Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2012., 18:50   #41
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post


Vjeruješ da se ne javlja (možda se javlja ali ne kontaš ) , vjeruješ da ne djeluje na Zemlji ( znaš za samo mali dio procesa na Zemlji na temelju kojih donosiš zaključak da ne djeluje na Zemlji ?)
Kakav bi to bio "vjerodostojni dokaz " koji bi ti bio prihvatljiv ? Neka manipulacija materijom?
Da li bi vjerovao da je to dokaz ili bi vjerovao da ti je izmanipuliran um?

Tvoje nevjerovanje da itko od njih ne postoji je temeljeno na vjerovanju da su tvoje percepcije ( nivo zdravog razuma) dovoljne da zauzmeš takav stav.
Vjerovanje je osjećaj kao i ljubav, stvar je iracionalnog djela naše prirode ako i postoji razlog zašto nekog ljubimo ili u nešto vjerujemo tada nam je taj razlog racionalno nedokučiv.

Možda si samo ireligiozan što te ne čini ateistom.

Da li vjeruješ u postojanje panteističkog Boga?
Drago mi je da priznaješ da se religiozno vjerovanje ne temelji na racionalnim temeljima. Samo, neracionalna vjerovanja mogu biti raznorazna. Od teorija zavjere do vjerovanja trgovcu rabljenim automobilima. Većinu njih smo naučeni kritički razmatrai i odbati ako nemaju osnove. Jedino je vjerovanje u bogove iznimka koju nas dresiraju da gledamo kroz neke manje kritičke naočale...

Ne, nemam razloga vjerovati u panteističkog boga.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 19:14   #42
Kako homoseksualnost i nevjerovanje u boga nemaju veze? Crkva kaže da su homoseksualci bolesni i grješnici. Normalno je da ateisti surađuju s onima koji se sa Crkvom ne slažu. Crkva ima moć i tu moć iskorištava za uređenje društva i upravljanje životima pojedinaca. Svoje pipke širi posvuda.
Ako ateisti smatraju da je sve to skupa neispravno zašto se ne bi trudili prezentirati svoje viđenje? Na taj način ljudi imaju izbor saslušati obje strane i odlučiti kako će živjeti. Crkva ne nudi opciju(e). Dijete je kršteno, dijete mora proći obrede i ako ne prihvaća crkvene zahtjeve on je odbjegla ovca.

Kako je pitanje poput Bog je svemoguć... trivijalno? Osoba koja ima kritičko razmišljanje mora preispitati takva uvjerenja. Vjernik uzima to zdravo za gotovo jer ga tako uče od malih nogu. Kritičko razmišljanje i vjera su u suprotnosti.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 19:15   #43
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nije li to oduvijek tako da se sukobljuju različite ideje te da svijet biva stalno u mijeni kako se pobjedničke ideje izmjenjuju.
normalne su promjene koje dolaze iz samog života koji reagira na promjene u okolini, nisu normalne promjene koje je netko zamislio u glavi, a te promjene su najčešće na krivim premisama...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 19:34   #44
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Drago mi je da priznaješ da se religiozno vjerovanje ne temelji na racionalnim temeljima. Samo, neracionalna vjerovanja mogu biti raznorazna. Od teorija zavjere do vjerovanja trgovcu rabljenim automobilima. Većinu njih smo naučeni kritički razmatrai i odbati ako nemaju osnove. Jedino je vjerovanje u bogove iznimka koju nas dresiraju da gledamo kroz neke manje kritičke naočale....



Svako vjerovanje ( ne samo religiozno) je iracionalno.

Kad to ne bi bilo tako tada oni s religioznim i inim vjerovanjima bi bili onemogućeni u racionalnom pristupu racionalnim problemima ( ne bi se mogli baviti npr znanošću ) a svjedoci smo da su vjernici jednako uspješni u stvarnom ( ovozemaljskom ) životu kao i ateisti.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post

Ne, nemam razloga vjerovati u panteističkog boga.
Nisam te to pitao.
Pitao sam da li vjeruješ u postojanje panteističkog Boga.

Ali kako ti treba razlog da bi u nešto vjerovao tada vjerovanje svrstavaš u racionalnu kategoriju (a s druge strane drago ti je što ja vjerovanje svrstavam u područje iracionalnog... )
Orah is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 19:37   #45
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
normalne su promjene koje dolaze iz samog života koji reagira na promjene u okolini, nisu normalne promjene koje je netko zamislio u glavi, a te promjene su najčešće na krivim premisama...


Iz života promjene dakle nisu one koje dolaze iz ljudske glave...???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 19:43   #46
u gotovo 30 godina svog proučavanja raznih religija i sustava vjerovanja, mogu otvoreno reći da nisam naišao niti na jedan slučaj koji bi mogao opisati kao nadnaravni, božanski...svaki oblik duhovnosti nije ništa drugo nego sistem samopomoći, koji doista funkcionira...ako Bog i postoji, mi njega zanimamo baš kao što nas zanimaju mravi u mravinjaku...a možda je i postojao, pa je umro (da citiram Nietzsche-a)
hexenkind is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 20:16   #47
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Iz života promjene dakle nisu one koje dolaze iz ljudske glave...???
ne... iz života dolaze problemi koje ljudski um rješava...

ovaj vrli novi svijet generiraju "napredni" u svojim glavama, a to što smisle generira probleme...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 21:52   #48
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Kako homoseksualnost i nevjerovanje u boga nemaju veze? Crkva kaže da su homoseksualci bolesni i grješnici. Normalno je da ateisti surađuju s onima koji se sa Crkvom ne slažu. Crkva ima moć i tu moć iskorištava za uređenje društva i upravljanje životima pojedinaca. Svoje pipke širi posvuda.
Ako ateisti smatraju da je sve to skupa neispravno zašto se ne bi trudili prezentirati svoje viđenje? Na taj način ljudi imaju izbor saslušati obje strane i odlučiti kako će živjeti. Crkva ne nudi opciju(e). Dijete je kršteno, dijete mora proći obrede i ako ne prihvaća crkvene zahtjeve on je odbjegla ovca.

Kako je pitanje poput Bog je svemoguć... trivijalno? Osoba koja ima kritičko razmišljanje mora preispitati takva uvjerenja. Vjernik uzima to zdravo za gotovo jer ga tako uče od malih nogu. Kritičko razmišljanje i vjera su u suprotnosti.
Posve si u krivu.
Prije svega oko homića- vrlo dobro znaš da nitko nije grešnik dok ne zgriješi i da homoseksualnost ili heteroseksualnost nije okidač grešnosti ili bezgrešnosti nego djelo za sebe.

Takodjer aludiras da zbilja svaki ateist vjeruje da homoseksualizam nije bolest a ne vidim zasto nesto takvo mislis..koji su razlozi za to?

Takodjer je pitanje zasto slusati ateista? Koji je to ateistički postulat- osim onog da Boga nema- koji bi eto trebali slušat?


Vjera i crkveni nauk su kritički proispitani unutar teologije na dugo i na široko tako da ne pricaj ono sta nije istina lozimko.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 21:53   #49
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Želja za moći je ljudima imanentna, što bi rekao M. Foucault, i to nije nešto negativno nego je naprosto ljudska karakteristika. Ne vidim po čemu bi vjernici bili lišeni želje za moći, za mijenjanjem drugih ljudi i svijeta, a pogotovo religijske institucije. Upravo su vjernici ti koji svoj svjetonazor naveliko pokušavaju svima nametati, naravno, uz pomoć svoje crkvene institucije. Za to u nekim zemljama imaju i državnu potporu, kao npr. u Hrvatskoj.
Dobrim si dijelom u pravu. Ono gdje se moja mladenačka anarhistička perspektiva upetljala u uvodni tekst jest upravo kod tvrdnje da je riječ o želji za moći. To dolazi do izražaja kod promjene perspektive između onih koji priznaju institucije i onih koji ne. Prvi neće reći da te institucije žele moć, nego da su nekom smislu racionalne (ne nužno racionalne u instrumentalnom smislu) dok će oni koji ne vide racionalnost u instituciji vidjeti iracionalnu želju za moći. Mislim da zato nije potreban posljednji dio uvodnog posta: upravo zato što pretpostavlja ono što trebam dokazati. No možda se može gledati na njega kao konkluziju argumenta kroz cijeli post.

Ono što smatram problematičnim kod ovoga što kažeš jest to da ako prihvatimo da je sve to igra moći, nedostaje bilo kakav racionalan razlog za opredjeliti se za KC ili za liberalni progresivizam. Oba izbora su jednako dobra (ili loša, ovisno o perspektivi) polazišta.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 21:53   #50
Quote:
hexenkind kaže: Pogledaj post
u gotovo 30 godina svog proučavanja raznih religija i sustava vjerovanja, mogu otvoreno reći da nisam naišao niti na jedan slučaj koji bi mogao opisati kao nadnaravni, božanski...svaki oblik duhovnosti nije ništa drugo nego sistem samopomoći, koji doista funkcionira...ako Bog i postoji, mi njega zanimamo baš kao što nas zanimaju mravi u mravinjaku...a možda je i postojao, pa je umro (da citiram Nietzsche-a)
Mozes li nabrojati neke od tih slucajeva koje si proučio unutar tih 30 godina i mozes li navesti razloge zasto se smatraju oni nadnaravnim, a zasto si ti zakljucio da se ne radi o nadnaravnim stvarima.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 23:13   #51
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
cijela se priča može skratiti na ovo: postoje snage na svijetu koje žele srušiti stari svijet i izgraditi novi... točnije, ne žele da taj proces ikad završi, žele da svijet uvijek bude u izgradnji, da se bez prestanka mijenja...

sve što simbolizira stari svijet je podložno promjeni, od obitelji, položaja muškaraca i žena, međusobnih odnosa, morala i etike, religije... sve što je staro je loše, ergo mora se naći nešto novo što će zamijeniti staro... staro je loše samo zato jer je staro, a novo je dobro samo zato jer je novo...

među tim izgraditeljima vrlog novog svijeta mnogi ateist lako nalazi svoje mjesto jer se njegovo atestično uvjerenje, koje je novo, lako uklapa u borbi protiv religije koja je stara...

no, sudbina tog novog svijeta je neizvjesna, jer se mogu dogoditi dvije stvari: većina ljudi ga neće željeti ili će taj novi svijet biti nespodoban da sam sebe populacijski replicira, što će ga odvesti u propast...

za dopunu:
http://www.hrsvijet.net/index.php?op...rdt&Itemid=351
Zapravo se svodi na to da postoje snage na svijetu koje su ucijli svijet jedna statična crno-bijela slika. Ništa se ne mijenja, sve je točno onako kako je savršeni kreator zamislio, sve ima svoj jednostavan odgovor svoju ladicu u koju točno paše. Takvi ljudi patološki mrze promjenu, mrze sve što odstupa od njihovih zamišljenih ladica i mrze sve drugo što razbija iluziju koju su si stvorili u glavi.
Zbog toga je posve prirodno da si mi koji ne možemo i ne želimo živjeti u njihovom imaginarnom svijetu međusobno pomažemo i držimo jedni drugima stranu. Zato je sasvim logično da ću ja izači sa svojom ženom iskazati potporu pravu homoseksualaca da žive svoj život ravnopravni u svakom pogledu, i da oni stanu u obranu mog prava da sa svojom ženom živim životnim stilom koji odgovara nama, a ne tisućama godina sratim zamislima koje oni koji mrze promjene do danas održavaju na životu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 23:29   #52
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Svako vjerovanje ( ne samo religiozno) je iracionalno.

Kad to ne bi bilo tako tada oni s religioznim i inim vjerovanjima bi bili onemogućeni u racionalnom pristupu racionalnim problemima ( ne bi se mogli baviti npr znanošću ) a svjedoci smo da su vjernici jednako uspješni u stvarnom ( ovozemaljskom ) životu kao i ateisti.



Nisam te to pitao.
Pitao sam da li vjeruješ u postojanje panteističkog Boga.

Ali kako ti treba razlog da bi u nešto vjerovao tada vjerovanje svrstavaš u racionalnu kategoriju (a s druge strane drago ti je što ja vjerovanje svrstavam u područje iracionalnog... )
Ali u svojem bavljenju znanosti, uspješni znanstvenici vjernici ne koriste isti način razmišljanja kao u svojoj vjeri. To je fenomen koji se naziva kompartmentializacija.

I opet ćeš dobiti isti odgovor na svoje pitanje, ne, nemam razloga vjerovati u takvog boga. Nije svako vjerovanje posve iracionalno vjerovanje bez ikakvog opravdanja. Vjerovanja mogu biti i temeljena na racionalnoj procjeni vjerojatnosti. Primjerice, ako je tjedan dana vani sunčano i vremenska prognoza za sutra je ista takva, vjerojatno ću vjerovati da će sutra biti sunčano. To vjerovanje nije jednako onome da postoji bog jednostavno zato jer imaš osjećaj da je tako.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 23:30   #53
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Zapravo se svodi na to da postoje snage na svijetu koje su ucijli svijet jedna statična crno-bijela slika. Ništa se ne mijenja, sve je točno onako kako je savršeni kreator zamislio, sve ima svoj jednostavan odgovor svoju ladicu u koju točno paše. Takvi ljudi patološki mrze promjenu, mrze sve što odstupa od njihovih zamišljenih ladica i mrze sve drugo što razbija iluziju koju su si stvorili u glavi.
Zbog toga je posve prirodno da si mi koji ne možemo i ne želimo živjeti u njihovom imaginarnom svijetu međusobno pomažemo i držimo jedni drugima stranu. Zato je sasvim logično da ću ja izači sa svojom ženom iskazati potporu pravu homoseksualaca da žive svoj život ravnopravni u svakom pogledu, i da oni stanu u obranu mog prava da sa svojom ženom živim životnim stilom koji odgovara nama, a ne tisućama godina sratim zamislima koje oni koji mrze promjene do danas održavaju na životu.


Slažem se. Osporavati drugome njegovo temeljno ljudsko pravo da se orijentira kako želi, dok svojom orijentacijom ne ugrožava drugoga, je u najmanju ruku oduzimanje slobode na slobodu izbora. Uvijek ću stati uz onoga čija su prava ugrožena od strane "onih koji se igraju svog zamišljenog boga". Niti vjerujem, niti ne vjerujem, niti me briga za indoktrinaciju teizma, antiteizma, panteizma, deizma. Što se mene tiče, osoba može vjerovati u Šegrta Hlapića ako svojom vjerom meni ne govori kakve ja cipele moram nositi. I upravo zbog toga jer svi MORAMO nositi iste cipele zbog nečijih uvrnutih i imaginarnih potreba uvijek ću dati potporu onima čija su prava ugrožena samo iz razloga jer ne nose cipele koje je napravio Majstor Mrkonja!
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!

Zadnje uređivanje Disticha : 18.03.2012. at 00:15.
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 23:40   #54
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Zapravo se svodi na to da postoje snage na svijetu koje su ucijli svijet jedna statična crno-bijela slika. Ništa se ne mijenja, sve je točno onako kako je savršeni kreator zamislio, sve ima svoj jednostavan odgovor svoju ladicu u koju točno paše. Takvi ljudi patološki mrze promjenu, mrze sve što odstupa od njihovih zamišljenih ladica i mrze sve drugo što razbija iluziju koju su si stvorili u glavi.
Zbog toga je posve prirodno da si mi koji ne možemo i ne želimo živjeti u njihovom imaginarnom svijetu međusobno pomažemo i držimo jedni drugima stranu. Zato je sasvim logično da ću ja izači sa svojom ženom iskazati potporu pravu homoseksualaca da žive svoj život ravnopravni u svakom pogledu, i da oni stanu u obranu mog prava da sa svojom ženom živim životnim stilom koji odgovara nama, a ne tisućama godina sratim zamislima koje oni koji mrze promjene do danas održavaju na životu.
znam, znam, sve znam...

i ja sam nekoć bio kao ti, sanjao o napretku, promjenama podizanju svijesti... mislio sam sam o sebi kako sam pametan, napredan, revolucionaran, kako većina oko mene "ne kuži" ništa, kako su zaostali, zatucani, kako im se ništa ne može dokazati...

a onda sam nakon dosta godina, razmišljanja, tekstova i knjiga promijenio mišljenje, iz dva razloga:

prvo, želja za promjenama često može postati svrha samoj sebi... promjene se nižu jedna za drugom, bez ikakvog cilja, na kraju sve sliči na monty phytonov skeč "confuse a cat"... http://www.youtube.com/watch?v=EvhdWBBuBpA

drugo, povijest nas uči da se promjene koje se nasilu guraju niz grlo vrlo često vrate uz nezgodne posljedice ili se rode novi nepredviđeni problemi... povijest nas isto uči da promjene koje dolaze iz "pametnih" glava a nemaju veze s realnim životom najčešće ne zažive... povijest nas uči da sa svim društvenim promjenama treba vrlo promišljeno jer mogu rezultirati patnjama i žrtvama...

većina revolucionarnih mislilaca nikad nije vodila vojske, opalila iz pištolja, omirisala barut, al ipak oni su izvori milijuna smrti i muka... njihove ideje izledaju lijepo u glavi i na papiru, ali kad se provode na ljudskom mesu to meso prokrvari u oceanima krvi...

što se tiče homića, to je čisto iživljavanje... gospoda, gospođe i oni između mogu živjeti kako žele, mogu registrirati svoju zajednicu i imati skoro sva prava kao da su u braku... to što bi željeli usvajati djecu, ipak je previše...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 00:04   #55
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Da se osvrnem samo na ovo.
Teret dokaza lezi na onome ko iznese neku pretpostavku.
To nije ni smesno, ni cudno, inace bi svako mogao nesto umisliti i onda reci "hajde dokazite da to nije tako", sto je potpuno bez veze.

Vernici tvrde da postoje mali, zeleni gnomi, te je na njima i teret da dokazu da oni doista postoje. Postoje li ?

Evo jedan praktican razlog za ateizam.
Nemoguce je racionalno se odluciti, za jednog od mnogobrojno ponudjenjih bogova/religija.
Zasto bih verovao u jednog, a ne u nekog drugog, ili treceg ?

Ili ni u jednog ?
Ako bih poverovao u jednog, zasto onda ne i u sve ostale, jer postoji podjednaka (ne)verovatnoca da svi oni postoje.

Evo mala statisticka "sala".
Verovatnoca da boga ima/nema je fifty-fifty.
Verovatnoca da postoji jedan od bogova je puno manja (1/broj svih poznatih bogova, sto je puno manje od 50%).
Znaci statisticki su ateisti u pravu.
Ja sam po orjentaciji ignosticist, pa na ove postotke malo grukčije gledam. Za mene Bog uvijek postoji sa 100 % vjerovatnošću. Ali se javlja problem u definiciji toga Boga i koja on svojstva ima. A sva su natezanja oko toga da ljudi Bogu daju svakojaka svojstva da bi s time osmislili svoje postojanje na ovom svijetu. A sva su ta svojstva upitna.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 00:23   #56
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
znam, znam, sve znam...

i ja sam nekoć bio kao ti, sanjao o napretku, promjenama podizanju svijesti... mislio sam sam o sebi kako sam pametan, napredan, revolucionaran, kako većina oko mene "ne kuži" ništa, kako su zaostali, zatucani, kako im se ništa ne može dokazati...

a onda sam nakon dosta godina, razmišljanja, tekstova i knjiga promijenio mišljenje, iz dva razloga:

prvo, želja za promjenama često može postati svrha samoj sebi... promjene se nižu jedna za drugom, bez ikakvog cilja, na kraju sve sliči na monty phytonov skeč "confuse a cat"... http://www.youtube.com/watch?v=EvhdWBBuBpA

drugo, povijest nas uči da se promjene koje se nasilu guraju niz grlo vrlo često vrate uz nezgodne posljedice ili se rode novi nepredviđeni problemi... povijest nas isto uči da promjene koje dolaze iz "pametnih" glava a nemaju veze s realnim životom najčešće ne zažive... povijest nas uči da sa svim društvenim promjenama treba vrlo promišljeno jer mogu rezultirati patnjama i žrtvama...

većina revolucionarnih mislilaca nikad nije vodila vojske, opalila iz pištolja, omirisala barut, al ipak oni su izvori milijuna smrti i muka... njihove ideje izledaju lijepo u glavi i na papiru, ali kad se provode na ljudskom mesu to meso prokrvari u oceanima krvi...

što se tiče homića, to je čisto iživljavanje... gospoda, gospođe i oni između mogu živjeti kako žele, mogu registrirati svoju zajednicu i imati skoro sva prava kao da su u braku... to što bi željeli usvajati djecu, ipak je previše...
Smanji malo patronizirajući ton

Da, revolucije su često završavale u krvi, ali što to znači, da nikada nismo trebali svrgnuti kraljeve i plemstvo nego zadržati feudalizam?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 00:29   #57
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Posve si u krivu.
Prije svega oko homića- vrlo dobro znaš da nitko nije grešnik dok ne zgriješi i da homoseksualnost ili heteroseksualnost nije okidač grešnosti ili bezgrešnosti nego djelo za sebe.

Takodjer aludiras da zbilja svaki ateist vjeruje da homoseksualizam nije bolest a ne vidim zasto nesto takvo mislis..koji su razlozi za to?

Takodjer je pitanje zasto slusati ateista? Koji je to ateistički postulat- osim onog da Boga nema- koji bi eto trebali slušat?


Vjera i crkveni nauk su kritički proispitani unutar teologije na dugo i na široko tako da ne pricaj ono sta nije istina lozimko.
Ono što si ti napisala ima samo smisla po koncepcije vjere u Boga kako to definira kršćanstvo. Stari grci su vjerovali u svoga Boga Zeusa + još hrpu ostalih, ali nisu smatrali homoseksualnost bolešću. Nego su to čak smatrali pravom ljubalju između dva muškarca. A ta je ljubav za njih bila veća i jača i značajnija negoli kada muškarac voli ženu. Sve je to stvar kulture neke civilizacije, a manje nekih zapovijedi datih odozgora
Dakle, Boga Zeusa se ne tiče da li će se dva muškarca žvaliti, odnosno dvije žene. Ali se to izgleda jako tiče Boga Jahve.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 00:40   #58
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Smanji malo patronizirajući ton

Da, revolucije su često završavale u krvi, ali što to znači, da nikada nismo trebali svrgnuti kraljeve i plemstvo nego zadržati feudalizam?
ima pregršt zemalja koje su tu promjenu izvršile postupno, bez krvi...

politički sustav feudalizam i njegov ekonomski parnjak manorizam su se pojavili na svjetskoj sceni kao nametnuta nužnost, ne zato što je neki car i kralj htio... nestali su sa scene kad te nužnosti više nije bilo...

u svakoj zemlji bi do toga došlo na miran način jer je to bila ekonomska nužnost... nekoć poljoprivedna ekonomija se pretvarala u industrijsku, poljoprivreda je gubila dah, industrija je hvatala zalet... nekoć moćni zemljoposjednici su zapadali u dugove, a novac je išao u džepove mlade buržoazije...

sve se događalo samo od sebe...

ali mi onu krvavu monstruoznost zvanu francuska revolucija veličamo kao nešto pozitivno i napredno... ništa se pozitivno iz nje nije rodilo, samo negativno...

negativno je to što je nakon nje svaka šuša u vidu urotnika, terorista, revolucionara mislila da može dignit revoluciju i u krvi stvorit novo društvo... koliko li smo njenih baštardanih kopija vidjeli od 1789. godine? koliko je takvih nesretnih događaja imalo rezultat u krvavom teroru i ničemu više? revolucija najčešće nije u skladu s normalnim životom i normalnim težnjama, stoga s vremenom izvitri i sve se vrati u normalu... teško rijeka može van korita... koliko su revolucija imale rusija i kina? i dalje rusija ima svog, a kina svog cara... je, funkcije imaju drukčija imena, same shit, different package...

malo o terorizmu... i terorizam je čedo francuske revolucije, nije dijete već unuče... terorizam je spinoff revolucije, on je revolucija koja nema nade u pobjedu... tako atrofiran izvodi iznova srž revolucije a to je teror... malo, zlobno, nemoćno, jadno teroriziranje...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 00:57   #59
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ono što si ti napisala ima samo smisla po koncepcije vjere u Boga kako to definira kršćanstvo. Stari grci su vjerovali u svoga Boga Zeusa + još hrpu ostalih, ali nisu smatrali homoseksualnost bolešću. Nego su to čak smatrali pravom ljubalju između dva muškarca. A ta je ljubav za njih bila veća i jača i značajnija negoli kada muškarac voli ženu. Sve je to stvar kulture neke civilizacije, a manje nekih zapovijedi datih odozgora
Dakle, Boga Zeusa se ne tiče da li će se dva muškarca žvaliti, odnosno dvije žene. Ali se to izgleda jako tiče Boga Jahve.
Ne bih se baš složila da se tu radilo o čistom homićima...to bi danas mogli radije zvat pedofilijom.
Mozemo onda jasno tvrditi da je to posve normalno jer se u određenom vremenskom periodu pojavljivalo kao NORMALNO i pozeljno, kao dio školovanja, pretvaranja u muškarca itd?
Moralno je homoseksualno zadovoljavanje staraca učitelja od strane njihovih mladih dječaka učenika?

Tamo gdje homoseksualnost uzima maha je uvijek povezano sa sexualnim razvratom, prostitucijom i slicno...bar u povijesti..ne govorim za danas.

Danasnja homoseksualnost gdje recimo da u nekoj svojoj krajnjosti teže jednakosti heteroseksualnosti tj monogamiji, braku, obitelji, djeci itd nema veze s tom povijesnom.
Kroz povijest je homoseksualnost sluzila baš razvratu- zadovoljavanju muškaraca- jer ok je sexat se s muškarcima da bi postigao svoje sexualno zadovoljstvo, homoseksualnost kao pedofilski odnos i homoseksualnost koja je povezana sa obje gore navedene koja je pretvarala muškarca u prostitutku.


Ne vidim u kojem se povijesnom momentu homoseksualnost smatrala jednakovrijednom kao i heteroseksualnost? Ja vidim da je korištena samo kao instrument i pretvarala je ljude u instrument.

Napominjem, ja ne negiram postojanje homoseksualaca al negiram falsificiranje pozicije homoseksualizma kroz povijest kakvom je ti predstavljas jer pokušava se stvorit nekakvo ozračje u kojem je homoseksualnost bila toliko vrijedna pojava tisućama godina dok nije eto dosla KC i potjerela homiće u ilegalu...te se od strane antiteistica to koristi kao argument protiv KC.

Realnost je ipak nesto drugo.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 01:00   #60
Da bi se promjena dogodila spontano, postupno i bez krvi, društvo mora biti otvoreno za takve promjene. Tamo gdje se stvori raskorak između društvene stvarnosti i formalnog društvenog uređenja, a konzervativna elita ne dopušta promjenu, narodu ostaje jedino da nasilno provede promjene. Liberalna demokracija je upravo sustav koji ne treba revolucije. Sustav o kojem klerikalna konzervativna struja sanja vlažne snove taj koji mora svako toliko prolaziti krvave reforme jer je prekrut da bi se spontano prilagođavao.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.