaze oko nicega. Zato sam posprdno rekla da je katolkinja. A i uopce nije bilo rijec o tome da mi mora pomoci nego me povrijedio njezin napad na mene kad sam ju pitala za pomoc i trazenje 400 kuna. Ocito sam u zabludi kad mislim da bi mi prijatelj jednom u zivotu trebao pomoci. A i opcemito mislim da me previse napada i ponizava i da ako nije htjela pomoci danije trebalo ici s napadom, trazenjem protusluge i dvostruke tarife. Jako rijetko trazim od nje ista. Vecinom nece i ljuti se kad ju nesto trazim.
ambraada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 12:19   #16
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Došla je tu po potvrdu da ima zlu prijateljicu katolkinju, koja joj ne da hakovu karticu
Tako je. Dobro da si skuzila koja sam bitch, koja ne razmislja o haku dovoljno nego si ovo dopustim. Tak je.
ambraada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 12:22   #17
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
I razne osiguravajuće kuće također nude uslugu šlepanja pri redovnom godišnjem osiguranju auta u tarifi već (pri registraciji).

Ako ništa drugo, plati vučnoj službi 300tinjak kuna.


Ova priča mi smrdi. To što žena pomaže drugima ne znači da MORA svima pomoći, a više mi djeluje ko da si ju već muzla ili joj se obraćaš samo kad pomoć trebaš.
I ja bih bila skeptična prema davanju svog bonusa nekome jer mu je auto eto stao. Plati vučnu do servisa.
Odakle ste povezali da ona pomaze drugima? Ide u crkvu nedjeljom i moli se ali tko je rekao da pomaže ikome? Naljutila sam se zbog njezinog bijesa na mene a ne jer nece to uciniti. Ne mora. Al ne mora bijesnit na mene zato. I pitat me deset puta koliko cu joj platit. Ali dobro pa je vama to ok od prijatelja. Ocito sam ja u krivu onda a ne ona.
ambraada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 12:24   #18
Zasto ju onda trazis usluge vise puta ako nije tip koji pomaze?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 12:24   #19
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
to nije baš posudba jer kad ti iskoristiš taj bonus, ona ga više nema
Jesus jednom sam trazila uslugu. Ne trazim ju svako malo. Par puta u zivotu sam trazila. Znamo se 20 godina.
ambraada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 12:25   #20
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Zasto ju onda trazis usluge vise puta ako nije tip koji pomaze?
Zato kaj vjerujem u nadu i zelim vidjeti da ce se jednom promijeniti i biti true friend.
ambraada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.