Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 02.05.2011., 07:05   #1
Kada ti ne oproste

Ne znam je li postoji ovakva tema, ako da, onda se ispričavam.

Uglavnom. Jednom, u blaže pijanom stanju sam bila brutalno iskrena prema jednoj osobi koja mi nije toliko bliska, ali je bliska sa meni tada jako bliskom prijateljicom.


Shvatila sam u jednom poglavlju svog života....nekih mjesec dana nakon incidenta, da sam bila stvarno oštra, i da nije bilo u redu od mene da izjavim onako okrutne stvari, te mi je "palo" na pamet da se ispričam.
Stvarno sam imala jaki poriv da to učinim!


Furthermore, dotični se ponašao jako nezrelo i nakon moje isprike rekao:

"Nema šanse da ti oprostim!!" (onako povišenim tonom....)
Ostala sam cool i sama sebi rekla neka mu tamo, ionako je to njegova ljutnja.

I da, taj njegov odgovor je upravo potvrdio sve one "epitete" s kojima sam ga opisala. Upss....



Zanima me zašto ljudi ne mogu oprostiti???
Je li stvarno tako lako pogoditi nečiji ego i da se ta osoba ne može odvojiti od svojeg JA i postupiti humano, a to znači oprostiti.


Al opet, kaže se: "Ljudski je griješiti, božanski opraštati!"



Sve ovo ne bih nikad spomenula, nigdje, da nedavno nisam čula da me je ta ista osoba htjela ogaditi pred mojim prijateljima!
(Nije uspjela, ofc. A meni nikad nije palo na pamet da se spuštam tako nisko. Jedina stvar kad me pitaju u vezi njega što kažem je da mi je antipatičan.)




Molim vas da mi ukažete da nisam jedina budala na ovom svijetu koja se išla iskreno ispričati i nije dobila odgovor: Prihvaćam ispriku!



Istina je da nisam ništa očekivala i da sam se ispričala jer sam to imala na savjesti.


Eto....molim komentare da budu konkretni. Znači primjeri ili savjeti!!!






Hvala!
__________________
Hot Iced Steamed Chocolate Vanilla Caramel Dark Latte Mocha Frappuccino Cappuccino Macchiato Coffee, Double or Triple (not sure) and extra Whipped Cream Syrup, make it all Decaf, ...yeah...thanks...
silly_lovefool is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.