Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2011., 08:18   #481
Quote:
hekrima kaže: Pogledaj post
Eto i moje iskustvo..Mislim da je PBZ jedna od najgorih banaka u zemlji..sve druge kada dođeš sa brojem tekućeg računa možeš normalno uplatiti,a samo pbz izmišlja toplu vodu i traži uplatnicu, pa tako i naplačuje proviziju
O, Boze, kako sam ja sita ovakvih klijenata, uglavnom neupucenih, ali bitno je da da ce on napisati reklamaciju jer mu je recno tko zna sto, a on je shvatio opet tko zna sto
Kakvu uplatnicu ti traze? PBZ odavno ne koristi opce uplatnice za transakcije fizickih osoba, prave svoje. I kakve, dovraga, ima veze uplatnica s provizijom? Ajmo jos jednom, za vjeke vjekova, provizija ide UVIJEK kad se plaća pravnim osobama, bez obzira je li imaju racun u PBZ ili u nekoj drugoj banci. Provizija ide UVIJEK kad se uplacuje nekom na ziro. Provizija ide UVIJEK kad se uplacuje nekom na tekuci drugih banaka.
theodora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 16:24   #482
Quote:
theodora kaže: Pogledaj post
O, Boze, kako sam ja sita ovakvih klijenata, uglavnom neupucenih, ali bitno je da da ce on napisati reklamaciju jer mu je recno tko zna sto, a on je shvatio opet tko zna sto
Kakvu uplatnicu ti traze? PBZ odavno ne koristi opce uplatnice za transakcije fizickih osoba, prave svoje. I kakve, dovraga, ima veze uplatnica s provizijom? Ajmo jos jednom, za vjeke vjekova, provizija ide UVIJEK kad se plaća pravnim osobama, bez obzira je li imaju racun u PBZ ili u nekoj drugoj banci. Provizija ide UVIJEK kad se uplacuje nekom na ziro. Provizija ide UVIJEK kad se uplacuje nekom na tekuci drugih banaka.
Poštovana gospođo bankarice,

vjerujte, i mi, vaši klijenti (govorim o klijentima PBZ-a), smo siti poluinformacija koje dobivamo od vas - djelatnika iste (pri tome ne mislim isključivo i direktno na Vas).
Samo nekoliko primjera - koje sam osobno doživjela:
...pao je vaš sustav bankomata, i bankomat mi je "pojeo" karticu, zovem na broj telefona na bankomatu, kaže mi gospodin da kroz nekoliko dana dođem u matičnu banku po karticu, ja mu na to kažem da je moja matična banka u OS, ali da sam u ZG-u, i pitam može li se kako poslati kartica u banku u ZG, kaže on da ne, ali da odem u banku podnjeti zahtjev da mi ju dostave u ZG. Dolazim u poslovnicu u Vukovarsku, objašnjavam što želim-vrlo jasno: da mi se kartica koju je progutao bankomat dostavi u ZG jer mi je matična poslovnica u OS, a nije mi nikako zgodno otići po nju. Kaže gospođa na šalteru da NE MOŽE to, iako sam joj rekla da me u to uputio isto vaš djelatnik. Odlazim u poslovnicu kod Cibone, bez problema naprave zahtjev.
(voljela bih Vaš osvrt na ovu situaciju - kako bih ja mogla, i od koga biti upućena u vaše interne procedure??? Naravno, 5 dana nismo mogla do svog novca jer nisam imala karticu, a nisu mi htjeli dati novac samo na temelju osobne i objašnjavanja situacije)

...dalje: dolazim na šalter banke uplatiti 1000,00 kuna na račun. Vidno nezainteresirana gospođa uzima novac, osobnu, i na kraju mi vraća potvrdu o uplati i osobnu iskaznicu. To je bilo oko 15h. Oko 19 sati zove me neki broj, javim se - ono, dobar dan, zovem iz PBZ-a, jeste vi ta-i ta, jeste bili dana u PBZ-u oko 15 sati, Ja kažem jesam, bila sam uplatiti 1000,00 kuna na račun tog-i tog. Kaže gospođa, da-ali vi meni niste predali taj novac, nego ste ga uzeli sebi nazad. Ja ne shvaćam o čemu govori, i zamolim ju da mi pojasni. Kaže da je napravila obračun, i da joj fali 1000,00 kuna i da se ona točno sjeća da sam ja novac stavila na šalter, i onda ga uzela nazad kad mi je ona dala potvrdu i osobnu (jel samo meni ovo apsurdno???). Ja ju pitam-gospođo, o čemu pričate??? Prvo ste uzeli novac, a onda osobnu, novac nije stajao na šalteru, a gdje ste ga vi zametnuli stvarno nije moj problem. Tu me ona malkoc izvrijeđa, na što ja drugi dan dolazim u poslovnicu i tražim voditelja, dolazi voditelj, odmah je znao o čemu je riječ te se počeo ispričavati - gospođe spremačice su našle 1000,00kn u smeću sinoć, došlo je do nesporazuma, ispričava se u svoje, bankino i ime djelatnice, itd...itd...
(samo zbog ljubaznosti voditelja s ovim nisam išla dalje - jel i Vi tako zovete klijente ukoliko uočite manjak na obračunu?)

...pa idemo dalje - odlučim se uzeti American. Dolazim u poslovnicu s frendom koji već duže ima American, i dobio je ponudu taj mjesec da će, ako nekoga preporuči za Amex i tom se odobri Amex, on dobiti 10 000 MR bodova. Stoga dolazimo zajedno u poslovnicu jer meni je svejedno, a zašto da on ne dobije bodove. Gospođa na šalteru kaže da je te ponude nema, da ona ne zna otkud to nama. Frend joj pokaže letak i pristupnicu koji je dobio s računom za prethodni mjesec. Kaže ona opet da to oni nemaju i da te akcije nema. Dok se frend snjom raspravljao ima li akcije ili nema, ja sa svog mobitela (u poslovnici na Vrbanima) zovem PBZ Card , objasnim situaciju, i kaže mi djelatnik na telefonu da akcija traje za one korisnike koji su s računom dobili takvu pristupnicu, na što njegove riječi ponavljam gospođi za šalterom, dok je on na liniji. Na to gospođa uzima moj mobitel da ona snjim popriča. Kad ju je čovjek valjda uvjerio, uzela je tu pristupnicu koju je frend dobio s računom. Na to sam American čekala mjesec dana jer nisu proslijedili u Radničku zahtjev nekih 10-ak dana (riječi osoblja u PBZ Cardu).
(nije li djelatnica prvo neprofesionalna što sama nije nazvala broj PBZ Carda i provjerila, već kategorički tvrdila da te ponude nema, nije li i poluinformirana uz to? Neupućena po Vašim riječima?)

Nažalost, imam još nekoliko primjera, ukoliko je potrebno, rado ih napišem. Ne kažem da se ovakve stvari ne dešavaju u drugim bankama, i općenito u bilo kojem poslu - ali draga gospođo, kako je Vama dosta takvih klijenata, i nama je dosta takvih djelatnika koji su neupućeni, poluinformirani, i ktome bahati.
Na Zavodu za zapošljavanje ima jako puno nezaposlenih, ukoliko Vas posao toliku frustira, spasite svoje zdravlje, i pružite priliku nekom tko će biti sretan svaki dan dolaziti na posao, i objašnjavati neupućenima procedure i pravila banke u kojoj rade.

Nadam se da ćete barem razmisliti o ovom napisanom jer svaka medalja ima dvije strane, nemojte tjerati ljude ovakvim istupima u ime banke u kojoj radite, i koju zastupate (pa i ovdje na anonimnom forumu).

Srdačan pozdrav,
::Lost:
::Lost:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 18:36   #483
Nisam nikad obavljao nikakve transakcije ni imao racune u PBZ iako ima dosta poslovnica u mom gradu, ali ovo je zivi horor.
Iskreno jos nisam imao vecih problema sa bankarima i salterskim djelatnicima a imao sam posla sa RBA, ERSTE, ZABA i OTP bankama.
Kad sam otvarao orocenu stednju u Erste sredinom ove godine, bankarica nije bila bas upucena u neke sitnice u ponudi tipa da li se moze automatski produziti orocenje, kako cesto se isplacuje kamata itd, na moje upite joj nije bilo tesko provjeriti kod kolegice i nadredjenih, ne znam stvarno gdje nalazite te bahate bankare kolji misle da su popili svu pamet svijeta, stvarno ih treba poslati na biro ako ih nije volja se malo potruditi na poslu.
Izgleda da jos zive po starom sistemu: Jedva cekam da prodje 8 radnih sati pa da idem doma.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 20:54   #484
zanima me mogu li (i kako) ponistiti trajni nalog u pbz-u? Radi se o prijenosu novca sa žr na tekuci (cim sjednu novci na žr iduci dan su vec na tekucem). A htjela bi da budu na žr kroz duze vrijeme....
girl333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 21:05   #485
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Nisam nikad obavljao nikakve transakcije ni imao racune u PBZ iako ima dosta poslovnica u mom gradu, ali ovo je zivi horor.
Iskreno jos nisam imao vecih problema sa bankarima i salterskim djelatnicima a imao sam posla sa RBA, ERSTE, ZABA i OTP bankama.
Kad sam otvarao orocenu stednju u Erste sredinom ove godine, bankarica nije bila bas upucena u neke sitnice u ponudi tipa da li se moze automatski produziti orocenje, kako cesto se isplacuje kamata itd, na moje upite joj nije bilo tesko provjeriti kod kolegice i nadredjenih, ne znam stvarno gdje nalazite te bahate bankare kolji misle da su popili svu pamet svijeta, stvarno ih treba poslati na biro ako ih nije volja se malo potruditi na poslu.
Izgleda da jos zive po starom sistemu: Jedva cekam da prodje 8 radnih sati pa da idem doma.
Gle, ja ne kažem da je PBZ najgora banka - daleko od toga. Osobno sam imala nekoliko stvarno neugodnih iskustava s djelatnicima iste. Neka sam i navela u prijašnjem postu. Generalno, za ovakvo stanje smo si sami krivi nažalost. Ne poznavajući svoja prava i ne boreći se za ista. A banke (i ostale institucije) to koriste.
Mene ne smeta nezanje, mene smeta bahatost. Rečenica: "Oprostite, ne mogu Vam točno sa sigurnošću reći, ali molim Vas ostavite mi Vaš kontakt broj/molim Vas sačekajte nekoliko minuta da provjerim" ...je sasvim u redu i sigurna sam da nebi izazvala ogorčenost kod večine klijenata. A zašto ju je problem koristiti?

Opet se vraćam na svoja neugodna iskustva - nisam reagirala na adrese na koje sam mogla/trebala. Jer sam si mislila - ma možda joj nije dan, ma možda ima obitelj koja ovisi o njenoj plaći, što ako ostane bez posla...itd...i na taj način osobno pridonjela da takve osobe bez opomene i dalje aljkavo obavljaju svoj posao.
Sada sam malo pametnija, i ne brinem o sudbini onih koji sami o svojoj ne brinu. Stoga me zaprepastio odgovor osobe koja očito radi u banci, i koja vrlo bahato odgovara na post forumaša ovako: "O, Boze, kako sam ja sita ovakvih klijenata, uglavnom neupucenih, ali bitno je da da ce on napisati reklamaciju jer mu je recno tko zna sto, a on je shvatio opet tko zna sto"
Možda sam idealist, ali ako od klijenata živiš, objasni mu dovoljno dobro i dovoljno "njegovim jezikom" da shvati. Jer od njega živiš. I od njega dobivaš plaću. Ako to ne želiš, daj otkaz. Banke nisu dobrotvorne ustanove, ništa ne rade jer si im eto - baš simpatičan, ali onda izvoli i tom jarcu od klijenta pružiti barem onaj osnov da se osjeća kao čovjek nakon izlaska iz poslovnice, i da je razumio da su 2 i 2 4. Zanima me kako bi PBZ reagirao da znaju da im zaposlenici ovakve odgovore daju na javnom forumu...
Radim u multinacionalnoj kompaniji, u svojih 5 godina tamo susrela sam se sa svakakvim zahtjevima, pitanjima, da ne kažem idiotarijama (iako ne radim direktno s klijentima), ali uvijek se sjetim da me ta kompanija hrani. I da su baš ti naši klijenti (ma kakvi bili) ono što plaća moj i posao mojih kolega. I nabacim osmjeh, zahvalim Onom gore što ih ima, sretna što ću i slijedeći mjesec moći platiti stan i režije.
::Lost:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 21:53   #486
Quote:
girl333 kaže: Pogledaj post
zanima me mogu li (i kako) ponistiti trajni nalog u pbz-u? Radi se o prijenosu novca sa žr na tekuci (cim sjednu novci na žr iduci dan su vec na tekucem). A htjela bi da budu na žr kroz duze vrijeme....
Odeš u bilo koju poslovnicu i raskineš ugovor o trajnom nalogu...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 23:36   #487
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Odeš u bilo koju poslovnicu i raskineš ugovor o trajnom nalogu...
ok, a probat cu. Imam studentski paket sa naknadom 5 kn mjesecno pa ne znam da li mogu raskinuti. Mislim da moram imati cijeli paket ili cu placati vece naknade Ahh, u svakom slucaju, otici cu i pitati
girl333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 10:01   #488
Ne moraš. Ja imam studentski paket, ali bez amexa i bez trajnog naloga... Tu su usluge koje su u paketu, te ne znači da ih moraš imati ili koristiti.

Iako, svejedno ti je, bila sredstva na tekućem ili žiru. Kamata je ista.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 12:36   #489
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Ne moraš. Ja imam studentski paket, ali bez amexa i bez trajnog naloga... Tu su usluge koje su u paketu, te ne znači da ih moraš imati ili koristiti.

Iako, svejedno ti je, bila sredstva na tekućem ili žiru. Kamata je ista.
Ma meni je zenska rekla da moram imati sve aktivirano da bi mi bila naknada 4,98 kn mjesecno. Ako nemam sve onda kao moram placati posebno naknadu za racune, za internet bankarstvo itd. Amex ni namjerevam koristiti ali namjeravam kupovati preko interneta pa mi treba žr za Paypal, a ako nemam nista na žr ne mogu niti kupovati E jos nesto- da li mogu na žr uplacivati i devize ili iskljucivo kn?
girl333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 22:53   #490
Quote:
girl333 kaže: Pogledaj post
E jos nesto- da li mogu na žr uplacivati i devize ili iskljucivo kn?
Teoretski postoji i devizni žiro račun, ali kako to izgleda u praksi ne bih znao.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 12:13   #491
Devizni - žiro račun otvaraju iznajmljivači soba i apartmana radi deviznih uplata kod rezervacije smještaja.
zgfjaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 21:18   #492
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Teoretski postoji i devizni žiro račun, ali kako to izgleda u praksi ne bih znao.
ne znam za pbz al znam da su ti svi racuni u Hypo banci multivalutni

anyway jedno pitanje za one koji su otvarali racun u PBZu

Inace htio bih prebacit placu u PBZ s obzirom da su malo "povoljniji" s uslugama koje bih ja koristio nego Hypo banka u kojoj trenutno jesam a i imaju karticu na 12 rata

E sad dali prilikom otvaranja racuna trebam nosit neki papir u firmu ovjeravat da oni vide da sam ja za stalno zaposlen? inace to su mi uvalili u Hypo banci te jos nisam ovjerio taj papirus jer mi se tako neda ici do firme Kod njih se vodim kao "klijent s limitiranim poslovanjem" te ne mogu nikakve cekove, kartice itd

E sad otvaranje racuna mi ovisi o tom papiru jel totalno mi se neda ic do firme nis ovjeravat ako ga nemaju odoh ja papa iz hypo banke, ako imaju a fuck it nece mi se dati setati

Hvala
Keiichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 21:29   #493
Quote:
::Lost:: kaže: Pogledaj post
Gle, direktno s klijentima), ali uvijek se sjetim da me ta kompanija hrani.
Ovo je najstrašnije što sam pročitala u zadnje vrijeme.
Ne,draga ne hrani tebe kompanija - ti hraniš nju.
Svojim radom.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 22:09   #494
Imam žiro u PBZ-u. Želim ga koristiti za paypal. Imala sam iskustvo da ako želim uplatiti novac na svoj žiro da mi se za to uzme naknada. Zašto se uzima naknada za to u PBZ-u? U drugim bankama to nije tako
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 22:41   #495
Pozdrav,

imam jedno pitanje, pa ću probati prvo ovdje, da se ne idem gurati bezveze u poslovnicu

Dakle prije malo manje od 2 godine sklopio sam ugovor o oročenoj štednji, tzv. "PBZ premium štednja plus paket", na 3 mjeseca. Tada je bila neka akcija u toku i kamata je iznosila 4,13%. Dalje u ugovoru piše "... Banka će istekom prvog inicijalnog roka oročenja za svaka sljedeća razdoblja oročenja obračunavati i plaćati vlasniku kamatu sukladno odluci banke o visini kamatnih stopa u depozitnom poslovanju s građanima, koju banka plaća na nenamjenski oročene devizne depozite, koja je promjenjiva i koja će biti važeća na dan isteka svakog pojedinog razdoblja oročenja koje se automatski ponovno oročava".

E sad ja malo gledam na web str od PBZ-a, vidim da i dalje ima ta tzv "premium" štednja ali ima i "standard" štednja kod koje su kamate manje. Pa me zanima u koji oni mene sad razred tim automatskim produženjem oročenja stavljaju? Hvala.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 08:17   #496
Ako si potpisao ugovor za premium štednju, zašto bi te prebacivali u standard? Ne kužim baš pitanje... Tebi se samo ugovor obnavlja i oročenje produžava, a sve drugo ostaje isto...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 09:16   #497
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Imam žiro u PBZ-u. Želim ga koristiti za paypal. Imala sam iskustvo da ako želim uplatiti novac na svoj žiro da mi se za to uzme naknada. Zašto se uzima naknada za to u PBZ-u? U drugim bankama to nije tako
jedino ako je netko drugi (npr član obitelji) uplaćivao novac na tvoj žr. rn...ja stalno uplaćujem novac na svoj žiro zez naknade, samo sa osobnom i karticom žr.rn
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 21:19   #498
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Ako si potpisao ugovor za premium štednju, zašto bi te prebacivali u standard? Ne kužim baš pitanje... Tebi se samo ugovor obnavlja i oročenje produžava, a sve drugo ostaje isto...
Pa zato kaj je na standardu manja kamata, a ona formulacija mi baš zvuči kao da bi me tu mogli zahebati no hvala na trudu.

Ima još kakvo mišljenje o tome?
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 21:58   #499
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Pa zato kaj je na standardu manja kamata, a ona formulacija mi baš zvuči kao da bi me tu mogli zahebati no hvala na trudu.

Ima još kakvo mišljenje o tome?
Imam ja

Kamata naznačena na ugovoru vrijedila je samo za prva 3 mjeseca.
No tu se stvar malo zakomplicira... U vrijeme kad je to ugovoreno u pbz-u je postojala "akcijska" premium štednja sa nešto povoljnijom kamatom i premijom na obračunatu kamatu, te obična "ne-akcijska" nenamjenska štednja sa redovnom kamatom. Uvjeti za premium štednju vrijede samo za inicijalni rok oročenja i prilikom produženja produžuje se kao redovno oročenje, službenog imena "nenamjenski oročena devizna štednja" (to je ovo što je navedeno u ugovoru).
No, još jedan twist.. pbz u međuvremenu mijenja modele oročenja i ono što se zvalo "nenamjenski oročena devizna štednja" sad se zove "standard štednja". U praksi isto, u teoriji ne. U teoriji je to novi model na koji se ne može odnositi dotična klauzula iz ugovora. Pa sada pbz ima osim kamatnih stopa za "premium" štednju i "standard" štednju objavljenih na webu i paralelne kamatne stope za "nenamjenski oročenu deviznu štednju". Njih nema na webu jer se ne može ugovoriti kao novo oročenje ali se primjenjuju kod ovakvih starijih oročenja koja su automatski obnovljena.
Dakle, trenutna kamata se može provjeriti jedino posjetom poslovnici ili provjerom na internet bankarstvu.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 00:04   #500
Hvala ti gljeeva. Dakle ništa, morat ću do poslovnice, to sam ionak i mislio da ću na kraju morat...
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.