Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija i telefonija > Android

Android Mobiteli pokretani Android OS-om
Podforum: Android aplikacije

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 20:31   #1
LG V20

spec

Jučer mi je stigao nasljednik V10ke - LG V20. Evo savladao sam ga u potpunosti do včrs i sve njegove opcije ispitao. Neću da otvaram novu temu jer nema potrebe, vjerujem da su se rijetki na ovom forumu susretali s tim mobitelom jer je LG odlučio da V20, za razliku od V10 i V30 ne dolazi u Europu (Sjeverna Amerika, Azija i domaće korejsko tržište su destinacije V20ke). Uglavnom prezadovoljan sam, odličan mobitel, sve tri (ili bolje reći četiri) kamere su vrhunske. Sviđa mi se iako je metalno kućište, što ima mogućnost izmjene baterije. Hi-Fi slušalice i softversko-hardverska podrška za isto su odlična stvar, zvuk vrhunski. Čak mi je i sekundarni display simpatična stvarčica iako pomalo nepotrebna. Ali to je osebujnost V serije u LG-a i mislim da je tako trebalo ostati i na V30 i šteta što nije.

Jedina stvar na koju ću se trebati naviknuti je IPS LCD. Ovo je moj prvi Android smartphone sa IPS LCD displayjom, jer sam do sada imao Samsung Galaxy S2, S3 i Note 4 i svi su bili sa AMOLED. I naravno AMOLED je bolji display u svakom mogućem smislu, ne vidim niti jednu jedini prednost IPS LCD-a osim navodno toga što IPS LCD ne može doživjeti burn-in, mada neki kažu da je bilo i takvih slučajeva. I one glupe priče da su boje na AMOLED-u nerealne i presaturirane su gluposti, jer na Samsungu se može podesiti to da ne bude tako, zato AMOLED je bolji zalosn.

Ali sam oduševljen LG-jevim sučeljem, mogućnostima personalizacije i optimizacije i moram reće da je za koplje iznad Samsungovog. Doduše ja sam koristio TouchWiz-e na Samsungu, nisam probao ovaj SamsungExperience što se nalaze na Galaxy S7 i S8.

Zadnje uređivanje Duba : 22.10.2017. at 22:33.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 08.11.2017., 20:09   #2
Kako ovaj efekt mogu postići na LG-u?

Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 07:21   #3
Probaj Motion Shot.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:41   #4
Piše mi "Nije moguće instalirati ovu aplikaciju u vašoj državi"

Živim u vukojebini (BiH). Ima li još koja slična app?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 02:16   #5
Tako pise i meni,a u zgu sam.... Instaliraj si neki vpn pa ces onda moci...

G6-Tapatalk
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 11:56   #6
Oprosti, sad sam skužio da je to Sony aplikacija pa vjerojatno ne da na neSony instalirati.
No možeš s apkmirrora, ako ne nalaziš sličnu koju možeš direktno instalirati.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:06   #7
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Oprosti, sad sam skužio da je to Sony aplikacija pa vjerojatno ne da na neSony instalirati.
No možeš s apkmirrora, ako ne nalaziš sličnu koju možeš direktno instalirati.
Aha hvala. I sada recimo tu .apk fajlu skinem na kompjuter, kako je ubaciti u mobitel?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:22   #8
Skini ju direktno na mobitelu i samo stisni open i onda install.

Alternativa je da prebaciš na mobitel (kablom, Portal, što god), kroz neki file manager (bilo koji, ako već nemaš u mobitelu) nađeš aplikaciju gdje si ju prebacio i stisneš na nju. Nakon toga install i to je to.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 17:19   #9
Aha hvala na informaciji tako ću i uraditi.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 02:40   #10
Šta mislite hoće li LG V20 dobiti update na Android Oreo?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:22   #11
posto je v10 dobio 7.0, prema nekom redosljedu bi v20 trebao dobiti 8.0
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:20   #12
Ima li igdje maska za ovaj mob? Kaljeno sam negdje pročitao da paše s V10.
I, koliko su ljudi zadovoljni samim uređajem?
Na Njuškalu su se pojavili nekakvi oglasi, a to su sve telefoni s jamstvom UK, Poljska itd... u prijevodu, ako padne u bootloop, Agramservis će reći da oni nemaju dijelove za njega jer službeno nikda kod nas nije došao u prodaju.
Vrlo lijep telefon. Jako mi se sviđa onaj mali ekran kojega sam na prethodniku V10 podosta koristio.
Baterija mu je navodno dosta slaba, od ujutro do popodne valjda drži uz nekakvu intenzivniju uporabu.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:16   #13
Pa vidi ovako - nije dobio update ni na 7.1, pa zaključi sam.
Old Jučer, 01:28   #14
Quote:
Moby kaže: Pogledaj post
Ima li igdje maska za ovaj mob? Kaljeno sam negdje pročitao da paše s V10.
I, koliko su ljudi zadovoljni samim uređajem?
Na Njuškalu su se pojavili nekakvi oglasi, a to su sve telefoni s jamstvom UK, Poljska itd... u prijevodu, ako padne u bootloop, Agramservis će reći da oni nemaju dijelove za njega jer službeno nikda kod nas nije došao u prodaju.
Vrlo lijep telefon. Jako mi se sviđa onaj mali ekran kojega sam na prethodniku V10 podosta koristio.
Baterija mu je navodno dosta slaba, od ujutro do popodne valjda drži uz nekakvu intenzivniju uporabu.
Ja ga imam mjesec dana, prezadovoljan sam. Mob nije za europsko tržište, ali ima engleski jezik. V20 nema problema s bootloopom. Baterija mu je u rangu baterije na S5, baš sam testirao par dana, toliko drži. Za ovako veliki mob bez AMOLED-a meni je to i više nego ok. Koristim ga baš, izdrži negdje oko 5 i pol sati SOT-a valjda je to dovoljno. Ne treba ti maska, metal je to s MIL standardom može padat neće mu ništa biti i baš je otporan i na grebanje i udarce i to. Ne treba ti kaljeno staklo ima Gorilla Glass 4. Uglavnom extra flagship s odličnim kamerama.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:21   #15
Baš sam neki dan čitao komentare na GSM Areni. Jedan je napisao "toliko vike oko bootloopa, a nitko se još konkretno nije požalio da ga je doživio".
Vjerojatno ljudi pušu na hladno.
Ne znam, obožavam koncept onoga malog ekrana koji je barem meni na V10 bio stalno ON i sve notifikacije, bilo što se pokažu odmah na njemu. Ako želim svjetiljku u mračnom prolazu samo odaberem ikonu na malom zaslonu i - voila! Nema kopanja po notifikacijskom centru pa pronalaženja...
Što kažu za lom stakla na kamerama na leđima? Neki su iskusili to i prilično grdo izgleda pošto V20 ima te dvije leće dobro raširene po leđima, uz LED i laserski fokus.
Ovaj s Njuškala nema nikakvo jamstvo, a 2400kn mi je previše dati za mob koji može trajati i 5 godina, a može riknuti pri prvom paljenju. Nisam spreman baš za toliku kocku. Mislim da ga na kraju neću uzeti iako mi je... baš mob snova.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:05   #16
Iskreno ja mogu ispoštivati svačije mišljenje, pa i tvoje Moby, ali također mogu izraziti svoje mišljenje da je tvoje izrazito glupo. Zašto? Kakve su to priče tipa "dati 2400kn za mob koji može trajati 5 godina, a može riknuti i pri prvom paljenju". Daj mi par primjera s bootloopom na V20? Mobiteli G4 i V10 koji su dijelili istu matičnu ploču su zbog LG-jevih konstrukcijskih grešaka imali te probleme u jako maloj količini (ali oko toga se digao hype) i rezultiralo je tužbom. Mobiteli kao što su G5 i V20 ili G6 i V30 tih problema NEMAJU. Ja kada sam ovaj mob uzimao prije mjesec dana dobro i detaljno sam par dana surfao po netu tražeći sve moguće probleme i mane oko tih mobitela, iako je bilo kakvih priča "rekla-kazala" o bootloopu na G5/V20 konkretno tih problema nema. Konstrukcija matične ploče za G5 i V20, kao i za G6 i V30 je drugačija od konstrukcije za taj feler od G4/V10. Da nije tako ja se ne bih odlučio na ovaj mob jer kao poznavatelj smartphone svijeta baš se volim detaljno upoznati sa svime prije kupovine.

Ja nisam fan LG-a, fan sam Samsunga da budem iskren. Ali LG daje više za manje novca i ja sam se odlučio sa Note 4 preći na V20. Toliko me nekad iživciraju priče ovog tipa o nekom navodnom bootloopu na V20 i tolika neka bezbrižnost da će nekom mob crknuti pri prvom uključivanju da mi dođe da ti ja kao pojedinac osobno garantiram za taj V20 da ti do bootloopa neće (i ne može) doći haha.

Mobitel sam platio 660 konvertibilnih maraka što je negdje oko 330 eura. Ja za te novce na tržištu ne mogu naći bolji mobitel - flagship. Oduševljen sam u svakom pogledu s njim a zahtjevan sam korisnik. Intenzivno koristim mobitel što privatno što poslovno. Znači mobitel nema niti jednu jedinu manu osim eto što je u pitanju phablet pa se treba naviknuti da ga držiš u ruci i kucaš s dvije ruke. Neki možda i neće biti baš najzadovoljniji baterijom ali 5 - 5:30 sati SOT je sasvim OK. Uostalom mob ima zamjenjivu bateriju. Za 15-20 eura kupiš dodatnu i miran. Uostalom mobitel se napuni za nekh 1h i 20min. Eto jedino bih možda spomenuo kao i u uvodnom postu da mi je AMOLED bolji display, ali brzo sam se navikao na IPS LCD i njegove boje.

Meni je to pravi muški metalni mobitel, a second screen mu daje poseban pečat. O wide-angle kameri da i ne govorim, to je nešto zaista posebno što vrijedi imati, kao i Hi-Fi Quad DAC ako želiš slušati kvalitetnu muziku:

https://www.engadget.com/2016/11/19/lg-v20-review/

Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:16   #17
I da se za jedan čulo da crkava, uz situaciju kakva je bila s G4 (meni se ne čini uopće kao jako mala količina)- nije čudno da je netko oprezan.
Pogotovo ako se kupuje bez garancije.
Mislim, ja bih isto dobro razmislio prije riskiranja 2500 kuna.
No, kao i sa svim ostalim- netko će riskirati i vjerojatno će biti ok, a netko će malo više platiti za veći osjećaj sigurnosti.

Tako da mislim da malo pretjeruješ s ovim da je mišljenje glupo- plus, bilo bi zgodno održati raspravu na malo višoj razini od "tvoje mišljenje mi je glupo"
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 02:00   #18
Ljudi su oprezni zbog problema u prošlosti, ali prema toj logici zbog problema kojeg su korisnici imali s Note 7 oko baterije, nitko više nikad ne bi kupio Note 8, a Note 8 se odlično prodaje i nema problema. Ne može se vječno pozivati na bootloop ako je LG riješio taj problem i ne pojavljuje se na V20. Pa nisu sve kompanije na svijetu Alfa Romeo da imaju vječite probleme i da su vječito na lošem glasu i predmet šprdnje. Druge kompanije rade na ispravljanju grešaka iz prošlosti. G5/V20 i G6/V30 nemaju bootloop problema, konstrukcijska greška matične je popravljena s tim modelima. Za G4/V10 nisam ništa ni rekao, ali dotična osoba ne priča o V10 nego o V20 i to nisu isti modeli. Ja definitivno kao oprezna osoba nikad ne bih dao 330 eura za mob koji planiram koristiti nekoliko godina, a da je taj problem s bootloopom postojan na V20. Ne bi se ni odlučio na taj model. Ja hoću da kažem da se kupovinom V20 modela dobije dosta toga i da se može uživati u njemu, te da razloga za strah nema.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 07:08   #19
Ja sam se isto sjetio Notea, ali razlika je da je Note povučen i dobio si preventivno novi mobitel.
Kod G4 s problematičnom serijom možeš biti poprilično siguran da će ti se jednom vječno ugasiti, ali tek kad se ugasi možeš nositi na servis.
Meni je to bilo ok jer koristim backup i iako volim mobitele, mogu preživjeti koji dan bez njega.
No itekako razumijem zašto bi nekome ovo bilo problem- pogotovo ako kupuje kad već zna za problem i može odabrati nešto drugo.

Ali, iskreno rečeno, meni se isto V20 jako sviđa i drago mi je čuti da na njemu nema greške s matičnom.
Samo što mi sad (već jednom uskrsnuti) G4 nikako da umre pa da si opravdam kupovinu novog mobitela
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 08:14   #20
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Ja sam se isto sjetio Notea, ali razlika je da je Note povučen i dobio si preventivno novi mobitel.
Kod G4 s problematičnom serijom možeš biti poprilično siguran da će ti se jednom vječno ugasiti, ali tek kad se ugasi možeš nositi na servis.
Meni je to bilo ok jer koristim backup i iako volim mobitele, mogu preživjeti koji dan bez njega.
No itekako razumijem zašto bi nekome ovo bilo problem- pogotovo ako kupuje kad već zna za problem i može odabrati nešto drugo.

Ali, iskreno rečeno, meni se isto V20 jako sviđa i drago mi je čuti da na njemu nema greške s matičnom.
Samo što mi sad (već jednom uskrsnuti) G4 nikako da umre pa da si opravdam kupovinu novog mobitela
Da i ja kad sam kupovao mob prije ovog dvoumio sam se između SG Note 4 i LG G4 i kako sam se fino raspitao i googlao i vidio te probleme s bootloopom odustao od G4.

Isto sam se raspitivao sad kad sam Note 4 mijenjao za V20 da li ima problema s bootlopom i te probleme pri detaljnoj analizi i upoznavanju sa situacijom nisam našao iz nabrojanih raloga (konstrukcijska greška s G4/V10 ispravljena na G5/V20 s novom matičnom). Odlučio se za V20 bez problema.

V20 je odličan mobitel. Njegova jeftinoća je najveće čudo. Kad vidim da je jedan pišljivi Huawei P10 skuplji za 100 eura od V20 samo se nasmijem haha
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.