Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2012., 11:01   #201
Quote:
trinaest i po kaže: Pogledaj post
...
Ako se ponašaš kao vladarica dobrih vibracija, i to postane tvoje glavno ja; okolina će to prepoznat.
...

Stisni zube i budi jaka: nije ti hladno, vruće, nisi umorna, gladna, žedna. Ne kukaj!
Nisi bitna ti. Bitan je on i ono što se događa među vama!
bas je bilo dobro ovo procitati, iste scene iz tocke gledista suprotnog spola i jako dobrI i primjenjivi savjeti.

za eventualnog muskog citatelja, nadopunila bi ovaj zadnji s tim neka se za svaki slucaj ipak pobrinu da cura nije gladna i zedna, jer znam neke (ahem, necemo ih imenovati) koje su poprilicno gadne naravi kad su gladne

tu imas jos prakticnih tipova:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=695258

kao npr. ako te ne zanima samo seks s njim, nego bi htjela i nešto više. seks možeš vrlo lako dobiti, ovo kak ti savjetuju - samo trebaš dati na znanje da hoćeš i nema frke. to koliko trebaš za to biti uređena je zapravo stvarno jako malo.

za nešto više... u mom iskustvu, jako su na mene "pali" oni koji su me zanimali kao osobe, koji su radili nešto o čemu sam ja htjela čuti još i još, oni koje sam odobravala u tome kako se ponašaju i kako izgledaju, koje sam gledala i slušala sa osmijehom i zanimanjem - ako povučem neku pouku iz toga, ako te taj tip doista zanima (jer ne znam koliko dugo bi zapravo to mogla glumiti) - osvojit ćeš ga time.

svi, svi mi želimo čuti odobravanje. zeleno svjetlo za seks isto pomaže

yep, ponavljamo se. a sta ces, isti problemi muce puno ljudi

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 14:42   #202
Postoji nešto što se naziva 'umijeće manipulacije'. Lako naučiti i lako primijeniti. Dobro, nekima nešto lakše, nešto teže...

I onda se dobije ono što se želi. Ako se je baš to željelo. Baš to i ništa drugo ni drugačije...

I kako je sve na ovom svijetu povezano, ima ravnotežu, lice i naličje, tako i onaj tko manipulira najčešće biva izmanipuliran.

Meni se čini da je najvažniji prvi čin naći u svom srcu što je to što zaista želimo za sebe u ovom životu. Što preciznije to shvatimo, to bolje za nas !
Persephone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 15:10   #203
Quote:
trinaest i po kaže: Pogledaj post
ako se sa razlogom požali na žene kažeš da te sram što si žensko.

Ako ti zazvoni mobitel ne trepni. Pita li te zašto nisi ni pogledala tko te zove, reci mu da si sada s nim, a ovo može čekat.

Stisni zube i budi jaka: nije ti hladno, vruće, nisi umorna, gladna, žedna. Ne kukaj!
Nisi bitna ti. Bitan je on i ono što se događa među vama!
Inače ti je dobar post, ali ovo malo zaudara na patrijarhalna shvaćanja. Osim ako vrijedi i u obrnutom slučaju?
Shera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 16:23   #204
aj priznaj jel si jos uvijek sama?
Karlo563 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:15   #205
Na prvo pitanje ti je već odgovoreno. Bit ženstvena, samouvjerena, nasmijana, vesela, komunikativna, žrtva za društvo, širiš dobre vibracije.
Ovo sve mogu osim žrtva za društvo, To baš i ne znam. Kako sada nemam nikakvo društvo...

Prije kolokvija, svi ustrašeni, pod tremom, zadnje učenje pred kabinetom; a ti nasmijana, dođeš do njega i lagano mu se nasloniš na rame pa rečeš: "Sve će bit dobro!"
Pali na kolokviju i ti i on; ali ti ne pokazuješ tugu (pa on je tu pored tebe pobogu) nego pokušaš njega oraspoložit.
Važi i za prijateljice, i za rodbinu...
Ako se ponašaš kao vladarica dobrih vibracija, i to postane tvoje glavno ja; okolina će to prepoznat.

Ti mu se naslonila na rame, oraspoložila ga, dala mu snage za sljedeće učenje; a on te nije pozvao na kavu - gejpeder, budala, idiot; ko mu jebe mater.

Ne idem na predavanja i kolokvije ali mogu ovo primijeniti na neke druge situacije, biti draga, optimistična i pozitivna.
Još samo kad bi došla do te šanse
Ako te pozvao; kao osnova za razgovor uvijek treba biti ono što vas povezuje (faks, muško-ženski odnosi). Ne potenciraš razlike među vama, ne gadiš osobine muškog svijeta, ako se sa razlogom požali na žene kažeš da te sram što si žensko.

To da rečem da me je sram što sam žensko, teško bi ja to rekla i to ne bi bila ja.

Moraš izvadit iz memorije neke priče/događaje/dogodovštine iz života koje su ti u lijepom sjećanju i držat ih na specijalnom disku. Koristiš ih poput kartaškog aduta kad razgovor zapne, kad treba promijenit temu. Ponavljaš ih kroz život (to su tvoje lijepe priče, jel tako) i učiš ih se interpretirat. Shvatiš da su ljudima uhu ugodne.

Već od kada si mi napisao da moram ovladati nekim znanjima i vještinama da bi mogla aktivno sudjelovati u razgovoru razmišljam što bi to moglo biti. Potruditi ću se oko ovoga.

A što misliš pod ovim neke priče što su ljudima uhu ugodne? Već sam napisala da zbog nekih reakcija okoline iz prošlosti mislim da ljudima nisam zanimljiva pa tako i ne znam što bi ovo mogo biti???

Ne sablažnjuješ se na proste priče i proste izraze. Ako je on takav možeš mu se pridružit. Ako pije alkohol, popij nešto s njim. Takni ga po ruci. Ako on tebe takne, uhvati ga drugom rukom. Kratko ga drži i pusti. Kad on priča, uleti sa podpitanjem, pokaži mu da si zainteresirana. Ako ti zazvoni mobitel ne trepni. Pita li te zašto nisi ni pogledala tko te zove, reci mu da si sada s nim, a ovo može čekat.

Ne bi mogla koristiti proste izraze jer to opet ne bi bila ja, glumila bi i to bi samo loše ispalo. Ne pijem alkohol pa bi mu se mogla pridružiti sa jednim pićem i to bi za mene bilo dosta.

]Stisni zube i budi jaka: nije ti hladno, vruće, nisi umorna, gladna, žedna. Ne kukaj!
Nisi bitna ti. Bitan je on i ono što se događa među vama!


Bitni smo mi. Ali naučila sam da muški često koriste to "ja", prije to nisam mogla razumjeti ali sam shvatila da je to jednostavno tako.

Odgovori mi na pitanje:
Božić je. Sretneš nekog dragog. Opiši kako čestitaš?

Sretan Božić! Sa osmijehom, ako se nismo dugo vidili pitam, kako si? Uglavnom mi nije problem ta uobičajena dnevna komunikacija.Nastojim nešto pričati vezano za situaciju u kojoj se nalazimo.

Zadnje uređivanje pirouetteLife : 19.02.2012. at 19:34.
pirouetteLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:22   #206
Quote:
Karlo563 kaže: Pogledaj post
aj priznaj jel si jos uvijek sama?
Nažalost, jesam. Zašto misliš da možda nisam.
pirouetteLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:45   #207
Quote:
Persephone kaže: Pogledaj post
Postoji nešto što se naziva 'umijeće manipulacije'. Lako naučiti i lako primijeniti. Dobro, nekima nešto lakše, nešto teže...

I onda se dobije ono što se želi. Ako se je baš to željelo. Baš to i ništa drugo ni drugačije...

I kako je sve na ovom svijetu povezano, ima ravnotežu, lice i naličje, tako i onaj tko manipulira najčešće biva izmanipuliran.

Meni se čini da je najvažniji prvi čin naći u svom srcu što je to što zaista želimo za sebe u ovom životu. Što preciznije to shvatimo, to bolje za nas !
Nikako nisam za manipulaciju. Slažem se da je važno naći ono što mi zaista želimo za sebe. Nije to baš lako shvatit. Mijenjamo se ali mislim da je važno potruditi se. Zato sam i otvorila ovu temu. Možda ovi savjeti još nekome budu korisni.
pirouetteLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:58   #208
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
:

za nešto više... u mom iskustvu, jako su na mene "pali" oni koji su me zanimali kao osobe, koji su radili nešto o čemu sam ja htjela čuti još i još, oni koje sam odobravala u tome kako se ponašaju i kako izgledaju, koje sam gledala i slušala sa osmijehom i zanimanjem - ako povučem neku pouku iz toga, ako te taj tip doista zanima (jer ne znam koliko dugo bi zapravo to mogla glumiti) - osvojit ćeš ga time.

svi, svi mi želimo čuti odobravanje. zeleno svjetlo za seks isto pomaže

yep, ponavljamo se. a sta ces, isti problemi muce puno ljudi

...
Zaista je ovo točno. Mene kad neko zanima onda me zanima i kao osoba i što radi i kako se ponaša samo ipak bi i ja željela biti nekome zanimljiva. Zato sam i napisala da želim prvo mijenjatii sebe. Jer to je jedino što mogu. Na mene nitko nije "pao"

Zadnje uređivanje pirouetteLife : 19.02.2012. at 20:12.
pirouetteLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 20:40   #209
Quote:
pirouetteLife kaže: Pogledaj post
Nažalost, jesam. Zašto misliš da možda nisam.
ocekujem da budes..
kako bi se objasnilo tvoje stanje ili nisi imala previse zelje za drustvom, ili socijalnih vjestina, a vjerojatno neka kombinacija..i put kako ti se zivotna prica razvijala..
no dobro je mjenjati sebe i svoj zivot..
ne zelim ti nesto posebno laskat, pa cu upotrijebit negacijsku recenicu..
i rec..ne cinis se blesava, tako da pretpostavljam da imas vise u glavi i zasluzujes bolji status u drustvu nego sto ti ga ljudi daju..
inteligentniji ljudi se generalno brze prilagodjavaju..
a cesto to moze biti stvar iskustva..svako od nas ima drukcije talenente..
pretpostavljam da ako , i ono matematicki, planski organiziras sebi zivot da se vise socijaliziras, malo pomalo bi trebala rijesiti svoj problem..
ima hrpa tih planinarskih skola, yoga centara, teretana, raznih radionica, sigurno nesto sto ti je i između ostalog zanimljivo..i gdje se mozes na zdrav nacin podruzit s ljudima..
a sto si opustenija u drustvu, odmah si ugodnije drustvo i pozeljnija muskarcima...
a s kolanjem okolo i neobveznim druzenjem na bilo koji nacin to ces postati..
nije to sam tak..trebas poradit na sebi, ali mozda nema druge..
Karlo563 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 21:23   #210
Quote:
pirouetteLife kaže: Pogledaj post
Zaista je ovo točno. Mene kad neko zanima onda me zanima i kao osoba i što radi i kako se ponaša samo ipak bi i ja željela biti nekome zanimljiva. Zato sam i napisala da želim prvo mijenjatii sebe. Jer to je jedino što mogu. Na mene nitko nije "pao"
Ima jos jedna stvar..nemozes se trudit biti nekome zanimljiva..mozes samo biti sto jesi.i to moze nekom biti zanimljivo a nekom ne..
no jedino sto mozes biti je prirodna, sve ostalo je bez veze..
no svi smo mi jedinstveni i nekome zanimljivi, samo ako se opterecujemo i pokusavamo uklopit u neke standarde onda gubimo svoju bit..ti mozes biti samo ti..

a ako se trudis biti zanimljiva, vjerojatno ces dobit kontraefekt..

a sto mozes je..dotjerat se..vodit racuna o svom tijelu, teretana, kozmetika, prehrana..
sto vise uspjeha postizes generalno u zivotu, vjerojatno je da ces imas sve bolju vibru..
Karlo563 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 21:54   #211
Quote:
pirouetteLife kaže: Pogledaj post
Zaista je ovo točno. Mene kad neko zanima onda me zanima i kao osoba i što radi i kako se ponaša samo ipak bi i ja željela biti nekome zanimljiva. Zato sam i napisala da želim prvo mijenjatii sebe. Jer to je jedino što mogu. Na mene nitko nije "pao"
tu se miješaju dva koncepta, pa ću ih sad jasnije razdvojiti. mijenjanje frizure, garderobe, načina hoda etc. je mijenjanje prvog vanjskog površinskog sloja. to služi isključivo kao davanje signala ljudima o tome u kojoj si fazi u svom životu. to možeš lako promijeniti, i to će donijeti efekte o kojima govoriš na početku u ovoj temi.

mijenjanje sebe, u smislu osobnosti, da bi bila zanimljivija? mislim da to kao prvo nije moguće, a kao drugo nije potrebno - u tvom slučaju sam sigurna u to. zbog nekog razloga nemaš osjećaj o vlastitoj vrijednosti, to ima korijene negdje daleko u tvojoj prošlosti, ali to ne mijenja činjenicu da imaš svoju vrijednost i da ćeš nekoj osobi koja te uspije bolje upoznati biti zanimljiva.

one sve upute (o tome kako ti trebaš biti otvorena i sa zanimanjem i odobravanjem slušati druge) služe tome, da se ti ljudi dovoljno opuste i tijekom vremena uvide, upoznaju pravu tebe. te upute vrijede za početak veze (može biti i prijateljska, ili profesionalna, ne govorim samo o romantičnim vezama), a kasnije se očekuje reciprocitet (kao što ja sad već unaprijed očekujem da ti razumiješ i ovakve riječi )

ti kao osoba nisi određena svojim cipelama ni kilažom ni noktima. štogod da si radila u knjižnici zadnjih godina, ma da si bila i u zatvoru, ne bi to mijenjalo u suštini.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 22:36   #212
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
tu se miješaju dva koncepta, pa ću ih sad jasnije razdvojiti. mijenjanje frizure, garderobe, načina hoda etc. je mijenjanje prvog vanjskog površinskog sloja. to služi isključivo kao davanje signala ljudima o tome u kojoj si fazi u svom životu. to možeš lako promijeniti, i to će donijeti efekte o kojima govoriš na početku u ovoj temi.

mijenjanje sebe, u smislu osobnosti, da bi bila zanimljivija? mislim da to kao prvo nije moguće, a kao drugo nije potrebno - u tvom slučaju sam sigurna u to. zbog nekog razloga nemaš osjećaj o vlastitoj vrijednosti, to ima korijene negdje daleko u tvojoj prošlosti, ali to ne mijenja činjenicu da imaš svoju vrijednost i da ćeš nekoj osobi koja te uspije bolje upoznati biti zanimljiva.

one sve upute (o tome kako ti trebaš biti otvorena i sa zanimanjem i odobravanjem slušati druge) služe tome, da se ti ljudi dovoljno opuste i tijekom vremena uvide, upoznaju pravu tebe. te upute vrijede za početak veze (može biti i prijateljska, ili profesionalna, ne govorim samo o romantičnim vezama), a kasnije se očekuje reciprocitet (kao što ja sad već unaprijed očekujem da ti razumiješ i ovakve riječi )

ti kao osoba nisi određena svojim cipelama ni kilažom ni noktima. štogod da si radila u knjižnici zadnjih godina, ma da si bila i u zatvoru, ne bi to mijenjalo u suštini.

...
O ovome pišem i hvala ti što si ovako lijepo napisala.

Prvo, nikada nisam mislila mijenjeti svoju osobnost. Jasno mi je da kada sam napisala da se želim promijeniti da se to može razumjeti na različite načine.

Što se tiče garderobe, na to se više ne bi vraćala jer sam dobila i savjete i link za emisiju tako da hvala vam za to. I o tome sam već pisala tako da se ne ponavljam.

Ono što ja zelim promijeniti je u ovom postu oznaceno podebljano. Ja samo zelim biti otvorena i pristupačna prema ljudima da me uspiju upoznati, samo mislim da to ne uspijem pokazati. To zelim i mislim da bi mogla malo bolje naučiti.

Zadnje uređivanje pirouetteLife : 19.02.2012. at 22:44.
pirouetteLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 22:51   #213
Quote:
Karlo563 kaže: Pogledaj post
ocekujem da budes..
kako bi se objasnilo tvoje stanje ili nisi imala previse zelje za drustvom, ili socijalnih vjestina, a vjerojatno neka kombinacija..i put kako ti se zivotna prica razvijala..
no dobro je mjenjati sebe i svoj zivot..
ne zelim ti nesto posebno laskat, pa cu upotrijebit negacijsku recenicu..
i rec..ne cinis se blesava, tako da pretpostavljam da imas vise u glavi i zasluzujes bolji status u drustvu nego sto ti ga ljudi daju..
inteligentniji ljudi se generalno brze prilagodjavaju..
a cesto to moze biti stvar iskustva..svako od nas ima drukcije talenente..
pretpostavljam da ako , i ono matematicki, planski organiziras sebi zivot da se vise socijaliziras, malo pomalo bi trebala rijesiti svoj problem..
ima hrpa tih planinarskih skola, yoga centara, teretana, raznih radionica, sigurno nesto sto ti je i između ostalog zanimljivo..i gdje se mozes na zdrav nacin podruzit s ljudima..
a sto si opustenija u drustvu, odmah si ugodnije drustvo i pozeljnija muskarcima...
a s kolanjem okolo i neobveznim druzenjem na bilo koji nacin to ces postati..
nije to sam tak..trebas poradit na sebi, ali mozda nema druge..
Hvala, lijepo je ovo pročitati.
Drago mi je da barem preko interneta ostavljam pozitivan dojam
pirouetteLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 23:00   #214
Napisati ću opet jer mislim da se je malo krivo razumjelo

Ovo što sam napisala da mislim da nisam zanimljiva, napisala sam zato što mi se je događalo kroz srednju školu i fakultet da bi mi se ljudi prestali javljati ( samo bi se ja njima javljala dok i to nije prestalo ) a našli bi neko drugo zanimljivije društvo i to se je ponavljalo.
pirouetteLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 23:24   #215
Quote:
pirouetteLife kaže: Pogledaj post
Napisati ću opet jer mislim da se je malo krivo razumjelo

Ovo što sam napisala da mislim da nisam zanimljiva, napisala sam zato što mi se je događalo kroz srednju školu i fakultet da bi mi se ljudi prestali javljati ( samo bi se ja njima javljala dok i to nije prestalo ) a našli bi neko drugo zanimljivije društvo i to se je ponavljalo.
(da se i ja ubacim...)

nemoj se bojati da si ruzna, dosadna i nezanimljiva. jer nisi.
nemoj se bojati da nisi vrijedna tudje paznje i tudjega vremena. jer jesi.

i nemoj misliti da su ti kolege iz srednje skole i fakulteta primjereno drustvo, jer ocito nisu. inace bi i dalje bili s tobom.

zagreb je pun klubova i udruga gdje se okupljaju ljudi najrazlicitijih interesa,
i svatko moze naci mjesto gdje se okupljaju ljudi koje zanimaju iste stvari.
mozda je dobar pocetak proci forumom i pogledati teme koje te zanimaju.

a u najgorem slucaju uvijek mozes doci na 'prst sudbine' i upoznati neke forumase na zivo
__________________
https://archillect.com/tv
ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 23:36   #216
pazi..
tesko je za vjerovat da preko tjedna nemas bas nista vremena..ocito imas neki drugi jos problem(naravno svaki problem se moze rijesit)..
jer imas 28 g, i za nista osim fakulteta i knjiznica nemas vremena..
mozda se malo previse opterecujes tim fakultetom..jer sve je to nebitno ako iizgubis sebe zbog neke diplome..
tako da ti fax nije neka isprika za nemanje ni malo vremena preko tjedna..

predlozio bih ti jos da si izvadis profil recimo na iskrici, i izađes s par tipova..bez brige zensko si i sigurno ce ti se neko javit..
nemoj ti pokusavat barit, pusti tipovima da te pozovu..i nemoj se trudit da nekog moras impresionirat..samo slusaj, odgovaraj na pitanja i pitaj sto te zanima..
opusti se i probaj uzivat u tome..
(naravno da postoji mogucnost da izadjes s kretenom, no ko ne riskira ne profitira) svuda ima i kretena i dobrih ljudi..
kuzis?
mozda ce ti prvi izlazak biti velika trema(no niko te neci ni ugrist ni nista,
no ni neopterecujes se s time, nemoj imati nikakva ocekivanja, samo izlazi u smislu rada na sebi i dobivanja novih iskustava..
mozda ti bude neugodno i peti ili deseti put..no prije ili kasnije ces se opustit i vidjet da je cesto i suprotna strana poprilicno nesigurna..
i niko bas nema puno pojma sto zapravao oce..
mozda cak i ako te neko "iskoristi" nije nuzno ni najvece zlo jer ces i sama dobit neko iskustvo, a to je ono sto tebi najvise se treba..
Kad imas iskustva s tipovima(makar i losa), onda si sigurno i curkama interesantna na kavama..pa ti se i taj segment zivota mozda popravi..
ovako ako nista ne pokusavas, ne obogacujes svoj zivot s novim iskustvima, pa i drugi ne osjecaju da mogu nesto dobit od tebe...
moras zivjet zivot i ici u akciju..i nikad nije kasno..
trebas biti i hrabra, i ako ti se i desi koje lose iskustvo, samo odi dalje..a svima se desavaju i dobra i losa iskustva...niko bas ne klizi kroz zivot..
najgore kad prestanemo se suocavat sa zivotom i zivimo zivot u istim obrascima jer smo u strahu od neznam cega..zivot ti postane dosadan i ti sama postanes dosadna..a to ti ne treba..
Karlo563 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 00:46   #217
Valjda imaš dvadeset lipih stvari koje si vidila/čula/naučila/prošla u životu. Neke uspomene iz obitelji, iz osnovne škole, sa ulice, prvi poljubac, najdraži film, "Glup gluplji" ili neka druga komedija. Kad si bila najopuštenija, razgaljena, leptirići u drobu..!

Ako se u kratko vrime ne sitiš desetak takvih situacija, bit ću tužan. Napisa sam već da je okolina bila jako okrutna prema tebi. Izgleda mi da su svi oko tebe stalno tili da budeš napeta/na liniji/koncentrirana, i da se nisi smila opustit.

Nisan do kraja zadovoljan odgovorom sa čestitanjem Božića.

Jesi li mu dala ruku? Poljubila ga? Kako? U oba obraza? Di je liva ruka?

Ako se ne sićaš konkretnog slučaja, zamisli (improviziraj).

Nemoj zanemarit da ti je to draga osoba muškog roda (poglavito frajer koji bi te moga odvest na kavu).
Ako ti je lakše, zamisli da mu je rođendan.

Napiši, pa ću ti reć šta mislin o tome.
__________________
Dalmatinac je na svoju ruku, varljiv ženi a vjeran Hajduku!

Zadnje uređivanje trinaest i po : 20.02.2012. at 00:51.
trinaest i po is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 04:12   #218
Quote:
pirouetteLife kaže: Pogledaj post
...
Ono što ja zelim promijeniti je u ovom postu oznaceno podebljano. Ja samo zelim biti otvorena i pristupačna prema ljudima da me uspiju upoznati, samo mislim da to ne uspijem pokazati. To zelim i mislim da bi mogla malo bolje naučiti.
povrsno gledano, rekla bih, kljucni su eye contact, pogled u oči (doziran, ne neprekidan, to moze izgledati manijacki ) i osmijeh. opusten, ali i samouvjeren stav tijela, ne prekrizenih ruku i nogu.

nikud se ne zuriti, pazljivo slusati sugovornika, replicirati na temu sa zanimanjem i dodatnim pitanjima. ne kritizirati, svakako ne na pocetku poznanstva. ne drzati vatrene govore na temu politike ili religije. smijati se, ali ne prejako i preglasno, ne zelis zvucati kao nacvrcana ...

vecinu ljudi koju ces upoznati zanima što ti mozes uciniti za njih ili s njima.
nije to nista lose. pokusaj sama sebi odgovoriti na to pitanje, u svojoj glavi - i za tebe je to vazno.


ako je to ono na sto mislis?

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 10:20   #219
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
tu se miješaju dva koncepta, pa ću ih sad jasnije razdvojiti. mijenjanje frizure, garderobe, načina hoda etc. je mijenjanje prvog vanjskog površinskog sloja. to služi isključivo kao davanje signala ljudima o tome u kojoj si fazi u svom životu. to možeš lako promijeniti, i to će donijeti efekte o kojima govoriš na početku u ovoj temi.
Ako čitamo temu od početka problem je daleko kompleksniji jer se ne bazira samo na intimnim odnosima, već i ostalima.

Quote:
mijenjanje sebe, u smislu osobnosti, da bi bila zanimljivija? mislim da to kao prvo nije moguće, a kao drugo nije potrebno - u tvom slučaju sam sigurna u to. zbog nekog razloga nemaš osjećaj o vlastitoj vrijednosti, to ima korijene negdje daleko u tvojoj prošlosti, ali to ne mijenja činjenicu da imaš svoju vrijednost i da ćeš nekoj osobi koja te uspije bolje upoznati biti zanimljiva.
Ovaj dio upisa je razlog zašto komentiram. Često pročitam u raznim člancima, self help pristupima, od stručnih osoba, a tako i nas "običnih" ljudi da se mi samo moramo prihvatiti takvi kakvi jesmo i da će sve sjesti na svoje mjesto. Smatram da nije tako, i da upravo zato šta smo se prihvatili takvima mi u prvom redu i jesmo danas u problemu. Zašto netko nema osjećaj vlastite vrijednosti može da se promatra kroz prizmu prošlosti, no kamo će nas to dovesti. Do naših roditelja, pa njihovih roditelja i tako do srednjeg vijeka. Zaključiti ćemo da je problem tamo u nekome tko je živio na početku naše loze i nastaviti dalje istim pristupom. Osjećaj vlastite vrijednosti je nešto šta se gradi u ovom životu. To je postavljanje pitanja i želja da se odraste. Koja nam korist od spoznaje da svi imamo vrijednost ako je ne osjećamo. Pa to je kao da imamo dobra kola u garaži i njima se hvalimo kao nečim nam strašno korisnim, a nikada nismo metra se prevezli njima. Malo čudan je to pogled na stvari. I onda kažemo da samo trebamo pričekati nekoga da to prepozna i proveze nas na suvozačevom mjestu. Nije mi to ispravno rezoniranje, niti vidim kao pametno čekati bilo koga izvana da probudi taj osjećaj. Građenje osjećaja vlatite vrijednosti jest upravo ono šta treba da sami znamo i osjećamo, a ne ono za šta nam netko drugi treba dati do znanja. Čekanje na nekoga ili nešto je zapravo odbacivanje istoga i prepuštanje okolnostima da nas vode kroz život.

Autorica teme ima evidentne probleme u svom stavu spram ljudi i svrhe samog druženja. Ona želi neke stvari, a ni ne shvaća zašto to želi i što zapravo jest to čemu teži. Forsira neke aktivnosti misleći da će one stvoriti ono šta joj fali i ono šta joj je potrebno. Mislim da stvari tako ne funkcioniraju. Normalno da ako smatramo da je sve pet i sve super po pitanju naših stavova i postupaka da mi nećemo ni imati potrebe da mijenjamo išta. Čovjek koji nije nikada radio na sebi i mijenjao "nepromijenjivo" normalno da mu je u početku to teško ili nemoguće. Takvi su počeci. Iako sa vremenom i to može da postane lagana, iako peckava igra. No igra koja jedina donosi dugoročne koristi i nama i drugome, a ne uspavljuje nas kroz priče o sjebanoj prošlosti. Aktivno raditi na sebi, a ne aktivno pričati o tome su dvije različite stvari. Neće ništa da sjedne samo od sebe. Puno je pitanja na koja treba odgovoriti, i puno je stvari koje treba sagledati onakvima kakve jesu, a ne onakvima kakve bi mi voljeli da jesu. Te stvari su ono šta zahtjeva promjenu u nama. Ako se imalo dosljedno radi na sebi, tada se one i mijenjaju. Promjenom tih gledišta, mijenjaju se i sami postupci. Promjenom naših postupaka i reakcija mijenja se i toliko uvriježena "nepromijenjiva osobnost". Gdje ima volje ima i načina. Da su promjene teške, svakako jesu. Da su nemoguće? Svakako ne.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 11:28   #220
@samting

jel to prijedlog da ode na psihoanalizu ili potrazi lokalni ogranak scijentologa ili... ? procitala sam sto si napisao, iskreno me zanima sto tocno preporucas

(aside: upucujem ti direktno pitanje jer si citirao bas moje upise. moja recenica o vrijednosti autorice nije bila random, opcenita, vec upucena bas njoj na osnovu onog sto je pisala na forumu i na pm)

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.