Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2012., 23:33   #141
Quote:
DARIOHOS kaže: Pogledaj post
Neznam odakle si,gdje si se borio,ali u Belišću je poginilo najmanje 15 osoba u 4 godine od snajpera.Jedan pametni čedo nije 2 tjedna mjenjao položaj,bilo je neko primirje pa se odlučio još i malo oprat u Dravi,i to mu je bilo zadnje pranje.Jedan naš ga je od prve skinio,čedo je pao na neke rašlje,nakon2-3 tjedna su tek došli po njega.1.11.1991. blagdan Svi Sveti,Bog kao da je namjerno dao da bude gusta magla,tako da se moglo ići na groblje.Pisao sam kako su polazili radnici na dizalici koja istovara drva iz vagona.Neznam točan broj,ali nekoliko ih je ubijeno sa snajperom,poslije Bljeska također,ubijani su ljudi nasumce,oni koji su prolazili biciklom na toj čistini od 200 metara,nekolio ih je ubijeni.Nemoj samo negirati te slučajeve jer ću to smatrati provokacijom,a ako neznaš taj dio uz Dravu,što sumljam,pogledaj na google maps,sve se vidi,idealno mjesto za snajperska gnijezda.Nadam da će se netko javiti iz Belišća da potvrdi moju priču.
Potvrđujem. Dvojica ( ne dam imena ) su ga skinuli iz mraka jedne tavanske prostorije vikendice na Svetoj Ani. Sa onim velikim američkim snajperom.
bujtar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 23:47   #142
Quote:
bujtar kaže: Pogledaj post
Potvrđujem. Dvojica ( ne dam imena ) su ga skinuli iz mraka jedne tavanske prostorije vikendice na Svetoj Ani. Sa onim velikim američkim snajperom.
Sasvim slučajno sam kliknuo na ovu temu još dok je ime bilo napisano, dobro da si izmijenio post pa ne moram svom prijatelju javiti kako spominješ njegovo ime na ovom forumu, vjerujem kako ni ti ne bi volio da netko napiše tvoje ime.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 21:00   #143
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Sasvim slučajno sam kliknuo na ovu temu još dok je ime bilo napisano, dobro da si izmijenio post pa ne moram svom prijatelju javiti kako spominješ njegovo ime na ovom forumu, vjerujem kako ni ti ne bi volio da netko napiše tvoje ime.
Čitam pa se zaletih u žaru.
bujtar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 21:39   #144
Quote:
bubiša kaže: Pogledaj post
Tek nakon Bljeska položaji VRSK su bili na Dravi, tako da ti moram vjerovati, iako se u Baranji o tome nije pričalo niti bilo što znam.
Ne pada mi na pamet provocirati, samo me zanima što se zaista događalo, i nakon 20 godina valjda možemo o tome mirno raspravljati, naravno ako nismo okrvavili ruke i zato moramo
odgovarati.
Evo Bubiša,došli i svjedoci.Naravno da u miru možemo o svemu razgovarati.Bio je velik problem i sa "petokolonašima".U Belišću se moglo dosta vidjeti ljudi koji su lagano šetali ulicom dok se pucalo,ljudi su bili srpske nacionalnosti.Pretresom njihovih kuća i stanova kod nekih su pronašli radiostanice i snajpere.Jedan domar je sa "stare škole" redovito puco po civilima,najviše dok bi se počinjalo pucat i pri kraju,jer su znali gdje će pucat i kada.Jednog mirnog dana je pucao na djecu koja su se igrala na ulici,i nakon nekoliko dana je čovjek nestao.Nije trebao dirati djecu.Nakon nestanka mu je pronađena klasična oprema,snajper i radiostanica.Bilo je još nekoliko slučajeva,ali nakon što su bili uhvaćeni na djelu,također su nestali.Valda su se uplašili...
DARIOHOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 09:36   #145
25.8.1991. je krenio napad na Baranju ulaskom JNA tenkova i ostale mehaniacije i s time jasno pokazala da drži stranu pobunjenim srbima i ideju stvaranja velike srbije.Svim žrtvama i ostalim stradalima tog i nakon tog datuma na ovaj način odajem počast i suosječanje što su morali prolaziti strahove,paleži i ubojstva svojih bližnjih koji su bili ubijani i maltretirani samo zato što nisu srbi.Usto odajem i počast svim poginulim u pokušaju oslobađanja dijelova Baranje u jesen 91. i 3.4.92. godine i neka im je vječna slava i hvala na nesebičnom polaganju svojih života u obrani Republike Hrvatske i svih svojih građana!
DARIOHOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 23:45   #146
ISTINA

za one koji ne poznaju CIRILICU , pise da je 20 oktobra 95 . Holbruk blokirao Tudjmanov plan o napadu na SLAVONSKO BARANJSKU OBLAST ...

Inspirisao me jedan komentar gde je neko napisao da Tudjman nije bio budala da to ucini ... Setimo se sta je PITAO HRVATE "Sta zelite" a oni su skandirali "VUKOVAR,VUKOVAR"

Nije mi cilj da se s vama svadjam , ono sto je bilo je ISTORIJA a u budicnosti videcemo ....

http://img.photobucket.com/albums/v6...k/rrrrrrrr.jpg
zokid1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 23:48   #147
a ovo je iz Arkanovih novina ... Obelezavanje dana SVK tj dan Republike Srpske Krajine 19.novembar 95 SRPSKI VUKOVAR

http://img.photobucket.com/albums/v6...1111111111.jpg


http://img.photobucket.com/albums/v6...4444444444.jpg


http://img.photobucket.com/albums/v6...2222222222.jpg



http://img.photobucket.com/albums/v6...3333333333.jpg
zokid1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 23:50   #148
OVO VAM JE IZ ZVANICNIH NOVINA VOJSKE JUGOSLAVIJE "VOJSKA" ISTO NA TEMU NAPADA NA ISTOCNU KRAJINU ...

http://img.photobucket.com/albums/v629/ratnik/eee.jpg
zokid1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 23:57   #149
A OVDE SE OPISUJE KAKO SE VLADAO MORAL U KRAJINI I KAKO SU SVI OCEKIVALI NAPAD !!! JA SAM SE LICNO MOLIO BOGU DA DODJE DO NAPADA ... OD TAD NI U BOGA NEVERUJEM !!!!!!

TU VAM JE INTERVJU S ARKANOM , KO ZNA CIRILICU U PREDNOSTI JE

BORICEMO SE DO POSLEDNJEG

http://img.photobucket.com/albums/v629/ratnik/e.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v629/ratnik/1a.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v629/ratnik/2a.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v629/ratnik/3a.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v629/ratnik/4a.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v629/ratnik/5a.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v629/ratnik/6a.jpg
zokid1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 23:58   #150
http://img.photobucket.com/albums/v629/ratnik/9a.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v629/ratnik/8a.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v629/ratnik/7a.jpg
zokid1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 00:00   #151
Ne mislim se sada natezati ali ideja da bi se obrnaili je smiješna, bez sudjelovanja SRJ, ne bi to dugo trajalo, bilo bi čak sličnije Bljesku nego Oluji.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 00:20   #152
VIDI , NEMA RAZLOGA DA TE LAZEM , ALI SE VOJSKA JUGOSLAVIJE SPREMALA , IZVLACILI SU IZ MAGACINA SVU MUNICIJU , LICNO SAM VUKAO SANDUKE KO KONJ !!! TEHNIKA SE UKOPAVALA ... I DAN DANAS OKO SOMBORA I BEZDANA I ODZAKA POSTOJE JAME ZA UKOPAVANJE, NEKE SU SLUZIKE I 99 KADA JE NATO AGRESOR BOMBARDOVAO ... E SAD DA LI BI VJ BRANILA GRANICE NA DUNAVU ILI BI ISLA DALJE ??? TO NE ZNAM ...

LICNO MISLIM DA BI VJ REAGOVALA SAMO KAD BU HV USLA U VOJVODINU A NAS BI IZDALA ...

MISLIM DA BI POKOLJ TRAJAO NEKOLIKO DANA , MORAL JE BIO KAO NIKAD I ZATO SU AMERI ZAUSTAVILI TUDJMANA
zokid1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 00:22   #153
Baranjci su specifican mentalitet ... Kninska Krajina i SBO su dva razlicita pojma ...
zokid1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 09:06   #154
Iz transkipta državnoga vrha Srbije tada, se da svatit da tada VJ nije bila sprema na nikakve izlete, pogotovo za neki veći sukob, zalihe goriva su bile loše, i sami su potvrdili da nemogu zaustavit nadiranje HV. Rat u Hrvatskoj i BiH, i sankcije su ih iscrpile do kraja, moral nakon godna rata bija je jako nizak i odziv u moblizaciji bi bija loš. Jedva su čekali da se sve to završi, znali su da u Hrvatskoj više nemaju šta tražit, u BiH se mirovnin sporazumon domoć šta povoljnije opcije, jel je i tu počelo klizit i orjentirat se na problem Kosova.
Moral vojnih snaga je prema filmovima koje i sada možemo vidit na teritoriju "krajine" koje su pomeli Bljesak i Oluja je bija isto visok, ali to je mali broj u odnosu kad se mobilizira ostatak snaga. Scenarij bi bija vrlo slićan i za istoćnu Slavoniju i Baranju. Manji dio snaga obrane bi pružija neki otpor, ostatak bi gleda kako spasit glavu i odvest obitelji na sigurno. Brzo bi se raspale linije obrane, i taj dio snaga obrane koje bi još imale neki borbeni moral bile bi suprostavljene sa višestruko jačin snagama HV. Moral HV je bija neupitan, a posebno kad bi se išlo na oslobađanje Vukovara, tada je cila Hrvatska disala ka jedno, znaći sa naše strane praktički neiscrpan resurs ljudstva i tehnike. Ne sumljan da je akcija bila vrhunski planirana i da su položaji Srba bili dobro snimljeni, i da su ka i do tada naši ljudi tamo sa terena dali sve informacije. Šta se tiće borbene tehnike koju su Srbi tamo imali, ona je bila neupitna i u Oluji i Bljesku, imali su oni dovoljne zalihe svega al nije bilo od velike koristi, jednostavno su bili pometeni. Govorit o mentalitetu ljudi i odakle su bolji borci, jel Srbi iz Slavonije i Baranje ili Dalmacije, Like, Korduna i Banovine je glupost, jel su ovi zadnji o sebi stvorili višegodišnji mit ratnika. Isto ka šta sad ovi prvi o njima govoru negativno a izdižu sebe, tj. stvaraju mit o sebi. Ja svaćan ove ljude kad govoru o tome kako su imali visoki moral, kako bi HV imala posla sa njima, kako bi se obranili, itd... ali mi se ćini kada slušan izjave vojnika iz "krajine" koje je kasnije pomela oluja u 3 dana. Tuđmana sigurno nije zaustavija od napada straj od poraza ili velikih gubitaka, nego jednostavno šta više nije bilo argumenata prid međunarodnon zajednicon, pošto su Srbi pristali na prigovore, i zapravo ono šta je isprigovarano je odgovaralo interesima RH u svakome pogledu. Posli toga bi bilo sigurno teško opravdat nova stradanja i egzoduse. Sitimo se samo kolko se prigovaralo sa Srbima u "krajini" koje su in ustupke radili u MZ, koje su planove imali, državu u državi itd.... Naši su se molili da ovi ne pristanu na neke mirove planove, pošto su bili nepovoljni za RH, i ako bi išli na očekivane kompromise opet bi mi gubili a oni dobivali za stolon, jel svaka volja Srba za prigovaranjima je smanjivala podršku RH za vojno oslobađanje okupiranih teritorija.
Posli Bljeska i Oluje, Srbi istočne Slavonije i Baranje praktiči pristaju na bezuvjetnu kapitulaciju, jel nisu ništa dobili više od onih u "krajini" koji su vojno pometeni. Da su virovali u sebe, da se mogu obranit, ili da ih se RH boji bez problema bi tražili puno više, al tako su riskirali da ih pomete neka nova oluja... To je početak i kraj ove priće.....
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 11:28   #155
PRINCO , sigurno je da HV bila bolje organizovana !!!

Ali MIT o BOLJIM RATNICIMA ... Prvo koliko se vodio rat u Kninskoj Krajini ? Jel tamo bio VUKOVAR ?? BOROVO ?? TRPINJA ?? NJEMCI ?? LASLOVO ?? OSIJEK ?? Ako cemo po istini MI SMO SE U BOROVO PRVI USPROTIVILI PROTIV NDH VLASTI !!! A oni iz Knina su nas KOPIRALI !!!

Ja sam bio na liniji od avgusta meseca 1995 , ako si upoznat bili su kupili izbeglice i donosili ih nama kao pojacanje ... Razlika izmedju nas i njih je bila vidljiva , oni su bili SJEBANI SKROZ !!! Ja jesam poreklom Lican ali sam rodjen u predivnoj Baranji !!! Tako da nisu ih bezveze zvali LICKE PICKE !!!

Kakav strah od HV , pa to je opet HR izmisljotina , MI SMO BARANJU ZA STOLOM IZGUBILI !!! SLOBA NAS JE IZDAO !!!
GDE SMO TO MI KAPITULIRALI BEZUSLOVNO ??? PORAZENI JESMO ALI KAPITULIRALI NISMO !!!

A ne znate , znas li ko se prvi povukao !!!

ARKAN I LEGIJA !!!

Arkan je popizdeo na Slobu i otisao ... paf , ostali smo mi u SVK , ond su lesinari iz VJ gledali da nam maznu tehniku , jel kao bolje u Srbiji nego da ostavimo vama ... To je takva izdaja , kad bi se mogao OSVETITI prvo bi cistio nase redove pa vase !!!

Mi se u BARANJI bojali vas ... DAJ SANJAJ .... Kakvi rezervisti iz Srbije i te price , Baranjci su se 80 % sibali s vama na svim frontovima ... Kakva Srbija , mislis da bi neki magarac iz BG dosao da se bori ... Pogledaj ispovesti onih iz Kraljeva ... Srbijanci picke .... izvinjavam ti se Srbijanci su pickice !
zokid1 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.09.2012., 16:50   #156
Zanimljivo, Srbi su izgubili etničku većinu u Belom Manastiru i bez vojne reintegracije i masovnih pomaka stanovništva, 2001. ih je bilo manje nego Hrvata, 91' više, što se dogodilo?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 21:01   #157
zokid1 nemoj tako.Posjedujes li HR dokumente(vjerujem da posjedujes),zato te molim nemoj se buniti protiv drzave koja ti je to omogucila, iako si se borio(sam si naspomenuuo, da si bio na polozajima 1995.)protiv nje.Ako si pravi (ne zelim te oslovljavati sto)odreci se dokumenta.A sto se tice Vojvodine, pitanje je vremena koliko ce ona jos ostati u sastavu srbije.Ako ti je otac vjerovao u neku svk, bio je je u zabludi, isto kao i ustase kojima je ndh do Zemuna.
Pozz....
tomislavone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 22:52   #158
Pročitati obavezno ovaj zanimljivi dokument. Posebno mitomani koji pričaju kako ih je neko izdao i prodao.



http://www.sense-agency.com/upload/d..._14.8.1995.pdf
__________________
Nije vrhunac vještine odnijeti stotinu pobjeda u stotinu bitki. Vrhunac vještine je pobijediti neprijatelja bez borbe. (Sun Tzu)
gorand20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 00:57   #159
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
A ja ti ponovo kažem, imamo priliku razgovarati sa svejdokom sa druge strane, pričajmo o samim stvarima,a ne politizirati ili čak filozofirati, ionako mene nikada nečeš uvjeriti u to, a vjerujem ni druge, jel može par pitanja?

1.Jesu li vojnici iz Baranje sudjelovali u napadima na Osijek?
2.Jesu li igdje drugdje, pogotov u Malesnici i sl, koliko znam, vi niste baš pomagali Kninu, ni ovi iz Vukovara?
3.Kakav je bio položaj Mađara u toj Baranji
4.Jel bilo vojske iz Srbije i 95', makar inžinjeri i sl (ne moraš odogovriti ak ti je bed)
5. Jel došlo ljudi iz Knina nakon OLuje, pgotovo boraca?
PRIVI PUT DA SE SLAZEM S NEKIM HRVATOM PAZI MOZDA IMA MALO POLITIKE , ALI JA SAM NAVEO ONO STO SE TADA PRICALO ... OK DRZACU SE TEME !

PA DA TI POLAKO ODGOVORIM KRATKO , A TI AKO TE STA INTESESUJE PITAJ !

1. NARAVNO DA SU BARANJCI UCESTVOVALI , PRICE O SRPSKIM DOBROVOLJCIMA SU TAKO MINIMALNE , DA SU HTELI POMOCI DOSAO BI CEO BEOGRAD ... ALI NISU

2. ZA MASLENICKI DZEP , ZNAM KAO I TI ... MISLIS na vojnu pomoc ... ma kakvi ... jedino sto smo imali je TV LINK Beli Manastir - Knin ... Zalosno i meni neshvatljivo kako smo cutali kada je bio BLJESAK ... tek neko je zgrabi koju granatu i poslao preko na Osijek ... jaka odmazda ... Jedino je Mile gadjao Zagreb i to simbolicno ... da je hteo mogao je .........

3. Ovo pitanje mi je NAJDRAZE !!!
Madjari,Hrvati,Bunjevci,Sokci,Rusini,Slovaci su VECINOM bili za JUGOSLAVIJU ! Moj kapetan je bio HRVAT Josip O. Izbegao iz Osijeka jer mu je zena Hrvatica a decu mu u skoli ispljuvali jer je CETNIK ... I jos brdo brdo mesanih brakova po BARANJI ... Mislim ili imam utisak da su Madjari bili vise na nasoj strani ?
Vidi kod nas se grejala ideja o Jugoslaviji a kod vas ideja o CISTOJ HRVATSKOJ ... O ovome bi ti mogao jedan dan pisati , jedan ROM ili ti Cigan zavrsava knjigu o Ciganima tokom rata u Baranji ...

4. Vojnika iz Srbije E da je ta pomoc dosla ... Ma kakvi vojnici VJ , mi smo samo isli na obuku u Srbiju jer mi nismo mogli vezbati gadjanje JER SMO BILI UN ZONA ... a svo tesko naoruzanje je kontrolisao UNPROFOR sve do avgusta 1995, e onda smo ih najurili i uzeli tesko oruzje ... Nazalost smo bili DRZAVA U DRZAVI ...nezavisni u pravom smislu reci !!! Ja u BARANJI sam video uniformu VOJSKE JUGOSLAVIJE samo onaj dan kad se obelezavala godisnjica BATINSKE BITKE ... Nazalost imali smo granicne punktove prema Srbiji !!!

A KAD je potpisam Dejton e onda su dolazili oficiri VJ , i nagovarali nas da njima predamo oruzje da ne padne vama u ruke ...

5. Nakon OLUJE , jako malo je doslo u Baranju , vecina koji su dosli dosli su kod rodjaka ... A ZNAS I SAM KAKO JE MILICIJA SRBIJE hapsila izbegle muskarce i deporivala ih u Baranju da se prisilno BORE ... to je bio LOV na njih , omalozavanje kako su picke , kukavice ...
Boraca iz Kninske Krajine ... na prste da prebrojis ... MI SRBI smo ono "boli me za tebe kura."

PITAJ STA JOS HOCES , AKO TI KORISTI ... VERUJ MENI , A NE VASIM TUMACIMA ...

p.s.Domobrani iz Vukovara koji su bili zarobljeni , ranjeni ... Pa pricaju o torturi , LOGORIMA , a na njih se pazilo maksimalno ... stalno su govorili CUVAJ TE IH ZA RAMENU ... e sad naravno kad si zarobljen hrana je jadna,smestaj ocajan ... dosta su pricali i izmisljali kako bi dobili povlastice od HR drzave ... Neveruj im puno !!! A bilo je i Ovcare itd ... klanice ... Oni sto su poginuli pa makar bili i Hrvati oni su borci a ovi sto kukaju su .... Junaci su oni kojih vise nema !!!
bbaranjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 01:05   #160
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Niste valjda očekivali da će te dobit na poklon svoju županiju ka ratni trofej, a šta sa Hrvatima koji su tu živlili do rata, sela i gradovi di su bili većina, koji su protirani, di su njihova prava. Zaboravili ste šta je bilo 91, ono šta ste vi napravili svojin susidima vas nije snašlo, možete jedino imat loš osjećaj da živite u Hrvatskoj koju nevolite i tu je početak i kraj problema. Srbi ste i tili ste da živite u Srbiji, imali ste silu iza sebe, oćistili ste životni prostor od Hrvata, meni je to sasvin logićno kad se gleda iz vašega kuta, tili ste i mogli ste. Znali ste ako se ratna srića okrene šta vas ćeka, al na kraju ste super prošli, svi ste abolirani. Da ja napravin neko slićno sranje iša bi u zatvor.....
Obecano nam je iz Beograda JEDNA OPSTINA u satavu Hrvatske , znaci OPTINA a ne ZUPANJA ... Kao Hr bi bila od zupanja i jedne opstine Slavonije Baranje I zapadnog Srema ... Cak je i referendum organizovan ...

Volimo mi Hrvatsku i nase krajeve !!! Cak nam je za vreme KRAJINE maticar upisivao RODJEN U HRVATSKOJ , OZNENIO SE U HRVATSKOJ , UMRO U HRVATSKOJ ... pogledaj maticne knjige ne lazem !!!

Srbi ste i tili ste da živite u Srbiji NE NE , GRESIS , HTELI SMO DA ZIVIMO U AUTONOMNOJ OBLASTI KRAJINA U SASTAVU HRVATSKE !!!
bbaranjac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.