Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2012., 15:05   #3121
Thumbs up

Pozdrav ekipa!

Tražim madrac dimenzije 160x200. Razmak između letvica podnice kreveta je 8 cm. Planirao sam uzeti Oriolikov Ortoflex (vidim da ima dobre kritike), međutim u jednom dućanu su mi rekli da za podnicu s tolikim razmakom među letvicama mogu uzeti jedino federaš, jer će madrac s pjenom ili lateksom propasti.

E sad, nazovem ja čovjeka u Oriolik, objasnim mu situaciju, a on mi svejedno preporuči Ortoflex. Kaže da madrac može propasti jedino ako imam podnicu bez rešetki (nema cirkulacije zraka), da to što je razmak između letvica podnice 8cm nema veze...

Molim vas za savjet, da ne napravim grešku
CaptainKirk is offline  
Old 21.05.2012., 15:13   #3122
Quote:
Osim ovog madraca kojeg ti je predlozio afoj (probala sam ga, dosta je tvrd), koji je ipak od HR pjene, sto znaci kvalitetniji...ako ces ipak uzimati PU pjenu pogledaj i ove madrace. Nisam ih probala, ali sam ovdje citala da su ljudi zadovoljni. Meni se ovako na oko svidjaju vitasan, superflex, antidekubitus,ortoflex aloe vera...cijene su nesto vece od onog tvog, ali ne jako puno.
Općenito bih svima koji uzimaju PU madrace preporučio Oriolik. Domaći proizvod od domaće pjene koji po ničemu ne zaostaje za uvoznim PU madracima.
afoj is offline  
Old 21.05.2012., 15:15   #3123
Quote:
CaptainKirk kaže: Pogledaj post
E sad, nazovem ja čovjeka u Oriolik, objasnim mu situaciju, a on mi svejedno preporuči Ortoflex. Kaže da madrac može propasti jedino ako imam podnicu bez rešetki (nema cirkulacije zraka), da to što je razmak između letvica podnice 8cm nema veze...
Molim vas za savjet, da ne napravim grešku
Pitaj ti njega da li ti može tu garanciju dati napismeno. Za pjene je sve preko 5cm puno, a za neke mekše je i 5 puno.
afoj is offline  
Old 21.05.2012., 15:21   #3124
Quote:
Lea*the*fairy kaže: Pogledaj post
Idem danas u malo razgledanje, i javim što sam kupila, i kako se spava, možda pomogne nekome.
Ako nije bas hitno, nemoj nuzno kupiti isti dan, daj si (tj. djetetu) malo vremena, odaberite nekoliko i napravite uzi krug, pa onda jos jednom na isprobavanje.
Ako si iz Zg, pogledaj sto se tu nudi. Imaju madrace od HR pjene, povoljnije nego drugi, cini mi se.
kajpa is offline  
Old 21.05.2012., 16:31   #3125
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
U veličini 160 u komadu !? Ljudi traže madrac od 160, ne dva od 80.



ovo su onda dva madraca u jednoj navlaki ili je neki mađioničarski trik.
Kod dvostranih madraca (jedna mekša, jedna tvrđa strana) postoji jedan problem. primjer: staviš tešku osobu na madrac koji je u gornjem sloju tvrd, u donjem mekan. Tu se pojavi problem koji xsensor ne bilježi, a to su deformacije u donjem mekšem sloju sloju. Takvi madraci daju površinski osjećaj tvrdoće, ali upitno je koliko su to ergonomski ispravni madraci.
S obzirom da su to ipak dvije jezgre od 80, po meni je bolje uzeti dva madraca koji su svaki u punom profilu prilagođeni za određenu kilažu.

Takve madrace radi i elky koji trenutno prodaje eurolam, ali "madraci" to "nije znao" , pa je opet spomenuo samo ono što on prodaje.

Bravo Afoj, osim prenošenja tehničkih podataka o sastavu jezgre madraca u čemu ti skidam kapu jer ti tu nema premca, dokazao si da znas i googlati, pa si pronašao da i Elky radi partnerske madrace, radi ih još firmi ali eto Elky se može kod nas dobiti, to nisi naveo , a pronašao si i da mi imamo partnerske madrace što ja nisam htio navesti da ne bude da se reklamiram, jer ako ja napišem nešto o sebi onda je to reklama, a ako ti napišeš a javno tvrdiš da nisi u branši onda to nije.

No tvoje lupetanje bez ikakvog osnova, o tome što Xsensor može ili ne može vidjeti i registrirati je opet dokaz da pričati o onome što ne poznaš je glupo, jer ti majstore Xsensor nisi ni vidio a kamoli radio s njim da bi mogao komenirati tako nešto, to što si vidio na prezentaciji Ergo-checka i jesi ili nisi razumio njegov rad je druga priča jer su to samo slični softweri unutar mjernih uređaja.
Ako je stotine ljudi iz branše, i to ljudi koji koriste i Xsensor i Ergo-check ne samo u prodaji nego i u konstrukciji i razvoji madraca zadovoljno, te već godinama radi i kupuje nove uređaje jer ih žele imati u svojim prodavaonicama onda naš vrli lumen i majstor Afoj o tome stalno ima neko krivo mišljenje.
Jel to tebe svrbi što si ga ne možeš priuštiti za svoju trgovinu pa ga tako zdušno zagovaraš kao loš uređaj, ako je u tome problem, reci, odreći ću se ja svoje marže da ga ti kupiš po povlaštenoj cijeni, samo nemoj više lupati o onome o čemu nemaš pojma, drž se svojih priručnika sa tehničkim sastavima pjena u madracima i šibaj o tome o čemu si specijalist, jer iskreno , ja o tome nemam pojma,
Ja znam samo odrediti pravi - odogovarajući madrac kupcu koji dođe kod mene i tu prestaje moje znanje, meni i mojim kupcima je i to dovoljno, njima da zadovoljno spavaju jer nisu bacili novac u vjetar a meni da imam zadovoljne kupce koji to usmenom predajom šire i dalje.
Svi zadovoljni i oni i ja....a ti...ma i ti jer ti , zar ne , ne prodaješ madrace i neznaš ništa o tome kako kupac izgleda , ti mu samo nudiš opcije više madraca istih sastava, a ako on izabere nešto od toga..sam odabro sam se i ubio, nisi ti rekao uzmi to

Ja vidiš kažem uzmite to, i stojim iza svojih riječi sa punom odgovornošću i cijenim svaku kunu svojih kupaca.

A to su ogromne razlike među nama. Ti nudiš tehničke savjete a ja definiram odgovarajuće madrace za osobe koje " zalutaju" kod mene.

Zadnje uređivanje madraci : 21.05.2012. at 16:37.
madraci is offline  
Old 21.05.2012., 19:36   #3126
Quote:
dokazao si da znas i googlati, pa si pronašao da i Elky radi partnerske madrace, radi ih još firmi ali eto Elky se može kod nas dobiti, to nisi naveo , a pronašao si i da mi imamo partnerske madrace što ja nisam htio navesti da ne bude da se reklamiram, jer ako ja napišem nešto o sebi onda je to reklama, a ako ti napišeš a javno tvrdiš da nisi u branši onda to nije.
nisam napisao da vi prodajete Elky, jer to nisam znao, a Eurolam ih prodaje već par godina i do toga nisam došao guglajući već poznavanjam tržišta. Na vašoj stranici naravno ne piše tko je proizvođač "partnerskog" madraca, kao što ne piše ni kakve su pjene.

Quote:
repriza reprize o xsensoru
no comment
Quote:
Jel to tebe svrbi što si ga ne možeš priuštiti za svoju trgovinu pa ga tako zdušno zagovaraš kao loš uređaj,
koliko puta trebam ponoviti da nisam rekao da je to loš uređaj, već da ima svojih mana koje treba uzeti u obzir, a ti to nikako da prihvatiš.

Quote:
ako je u tome problem, reci, odreći ću se ja svoje marže da ga ti kupiš po povlaštenoj cijeni,
trgovinu nemam i nikad nisam imao, pa neće biti potrebno. ..hvala na ponudi.

Quote:
samo nemoj više lupati o onome o čemu nemaš pojma, drž se svojih priručnika sa tehničkim sastavima pjena u madracima i šibaj o tome o čemu si specijalist, jer iskreno , ja o tome nemam pojma,
tu si sve rekao.

Quote:
Svi zadovoljni i oni i ja....a ti...ma i ti jer ti , zar ne , ne prodaješ madrace i neznaš ništa o tome kako kupac izgleda , ti mu samo nudiš opcije više madraca istih sastava, a ako on izabere nešto od toga..sam odabro sam se i ubio, nisi ti rekao uzmi to
u radu s kupcima imam daleko više iskustva od tebe, kao i u radu s madracima, ali svejedno nisam tako umišljen da bi nekom e išao reći da je "baš taj" madrac za njega najbolji.
afoj is offline  
Old 21.05.2012., 19:37   #3127
Quote:
GORANTONKIC kaže: Pogledaj post
Pogledajte za sve vrste kvalitetnih madraca na www.globustrgovina.hr
evo još jednog trgovca ovaj čak nije ni pravi link uspio postaviti
afoj is offline  
Old 21.05.2012., 20:23   #3128
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
nisam napisao da vi prodajete Elky, jer to nisam znao, a Eurolam ih prodaje već par godina i do toga nisam došao guglajući već poznavanjam tržišta. Na vašoj stranici naravno ne piše tko je proizvođač "partnerskog" madraca, kao što ne piše ni kakve su pjene.


no comment

koliko puta trebam ponoviti da nisam rekao da je to loš uređaj, već da ima svojih mana koje treba uzeti u obzir, a ti to nikako da prihvatiš.


trgovinu nemam i nikad nisam imao, pa neće biti potrebno. ..hvala na ponudi.


tu si sve rekao.


u radu s kupcima imam daleko više iskustva od tebe, kao i u radu s madracima, ali svejedno nisam tako umišljen da bi nekom e išao reći da je "baš taj" madrac za njega najbolji.

Afoj , nisam ja umišljen.Dosadašnje iskustvo u radu sa Xsensorom a prije sa Ergo-checkom i feedbecka od kupaca koji su kupili madrac koji je preporučio uređaj, daju mi za pravo da sa velikom , vrlo velikom sigurnošću mogu reći , taj je madrac najbolji za Vas. Narav no najbolji od onoga što ja imam u ponudi, jer ne tvrdim da neki drugi nebi bio bolji, no moj izbor madraca koje držim je taj koji su u trgovini i ne mogu preporučiti ono što nemam i što nisam testirao.
Ponavljam opet da sam vrlo rad izmjeriti sve što konkurencija ima, jer i mene zanima što ko nudi i kakvi su drugi madraci, no na žalost na našem tržištu je to nemoguće.

Do sada smo se složili da Xsensor ne može točno pokazati položaj kralježnice, ali i zakljućili da to ni ti ne možeš ničime odrediti, a uređaj ipak pritiscima i prikazom sa izobarima može dati naslutiti taj položaj, ali ono u čemu je u debeloj prednosti nad suhoparnim recitiranjem sastava jezgre je da sa prokletom preciznošću mjeri točne pritiske koje tijelo vrši na madrac, a moraš proznati i da naš omiljeni Dr.G. o tome ima mišljenje istovjetno kliničkim testiranjima u Kliničkoj bolnici u Calgaryu / Kanada/ koje kaže da pritisci koji prelaze 40mmHG dovode do smanjenja pa čak i prestanka cirkulacije uzrokujući podražaj koji živci prepoznaju kao naredbu za otklanjanjem boli, tj, naredbu mišićima da se okrenu.
Okretanje znači rad mišića i umjesto regeneracije i odmora oni okrećući tjelo rade i čine nas umornim ujutro nakon buđenja.
E vidis, to je ono zašto ja mogu, kažeš umišljeno, reći - na tom madracu će te dobro spavati i nećete se buditi umorni od tog rada.
I ne, nije točno da uvijek pobijeđuje memory pjena, ma koliko to tebi bilo neshvatljivo.

Ako naučim postaviti male fotke mjerenja viditi ćeš razlike gdje HR i Bio-pjena u usporedbi sa memoryem i to dobrim vode bitku u par %
I nema tu ništa čudnog.
A što se tiče rada sa kupcima, hm, neznam možda i imaš, pretpostavka je ako si stariji od mene možda i da.

Zadnje uređivanje madraci : 21.05.2012. at 20:37.
madraci is offline  
Old 21.05.2012., 22:20   #3129
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Pitaj ti njega da li ti može tu garanciju dati napismeno. Za pjene je sve preko 5cm puno, a za neke mekše je i 5 puno.
Afoj, znači misliš da nije pametno da uzmem Ortoflex?

S obzirom na probleme s podnicom, kao alternativu Ortoflexu odredio sam Oriolikov Relax plus federaš, visok popriličnih 25cm:

http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=7


Što kažete na ovaj madrac?
Ima li tko kakva iskustva?
CaptainKirk is offline  
Old 21.05.2012., 22:26   #3130
Fala opet na odgovoru. Danas sam opet "saznao"nesto novo. Da li je istina da se podnice prakticki i ne osjete kod tvrdjih madraca kao sto je ortoflex?htio sam uzet spineu al mi je covjek rekao da se reguliranje podnice ne osjeti na tvrdjim i debljim madracima!isto tako sam doznao da mi trebaju samonosive podnice jer nemam krevet!koje mi preporucate?za sada cu probat spavat na ortoflexu bez podnica i svakih par dana ga dignut da se prozraci
lukasi is offline  
Old 22.05.2012., 09:10   #3131
Htjela bih nabaviti ovakav krevet s ladicama slično kao na slici, pa me zanima što se tiče prozračivanja pjenastih madraca kako to funkcionira. Je li dozvoljeno na takav krevet zatvoren odozdo staviti madrac od pjene ili bi trebao biti sa žičanom jezgrom. Vjerujem da te ladice neće biti hermetički zatvorene, ali neće biti niti previše zraka

Evo slike kreveta:
anchy87 is offline  
Old 22.05.2012., 09:27   #3132
Quote:
CaptainKirk kaže: Pogledaj post
Afoj, znači misliš da nije pametno da uzmem Ortoflex?

S obzirom na probleme s podnicom, kao alternativu Ortoflexu odredio sam Oriolikov Relax plus federaš, visok popriličnih 25cm:

http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=7


Što kažete na ovaj madrac?
Ima li tko kakva iskustva?
Možda da pogledate ovo http://darido.hr/madraci/cijena/sirius-falomo

To je višezonska HR pjena na bonellu i primjerenije je vašim podnicama.
afoj is offline  
Old 22.05.2012., 10:18   #3133
Quote:
lukasi kaže: Pogledaj post
Fala opet na odgovoru. Danas sam opet "saznao"nesto novo. Da li je istina da se podnice prakticki i ne osjete kod tvrdjih madraca kao sto je ortoflex?htio sam uzet spineu al mi je covjek rekao da se reguliranje podnice ne osjeti na tvrdjim i debljim madracima!isto tako sam doznao da mi trebaju samonosive podnice jer nemam krevet!koje mi preporucate?za sada cu probat spavat na ortoflexu bez podnica i svakih par dana ga dignut da se prozraci
Podnice imaju manji utjecaj kod tvrdih madraca, ali to nije jedini kriterij. Podnice se osjete i kod tvrđih madraca, ako su poklapaju zone i ako su te zone stvarno napravljene tako da rade.

Što se tiče samonosivih podnica
Ergoactiv
http://ergoactiv.net/podnice-spinea-sn-s.html

a ima ih i nottinblu, ali po dosta višoj cijeni http://darido.hr/podnice/cijena/bluc...nual-nottinblu

I hespo, ali ove su dosta filigranski napravljene (noge su samo zašarafljene na poprečne letve običnih podnica.
http://hespo.hr/pod_podnica.htm
afoj is offline  
Old 22.05.2012., 10:33   #3134
Quote:
Htjela bih nabaviti ovakav krevet s ladicama slično kao na slici, pa me zanima što se tiče prozračivanja pjenastih madraca kako to funkcionira. Je li dozvoljeno na takav krevet zatvoren odozdo staviti madrac od pjene ili bi trebao biti sa žičanom jezgrom. Vjerujem da te ladice neće biti hermetički zatvorene, ali neće biti niti previše zraka
Nema to veze. ..naravno da je bolje da ima više zraka, ali bitno je samo da madrac nije u direktnom kontaktu s punom pločom da se ne stvara kondenzat i da se madrac ne spljesnivi.
afoj is offline  
Old 22.05.2012., 11:08   #3135
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Možda da pogledate ovo http://darido.hr/madraci/cijena/sirius-falomo

To je višezonska HR pjena na bonellu i primjerenije je vašim podnicama.
Da, samo što taj madrac košta 4300 kn što je mnogo više od mog budžeta (do 2000 kn)... Oriolikov je cca 1600 kn.

Sad više nemam pojma što bi
CaptainKirk is offline  
Old 22.05.2012., 11:19   #3136
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Nema to veze. ..naravno da je bolje da ima više zraka, ali bitno je samo da madrac nije u direktnom kontaktu s punom pločom da se ne stvara kondenzat i da se madrac ne spljesnivi.
Hvala na brzom odgovoru
anchy87 is offline  
Old 22.05.2012., 11:51   #3137
Quote:
CaptainKirk kaže: Pogledaj post
Da, samo što taj madrac košta 4300 kn što je mnogo više od mog budžeta (do 2000 kn)... Oriolikov je cca 1600 kn.

Sad više nemam pojma što bi
onda možda nešto od Bernarde, pa naručite s boljom navlakom (nekom pleteninom).

nema neke sreće od bonella, ali šta sad, pa svi smo na njima odrasli.
afoj is offline  
Old 22.05.2012., 14:43   #3138
[QUOTE=afoj;

ako želite madrac s džepičastom jezgrom, pogledajte model Siesta od bernarde. ... puno bolja navlaka od jogi dinamic i kokos umjesto filca.[/QUOTE]

Al sta se dobije s kokosom na đepićastoj jezgri?
Tako komotno može spavati i na bonelu s kokosom kad smo kod toga...
Kokos i tvrdi filc nuliraju sve dobro što đepićasta jezgra može ponuditi.
reno385 is offline  
Old 22.05.2012., 15:38   #3139
Pitanje!

I ja sam nakon vise od mjesec dana potrage za madracem 140/200, uplatila 4000kn za hespov vitasan. Isporuka 20dana! Imam 65kg a madrac je oznake F2. Dali sam pogodila tvrdocu? Inace sam trazila tvrđi madrac, zbog kicme, tako mi pase, ali u ducanu onih pet minuta probe, mislim da nije dovoljno. S obzirom da Lesnina u Osijeku ne daje zamjenu ako ti ne odgovara, sada me strah da nisam pogrijesila. Ako bude pretvrd, drugo mi ne preostaje vec kupiti nadmadrac od memori pjene, min. 5cm debljine, samo neznam koliko kostaju. Molim savjet od onog tko ima vec VITASAN!!!!
mosorka is offline  
Old 22.05.2012., 15:46   #3140
Quote:
anchy87 kaže: Pogledaj post
Htjela bih nabaviti ovakav krevet s ladicama slično kao na slici, pa me zanima što se tiče prozračivanja pjenastih madraca kako to funkcionira. Je li dozvoljeno na takav krevet zatvoren odozdo staviti madrac od pjene ili bi trebao biti sa žičanom jezgrom. Vjerujem da te ladice neće biti hermetički zatvorene, ali neće biti niti previše zraka

Evo slike kreveta:
A ja bih ti preporucila da uzmes đepicastu jezgru,jer madrac od pjene se zna spljesnivit, to sam vidjela u živo, kada nema dovoljno zraka.
mosorka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.