Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2014., 15:34   #1
Šengen

Dakle, hrvatska ce aplicirati za ulazak u schengen 01.07.2015. Pod predpostavkom da je sve u redu I da prodemo kontrolu EUnije, koja je sansa da nam zahtjev bude prihvacen I da udemo u Schengensku zonu prije nego Bugarska I Rumunjska budu unutra? Mislim da su nasi politicari malo preoptimisticni I da cemo morat jos dosta cekat prije micanja granica prema EU susjedima.
__________________
The lunatic is on the grass....
zeppelin1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:42   #2
Načelno ne vjerujem da bi bilo problema.

Niti su naši pohrlili u Švedsku, Dansku ili neku drugu zemlju nakon ulaska, niti imamo neke sigurnosne probleme danas.

Ne znam za 2015., ali da ulazimo prije Bugarske, to je sigurno
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:51   #3
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Načelno ne vjerujem da bi bilo problema.

Niti su naši pohrlili u Švedsku, Dansku ili neku drugu zemlju nakon ulaska, niti imamo neke sigurnosne probleme danas.

Ne znam za 2015., ali da ulazimo prije Bugarske, to je sigurno
Mislim da je glavni razlog sta Rumunjska I Bugarska nisu unutra korupcija na drzavnoj razini. A sad je pitanje koliko je EU zadovoljna sa hrvatskom po tom pitanju?
__________________
The lunatic is on the grass....
zeppelin1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:37   #4
Mislim da je puno bolje da Hrvatska ne ulazi u Schengen, prvenstveno jer je otvorena granica veliki sigurnosno-migracijski-azilantski problem... sa samim Schengenom Hrvatska jako malo dobiva, a može jako puno izgubiti. Nije nužno da budemo u Schengenu, ima zemalja iz EU koje ne žele u Schengen, ima ih ih Schengena koje ne žele u EU...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:27   #5
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Mislim da je puno bolje da Hrvatska ne ulazi u Schengen, prvenstveno jer je otvorena granica veliki sigurnosno-migracijski-azilantski problem... sa samim Schengenom Hrvatska jako malo dobiva, a može jako puno izgubiti. Nije nužno da budemo u Schengenu, ima zemalja iz EU koje ne žele u Schengen, ima ih ih Schengena koje ne žele u EU...
Mislim da se jedna od najsiromašnijih članica EU ne treba previše brinuti za migracijski problem...dapace samo bi brze ispraznili ono malo ilegalaca sto vrluda po Hrvatskoj i gleda kako nastaviti prema europi.

Sad...što čemo dobiti a što izgubiti, ja mislim malo i u jednom i u drugom slučaju barem građani.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:30   #6
Quote:
zeppelin1984 kaže: Pogledaj post
Mislim da je glavni razlog sta Rumunjska I Bugarska nisu unutra korupcija na drzavnoj razini. A sad je pitanje koliko je EU zadovoljna sa hrvatskom po tom pitanju?
Rumunjska je zemlja koja npr. graniči sa Ukrajinom, dok Bugarska sa Turskom.

Mislim da i jedna i druga država trebaju ispuniti puno strože kriterije na svojim granicama od Hrvatske da bi europa imala povjerenja u njih.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:08   #7
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Načelno ne vjerujem da bi bilo problema.

Niti su naši pohrlili u Švedsku, Dansku ili neku drugu zemlju nakon ulaska, niti imamo neke sigurnosne probleme danas.

Ne znam za 2015., ali da ulazimo prije Bugarske, to je sigurno

Lijecnici jesu. Puno je doktora otislo raditi u Svedsku. Osobno mislim da Hrvatska s ovakvim deficitom nije za Shengen,a da ne pricamo o EU.
U Njemackoj su poostrena socijalne olaksice Jer se je puno Bugara i Rumunja prijavilo u Njemackoj,ne zele raditi i zive od socijalne pomoci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:09   #8
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Lijecnici jesu. Puno je doktora otislo raditi u Svedsku. Osobno mislim da Hrvatska s ovakvim deficitom nije za Shengen,a da ne pricamo o EU.
U Njemackoj su poostrena socijalne olaksice Jer se je puno Bugara i Rumunja prijavilo u Njemackoj,ne zele raditi i zive od socijalne pomoci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To i dalje nije vrsta imigracije koja zabrinjava ljude u bogatim zemljama, dapače.

Hrvatska ne bi trebala imati problema oko ulaska u Schengen
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 22:17   #9
Hrpa turista dolazi u Hrvatsku iz Schengenskih zemalja, naravno da je bolje i lakše da i mi budemo tu da jednostavnije bude doći u našu zamlju. Živimo od turizma.
frozen star is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 22:24   #10
Quote:
frozen star kaže: Pogledaj post
Hrpa turista dolazi u Hrvatsku iz Schengenskih zemalja, naravno da je bolje i lakše da i mi budemo tu da jednostavnije bude doći u našu zamlju. Živimo od turizma.
Ne hrpa nego 9 od 10 top zemalja odakle nam dolaze turisti, samo Rusija nije
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 23:12   #11
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Lijecnici jesu. Puno je doktora otislo raditi u Svedsku. Osobno mislim da Hrvatska s ovakvim deficitom nije za Shengen,a da ne pricamo o EU.
U Njemackoj su poostrena socijalne olaksice Jer se je puno Bugara i Rumunja prijavilo u Njemackoj,ne zele raditi i zive od socijalne pomoci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kakve veze ima Schengen sa legalnom migracijom radne snage?
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 07:48   #12
U EU smo usli 6,5 godina nakon Rumunjske i Bugarske, a neki tu pricaju da cemo u Shengen prije njih...valjda na tragu Sanaderovog "ulazimo u EU skupa s Bugarskom i Rumunjskom"
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 18:21   #13
RH mora raditi na strukturnim reformama koje se tiču isključivo RH gospodarstva, već 6 godina je u recesiji, sve ostalo je nebitno uključujući EU i pitanja oko iste. U biti članstvo u EU je došlo u najgori mogući period. U cijeloj priči RH Šengen ne treba, što ga kasnije uvede to bolje, manje će se ljudi moći odseliti, kada bi sada RH imala otvorene granice pa 2/3 mladih bi otišlo preko grane. RH je već sada postala zemlja emiter radne snage...
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 18:36   #14
Hrvatska će ući u shengen već krajem iduće godine, najkasnije do 2017, jer je u pravilu proces za to 2 do 3 godine, rumunjska i bugarska su po svemu iza hrvatske ne pričajte gluposti. mi smo trebali po nekoj logici prije njih ući u EU, a nismo iz političkih razloga i mitova koji o nama kruže na zapadu. tako da, ne bih tome pridavao pažnju, bugarska i rumunjska bez obzira što ekonomski možda i bolje stoje nisu na našoj razini, i oni moraju još čekat da bi doživjeli naš standard. iako naš veliki problem je politički idiotizam koji vlada našom državom, da njega nema odavno bi mi bili sve te stvari riješili i stavili na svoje mjesto. shengen i nije toliko potreban za našu državu, ali mislim da ćemo ući kroz godinu i pol dvije dana maksimalno u isti, ipak mi nismo jedna rumunjska i bugarska i hrvati nisu navalili u zemlje EU kako se to pretpostavljalo, a neće ni nakon što se priključi shengenu, moje je mišljenje da svi koji žele mogu već sad otić tako da teza da ulaskom u shengen gubimo mlade ne stoji, mladi će ionako otić jer ne žele imat poslat s retardiranim političarima ovdje koji im kroje sudbine tako da pričaju o partizanima titi i jugoslaviji, nepostojećim kretenarijama koje ne riješavaju niti jedan problem u sadašnjosti. i to će se sigurno morat ostavit u prošlosti, i okrenut tekućim problemima jer od te njihove kretenske komunističke i kakve već ideologije kruha nema, to smo imali prilike vidjet od 1945-1991 kad su dobro živjeli samo pogodni. kao i danas uostalom, a shengen neće riješit te kretenarije, dok go narod takvima ne kaže dosta. niti je nama shengen problem, on je najmanji problem u cijeloj priči.
pieceOFme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 08:05   #15
Da smo usli u EU zajedno s BU i RU 1.1.2007, prije svjetske financijske krize, mogli smo daleko vise profitirati od toga.

Sada je ispalo da smo izgubili s tim ulaskom, Srbija npr. daleko bolje prolazi sa stranim investicijama.

U Shengen se uvijek ulazilo u paketu, tako ce biti i ovaj put. Necemo preteci istocnu EU, kao sto je nismo nikad u nicemu (nakon raspada juge).
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 11:16   #16
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Rumunjska je zemlja koja npr. graniči sa Ukrajinom, dok Bugarska sa Turskom.

Mislim da i jedna i druga država trebaju ispuniti puno strože kriterije na svojim granicama od Hrvatske da bi europa imala povjerenja u njih.
Usporedba Ti i nije baš nešto:
- Srbija, agresor na Hrvatsku, izvodi vojne vježbe na našoj granici tek toliko da nas podsjeti na Projekt Velike Srbije, a Šešeljevci iz vlasti i Međunarodne zajednice rugaju se Vukovarskim (i drugim) Žrtvama,
- Bosna i Hercegovina, agresor na Hrvatsku, je "država" bez državljana, ne priznaju je ni tzv. Ujedinjene nacije, koje su si dodijelile Nobelovu za masakr svoje "Zaštićene" zone,
- Crna Gora, agresor na Hrvatsku, iako s njom "NISMO" nikad ratovali, na svojoj televiziji je prikazivala "čojstvo i junaštvo" JNA četnikau u pljački hrvatskih domova oko Dubrovbika,
- Hrvatska graniči i sama sa sobom (i zdravim razumom), jer su svi agresori imali čast da im se ispričavaju "naše" vlasti u ime Žrtava!

Nije važno s kime graničiš ako nisi ograničen!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 19:05   #17
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
Da smo usli u EU zajedno s BU i RU 1.1.2007, prije svjetske financijske krize, mogli smo daleko vise profitirati od toga.

Sada je ispalo da smo izgubili s tim ulaskom, Srbija npr. daleko bolje prolazi sa stranim investicijama.

U Shengen se uvijek ulazilo u paketu, tako ce biti i ovaj put. Necemo preteci istocnu EU, kao sto je nismo nikad u nicemu (nakon raspada juge).
pa i u EU se uvijek ulazilo u paketu

pa smo mi ušli sami
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 19:26   #18
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
RH mora raditi na strukturnim reformama koje se tiču isključivo RH gospodarstva, već 6 godina je u recesiji, sve ostalo je nebitno uključujući EU i pitanja oko iste. U biti članstvo u EU je došlo u najgori mogući period. U cijeloj priči RH Šengen ne treba, što ga kasnije uvede to bolje, manje će se ljudi moći odseliti, kada bi sada RH imala otvorene granice pa 2/3 mladih bi otišlo preko grane. RH je već sada postala zemlja emiter radne snage...
Kakve veze ima Schengen s imigracijom radnika? LOL
Da, pokazivanje osobne na Bregani nekoga ce sprijeciti da imigrira. :klap:

A Bugarsma i Fumu js ai dalje su pod monitoringom i zato ne ulaze.

Zadnje uređivanje trivial : 28.11.2014. at 19:40.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 11:57   #19
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Mislim da je puno bolje da Hrvatska ne ulazi u Schengen, prvenstveno jer je otvorena granica veliki sigurnosno-migracijski-azilantski problem... sa samim Schengenom Hrvatska jako malo dobiva, a može jako puno izgubiti. Nije nužno da budemo u Schengenu, ima zemalja iz EU koje ne žele u Schengen, ima ih ih Schengena koje ne žele u EU...
Budući da EU ulaže upravo ogromne novce u čuvanje vanjske granice, naša velika granica je prednost. Moramo nastojati da nam susjedi još dugo ne uđu u EU i da dugo, dugo budemo čuvari granice prema njima. Možemo zaposliti puno ljudi kao graničare, obrazovati ih odabirati najbolje imigrante za svoju ekonomiju, a ostatak škartirati u ostatak EU ili ih deportirati natrag.

Jedini kojima ne odgovara jača kontrola na granicama su hercegovački šverceri i dileri droge.
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 20:53   #20
Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
Budući da EU ulaže upravo ogromne novce u čuvanje vanjske granice, naša velika granica je prednost. Moramo nastojati da nam susjedi još dugo ne uđu u EU i da dugo, dugo budemo čuvari granice prema njima. Možemo zaposliti puno ljudi kao graničare, obrazovati ih odabirati najbolje imigrante za svoju ekonomiju, a ostatak škartirati u ostatak EU ili ih deportirati natrag.

Jedini kojima ne odgovara jača kontrola na granicama su hercegovački šverceri i dileri droge.
Odakle ti to da će EU sve to financirati?
Klarion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.