Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 21:00   #1521
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Jao, obozavam Englezima vadit mast s pricama o pusenju indoors u Hr
Motiva za prestat kupovati imam stvarno puno. Svi su financijske prirode ofkors
Odlucila sam stavljati £££ na stranu za putovanja. Proljece Finska I Malta

Sto se tice zicanja upaljaca, mene samo cudaci zicaju

Zaboravio si jos jednu manu prestajanja pusenja zimi. Postat cu mini prase
Pa kako si to zamislila Finsku i Maltu strpat u isti trip?
Ja se spremam za Island

Znaci privlacis cudake. Hmmm...
Mora da vide nesto poznato u tebi sto osjecaju u sebi
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:09   #1522
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Pa kako si to zamislila Finsku i Maltu strpat u isti trip?
Ja se spremam za Island

Znaci privlacis cudake. Hmmm...
Mora da vide nesto poznato u tebi sto osjecaju u sebi
Finska krajem treceg mjeseca, Malta krajem petog
Ajme I ja bi na Island

A sta da ti kazem.. imam tu vibru
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 02:36   #1523
Pozdrav ekipa!

Zanima me je li neka dobra dusa imala slicnu situaciju:
1) Prilikom dolaska u UK sam jos 2,5 god bila u stalnom zaposlenju u HR (iako sam radila od doma)
2) U UK sam u isto to vrijeme zapocela self-employment, dakle bila sam tax resident dvije drzave
3) UK nisam prijavila HR prihod, niti obrnuto
4) U UK sam provodila vise od 183 dana
5) Nisam odjavila boraviste u HR

Sveukupno sam 4 pune godine u UK i htjela bi se rjesiti tih gluposti napokon (koje stalno odgadjam jer mi se ne da mucit s nasom birokracijom, znam, glupa sam), ali ne znam da li da odjavim boraviste i poreznu rezidentnost u HR od dana kad sam fizicki dosla u UK ili od dana kada mi je prestalo stalno zaposlenje u HR? Ili doslovno od "danasnjeg dana", posto po se po zakonu boraviste izvan HR mora u roku od (SAMO!!) 15 dana mora odjaviti?

Halifax mi je poslao pismo da im se moram ocitovati, tako da, eto, pocinju frke

Ponizna,
Petra xx
pertla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:31   #1524
Quote:
pertla kaže: Pogledaj post
...

Halifax mi je poslao pismo da im se moram ocitovati, tako da, eto, pocinju frke ...
Halifax ? Mislis HMRC ?
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 23:05   #1525
Ne. Banke salju to pa onda prosljedjuju HMRC ako na temelju tvojeg odgovora misle da trebaju.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 21:28   #1526
Mislim Halifax! Stavili su u ruke banaka i poslodavaca da provjeravaju itd
Ali sad cekam potvrdu o rezidentnosti od HMRC-a da pokazem banci.
Jbg.
No to cu iskoristit i kkao bi rjesila dokumente u HR ali me muci s kojim datumom...
pertla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 23:04   #1527
Ne mora te to muciti.... utoliko sto to ionako nece biti tvoja odluka nego odluka poreznog referenta u Hrvatskoj s kojim ces se onda natezati. Ti napisi kad si otisla, a oni ce te vjerojatno, bez obzira na to, smatrati rezidentom barem za one godine kad si bila zaposlena u HR i primala placu od HR poslodavca. Pa ce te traziti papire o zaradi u UK i drugdje u svijetu tijekom tih godina da znaju koliki porez da ti naplate.

Ja sam svojoj banci poslao samo svoj NI broj, nisu trazili potvrdu od HMRC. Valjda im je cinjenica da imam UK adresu i da primam placu na njihov racun kroz PAYE bila dovoljna da zbroje dva sa dva :nezna:
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:27   #1528
Thanks, da, ma tako ce nekako i biti
Halifax je bas trazio tax residency certificate, pa cu pricekat malo da to dodje a ako ne, onda idem sa NINo, UTR, council tax itd
A u isto vrijeme rjesavam Poreznu.
pertla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:20   #1529
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Dobio si letter of confirmation of residence, jel?
Letter of confirmation of residence, a ne Certificate of residence, jel? To je prihvatljivo Hrvatskoj, iako piše "THIS IS NOT A CERTIFICATE OF RESIDENCE FOR THE PURPOSE OF CLAIMING BENEFITS UNDER ANY DOUBLE TAXATION AGREEMENT WITH THE UNITED KINGDOM"?
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:04   #1530
Allliceeeeee.... jel zima?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:05   #1531
A daaaaaaj
Grijanje radi. Sad cu ic zapalit pa ti javim
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:09   #1532
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
A daaaaaaj
Grijanje radi. Sad cu ic zapalit pa ti javim
sta ja znam... mozda stedis
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:47   #1533
Quote:
Prys kaže: Pogledaj post
Zdravo,

zurba je zbog akademskog rasporeda.

Uglavnom, poslodavac mi je uspio osigurati raniji termin i dobio sam radnu vizu u Croydonu.
Ako mozes pojasniti kako ti je poslodavac uspio osigurati raniji termin, pa da ja to isto kazem i svojem
Znaci prijavio si se onih 42/43 dana ranije za Croydon i onda su ti pomaknuli termin ili se uopce nisi prijavio?
lily03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 01:30   #1534
Quote:
jay kaže: Pogledaj post
Letter of confirmation of residence, a ne Certificate of residence, jel? To je prihvatljivo Hrvatskoj, iako piše "THIS IS NOT A CERTIFICATE OF RESIDENCE FOR THE PURPOSE OF CLAIMING BENEFITS UNDER ANY DOUBLE TAXATION AGREEMENT WITH THE UNITED KINGDOM"?
Evo mali update: i meni je HMRC poslao pismo koje kaze: This is NOT a certificate of residence.

:S

Bas su me uloviti zezati..
Hoce Hrvati to prihvatit??
pertla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:01   #1535
You are not claiming benefits under any double taxation agreement pa je to sto imas dovoljno. Probleme ce ti mozebitno raditi jer ne pise na tome da si sad porezni rezident UK za vijeke vjekova nego da si bio/bila od nekog datuma do datuma izdavanja potvrde. Pa onda ovisi o referentu kako ce to dozivit i sta ce zahtijevat. Nasa je imala fiks ideje da joj to saljemo pocetkom svake godine za prethodnu godinu.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:57   #1536
Quote:
jay kaže: Pogledaj post
Ne daju termine dalje od 42 dana unaprijed. A unutar 42 dana svi termini su zauzeti. Što znači da možeš dobit samo termin ravno 42 dana od sad, samo u trenutku kad se otvore novi termini. A to je valjda u ponoć, ali ne u ponoć nedjelju na ponedjeljak, nego u ponedjeljak u 10:00. Tak da moraš baš u to vrijeme probat, jer se termini razgrabe za 5-10 minuta.

Bar je to bilo moje iskustvo, iz 2. mjeseca 2017.


Quote:
zovche kaže: Pogledaj post
upravo ovako, s time da 5-10 minuta smanji na minutu... cak i manje kad sam ja birao ove godine... cekas ponoc po UK vremenu (kasno je vec i napola spavam pa nisam skuzio ovu ponoc u 10 sati)... ne moras doci 15 minuta prije, mozes doslovno naviti sat u minutu prije jer tu su precizni, i svakih 5 sekundi stisces refresh... par sekundi pa do minutu iza ponoci ce se sigurno pojaviti termini, ne biras, odaberes koji stignes i ides dalje na placanje, platiti mozes cini mi se u 24 sata... ako zakasnis 5 minuta, sutra opet ali bez sekiranja, jer stvarno nije tesko doci do termina ovim postupkom...

moze li mi netko pojasniti ovaj trik sa dobivanjem termina u croydonu?
Jay kaze da se krene resfreshati u ponedjeljak u 10 (pretpostavljam ujutro??), a zovche kaze da se pocne minuta prije ponoci u nedjelju?

Ili sam ja nesto krivo razumila.
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 23:42   #1537
Quote:
Nanala kaže: Pogledaj post
moze li mi netko pojasniti ovaj trik sa dobivanjem termina u croydonu?
Jay kaze da se krene resfreshati u ponedjeljak u 10 (pretpostavljam ujutro??), a zovche kaze da se pocne minuta prije ponoci u nedjelju?

Ili sam ja nesto krivo razumila.
Svakako u ponoc po UK vremenu tj. 1 u noci po hrvatskom... i ne samo u nedjelju nego svaki radni dan... tu okolo ovih postova ima i nesto vise detalja pa cimni i ako ima pitanja da pomognemo...
zovche is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 08:21   #1538
Ja sam negdje u 23:59 počeo pritiskat, moraš imat pripremljenu karticu i to - mislim da moraš riješit sve unutar 15 minuta inače gubiš slot.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 20:13   #1539
Hvala na savjetima, uspili smo iz prve dobiti termin 15.1.
Ciljali smo na subotu, ali nazalost nije nikako nudilo slobodnih termina, pa smo uzeli sto se nudilo
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 11:45   #1540
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Ja sam negdje u 23:59 počeo pritiskat, moraš imat pripremljenu karticu i to - mislim da moraš riješit sve unutar 15 minuta inače gubiš slot.


A ti si u UK sada?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.