Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 13:12   #21
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
I zaboravila da bi nam gay i transici redovno bili ministri ili predsjednici Vlade.
pa ak Srbi mogu što ne bi mogli mi
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:30   #22
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nije bas lagao...nego jednostavno nisu radili svoj posao i u birackim spiskovima je bilo par stotina tisuca ljudi viska.

Ustavni sud je tada nalozio da se srede biracki spiskovi i to je i naknadno napravljeno, ali je istovremeno sramotno tadasnje lose spiskove uzeo kao mjerodavne za taj konkretan referendum.
Namjerno nisu sredjeni spiskovi
U jednom danu sam na temelju uvida u razne statisticke podatke (a ne radim u DZS niti imam ikog tamo, ti podaci su svakom pristupacni) procijenila priblizan broj biraca, moja procjena je bila oko 3.800.000 (vidi temu iz 2015 o promjeni izb pravila, kasnije cu traziti link kao dokaz moje procjene). Moja procjena se pokazala tocnom. Dakle, ako sam mogla u 1 danu procijeniti, mogao je i Bauk, nije to neka velika filozofija. Istina je da US nije trazio procjenu, nego broj iz trenutnih nesredjenih birackih spiskova, ali i to je sramotno.
Jos se dobro sjecam da su vecina "strucnjaka" recenicu "10% biraca u RH" tumacili da to znaci 10% biraca u samoj Hr + dijaspora, i o tom se raspravljalo i na forumu kao i na Ustavnom sudu (moja tvrdnja na forumu je bila da to obuhvaca samo birace unutar teritorijalnih granica RH). Ustavni sud je donio i izrijek kako "10% biraca u RH" obuhvaca samo birace u samoj RH, bez dijaspore.
Ovo je samo dokaz perfidnosti vladajucih stranaka tokom sabotiranja referenduma.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:10   #23
Dobro, pa kad će već jednom netko skužiti da je prioritet nad prioritetima, što se referenduma tiče, referendum o smanjenju broja potpisa za referendum?!

Uvijek nešto drugo organiziraju, a TO ne!
Bender Unit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:18   #24
Quote:
Bender Unit kaže: Pogledaj post
Dobro, pa kad će već jednom netko skužiti da je prioritet nad prioritetima, što se referenduma tiče, referendum o smanjenju broja potpisa za referendum?!

Uvijek nešto drugo organiziraju, a TO ne!
Pa ajd objasni blesavim ljudima,kad sam na temu gdje svi skaču od euforije zbog ove inicijative za refer.to napisala onda su počele uvrede i napadi da je ovo neophodno provesti nista nekretnine,nista voda ni izmjena referendumskih kvota...e jbga.
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:47   #25
Je li ima tko kakav kontakt sa UiO da im se uputi prijedlog da uz promjenu izbornog sistema idu i s pitanjem za smanjenje potrebnog broja potpisa za referendum na 100 000 ?????

Idemo ljudi malo, u akciju - kad sve naokolo pršte ref, inicijative ili ideje - kada ćemo ako ne sad.
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:54   #26
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Je li ima tko kakav kontakt sa UiO da im se uputi prijedlog da uz promjenu izbornog sistema idu i s pitanjem za smanjenje potrebnog broja potpisa za referendum na 100 000 ?????

Idemo ljudi malo, u akciju - kad sve naokolo pršte ref, inicijative ili ideje - kada ćemo ako ne sad.
bumo vidli što se može učiniti. iako će i sami doći na tu ideju, ako već nisu.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:13   #27
Mislim da bi ovaj put Markićka mogla prikupiti potreban broj glasova. Markićka treba samo još naći prirodnog političkog potkrovitelja. MOST bi trebao preuzeti tu ulogu.

Nadam se, da će referendumska inicijativa biti za cjelokupnu promjenu izbornog zakona. Zabrana predizbornih koalicija i Hrvatska kao jedna izborna jedinica sa sniženim izbornim pragom bi hrvatsku političku scenu radikalno promijenila. Treba već jednom za svagda pokopati HNS, HSLS, HSU, HSP AS i HSS, kao parazitske stranke, koji bez jake stranke, ne mogu dobiti saborski klub.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:14   #28
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Namjerno nisu sredjeni spiskovi
U jednom danu sam na temelju uvida u razne statisticke podatke (a ne radim u DZS niti imam ikog tamo, ti podaci su svakom pristupacni) procijenila priblizan broj biraca, moja procjena je bila oko 3.800.000 (vidi temu iz 2015 o promjeni izb pravila, kasnije cu traziti link kao dokaz moje procjene). Moja procjena se pokazala tocnom. Dakle, ako sam mogla u 1 danu procijeniti, mogao je i Bauk, nije to neka velika filozofija. Istina je da US nije trazio procjenu, nego broj iz trenutnih nesredjenih birackih spiskova, ali i to je sramotno.
Jos se dobro sjecam da su vecina "strucnjaka" recenicu "10% biraca u RH" tumacili da to znaci 10% biraca u samoj Hr + dijaspora, i o tom se raspravljalo i na forumu kao i na Ustavnom sudu (moja tvrdnja na forumu je bila da to obuhvaca samo birace unutar teritorijalnih granica RH). Ustavni sud je donio i izrijek kako "10% biraca u RH" obuhvaca samo birace u samoj RH, bez dijaspore.
Ovo je samo dokaz perfidnosti vladajucih stranaka tokom sabotiranja referenduma.
Ja nisam bas sklon vjerovanju da je Bauk dovoljno sposoban da radi takve stvar. Prije bi rekao da je njegova nesposobnost i nesposobnost drzavnih sluzbenika dovela do toga da su se ti spiskovi godinama lose vodili...a sto je tadasnja vlada iskoristila da bi sprijecila referendum.

Ono sto smatram puno gorim u tom slucaju nije Bauk vec odluku ustavnog suda a koja je doslovno bila "ok ovo sto sada imamo nije fakticno stanje, ali cemo glumiti da jeste".
Otprilike kao da ja tebe sutra ubijem, mrtvozornik recimo stavi krivi datum,a mene sud oslobodi ubojstva jer si prema sluzbenim dokumentima u doba "navodnog ubojstva" prema papirima ti bio godinama mrtav ...i jos licemjerno narede vlasti da srede te dokumente za ubuduce.


A najgorim reakciju medija....koji su posto poto u to vrijeme pokusavali sprijeciti bilo kakve referendume.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:17   #29
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nije popušila. Skupila je 380.000 potpisa. Bauk je tad lagao Ustavnom sudu da je broj biraca preko 4,5 milijuna, sto znaci da je trebalo prikupiti oko 450.000 potpisa. Samo dva- tri mjeseca poslije Baukove tvrdnje su bili predsjednicki izbori na kojem je bilo registrirano cca 3.800.000 biraca, sto znaci da je ipak bilo prikupljeno dovoljno potpisa, ali tj referendum ne odgovara ni hdz ni sdp strankama.
UiO je zbog tog podnio zalbu Europskom sudu.
Sve pise na internetu.

Ocito je manipuliranje brojevima biraca. Bit ce toga i dalje.
Zapravo nije lagao, nego čitao biračke spiskove. Da budem točniji - koristio HDZ-ove biračke spiskove koje mu u datom trenutno nije baš pasalo provjereavati i istjerati na čistac
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:42   #30
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Kako mislis "lagao"? Pa zar se to ne provjerava, zar Ustavni sud vjeruje nekome samo na rijec?
Ustavni sud to je ona sprdačina kada se HDZ i SDP dogovore ko će koje ljude poslat gore
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:43   #31
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Zapravo nije lagao, nego čitao biračke spiskove. Da budem točniji - koristio HDZ-ove biračke spiskove koje mu u datom trenutno nije baš pasalo provjereavati i istjerati na čistac
Spiskove, kad mrtvi zapivaju
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:24   #32
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Mislim da bi ovaj put Markićka mogla prikupiti potreban broj glasova. Markićka treba samo još naći prirodnog političkog potkrovitelja. MOST bi trebao preuzeti tu ulogu.

Nadam se, da će referendumska inicijativa biti za cjelokupnu promjenu izbornog zakona. Zabrana predizbornih koalicija i Hrvatska kao jedna izborna jedinica sa sniženim izbornim pragom bi hrvatsku političku scenu radikalno promijenila. Treba već jednom za svagda pokopati HNS, HSLS, HSU, HSP AS i HSS, kao parazitske stranke, koji bez jake stranke, ne mogu dobiti saborski klub.
U cemu je problem s predizbornim koalicijama?

Koliko ja vidim, najveci problem je u tome sto ako glasas za stranku koja ne prijede izborni prag na tvom podrucju, kao da nisi glasao.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:28   #33
inače ovo neće proći, nema više gazde u igri, bandić ima već jednu optužnicu zbog štandova, a ne paše ni stožerno domljuboj strnaci zašto pa razlika za prošle izbore je bila oko 46000 više glasova za HDZ, mađarska talianska i Srpska su zajedno dobili (pupovac radin) 20 000 glasova,
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:35   #34
Quote:
Pulgasari kaže: Pogledaj post
inače ovo neće proći, nema više gazde u igri, bandić ima već jednu optužnicu zbog štandova, a ne paše ni stožerno domljuboj strnaci zašto pa razlika za prošle izbore je bila oko 46000 više glasova za HDZ, mađarska talianska i Srpska su zajedno dobili (pupovac radin) 20 000 glasova,
Ja pak mislim da će sigurno proći - nema prepreke od ustavnog suda - sam ustavni sud je to priznao, dakle trebaju skupit oko 400 000 potpisa - ovaj put to sigurno prolazi, a dobit će i volontere koji su na potpuno drugom političkom spektru, jer je ljudima pun kur... Markićka jako pametno koristi ovo referendumsko raspoloženje koje je nastalo u državi - nadam se da će imati pameti i srezati kroz dodatno pitanje broj potrebnih potpisa za referendume u budućnosti na 100 000.
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:36   #35
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Zapravo nije lagao, nego čitao biračke spiskove. Da budem točniji - koristio HDZ-ove biračke spiskove koje mu u datom trenutno nije baš pasalo provjereavati i istjerati na čistac
Jeli to kao da sutradan Plenki naredi da se "slucajno uniste" spiskovi biraca na onim izbornim mjestima gdje mu "pase" i kada mu "pase"... i na taj nacin dobije sljedece izbore.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:40   #36
inače što je s ovim https://www.zakon.hr/z/359/Zakon-o-referendumu-i-drugim-oblicima-osobnog-sudjelovanja-u-obavljanju-dr%C5%BEavne-vlasti-i-lokalne-i-podru%C4%8Dne-(regionalne)-samouprave člank 6 po tome mora 50 % znači najmanje 1,9 milijuna, gotovo milijun ljudi treba glasati
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:42   #37
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ja pak mislim da će sigurno proći - nema prepreke od ustavnog suda - sam ustavni sud je to priznao, dakle trebaju skupit oko 400 000 potpisa - ovaj put to sigurno prolazi, a dobit će i volontere koji su na potpuno drugom političkom spektru, jer je ljudima pun kur... Markićka jako pametno koristi ovo referendumsko raspoloženje koje je nastalo u državi - nadam se da će imati pameti i srezati kroz dodatno pitanje broj potrebnih potpisa za referendume u budućnosti na 100 000.
znam da si ti zagovornik refrenduma samo ti kažem da nemaju infrastukturu,
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:44   #38
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Jeli to kao da sutradan Plenki naredi da se "slucajno uniste" spiskovi biraca na onim izbornim mjestima gdje mu "pase" i kada mu "pase"... i na taj nacin dobije sljedece izbore.
Sve štima. Samo kažem da nije lagao, nego im je evo u datom trenutku bilo baš super tako odgovarala ta brojke. Treba biti samo točan i izričaju, ništa više. Jer, ako je to već lažna brojka (a vjerojatno je), nije baš da je Bauk taj koji je tu brojku fabricirao, nego ju je samo ponovio. Ne umanjuje odgovornost, ali nije isto.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:45   #39
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
U cemu je problem s predizbornim koalicijama?

Koliko ja vidim, najveci problem je u tome sto ako glasas za stranku koja ne prijede izborni prag na tvom podrucju, kao da nisi glasao.
Problem je taj, što imamo previše stranaka u Saboru i što neke marginalne stranke (tipa HSLS, HSU i HDS) preko neprirodnih koalicija ulazu u Sabor.

Stranke, koje ne mogu barem 4% birača na nacionalnoj razini oko sebe okupiti, nemaju što tražiti u Hrvatskom Saboru. Stranke, koje ne mogu okupiti 1% na nacionalnoj razini bi trebalo ugasiti.

Zabrana predizbornih koalicija bi mogla pokrenuti okrupnjivanje političke scene. Zašto GLAS i Pametno ne bi se spojili u jednu socijalliberalnu stranku ili pravaši i Markićkina stranka sa Hasanbegovićevom strankom u neku novu desnu stranku? Tog scenarija se velike stranke boje.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:47   #40
HDZSDP su protiv tako da će vrlo teško doći do bilo kakvih promjena. Inače, ja sam bezrezervno za i podržavam inicijativu. Još bih samo dvije stvari dodao: zabrana predizbornih koalicija i da je 100 tisuća potpisa dovoljno za referendum (ili eventualno 200 tisuća).
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.