Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 09:12   #261
Quote:
kunaami kaže: Pogledaj post
Supruga mi je na moru sa sinom on je dobio kizice a ona je u sedmom mjesecu trudnoce.Ona nije nikad bolovala od kozica ili ospica.Moze li ko reci kolika je opasnost za nju i fetus?

ovo našla na netu :
Vodene kozice smatraju se potencijalno opasnima u prvom tromjesečju trudnoće (do 12. tjedna) jer mogu izazvati određene srčane defekte u fetusa.
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:24   #262
Što se ili ste koristilikad su krastice otpale da li i onda s tekućim puderom ili kremom koju ste dobili od ped?
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 10:18   #263
Quote:
mijuška kaže: Pogledaj post
nisam znala da mogu dobiti opet,sad si me uplašila. mislili smo na more 1.7. a naše dijete ima kozice sada već 6 dan-hoćemo moći?
Ja bih ipak malo pomakla datum,ne radi samih kozica već zato što imunitet jako oslabi nakon njih,moj nije nigdje izlazio a nakon njih je dobio upalu pluća,pa gnojnu anginu,pa upalu uha,inače nije baš boležljiv.
začarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 10:22   #264
Quote:
začarana kaže: Pogledaj post
Ja bih ipak malo pomakla datum,ne radi samih kozica već zato što imunitet jako oslabi nakon njih,moj nije nigdje izlazio a nakon njih je dobio upalu pluća,pa gnojnu anginu,pa upalu uha,inače nije baš boležljiv.
Ajme majko moja......Pa to sve je dobio? Jadan
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 10:24   #265
moj mali se igrao u dvorištu sa curicom kojoj su nakon 5 dana izbile vodene kozice. proveli su nekoliko sati zajedno. jel mala prenosnik u tom periodu dok joj nisu izbile kozice?
pitam čisto da se pripremim ako ih i mali dobije.
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 10:44   #266
ja sam čitala da u doba inkubacije- znači cca 2 tjedna prije izbijanja kozica su bolesnici zarazni. tako da može biti da će dobiti
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 21:59   #267
Quote:
moment kaže: Pogledaj post
moj mali se igrao u dvorištu sa curicom kojoj su nakon 5 dana izbile vodene kozice. proveli su nekoliko sati zajedno. jel mala prenosnik u tom periodu dok joj nisu izbile kozice?
pitam čisto da se pripremim ako ih i mali dobije.
je prenosnik je....Tako da možeš očekivati, ali možda ih neće dobiti...
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 22:43   #268
Quote:
mijuška kaže: Pogledaj post
Ajme majko moja......Pa to sve je dobio? Jadan
A što da kažem,proveo je dva mjeseca u kući,sreća u nesreći da sam ja kući na porodiljnom.
začarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 10:06   #269
postoji li kakva kremica za brže nestanu ožiljci nakon kozica? naime, imala je par velikih i to baš na licu koje jako spora prolaze.ped.rekla da mažemo bepantenom kada otpadnu krastice, ali to nam nije za ožiljke?
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 08:39   #270
ima u biljnoj ljekarni za kupiti svedska grencica...mi nismo imali kozice,ali da ima s tim bi joj mazala,dobra je navodno za oziljke,a ja sam joj s tim mazala kad ju je svrbio neki osip po cijelom tijelu i nakon toga ju nije ni svrbilo,ljepo bi spavala i brzo je prosao tako da ako tko hoce probat,vidite mozda bi pomoglo
stefi051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 09:15   #271
Quote:
mijuška kaže: Pogledaj post
postoji li kakva kremica za brže nestanu ožiljci nakon kozica? naime, imala je par velikih i to baš na licu koje jako spora prolaze.ped.rekla da mažemo bepantenom kada otpadnu krastice, ali to nam nije za ožiljke?

Ožiljak ako je nastao, neće proći. Ja imam 2 ožiljka od kozica na licu, a moj mali isto tako negdje.
Jedino što možeš je olakšavati joj da ju manje svrbi, jer se onda neće raščešati i neće nastati ožiljak.
Krastice ne dirati nego čekati da same otpadnu.

Ja moram priznati da mi puder nikako nije legao. Stavljali smo ga 2 dana (jer je postalo nemoguće koliko je točkica bilo, a mali je bio nemiran užasno) i čini mi se da su na onim mjestima gdje je kozica bila puknula (a gdje sam stavila puder) nastale veće i ružnije kraste koje su puno teže otpadale; i koje su ostavile trag na koži. Nama je puno više pomogla kupka s mrvicu hipermangana.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 20:10   #272
Quote:
mijuška kaže: Pogledaj post
nisam znala da mogu dobiti opet,sad si me uplašila. mislili smo na more 1.7. a naše dijete ima kozice sada već 6 dan-hoćemo moći?
nama je danas 10 dan. ali mi je pedijatrica naglasila i rekla da shvatim ozbiljno da mala nesmije na sunce 3 tjedna nakon što prođu kozice jer može dobiti meningitis. znači 10 dana karantene, 3 tjedna bježati od sunca a nakon toga može na sunce ali do 10 u jutro i nakon 6 navečer. tako da mislim da je 1.7 puno prerano. bar po ovom što naša doktorica kaže.
kiraspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 23:34   #273
vodene kozice

Obe cure su mi istovremeno dobile vodene kozice. Izbile su u petak. Kod starije (7 godina) nije tako strasno, nema ih bas tako puno niti je svrbe tako strasno i nema temperaturu. Mladja (5 godina) je jadna. Nema gdje ih nema, po usima, po kapcima...mali milion na ledjima i stomaku. Prva dva dana je imala temperaturu i do 39,6, dok se danas temperatura polako umiruje i vrti se oko 37,5. Dobili smo tinkturu za mazanje i sirup protiv svraba.

E sad iz vaseg iskustva, koliko je dugo vremena proslo dok su se sve sasusile? Naime iducu subotu ima neki djecji koncert, kojem se raduju vec dva mjeseca i samo o tome govore. Po svemu sudeci nece moci ici jel tako? Normalno ne zelim da dovodim bilo koga u opasnost (malu djecu, bebe, trudnice i naravno svoju djecu), pa bi voljela da znam da li je 8 dana dovoljno da se sasuse i da li mogu izaci iz kuce na kratko ( ako ne budu pod temperaturom i ako se budu dobro osjecale)?

I sta je sa tim kupanjem i tusiranjem. Neki govore ni pod koju cijenu kvasiti, neki govore cak i tri puta dnevno tusirati???
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 00:28   #274
Quote:
Alica72 kaže: Pogledaj post
Obe cure su mi istovremeno dobile vodene kozice. Izbile su u petak. Kod starije (7 godina) nije tako strasno, nema ih bas tako puno niti je svrbe tako strasno i nema temperaturu. Mladja (5 godina) je jadna. Nema gdje ih nema, po usima, po kapcima...mali milion na ledjima i stomaku. Prva dva dana je imala temperaturu i do 39,6, dok se danas temperatura polako umiruje i vrti se oko 37,5. Dobili smo tinkturu za mazanje i sirup protiv svraba.

E sad iz vaseg iskustva, koliko je dugo vremena proslo dok su se sve sasusile? Naime iducu subotu ima neki djecji koncert, kojem se raduju vec dva mjeseca i samo o tome govore. Po svemu sudeci nece moci ici jel tako? Normalno ne zelim da dovodim bilo koga u opasnost (malu djecu, bebe, trudnice i naravno svoju djecu), pa bi voljela da znam da li je 8 dana dovoljno da se sasuse i da li mogu izaci iz kuce na kratko ( ako ne budu pod temperaturom i ako se budu dobro osjecale)?

I sta je sa tim kupanjem i tusiranjem. Neki govore ni pod koju cijenu kvasiti, neki govore cak i tri puta dnevno tusirati???
One sada više nikoga ne mogu zaraziti, inkubacija traje 2 tjedna dok ne izbiju i tada mogu zaraziti. Sada kada su izbile više ne. 8 dana je premalo da prebole vodene kozice, barem 2 tjedna treba biti doma, a i dosta vremena iza toga će se vidjeti tragovi kozica (barem je tako meni bilo)
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 00:32   #275
hmmmm. ..a meni je doktor rekao da su najvise zarazne dan prije izbijanja osipa i sve dok su im kozice vodenaste. tek kad se sve sasusi onda nisu vise zarazne.

znam da trebaju ostati kuci dvije sedmice, ali ovo bi bio samo izlazak od dva sata. uopste ne znam kako da im kazem da necemo moci ici
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 00:49   #276
Quote:
Alica72 kaže: Pogledaj post
hmmmm. ..a meni je doktor rekao da su najvise zarazne dan prije izbijanja osipa i sve dok su im kozice vodenaste. tek kad se sve sasusi onda nisu vise zarazne.

znam da trebaju ostati kuci dvije sedmice, ali ovo bi bio samo izlazak od dva sata. uopste ne znam kako da im kazem da necemo moci ici
hmm, maturalna radnja mi je bila o vod. kozicama pa mi ostalo u sjećanju. u svakom slučaju, doktor zna bolje.
a što se tiče izlazaka, zdravlje je na prvom mjestu. Priredite im doma nešto zanimljivo i posebno.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 07:23   #277
moja ih je mala pribolila sa tri i po godine. nije imala fibru, i nije bilo tako strašno..mislim nije ih bilo previše...doktor je rekao 2 tjedna doma i nije preporučio kupanje (neki preporučuju kupanje u hipermanganu)...preporučio nam je uriage gel, to smo jedino i koristili...teta u vrtiču je rekla da djeca obično ostaju doma (naravno ako se može) tri tjedna jer im valjda dosta padne imunitet nakon vodenih kozica pa često pokupe druge bolešćurine
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 10:23   #278
u svakom slucaju cemo ostati kod kuce najmanje dvije sedmice. mene je samo zanimalo kada prestaju biti zarazne, i da li mali izlazak od dva sata moze skoditi? (naravno ako se dobro osjecaju i nisu pod temperaturom). mladja nema vise temperaturu vec dva dana i osim sto ih povremeno svrbi, osjecaju se sasvim dobro.

ali po svemu sudeci osteacemo kuci
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 10:40   #279
pretpostavljam da je ovo odgovor na pitanje kada prestaju biti zarazne:

Quote:
Izolacija bolesnika provodi se dok ne nestanu zadnji mjehurići, što obično traje pet, šest dana od pojave osipa
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/949/
a šta se tiče izlazaka, nakon tih prvih 5-6 dana....ja bih ostala kući bar još par dana jer djeci je oslabljen imunitet pa mogu još nešto drugo skupiti
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 10:56   #280
hvala....a najvjerovatnije ce i tako biti ,mada ce biti jako tuzne
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.